2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

iyi günler kızlar
derya öncelikle geçmişolsun
okulun yaptığı da çok saçma bu çoçukların ilacı olacak tabi ki tam gün bakıyorsan her sorumluluğu alacaksın
ben de çok kararsızım okul konusunda bilseydim böyle olacağını özele bakardım devlet daha iyi diye düşündüm
bizimkinin öğretmenin de problem dün diyoor ki keşke öğretmenim böyle sinirli olmasaydı diyor herkese bağırıyor diyor
tabi ki kuralları koymak zorunda ama bu çoçuklar 3 yaş çoçukları
çok da sessizliğe gerek yok bence senden SBS başarısı istemiyeceğiz yanlış mi düşünüyorum kızlar ?

iyi günler kızlar
derya öncelikle geçmişolsun
okulun yaptığı da çok saçma bu çoçukların ilacı olacak tabi ki tam gün bakıyorsan her sorumluluğu alacaksın
ben de çok kararsızım okul konusunda bilseydim böyle olacağını özele bakardım devlet daha iyi diye düşündüm
bizimkinin öğretmenin de problem dün diyoor ki keşke öğretmenim böyle sinirli olmasaydı diyor herkese bağırıyor diyor
tabi ki kuralları koymak zorunda ama bu çoçuklar 3 yaş çoçukları
çok da sessizliğe gerek yok bence senden SBS başarısı istemiyeceğiz yanlış mi düşünüyorum kızlar ?

bagırıyormuymuş. bence sende konuş müdürle . nasıl bagırır ki.. devletse devlet yani... bizimkinde öyle sorun yok. bagırma cagırma. ortalık ayaga kalkar öyle birşey olsa.

Çocukların kreş yaşları da geldi artık :) Efenin kreşte 3. haftası,ilk hafta çok cesurdu,hiç ağlamadı,2. hafta hergün ağladı ve bu 3. hafta dudak bükmeler var :)) inşallah alışacak.Ben özel kreşe gönderiyorum,ablaları,öğretmenleri çok çok iyi,ücret olarak fazla biraz ama idare ediyoruz ama seneye devlet okuluna vereceğim :KK8:

merhaba:)
deryacım ne desem bilemedim..okul bu sorun her yerde olabilir biz de de stajer kızlar sinir edio beni,dün şikayet ettim bilmiorum valla kızı değiştirmiş öğretmen ama gelen nası kim bilir??
nazlıcım yapma kendine bööle ,olmadı bi cipralex al beni rahatlatıo valla ..

ilaç konusunda da ,bizim okul ateşlenince falan kendileri ilaç vermiolarmış ama çocuk yanında getirirse saatinde ya da gerektiğinde veriolarmış..

Doğrusuda bu aslında yanında getirdyse ilacını vermek zorunda ama sorumluluk almıyoruz diyerek bastan savıyorlar... Okul ,hastane öyle hale getirdiler ki insanlar özele gitmek zorunda kalıyor..

oyyy derya çok sin,r oldum. işte iken okudum eve gelir gelmezde yazıyorum. valla konuşun değişsin olur mu öyle şey. yaa kızlar bu daha anaokulu kısmında iken böyle ilkokulkısmına geçince daha mı kötü olcak.hhiç ilaç milaç vermez bunlar. hayır diğer veliler görmesin kısmı da yanlış götürürsün dr reçeteni yanında gerekiyorsa yazılı kağıt bırakırsın şu ilaçları kullanması gerekmekte oluşacak sıkıntıda sorumluluk kendimize ait diye ne biliyim dediğiniz gibi çocuk şeker hastası olsa mesela vermeyeceklermiymiş valla sana da güldüm ilk defa ağzından öyle bi laf duydum mal gibi oturmuş demişsin ya o kadar gerdi yani aynen dedim.
arzu sizin içinde hayırlısı ne ise olsun.
nazooooooom kız kıyamam ben sana. mükemmel diye bişey yok. ne kadar çabalarsan çabala ona ulaşamazsın bütün çabaların etrafındaki sevdiklerinle ilgili bu tabi çok güzel ama düşün ki sen yorlulup bitersen ruhen ve bedenen önünüzdeki güzel günleri onlar yaşarken sana oturup izlemek düşer. hem hayatta daha çok enerji harcayacağımız günler olacak idareli kullan gücünü. sürekli kendi kendine terapi yap. en iyi psikolog kendisidir insanın haa emzirmiyosan duygunun dediği de en mantıklısı at bi antidepresan mutlu ol..

