2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kızlar,
biz bugün aslıyı göz dr.una götürdük, gözünde 10 gündür günde 1-2 kere çok az kayma vardı. Sonuç hipermetropmuş, gözlük takacak, gözlükle tamamen düzelecekmiş, 6 yaşından sonrada gözlük kullanmasına gerek kalmaz dedi. Yanlız damla damlatarak göz bebeğini büyüttüler ve bütün bunlar ortaya çıktı, dr.umuz iyiki kayma olmuş yoksa göz tembelliği ile görme kaybına kadar giderdi, çünkü çocuklarda genellikle gizli oluyor ve fark edildiğinde sonuç almamız biraz zor oluyor dedi. İşte böyle kızlar, artık kuzucuğumda anası gibi gözlükle dolaşacak, pembe ve barbieli gözlük istiyormuş...

:))) babamda maç delisi pazartesi perşembe oynar... arada da maç ayarlar yine başka bir grupla...

20 yıllık falan mükemmel bir grupları var... hakimler doktorlar cerrahlar belediyeciler inşaatçılar :)))) her daldan var ....

Maşallah babanın enerjisine :))

Bakalım derya pek hevesli bombayı patlattı ben istanbula gidince baleciye gidicem

:)))))))))))))))))))

merhaba kızlar,
biz bugün aslıyı göz dr.una götürdük, gözünde 10 gündür günde 1-2 kere çok az kayma vardı. Sonuç hipermetropmuş, gözlük takacak, gözlükle tamamen düzelecekmiş, 6 yaşından sonrada gözlük kullanmasına gerek kalmaz dedi. Yanlız damla damlatarak göz bebeğini büyüttüler ve bütün bunlar ortaya çıktı, dr.umuz iyiki kayma olmuş yoksa göz tembelliği ile görme kaybına kadar giderdi, çünkü çocuklarda genellikle gizli oluyor ve fark edildiğinde sonuç almamız biraz zor oluyor dedi. İşte böyle kızlar, artık kuzucuğumda anası gibi gözlükle dolaşacak, pembe ve barbieli gözlük istiyormuş...

İnşallah düzelir biran önce, barbi yine meydanlarda yani :))

Dün akşam çok asabım bozuldu benimde, akşam geldiğim andan itibaren babannesine birşey almak için bile inmek istemeyen Elif bir haftadır, enufak birşeyde bana kızıp ben babanneme gidiyorum diye açıp kapıyı gitmeye çalışıyor, bana seni sevmiyorum, istemiyorum, git burdan, sen işe git bidaha gelme ne laflar söylüyo, dün yine benden habersiz ben gidiyorum diye açmış kapıyı bende aldım içeri kızdım falan, kıyamet kopardı, bir çığlık atıyo ama kesinlikle karşı apartmandan duyuyolardır, nitekim alt katlardan duymuşlar sesini, ben ona kızdım o bana derken resmen sinir krizi geçirmeye başladı, ağzından burnundan tükürükler püskürtüyo, çığlık çığlığa bağırmalar, dokunduğumda kendini yerlere atmalar, artık elimde tutamıyorum kafası gözü dağılma pahasına atıyo kendini yerlere, kurtulmaya çalışıyo elimden, öylece bıraksam yada alttan alsam bunu kullanmaya başlayacak diye korkuyorum biryandan, düşünme köşesi cezası vereyim dedim ama çılgın gibi artık zapt edilmiyo, bende iyice sinirlendim bir iki tane patlattım poposuna iyice deli oldu bu sefer, sonra artık korktum halinden ama acayip moralim bozuldu, gittim aldım zorla kucağıma bu sefer ben başladım sinirimden ağlamaya bu defa da o korktu, sen beni niye üzüyosun diyorum hala seni istemiyom, seni sevmiyom, sen git burdan, ben babanneme gitmek istiyom diyo bana ama okadar ciddi ve içten söylüyo ki, ağladım ağladım, ben işe gidiyorum sana istediklerini alıyorum yoksa alamayız falan dedim, en son o can alıcı cümle ağlaya ağlaya çıktı ağzından "ama sen işe gidince ben seni özlüyorum"
Yani verdiği tepkilerin hepsi aslında isteklerinin tam tersi, bütün derdi benim işe gidip onu bırakıyo olmam, bunun intikamını alıyo benden, yani benim anladığım bu, iki saat anlatmaya çalıştım durumu ama o anlamak istemiyo tabiki. Büyüdükçe işler zorlaşıyo, birde kardeşinden fırsat bulup onunla birebir ilgilenemediğimden de oluyo sanırım. Kardeşi olmasa daha mı mutlu bir çocuk olurdu acaba diye düşündüm.

