2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

merhabaaa...
ayy derya ne güzel bi foto..işte analık duygusu içte olacak..
serpil yat uyuu ne düzeni bu yahuu..bak bana çektim battaniyeyi üstüme ohhhh:))
işallah kurtulur kuzu:KK43:(serpil eşin ne doktoru?bi de mustafa şadi yılmaz var kad.doğımcu eşi var bi de o da k.doğ.cu tanıo musun onları?

Günaydın

evde olupta çocuğu okula göndermek kötü yapıyo insanı izindeyken bende öyle hissettim.

1 kilomu Allah şifa versin inşallah, ayy tutulmaz bile onun kolu bacağı

bende kendi çapımda bir devrim gerçekleştirip temizliğe bir bayan ayarladım sonunda :) cumartesi genel temizlik yaptı, bundan sonra da her cuma yarım gün gelecek.

yine akşam eve girer girmez Elif'le kavgaya başladık yatana kadar, gece uykusunda bile tepindi bağırdı çağırdı, bu ne hırstır ne sıkıntıdır anlamadım yahu, neyse sabah okula maşallah maşallah ilk defa sorunsuz gitti.

ah uyuyabilsem kurtluyum ben. teyzemin hem kızı hem gelini hamile. bende onlara çağanınkilerden malzeme hazırladım. battaniye yatak çarşaflar giyecek oyuncak onları da doldurdum hurçlara gitmesi kaldı geriye. kışlıklarda çıktı bi daha ne zaman fırsatım olcak. çağan varken yapamıyorum yani onun yanında durmak istiyorum genelde ondan kreşe yolladım bu sefer. kahvaltımı yaptım.şimdi açtım tv yi izleyecek bişeyde yok ya. resim çok manidar derya analık işteeee..
dün de biri sordu mustafa yılmazı tanıyormusun eşide kadın doğumcu dedi. yok tanımıyorum duygu ama iki gün üst üste sorulması da ilginç gelddi.
eşim intaniyeci

Aman Serpil, Müge'yle Esra'ya sarma da televizyonda, bağımlılık yapıyo sonra, ayy ne saçma ne sinir böyle de program olurmu diye diye bakıyosun ki sonuna kadar izlemişsin :)))

şimdi film açtım kendime. bakalım şansıma. varmı izlenmelik film.
filiz sen bu elif kızın ergenliğinde yandın gibi geliyo bana..
temizlik işini iyi yapmışsın. bende ameliyattan beri her cuma alıyorum. tam gün geliyo ütüleri falanda yapıyo. dolap içleri falan herşeye bakıyo işte. ee öyle olunca da serpil kilo alıyooo.

Bana da öyle geliyo Serpil, ben bunu erkenden kocaya veriyimde kocası uğraşsın eniyisi :))

Bende bir yarım günle başlıyayımda, rahatlığa alışırsam tam güne çıkarırım bakarsın :)) 45 TL vericem yarım gün için iyimidir aceba, aslında 40 verecektim de hadi 5 te yol parası olsun dedim. Benim ev zaten küçük 4-5 saatte bitirir enfazla

istanbul piyasasını düşününce gayet makul bir rakam bence. ben tam güne 65 veriyorum ama benimki akraba indirimi. 5i dediğin gibi yol parası.
kocası na yapamaz sana yaptığını

Tünaydın anacım bu ne yaaa bigün yoktum amma kaynatmışınız okuyamadım ama dün ananemdeydim annemle teyzem ordaydı illa sende gel dediler iyi dedim defneye dedim gelicenmi annecim hımmm bi düşinim dedi yot yot gelmim anne benim okulum var dedi tatik ne zaman dedi c.tesi pazar dedim tamam o zaman ananemle küçük ananeme (teyzeme öle hitap ediyo) söleriz onlarda gider neneme bizde gideriz dedi sonra beraber çıktık k.valdeme uğradım gidiyorum diye oda dedi yetişirmisin defnye bizimki atladı yetikemezsem ben babaneme girerim anne diye bu arada serpilcim geçmiş olsun bende de bi eşya var verilcek benimkiler kızlarınkiler ayakkabı çantalar HAMİLE KIYAFETLERİM :) kaç gündür duruyo poşetler kime verelim kime verelim dedim eşime en sonunda ya muhtara ya belediyeye soralım olmadı bi yardım kurumuna verelim sonra bugün merdivenleri silmeye bi abla geliyo ona sordum sağolsun alırım dedi kalanıda köye gönderirim dedi h.sn evine bırakıcam bu arada sizin yardımcılarda hayırlı olsun derya ne sorcam neden dışarı yollamıyosun aslında bende çok karasız kaldım sinema için eşim çok ısrar edince peki dedim ama hala çok rahat değilim

Bana da öyle geliyo Serpil, ben bunu erkenden kocaya veriyimde kocası uğraşsın eniyisi :))

