2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Merhabalar
Derya gozunaydin :) nazli vitamin falan al daha iyi hissedersin :KK34: yaren saglikli bi sekilde kucagina alirsin inss... Keyfini cikar
Bende reglimin ilk gunu 2 ilac aldim agrimi kesti ama kanamayida kesti :KK37: koca gobekle dolasiyorum..annemler burdayken 2 kilo daha aldim ne olcak bu halim:26:

Bizim kiz da 3 gundur salya sumuk daha krese baslamadan :KK51: bu hafta basliyacak bakalim pek hevesli ama inss sever.. İlk hafta 1-2 saat gelsin dedi mudur boyle olunca akli burada kaliyo daha sonra gelmek icin can atiyo dedi bakalim..
Okulda giymesi icin nasil ayakkabi aldiniz ? Spor terletir kislik panduf olmaz sandalet mi alsam acaba ?

babetle, spor ayakkabı arası etrafında ayağının hava alması için delikler olan bir ayakkabı aldık....Zaten okuldan standart cırtcırtlı spor ayakkabı istiyorlar

Sağol arzucum sanada iyi hafta sonları yarın nişan var bizde eşimin yiğenin nişanı ufaktan onun telaşı var hatice dahiliyeci verdi vitamin onu alıyorum bende defneye adidasdan aldım ama deri değil hava alması için kumaş bide böle ikiye katlanıyo falan yani ergonomik deniyo ya öle rahat bişey çırtlı

günaydınnn:)))
Allah tamamına erdirsin canım:))
ben nile lc.wak.almıştım okul ayakkabısını..
kızlar salı ankaraya gidiorum ders kaydımı yapmaya:))soona da kastamonuya geçeceğim ,uğrayamazsam merak etmeyin:))))
ya nie ben suratları kullanamaıorum:KK43:

Tünaydın iyi yolculuklar kolay gelsin duygucum nili napıcaksın alıcakmısın bu arada sağol canım

günaydın,
Biz Aslı'yı gece bezlemeye devam ediyorduk çünkü bezi dolu kalkıyordu. Haftasonu bezsiz deneyeyim dedim, ilk gün gece biz tuvalete kaldırmaya kalmadan 1 kere altını ıslattı sabah konuştuk motive eetik , ikinci gün saat 10:30'da çişini yaptı uyudu, 12:30'da yatak göl gibiydi. Eşim çok kızdı bana bezlesen ne olur diye, çocuğun uykusunu bölüyormuşum, ıslak kalabilirmiş, daha hazır değilmiş falan falan.... ne yapacağımı bilemedim, galiba bugün yine bezlemeye devam edeceğim, işin garip tarafı gündüz uykularında hiç problem yok....Ay bana bir akıl verin!!!!

bence artık bırakmalı. buyudurler cunku.

ilk tuvalete alıştırırkende birkaç gun zor geçiyordu hatırlarsan.

akşamları çok sıvı içirme. yatarken muhakkak yaptır. gecede kaldır...

biz böyle çözdük işi...

kızlar merhaba cnm çok sıkkın duyanınız var mı bilmyrm ama ben yinede yazayım cumartesi dr kontrolüm vardı drumu değiştirdim dr daha önce kanamam olup olmadığını sordu ben olmadığını söledim fakat bebeğin bağırsaklarında parlaklık varmış yani kan varmış kalakaldım ilk defa duydum yani dedim önemli bişey değil korkma dedi. ayrıntılı ultrason yaptır dedi ama nette baktım hiçte iyi şeyler yazmıyo..çok üzüldüm inş bişey yoktur..

kızlar merhaba cnm çok sıkkın duyanınız var mı bilmyrm ama ben yinede yazayım cumartesi dr kontrolüm vardı drumu değiştirdim dr daha önce kanamam olup olmadığını sordu ben olmadığını söledim fakat bebeğin bağırsaklarında parlaklık varmış yani kan varmış kalakaldım ilk defa duydum yani dedim önemli bişey değil korkma dedi. ayrıntılı ultrason yaptır dedi ama nette baktım hiçte iyi şeyler yazmıyo..çok üzüldüm inş bişey yoktur..

doktoruna guven canım. hiç moralini bozma. inernette yazanlara cok itimat etme.. insan sadece korkuyor onları okuyunca.

