2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydınlar kızlar,

uzun zamandır giremiyorum.Bir Çanakkale turu yaptık, arkaından da ofise yoğunlaştım.Ara ara girip okudum ama yazamadım.
Biz iyiyiz şükür.

Serpilcim arkadaşına allah kolaylık versin, çok zor bu durumlar.Allah rahmet eylesin çocuğa da.

Duygu hadi hayırlısı ile bir ev bul artık kendine:)))) Kolay gelsin sana.

Çocuklarla ilgili o süper dadıyı izlemedim ben. Egehanda bazı şeyleri ağlayarak yaptırmaya çalışır ama bana ve eşime pek fazla yapamıyor.Ağladığında yapmıyoruz, ağladığın için yapmıyorum diye de açıklıyoıruz.Ama anneme nazı geçiyor, sanırım o da ağlamasından sa yapayım kurtulayım diyor:))) Onun yatağında yatma olayını da artık havalar ısındığı için bıraktım.Onu yatırıyorum yine akşam.Biberonla sütünü veriyorum.Biraz odanın dışında bekliyorum.Çoğunlukla sütüm bitti anne diye sesleniyor çünkü.Süt biberonunu alıp çıkıyorum.Su biberonunda bak burada istersen alırsın diyorum. Gece çişi gelirse bana sesleniyor.Yapıp tekrar yatağına yatıyor. Oyuncaklarını fırlatma olayı bizde var.Ama derya gibi bende alır çöpe atarım diyorum, bir kaç kere de attım.Bana yapmıyor, ya da benim yanımda yapmamaya çalışıyor.
İnatlaştığında güzellikle anlatırsam, biraz sarılıp seversem bazen geçiyor, bazen hiç bir şeye izin vermiyor, inatrlaşmaya devam ediyor.Ben de sen bilirsin, böyle yaptığın sürece bir şey olmaz, deyip yanından uzaklaşıyorum.Bir süre sonra gelip ben yanlış yaptım anne diye yalakalık yapıyor.

Biz de ki durumlar da böyle işte.

:)))) yanlışını farkediyo yani zorda kalınca :))) ay bunların bu komiklikleri sevimlilikleri de olmasa hiç çekilmezler valla. 2 saat kök söktürüyolar sinir ediyolar, ağızlarından çıkan bir kelime unutturuyo herşeyi, (tabi bir sonraki yaramazlığa kadar )

Neyse babayı da örgütledim biraz sonunda, 2 gündür o da benim kadar olmasada sert olmak için zorluyo kendini :)) ve hırçınlığı daha kısa sürüyo mecburen bizimkinin, arkasına alacak kimsesi olmayınca.

Özellikle bir bağırma huyu var, birşeye hayır diyince ağzını açıp son ses, aynı tonda, susmadan, alabildiğine bağırıyor, kendince dediğini yaptırmak için bu gürültü yöntemini bulmuş

Şimdi ceza köşesi olayını uyguluyoruz ona babayla beraber, bakalım sonuç ne olacak. Dün akşamda yapboz almıştım eve giderken, bana sinirlendi parçalarını sağa sola fırlatmaya başladı, topladım attım çöpe, ağladı bağırdı yalandan unuttu sonra, pekte umursayacağını sanmıyorum oyuncak olayını zaten hiç oyuncakla işi olmayan bir çocuk.

iyi akşamlar kızlar

Duygucum hoşgeldin şimdi Nevşehirdemisin yani orada mı ev arıyorsun hızına yetişemiyoruz arkadaşım

Bizim oğlanda aynı inadım inat hiiiç yolu yok tek yolu güzellikle yaklaşmak biliyorum ama bazen de olmuyor işte, bizde kreşimize alışıyoruz gibi ama daha bırakıp gitmedim hiç yarın deniyeceğiz bakalım ne yapıcak şimdiye kadar hep tıpış tıpış gitti oynadı hiç sormadı bile annem nerde diye sonra geldi yanıma ama benimde orada onu beklediğimi biliyordu hep umarım zorlanmaz

günaydın,

Duygu Allah en kısa zaman da herşeyi gönlüne göre versin...
Emel sevindim kreşe alışmasına, en azından kendine ayıracak zamanın olur, hem artık sosyalleşmek istiyorlar.
Meral ne güzel yapmışsınız Çanakkale turuyla, artık çocuklarla gezmek daha kolay oldu büyüdü sıpalar...

selam....
derya dün yine buyaka avm gittim gymboree mağ.açılmamıştı:KK43:(
23nisan tatil bizde 3 gün nasıl değerlendirsek diye düşünüyoruz ...
kuzi ne haber canım kreş işini ne yaptın?