Bende bir yarım günle başlıyayımda, rahatlığa alışırsam tam güne çıkarırım bakarsın :)) 45 TL vericem yarım gün için iyimidir aceba, aslında 40 verecektim de hadi 5 te yol parası olsun dedim. Benim ev zaten küçük 4-5 saatte bitirir enfazla

yarım gunden ben pek birşey anlamıyorum.. bana tam gun geliyor akşam 9 da zor gidiyor... 100 veriyrum ben .. ama ev büyük bayagı benim... ütüye bile zaman çok kalmıyor yani... dolapta bazen eşiminkini toparla diyorum. birde dolaplara girse hiç çıkamaz evden yatıya kalır :))

Tünaydın anacım bu ne yaaa bigün yoktum amma kaynatmışınız okuyamadım ama dün ananemdeydim annemle teyzem ordaydı illa sende gel dediler iyi dedim defneye dedim gelicenmi annecim hımmm bi düşinim dedi yot yot gelmim anne benim okulum var dedi tatik ne zaman dedi c.tesi pazar dedim tamam o zaman ananemle küçük ananeme (teyzeme öle hitap ediyo) söleriz onlarda gider neneme bizde gideriz dedi sonra beraber çıktık k.valdeme uğradım gidiyorum diye oda dedi yetişirmisin defnye bizimki atladı yetikemezsem ben babaneme girerim anne diye bu arada serpilcim geçmiş olsun bende de bi eşya var verilcek benimkiler kızlarınkiler ayakkabı çantalar HAMİLE KIYAFETLERİM :) kaç gündür duruyo poşetler kime verelim kime verelim dedim eşime en sonunda ya muhtara ya belediyeye soralım olmadı bi yardım kurumuna verelim sonra bugün merdivenleri silmeye bi abla geliyo ona sordum sağolsun alırım dedi kalanıda köye gönderirim dedi h.sn evine bırakıcam bu arada sizin yardımcılarda hayırlı olsun derya ne sorcam neden dışarı yollamıyosun aslında bende çok karasız kaldım sinema için eşim çok ısrar edince peki dedim ama hala çok rahat değilim

ezgi çok hareketli bir çocuk.. dışardada rahattır... bir sürü çocukla nasıl başa çıkarlar bilemiyorum... içim hiç rahat olmaz... gitmesin daha iyi...

okul toplantısına annem katılmıştı kağıt dagıtmışlar. okula nasıl faydanız olabilir. dikişle yemekle vs gbi... gezilerde yardımcılıgı secmiş annem :))) annesi göndermez bari ben giderim yanında demiş :))) çok güldüm anneme ..herzamanki gibi gezmeyi seçmiş :))))

ben bütün gezilere gönderiyorum okulda tek sıraya geçerler bize yaptıklarını yapamazlar okulda. geçen veterinerlik fkültesine gidip hasta hayvanları görmüşler. nasıl tedavi yapıldığını muayene edildiğini falan. eve bi heyacanla gelmişti. sinema tiyatro gidiyolar valla.
kızlar burda hava çok soğudu yaa. yaz geç gelince kış ta geç gelir sanmıştım ama.
derya annen iyiymişşş.
nazo senin defne de varya büyük insan gibi sen rahatına bak anne benim için sıkma kendini demiş resmen..

Derya çok güzel bir resimmiş yaaa. Çok hoşuma gitti.Annelik işte.

Bizde dün akşam yine kavga ettik.Ama ben anladım, annem olmayınca sorun çıkarmıyor.Annem çalışırken pek görmüyordu,eve geldiğimizde, sabah okula gittiğimizde sorun olmuyordu.Dün sabah annemle birlikte oyun oynadılar, akşam annem evdeydi yemek konusunda, olur olmaz şeylerde mızıldandı.Demek annem olunca nazlanıyor, o yüz veriyor diye.
Eh yapacak bir şey yok, o yüz veriyor, yapma desemede ne yapıyor ki çocuk olur o kadar diyor.Sorunlarımız devam edecek böyle.

Evlenme zamanı geldiğinde zorverirsin gibi geliyor bana, unutursun tüm yaptıklarını:)))

Kolay gelsin sizlere de kış hazırlıkları başlamış. Ben izmire gitmeden egehanın küçük kıyafetlerini hep ayırmıştım.İzmire giderken götürdüm, kaan destana:)))

Öyle gezmelere bende gönderiyorum, sonuçta 15-16 öğrenci,3-4 öğretmen gidiyorlar.İlgilenirler diye düşünüyorum.