Ah filizcim yaaaa geçmiş olsunmu diyim ne diyim bilemedim bizde arada krizler yaşıyoruz ama senin işin daha zor çalışıyo olman ben hep diorum her çocuğun kaldırabilceği bişey değil senin kızda hassas demekki eltimin iki oğlu var büyüğü 4e gidiccek hala anne işe gitme der küçüğü 4 yaşında hiç tınmaz

valla üstüne gitme derim başka birşey demem...

üstüne ne kadar gidersen o kadar sarpa sarıyor işler...

artık bizim taktik hep alttan almak... işler o zaman daha çabuk çözülüyor...

tabi şımartmak her istediğini yapmak demiyorum...

sadece agladıgında kucagına al konuş, yada onu guldurecek birşeyler yap.. çok daha çabuk sonuç alıyorum ben böyle... yoksa iş uzuyor... ve gercekten çok özlüyorlar...

eşim mart ayından beri gece çok gec geliyor ezgi göremeden yatıyor sabah deli gibi babasını arıyor... ne kadar özlediğini birebir hissediyorum... aynı şekilde bizide özlüyorlar işte...

bugun bende aldım işe getirdim... ortalığı birbirine katıyor ama napıyım en azından beraber oluyoruz...

aynen öyle kaldıramıyo, birde hiç değişik bir ortam göremediği için hep evde iyice bunalıyor, ancak haftasonları biryere gidebiliyoruz, okulda istemiyo.

bende çok tahammülsüzüm sanırım, işten gel, evde iş güç, biri birşey ister, öteki başka birşey naz kaldıracak vaktim ve takatim olmuyo çoğu zaman.
Bu sabah işe gitme, benide götür diye tutturdu, bende nüfus idaresine falan gidecektim, onu da götürdüm biraz gezdi sonra, işe gitmeni istiyom anne dedi bana kendi kendine, izin verdi yani keyfi yerine gelmiş :)) eve bıraktım işe geldim. Bu akşamda biraz gezdireyim onu gidince bari

filizciiiim canım allah bacaklarına derman sabrına sabır versin. arada ikisine de eşit zaman ayırıp ayrı ayrı mı takılsan ki biraz. tabi imkanın el verirse. saat kur 15 dk mesela bak ikimiz başbaşayız zil çalıncaya kadar istediğini yapabilirz deyip az zamanda olsa o 15 dk onun olduğunu bilsin. baksana seni kızdırmış kızdırmış ama en sonunda da ağlatmış aslında ne kadar çok seviyor ve bunu iifade etme şekli nasıl ne kadar özlüyo üzülüyo demekki. hep te sabretmek anlayış göstermek annelere düşüyo. kimsenin bize sabır gösterdiği olmuyo. o yüzden sabrına sabır diledim ya yoksa çocuklarına katlanma gücü dilemedim yani çok akıllı ve şimdiden savunma mekanizmalarını öğrenip uygulayan bir kızın var. ve sana mesaj veriyor. ya bunu bi şekilde ifade edemeseydi sen herhangi bi önlem almayı düşünmeyecektin ama o içine atacaktı belki ömürboyu. birde şey tavsiye edeceğim. bu aralar bütün aile birbirinizi ne kadar sevdiğinizi özlediğinizi gün boyu işte kızımı düşündüm eşine seni düşündüm çok özledim bugün gibi laflar söyleyin. duygusunu direk ifade etmeyei öğrensin. hani belki zaten böylesinizdir ama bu aralar sıklaştırın derim ben.