benim ezginin beyninde kabarcıklar görünmüştü. internetten neler okumuştum dr korkma dediği halde. boşuna gunlerce aglamıştım. ama allaha sukur hiçbirşey olmadı. sende arastırma sadece dr guven .. allah melegine yardımcı olur

amin deryacım çok saol elimde olmadan ağlayıp duruyorum işte inş bişey olmaz

Günaydın defneyi yolculadım dereni uyuttum işlere girişcem önce size bakim dedim derya nasıl ezginin gözü arzucum ben geceyle gündüzü aynı anda kestim ilk baş gece kazaları sık oldu bi iki gece ben kaldırdım sonra kendi kalkmaya başladı ama epey uzun zamandır gece kalkmıyo tuvalete canım yaaa korkma yoktur bebekte bişey hiç netten araştırma benim defnede suyum artmıştı yutma sorunu olabilir denmiş ikinci kez detaylı çektirmiştim erken doğum riski vardı su fazlalığından ki erken doğdu zaten ama o dönem hiç araştırmadım doktoruma güvendim içim rahattı sende endişelenme

Günaydın defneyi yolculadım dereni uyuttum işlere girişcem önce size bakim dedim derya nasıl ezginin gözü arzucum ben geceyle gündüzü aynı anda kestim ilk baş gece kazaları sık oldu bi iki gece ben kaldırdım sonra kendi kalkmaya başladı ama epey uzun zamandır gece kalkmıyo tuvalete canım yaaa korkma yoktur bebekte bişey hiç netten araştırma benim defnede suyum artmıştı yutma sorunu olabilir denmiş ikinci kez detaylı çektirmiştim erken doğum riski vardı su fazlalığından ki erken doğdu zaten ama o dönem hiç araştırmadım doktoruma güvendim içim rahattı sende endişelenme...

Günaydın kızlar, dün döndük izmirden. Evime kavuştum:)))
İzmir'i çok sevdiğim halde trafiği, kalabalıklığı buradan sonra beni çıldırttı.Dışarı çıkmak istemedim hiç.Zaten bebekle ilgilenmekten de pek fırsat yoktu ama.Egehan kocaman geldi gözüme bebekten sonra:))

merhaba iyi haftalar herkese bizim ki iyi başlamadı... çok cannım sıkkın

ezginin gözü sulanıyordu birkaç gundur iyice şişti bu sabah dr götürdüm. göz yaşı damarı tıkanıklıgı var dedi... damla krem verdi. takip etmeliyiz mutlaka dedi...

şimdi internetten araştırıyorum... damlayla bu belirtier gidermiş ama. kanal ameliyatla açılmazsa yine aynı şeyler olurmuş... cerrahi müdahale şartmış yani.

perşembe sabah gidicez dr kontrolüne o güne kadar artık sarhoş gibi gezerim.

çok canım sıkıldı ya...

ameliyatı kolayda değilmiş. burun göz arası kesiliyormuş. iz kalıyormuş vs vs ....

yeni yeni bazı yerlerde lazer varmış. allahım oralara gelmek isteiyorum...
merhaba herkese çok tşk :)

ezginin göz şişliği indi. hassasiyet devam ediyor. dün göndermedim okula bugun gönderdim.

ezgilerin sınıfa biz yardımcı ögretmen tuttuk. veliler 50 lira fazla verdi. iki ögretmenleri olsun dedi.

gecen yıl staj yapan ögretmeni yardımcı ögretmen olarak almış mudurde...

iri yarı sesi de kalınca bir kız. sabah ezginin damlasını veriyorum ..sabah ögle akşam konmalı.

alamayız dedi. sorumluluk almıyoruz dedi. müdürden izin alın diyor. müdür nerde yok.

dedim bunun konması lazım o zaman çözüm bulun bana. hala sorumluluk almıyoruz diyor. dedim ne diyorsunuz yani götürün çocugunuzu eve evde mi ilgilenin koyun damlasını diyorsunuz dedim. evet dedi... ay çıldırıcam...

götürdüm anneme bıraktım ilacı. ezgi girmişti içeri girmese alıp gelicem eve....

işe gelince bir hırs müdürü aradım. badigart gbi koymuşsunuz kapıya. ne selam ne sabah. beş karış suratla karşılıyor insanı dedim. istemiyorum muhattap olmayı. başka sınıfa alın dedim.

ay sinirden aglıyorum ama.. özür özür müdürde. deniycem biraz daha olmadı bende alıcam. ezginin ögretmeni iyi ama bu yardımcı diye aldıgımız gıcık çıktı. hem biz veriyoruz parasını hemde surat çekiyoruz.

kapıda dikiliyor . içeri giriyorsun mal mal suratına bakıyor. insan bir gunaydın der. birşey der...

bu ara çok doluyum ben ya... annemde gitti şimdi damlasını koymaya. saçma sapan iş yapıyorlar.
Geçmiş olsun deryacım, sonlara doğru okuyunca biraz daha rahatlamışsın, şişlik inmiş.Sevindim.İnşallah bir daha bu sorunlar yaşanmaz.Okulda da sorun yaşamışsınız.Nasıl bir şeymiş o yaaa.İlaç kullanamyız, sorumluluk almayız demek.Devlette olsa, özel de olsa bunlar daha küçük çocuklar, bütün gün kalıyorlar.Mecbur olupta okula gönderen aileler, anneler evde kalıp çocuklarına nasıl baksınlar sürekli böyle durumlarda.Neyse somurtkan öğretmeniniz de gitmiş:)) Sevindim durumların düzelmesine.