Derya annen aynı benim annem gibi, gezme olsun, hemen atlıyor:)))))

Aynen serpilcim bugünde soruyo anne sen bi yere gitçenmi bugün yok annecim yengene incem diyorum hee yok gitceksen git sen ben babaneme girerim diyo anladım deryacım benim defne sağlamcıdır caddede yol tarafından yürümez falan yani dışarda sıkıntı yaratmaz ben şey düşündüm arkadaşlarıyla daha çok eğlenir genelde çocuk kafası aynı çalışır ya ota .oka gülerler ya :) bu arada emelden haberi olan varmı

evet emel yok bayadır. birde ahu uğradı bi ara kreşle sorunlar vardı naptı acaba..
akşama ne yemek yapsam diye düşünürken yapmama gerek olmadığını hatırladım. eşimin akşam günü var. onlarda gün yapıyo dışarda yemek yiyolar oda bugün. evdeki yemek bize yeter. yaa bu çocuklara çokmu pılı pırtı alıyoruz acaba ver ver bitmiyo daha da bi dolu var.gerçi bizimoğlan yavaş büyüdüğü için elimde çok birikti ama bu aralar biraz daha büyüdü. ayakları falan büyümüş. bi sürü çorap ayıkladım.

Bana cumartesi tam gün geldiğinde de 100 TL verdim, banyoyu tamamlayamadan gitti, birazda acemilikten ilk defa ev işine gidiyo ağır başladı, şimdi yarım günde evi dip köşe silip süpürse onun yanında da bir geldiğinde bir fayans silse, bir geldiğinde cam silse, kendine göre sıraya koysa yarım gün yeter diye düşünüyorum, benim balkonlar biraz fazla oyalıyo, teras büyük etrafıda açık olunca çamur oluyo resmen 1,5 saat sürüyo temizlemesi ama neyse kış geldi her hafta yıkamasının anlamı yok. Bakalım ne olacak.

Koca işini sormayın zor iş valla ben yedi kat yabancı evlenirken oturur ağlarım anasıyla beraber zaten :))

Defne normale dönmüş, herzamanki akıllı uyumlu Defne geri gelmiş maşallah :) bırak arada da haylazlık yapsın be annesi can kurban okadarına.

Derya annen çokta iyi yapmış ama, böylelikle hem kendi gezer hem Ezgi'nin aklı kalmaz :)

Meral büyükannelere hep aynılar yapacak birşey yok, benimki de dün akşam kızıyorum ona diye babanneme gidicem bennnn götür beni burdannnn babanneeee annem bana kızıyoooo basbas bağırıyo :)) birara aşağı indim babannesi duymuş ağlamalarını soruyo niye ağladı Elif öyle ay nasıl ağladı öyle canım benim :)))

Nazlıı benimde evde 3 aydır poşetler halinde bekleyen kıyafetler, oyuncaklar, hatta ve hatta hamile kıyafetleri var :))) verecek biryer bulamadım, eşyaları bir vakfa vermeyi düşünüyodum arada onları da gönderirim dedim ama onlar 1 ay sonraya gün verince almak için vazgeçtim, eşyalar ikinci el'e gitti, kıyafetler başıma kaldı.

okul gezilerine bende gönderirim herhalde, Elif'te başına buyruk gezer yollarda çok ama orada yapamaz gibi geliyo bir denerim bakiyim.

Aynen serpilcim bugünde soruyo anne sen bi yere gitçenmi bugün yok annecim yengene incem diyorum hee yok gitceksen git sen ben babaneme girerim diyo anladım deryacım benim defne sağlamcıdır caddede yol tarafından yürümez falan yani dışarda sıkıntı yaratmaz ben şey düşündüm arkadaşlarıyla daha çok eğlenir genelde çocuk kafası aynı çalışır ya ota .oka gülerler ya :) bu arada emelden haberi olan varmı

yerim onu ya kız nazo bunun sırrı nedir söyle de bilelim tam aradığım çocuk bu işte :))), aman aman 41 bin kere maşallah Allah nazarlardan saklasın nazar etmeyelim çocuğu.

evet emel yok bayadır. birde ahu uğradı bi ara kreşle sorunlar vardı naptı acaba..
akşama ne yemek yapsam diye düşünürken yapmama gerek olmadığını hatırladım. eşimin akşam günü var. onlarda gün yapıyo dışarda yemek yiyolar oda bugün. evdeki yemek bize yeter. yaa bu çocuklara çokmu pılı pırtı alıyoruz acaba ver ver bitmiyo daha da bi dolu var.gerçi bizimoğlan yavaş büyüdüğü için elimde çok birikti ama bu aralar biraz daha büyüdü. ayakları falan büyümüş. bi sürü çorap ayıkladım.

Alıyoruz alıyoruz ama aradık mı bulamıyoruz ne hikmetse :)) ben her hafta 3-5 çorap alırım, ama öteki hafta yine bir tane çorap yok, bazılarının tekleri var tekleri yok, nereye giriyo bunlar anlamıyorum deliricem.

Allahtan kıyafetler çok ziyan olmuyo bizde, Elif'ten sonra Defne, Defne 'den sonra görümcemin kızına veriyorum ama çok iyi ve az kullanılmışları veriyorum, daha çok kullanılmış ama yıpranmamış olanları sağa sola veriyorum

Haa birde toka olayı var bizde, toka ala ala bıktım ama yine yok yine yok :))
Bu arada Derya kardeşine toka siparişi vericem nezamandan beridir ama oturup seçmem lazım fırsat bulamadım birtürlü okadar da çok çeşit varki :)

X