arzu erken teşhis edilmiş olması çok iyi. hem 6 yaşına kadar olması da iyi acaba göz kontrolüne de mi götürmeli çocukları bi soralım bakalım.
bizde güneş gözlüğümüzü yeniledik. şimşek mccuin li aldık. ben gözlükçüye gitmiştim çağanda yanımda gitti kadına sordu buuda eekek gözlüğü vaamı. var dedik beğendiğini de aldık..
duygu mutluluklar dilerim
derya evet babanın arkadaşları süpermiş. kadrda boşluk varsa ben direk kendim geleyim dedim eşe gerek yok :))

slm kızlar nasılsınız nasıl gidiyo tatiller
hatice arıycaktım tel imi değiştirdim numaran yok msj atarsın biara, çok şaşırdım hakkınızda hayırlısı inşallah ama benim de hayalim bi yaştan sonra egeye yerleşmek yaşadığımı anlamak..
biz ilk tatilimizden döndük altınoluğa gittik annemlerle 10gün eşim gelmedi yokluğunu çok hissettim annem menopozdan mıdır nedir bilmiorum çok tahammülsüz didişip durduk nazla yarım saat bile ilgilenmedi:KK43: saolsun babam biraz yardımcı oldu.bakalım 2.tatilden ümitliyim:) voyage torbayı deniycez ramazandan sonra inşallah güzeldir

Son düzenleme:
burdan kızım ilerde bu satırları okur diye yazıyorum, bugün tam 3buçuk yaşındasın yavrum, ben de 30 uma merdiven dayadım.sensiz bütün yılları yaşanmamış sayıyorum öyle bi doldurdun ki hayatımı hayat işte bu dedirttin bana:)daha da yolun başındasın diolar hıııı diye bi iç çekişim var ki görmelisin:)daha neler göstericeksin bize zilli kızım.senle hayat aynı bi lunapark gibi öyle renkli, bazen öyle korkulu heyecanlı ve inanılmaz yorucu..sabah üstüme atlamanla uyanıyorum akşam seni babanın üstünden kopartarak yatağa atıyorum:)gün içindeki çeşitli aktivitelerinle, koltuktan koltuğa atlama, mutfak tezgahına tırmanma, ev içinde bitmek bilmeyen koşturmacalarınla beni heyecandan heyecana atıosun, kalbim hep küt küt vaziyette leyla gibi peşinde dolaşıorum.bazen yemek yemeyi unutuyorum, saçımı daha bi seyrek tarıyorum artık, tırnaklarım daha bi kırık bıyıklarım iyice gözüme görünmeden hiçte umrumda diil:) 10sene sonra çok farklı kaygılarım olucak bunlar saçma gelicek biliyorum ama gene de sen bi yudum fazla ye, güzel bi okulun hobilerin olsun, dişlerini fırçalamaya alış, oyuncaklarını, oyunlarını paylaş, yüzün hep gülsün diye deli oluyorum..o zamanlar gelince de arkadaşların kim olucak, kötü bişeylere alışırmısın, bizden uzaklaşırmısın diye içimden şimdiden binlerce soru geçiyo..annelik bu mudur, hep bir endişe, hep mutlu ol diye amansız deli gibi bir çırpınmamıdır bilmiyorum ama elimden de içimden de gelen bu..Allah hep iyi insanlarla karşılaştırsın bizim bebeğimiz güzel kızımız bitanemiz belki bi kardeş veremeyeceğiz sana ama bu dünyada 2kalp hep senin için çırpınıcak..:KK5:

ayşegül naptın sen yaa gece gece bitirdin beni. hele son cümlen yok muu

ayrıca resimdeki naz da mızmız değil çok sevimli çıkmış şu resmi görene annem abartıyo dese haklı çıkar çocuk ona göre.

off ne hayatlar var be tv'de görünce hikaye gibi geliyo ama gerçeği iç yakıyor.

Biraz önce tanık olduğum birşey, kız 20 yaşında, biri iki yaşına daha girmemiş, biri de 2 haftalık iki bebeği var, kocasın 'da beklenebilecek kötü huyların hepsi var, kadın çözümü çocukları ile birlikte kadın sığınma evine yerleşmekte buluyor, boşanmaya çalışıyor, ailesi kadını kabul etmiyor, sonlarının ne olacağı belirsiz, inşallah güzel bir hayat onları bekliyordur o meleklerin yüzü suyu hürmetine. anne babasının cehaletine kurban gitmezler inşallah.

Bunun gibi nelerle karşılaşıyoruz burada, sonra da dertlerimize dert ekliyoruz :KK43:(

Nazlıcım sana ne oldu ? hayır olsun inşallah.