Napalım duygu kış gelince kapanıcaz gene eve bende taktırsam yine korunmaya devam edicektim yani çift dikiş yapmış olcaktım derya çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın offf çocuklarımız hasta olmasın yaaa rabbim bizi evlatlarımızla helede sağlıklarıyla sınamasın kasım annelerin topiğinden bi bebek derenle akran bi süredir iyi değildi yemiyo içmiyo halsiz kilo kaybı vardı en son serumla beslendi yok çölyak dendi yok bilmemne derken söylerken içim cız ediyo lösemi çıkmış anne perişan küçük bi çocuğu daha var falan filan rabbim bütün hasta bebeklere acil şifalar versin bence sizde bi doktorla kalmayın nereye götürdünüz
Ayy ne kötü yaaa, allah çocuklarımıza da kendimize de vermesin bu tür hastalıklar.Çocuklara olsa onların acısını katbe kat biz yaşıyoruz, bize verse çocuklarla doğru dürüst ilgilenemeyiz.Allah korusun herkesi.
Size de geçmiş olsun canım, ailecek hasta olmuşsunuz.Çabuk atlatın inşallah.

Çok fazla internette yazanları takma kafana hayatım, inşallah hiç bir şey yoktur. Sapasağlam alırsın kucağına.

Arzu, ilk günlerde olacak hayatım bunlar.Bence gece bir kaç kere kaldır, bir süre sonra alışıyor zaten kalkmaya.Gece yatarken de çok sulu şeyler verme. Geçen gün kızkardeşimde öğle uykusuna yatmıştı egehan.Bir bağırışla kalktı, altına kaçırmış.O gün çok su içmişti.Bir taraftan p.p. sini tutuyor, bir taraftan bana bağırıyor, çişim geldi diye.Hemen götürdüm ama yatağa da biraz yapmıştı.Şimdi yatarken diyorum, oğlum bak fazla su içme, uykunda çişin çok gelir diye.

Hatice ben okula terlik verdimRahat giyip çıkarsın diye.Şimdilik bir sorun görünmüyor.Ama kış için izmirden panduf tarzı hem evde hem okulda giymesi için ayakkabı aldım.

Günaydın nerde bu milet nerde bu devlet :) sare güzelmiş yaren bu arada doktor bağlamasa beşinciyi doğurucanmı :) bende bugün gayet iyiyim şükür
yok kız yaa.ne beşincisi:)) ama kazayla olursa aldırmam.o yüzden riske atamayız. yani 5.sezeryan riskli olur.en iyisi başından garantiye almak...

hoşgeldin meralcim...

ne çok şey yaşamışım gecen hafta :)) çok şükür herşey çözüldü...

yeni bir haftaya başladık umarım guzel gecer hepimizin gunleri...

meral

naptın gymbore dan aldınmı birşey...

pazar gunu gittim. yazlıklar inanılmaz ucuz... yine dayanamadım tabi aldım birşeyler seneye için... kışlıklara yaklaşılmıyor ama ...

yazlık istersen alırım sanada seneye için...

Son düzenleme:
Ben geldim, oku oku bitmedi geçmiş yav ayrıca içim şişikti iyice şişti valla he, hastalıklar, okul sorunları falan derken, herkes için sıkıntılı bir haftaymış galiba.
Derya geçmiş olsun, göz pınarı tıkanmasını ince bir boru gibi birşeyle üfürerek açıyorlar diye duymuştum ben, ameliyat duymamıştım hiç. İnşallah gerek kalmaz.

Nazlı çok iyi anlıyorum seni, tek düze yaşıyosun sürekli birşeyler yapmak için kendini paralıyosun, arkadaşının dediği gibi biraz rahat olmaya çalış, gerçekten sürekli evde olupta iki çocukla uğraşmak beter bir durum, bence Defne'nin okulda olduğu zamanları iş yaparak değil, en azından Deren'i de yanına alıp dışarıya çık gez dolaş birşeyler yap. Bu hafta izindeydim ya berbattı tek kelimeyle.

Başka herkese Allah kolaylık versin okul sorunlarında da. Chef sizin okula çok sinir oldum ama.

Okuduklarımı unuttum iyimi.

Burcu ve Yaren geçmiş olsun, hiçbirşey olmaz Allahın izniyle sağlıkla alın kucağınıza.

X