Sağolun kızlar bende biliyorum abarttığımı gencecik arkadaşım hayata doyanadan anne olamadan göçüp gitti ben nelere takılıyorum diyorum ama işte bi arkadaşıma gittim bugün 15 aylık oğlu var çok hareketli bana diyoki sen çok uğraşıyosun evin derli toplu temiz bide benimkine bak diyo sal biraz sen senden geçtikten sonra ohooo diyo emzirmekmi o ne serpil :) ilacı uyku ve sersemlik yapmıyosa içerim

bak hala uyku ve sersemlik yapmıyosa diyosun.. aklıma umutsuz ev kadınlarındaki 4 çocuklu kadın geldi herşeye yetişcem diye bi çay içmeye başlamıştı oda enerji veriyordu uyku uyutmuyordu ve kadın bi süre sonra çökmüştü. ne biliyim onu getirdin klıma birden.

slm kızlar
duygucum çok geçmiş olsun canım inş perşembe günü birşeyi olmadığını öğreniceksin kafana takıp şimdiden sıkma içini
kreşiniz konusundaysa gerçekten sorunlu bir durum ilaç vermemeleri yani dr reçeteli anne onaylı bir durum bu ne sorumluluğu onların derdi kendilerine olan zorluğu bide ilaç takibimi yapıcaz diyorlardır.

nazlıcım bende iki ilaç kullanmıştım biri hiç ama hiç bir belirti göstermedi ne ii ne kötü ama diğeri mahvetti benim uyku hali,bulantı,sersemlik yanii ölü gibi dolandım 1 ay ilacı kestim etkisi 15 daha devam etti çok kötüydü ama bu bende öyle aynı ilacı kullanıp çok faydasını gören arkadaşım var bünyeye göre değişiyor yanii

bendede regl sıkıntısı var heryerim dökülüyor ağrı sızı kolum kalkmıyor
bizim kreşte devlet kreşi burda tek bi kreş var başlamadan çok sıkıntılıydım nasıl olcak diye ama memnunum öğretmenler güleryüzlü,kreş büyük ve kullanışlı yataklar bizdede sıkıntı yani benim gördüğüm küçüklüğü,çalışanları bakıcıları ve stajerleri hepsi ii mdürü pek sevmiyorum çok negatif bir kadın ama onunlada çok muhattap olmuyorum genelde öğretmenlerimizle bizim durumumuz şuan 3,5 çıkıyor ama ekimden itibaren isteyenlere ek dersler koyulcakmış ingilizce,drama ve santranç gibi ben istedim sonnuçta hepside çok faydalı dersler ozaman 5,30 da çıkıcaklar biraz uzun ama napalım artık .bizim okulda ilaçlarıda alıyorlar üstüne isim ve kullanımlarını yazınca veriyorlar.

sizler sıkıntılarınızda ve yazdıklarınızda gerçekten çok haklısınız bizim kreşin kapısında beklerken öyle şikayetler duyuyorumki yok artık diyorum artık yani bazı annelerde çok abartıyor gerçekten sonuçta orası ev deilki okul yani evdeki kadar hassasiyetli olmasını beklemekte abartı biraz çocuğun biiri kapıda karşılayan bakıcının kafasında bone var diye burda aml yapılıyor dedi ve annesi bonemi olurmuş demeye ve bunu diğer annelere empoze etmeye çalıştı takmassa başka bir anne ayy okul bu çocuklar küçük bonesiz çalıştrılmamalı der,diğeri üzerine ismini yazmadığı kıyafetlerde biri yanlışlıkla karıştı diye ne sorumsuzluklarını bıraktı ne çocuğunun mağduriyetini bi diğeri neymiş efendim yemeğiini neden onlar yedirmiyormuş benim çocuğum aç kalıyor vs vs daha ne yorumlar ben şaşırıyorum bu duruma sonuçta bu kadar hassassan evinde bakmalısın yani orda her çocuğun bakımıyla birebir bizim gibi ilgilenme şansları yokki öğretmen ve bakıcıların.kendileride ev hanımı olup çocuğu salya sümük 39 derece ateş okula gönderirler. 3,5 çıkıyorlar 3.15 gelip son 15 dakkayı bile değerlendirmek için kapıda çene yaparlar ama okulda kusur ararlar bende detaycıyımdır aşırı titiz ve çocuklarımın bakımları konusunda takıntılıyımdır hatta ama orayı ev gibi deil okul gibi görebiliyorum nebilim belkide haksız düşünüyorum