Serpilcim çok zor ama uygulamaya çalışıcam söylediklerini, gerçi zaten elimden geldi kadar yapmaya çalışıyorum, özledim seviyorum Elif'e karşı çok kullandığım kelimeler özelliklede duygularını hissettiğim zamanlarda. Aslında o da çok kullanırdı bunları, bir ara sürekli seni çok seviyom anne diyordu, çok değişken bir ruh hali var, dönem dönem karakteri değişiyo sanki, işte en zoru kardeşiyle ikisine ayrı ayrı zaman ayırmak, bırakabileceğim bir yer yok onu, bir aradaykende Elif'le yalnız kalmama tahammülü yok ufaklığın herşeyin içinde.
Dün akşam eve gittim markete gidelim diye tutturdu, ikisini de aldım markete götürdüm kapının önünde çocuklar vardı orda oynattım. 2 saat geçti eve gitmemiz lazım hala tepiniyor, huysuzluk ağlama zırlama, ya sabır çeke çeke bir hal oldum yine. Ne söylesem sanane cevabı alıyorum, birazda şu iki haftadır maluk görümcemin oğlu varya bizim hocamız o da hergün bizim orda, laf'larını huylarını hemen kapıyoruz, onunda etkili olduğunu düşünüyorum bu davranışlarda. Evde biraz oyun oynayayım dedim oyun oynarken bile sanki benden hırsını alıyor, yapma acıyo dedikçe karnımın üzerinde zıplamamaya çalışmalar, boğuşurken ısırmaya çalışmalar, sürekli canımı acıtmaya çalışıyo sanki, eeeehh dedim bıraktım oyunu falan :)) Neyse geçici bir dönemdir inşallah çabuk atlatırız bakalım.

Naz tam bir çıtır çok tatlı, çocuklar dışarıda yorulunca mızmızlıkları hiç bitmez.

burdan kızım ilerde bu satırları okur diye yazıyorum, bugün tam 3buçuk yaşındasın yavrum, ben de 30 uma merdiven dayadım.sensiz bütün yılları yaşanmamış sayıyorum öyle bi doldurdun ki hayatımı hayat işte bu dedirttin bana:)daha da yolun başındasın diolar hıııı diye bi iç çekişim var ki görmelisin:)daha neler göstericeksin bize zilli kızım.senle hayat aynı bi lunapark gibi öyle renkli, bazen öyle korkulu heyecanlı ve inanılmaz yorucu..sabah üstüme atlamanla uyanıyorum akşam seni babanın üstünden kopartarak yatağa atıyorum:)gün içindeki çeşitli aktivitelerinle, koltuktan koltuğa atlama, mutfak tezgahına tırmanma, ev içinde bitmek bilmeyen koşturmacalarınla beni heyecandan heyecana atıosun, kalbim hep küt küt vaziyette leyla gibi peşinde dolaşıorum.bazen yemek yemeyi unutuyorum, saçımı daha bi seyrek tarıyorum artık, tırnaklarım daha bi kırık bıyıklarım iyice gözüme görünmeden hiçte umrumda diil:) 10sene sonra çok farklı kaygılarım olucak bunlar saçma gelicek biliyorum ama gene de sen bi yudum fazla ye, güzel bi okulun hobilerin olsun, dişlerini fırçalamaya alış, oyuncaklarını, oyunlarını paylaş, yüzün hep gülsün diye deli oluyorum..o zamanlar gelince de arkadaşların kim olucak, kötü bişeylere alışırmısın, bizden uzaklaşırmısın diye içimden şimdiden binlerce soru geçiyo..annelik bu mudur, hep bir endişe, hep mutlu ol diye amansız deli gibi bir çırpınmamıdır bilmiyorum ama elimden de içimden de gelen bu..Allah hep iyi insanlarla karşılaştırsın bizim bebeğimiz güzel kızımız bitanemiz belki bi kardeş veremeyeceğiz sana ama bu dünyada 2kalp hep senin için çırpınıcak..:KK5:

:))) hoşgeldin... kocamsız bir yere gitmem gidemem :))) 8 yıl oldu daha ayrılmadık hiç... allah ayırmasın... anne konusuna gelince bizdede pek fark yok.. ama bu ay kreşe göndermiyorum ezgiyi anneme kitledim... biraz torun sev dedim...

yazın da çok guzel olmuş.. herbirimiz aynı şeyleri düşünüyoruz sanırım yavrular için... ikinci çocuktan vaz mı geçtin sende bir ara düşünüyordun... yaşında genç daha senin... noldu :)))

bu arada naz süper olmuş saclarda uzamaış ... guzellik olmuş

Son düzenleme:
Nazlıcım sana ne oldu ? hayır olsun inşallah.

Serpilcim çok zor ama uygulamaya çalışıcam söylediklerini, gerçi zaten elimden geldi kadar yapmaya çalışıyorum, özledim seviyorum Elif'e karşı çok kullandığım kelimeler özelliklede duygularını hissettiğim zamanlarda. Aslında o da çok kullanırdı bunları, bir ara sürekli seni çok seviyom anne diyordu, çok değişken bir ruh hali var, dönem dönem karakteri değişiyo sanki, işte en zoru kardeşiyle ikisine ayrı ayrı zaman ayırmak, bırakabileceğim bir yer yok onu, bir aradaykende Elif'le yalnız kalmama tahammülü yok ufaklığın herşeyin içinde.
Dün akşam eve gittim markete gidelim diye tutturdu, ikisini de aldım markete götürdüm kapının önünde çocuklar vardı orda oynattım. 2 saat geçti eve gitmemiz lazım hala tepiniyor, huysuzluk ağlama zırlama, ya sabır çeke çeke bir hal oldum yine. Ne söylesem sanane cevabı alıyorum, birazda şu iki haftadır maluk görümcemin oğlu varya bizim hocamız o da hergün bizim orda, laf'larını huylarını hemen kapıyoruz, onunda etkili olduğunu düşünüyorum bu davranışlarda. Evde biraz oyun oynayayım dedim oyun oynarken bile sanki benden hırsını alıyor, yapma acıyo dedikçe karnımın üzerinde zıplamamaya çalışmalar, boğuşurken ısırmaya çalışmalar, sürekli canımı acıtmaya çalışıyo sanki, eeeehh dedim bıraktım oyunu falan :)) Neyse geçici bir dönemdir inşallah çabuk atlatırız bakalım.

Naz tam bir çıtır çok tatlı, çocuklar dışarıda yorulunca mızmızlıkları hiç bitmez.
önünde kötü örnek varmış ne yazıkki... etkiliyordur tabi hareketlerini büyükleri taklit ediyorlar magesef sürekli...

:))) hoşgeldin... kocamsız bir yere gitmem gidemem :))) 8 yıl oldu daha ayrılmadık hiç... allah ayırmasın... anne konusuna gelince bizdede pek fark yok.. ama bu ay kreşe göndermiyorum ezgiyi anneme kitledim... biraz torun sev dedim...

yazın da çok guzel olmuş.. herbirimiz aynı şeyleri düşünüyoruz sanırım yavrular için... ikinci çocuktan vaz mı geçtin sende bir ara düşünüyordun... yaşında genç daha senin... noldu :)))

bu arada naz süper olmuş saclarda uzamaış ... guzellik olmuş

ben annemlerle farklı şehirde olduğum için mecbur sık sık kalıyoruz, bu sene bi de şehir dışında işi zaten ayda bir hafta falan o da olmuyo.ama ben seviyorum uzak kalmayı ya insan özlüyo daha bi değerini anlıyo aile olmak ne kadar güzel bişeymiş diosun uzaktayken daha iyi görüyosun
ben 2.yi bayadır düşünmüyorum cnm ya gitgide uzaklaştım o fikirden.yakınımda bi kız kardeş anne teyze ne biliim herhangi bi beni anlıycak çocukta baksın demiyorum dertleşiceğim çocuklarla rahat görüşebileceğim biri olsa hemen yapardım ama maalesef yapayalnızım bu konuda..psikolojim bozuk 2çocuk büyütüceğime, herşeyimle nazın yanında olucam Allah uzun hayırlı ömürler versin hayırlı evlat olsun.beni de anlar umarım büyüyünce.
senin anne iyi gene ya çalıştığın için, bi de yakınında alışmıştır.benimki hiç bakmadı inşallah gelini de benim kadar anlayışlı olur.
2gündür hep mutsuz haberlerle uyanıorum.çok canım sıkkın.dün yakın bi arkadaşımın kocasının onu aldattığını öğrendim 4yaşında kızları var:KK43:daha da haberi yok..bugün de bi akrabamızı kaybettik hiçbir rahatsızlığı yoktu birden tatilde fenalaşmış ölmüş:KK43:((hayrolsun ramazan hayırlara vesile olsun

X