Son düzenleme:
Günaydın kızlar

dediklerinizin hepsine bende katılıyorum, işte malesef ki özel her yerde her alanda özel , ama devlet de olsa ilaç konusunda gerekeni yapmalı bu bir hastalık durumu çünkü ,
anne ne yapsın çalışıyor çocuk her hasta olduğunda evde mi olacak, acaba kendilerinin öyle bir şansı var mı çocukları her hasta olduğunda izin mi kullanıyorlar ... saçmalamışlar
Deryacım eski okulunuz güzelse Ezgide memnunsa sanırım fiyatı da makuldu gönder oraya boşver kendini de çocuğu da strese sokma, daha küçücükler çünkü yapılan her şey huylarını sularını değiştiriyor, ay ne biliyim küçüçük çocuklar emanet ediyoruz neler yaşıyorlar bilemiyoruz güven çok önemli içimiz rahat değil insan geriliyor Onat ordayken benim aklım hep orada ne yapıyor iyimi acaba , acaba ona bağırdılar mı sert davrandılar mı hep aklıma bunlar geliyor bilemiyorum , okulda iyi bir okul ama hep dışarıdan görüyoruz içini göremiyoruz malesef isterdim ki 1 hafta 10 gün boyunca sürekli o oradayken izleyebilseydim içim rahatlardı o zaman

Günaydın serpil sabah sabah güldürdün beni e napim anacım küçük çocuk var nası uyuyim emelcim benimde geçen hafta aklım hep ordaydı şimdi daha bi alıştım bide deren varya oyalıyo beni nasıl onat sevdimi alıştımı okula

Bizim yeni okul şimdilik iyi gidiyor, ilaç konusunda eski okulumuzda form doldurarak gönderiyorduk, saati saatine veriyorlardı, yenisi nasıl bilmiyorum...Dün Aslı çok mutlu bir şek,ilde ayrıldı okuldan yarın yine geleceğim örtmenim diyerek, sabahta güle oynaya gitti, gözüm değmesin maşaallah :) Eski okulundan daha bu sabah aradılar Aslı gelmedi hastamı diye, 3. günde geldi akıllarına...
Seda çok haklısın, hiç bir yer ev gibi olmaz, orası okul ve mutlaka birşeyler eksik kalıyor, 15-20 çocuğa 2 öğretmen gayet normal...
Emelcim gönlünü rahat tut, bizimkiler artık büyüdüler, her türlü olumsuzluğu yansıtabiliyorlar veya söylüyorlar, Öğretmenleride bunun gayet farkındalar...
nazo boşver işi gücü keyfine bak, zaman çocuklardan sonra daha hızlı akmaya başlıoyor, her anın keyfini çıkarmak lazım..

slm... bizim duvar sabah yoktu kapıda :)) müdür yardımcısı kapıdaydı. ezgiyi aldı sınıfa gçtürü. damlasını aldı. nezaman koyayım dedi.

iyi sevindim dinlemelerine..

gözümüz çok daha iyi. yarın sabah iyi haberler alırız inşallah.

emelcim diger okulu ezgi istemiyor. sıkıldı ordan iyice. 3 aya yakın gönderemedim. bizim her adada okul varya. hep ben artık buyuk okula gidicem dedi durdu.. önceden yaşı tutmuyordu bunlar buyuk okul demiştim :))

şimdi çok memnun. birde kısa olması daha hoşuna gitti. ama hala aglayanlar varmış.

dun ilk defa yattı okulda... yattık uyuyamadım. bir çocuk agladı bagırdı diyor :))

Deryacım sinirlenmekte haklısın ama düzeltmişler kendilerini ezginin ii olmasına sevindim yarın da ii haberlerle gelirsin inş...

slm... bizim duvar sabah yoktu kapıda :)) müdür yardımcısı kapıdaydı. ezgiyi aldı sınıfa gçtürü. damlasını aldı. nezaman koyayım dedi.

iyi sevindim dinlemelerine..

gözümüz çok daha iyi. yarın sabah iyi haberler alırız inşallah.

emelcim diger okulu ezgi istemiyor. sıkıldı ordan iyice. 3 aya yakın gönderemedim. bizim her adada okul varya. hep ben artık buyuk okula gidicem dedi durdu.. önceden yaşı tutmuyordu bunlar buyuk okul demiştim :))

şimdi çok memnun. birde kısa olması daha hoşuna gitti. ama hala aglayanlar varmış.

dun ilk defa yattı okulda... yattık uyuyamadım. bir çocuk agladı bagırdı diyor :))

herşeyin yoluna girmesine sevindim..

baktım kimse bi doğru yazmamış benimde tüm hevesim gitti. zaten güzel bişey yok bugün işte çok kötü bir gün geçirdik şuraya bakıyım içimm açılsın dedim amaaaaa

Hayırdır serpilcim noldu samsunda bi yerde 700 çeşme suyundan zehirlenmiş diye duydum ondanmı kötü geçti

X