Günaydın,

Emel ne kötü ya orda bırakıpta gelmek, bakalım biz napıcaz :KK43:

Gülce bir kreşe karar verdim sonunda ama birgün Elif'le birlikte gelsin annesi, Elif'in buradaki katılımını falan görelim ona göre konuşalım demişler, izin alıcam ama bizde de izin öyle sorun oluyo ki, zaman kolluyorum, bakalım önümüzdeki hafta içi ayarlamaya çalışıcam.

23 Nisan için bende çok istiyorum birşeyler yapmak ama zor, Afyon'da yeğenim var oraya gidelim diyorum eşime ama o işini ayarlayabilirse.

Günaydın hayırlı cumalar bizde 23nisanda çınarcığa gidicez eşya götürcez sonrada mayıs ortası temelli düşünüyoruz

Yok canım tatil için annemlerin yazlık var kiralık defne doğduğu yaz tuttular o zamandan beri her yaz kısmen taiınıyoruz :)

Selam kızlar baharda burası azalmaya başlıyor yazında ıssızlaşıyor değil mi
İki hafta önce benim boğazlar kötüydü benden Onata geçti geçen hafta o hastalandı şimdi ondan yine bana geçti bugünde yine ben hastayım offf ne zaman düzelicez

MERHABA GÜZEL ANNELER.:nazar::nazar:
BİRÇOK ANNEMİZ KULLANDIĞI VE KALİTELİ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜ ÇİN MALI OLMADIĞINI-BPA İÇERMEDİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜ BEBEK ÜRÜNLERİNİ SEÇTİ.
SİZ DE GÖRMEK VE ÇEVRENİZDEN KALİTELİ OLDUĞUNU DUYDUĞUNUZ ÜRÜNÜ SEÇİM YAPMAK İÇİN ANKETE OY VERİN.SİZDEN SONRAKİ ANNELERE FİKİR VERMİŞ OLURSUNUZ.BENİM GİBİ İLK BEBEĞİ OLACAK ÖNERİYE İHTİYAÇ DUYAN ÇOK ANNE VAR.FİKİRLERİNİZ ÖNEMLİ KIZLAR ŞİMDİDEN SAĞOLUN.BEBİŞLERİNİZLE MUTLU GÜNLERE
:119: :KK49: :119:

EN KALİTELİ BEBEK DETERJANI
http://www.kadinlarkulubu.com/agustos-anneleri/520429-kaliteli-bebek-deterjani.html

EN KALİTELİ BİBERON
http://www.kadinlarkulubu.com/agustos-anneleri/520276-kaliteli-biberon.html

EN KALİTELİ EMZİK
http://www.kadinlarkulubu.com/mayis...niz-almayi-dusunuyorsunuz-2.html#post24118612

Ne h.sonu ama dün derenin kontrolü vardı eşimin işi vardı sağolsun babam götürdü sonra anneme geçtik onuda alıp kuzenim doğum yaptı onu ziyarete gittik eşimin işi uzadı gece annemde kaldık sabah kahvaltıya geldi sonra çıktık dedim hava alalım azcık ulus parkına gidelim gittik cafeda tadilat varmış hadi bebeğe inelim ay inmez olaydık o ne trafik biraz trafikte takıldık kağıt helva alıp eve döndük evde yedik :) bende boş durmim dedi,m kızların odasına girdim dip köşe sonra yatak odası şimdide salona geçicem

selam....
derya dün yine buyaka avm gittim gymboree mağ.açılmamıştı:KK43:(
23nisan tatil bizde 3 gün nasıl değerlendirsek diye düşünüyoruz ...
kuzi ne haber canım kreş işini ne yaptın?

:))) valla merakla bekliyorum açıldıgı gun ordayım :))) ama buyuk ihtimal her ürün olmıycak ve çok pahalı olucak...

türkiyedeki gape hala yazlık gelmedi düzgün ... amerikada bitti bile....

Selam kızlar baharda burası azalmaya başlıyor yazında ıssızlaşıyor değil mi
İki hafta önce benim boğazlar kötüydü benden Onata geçti geçen hafta o hastalandı şimdi ondan yine bana geçti bugünde yine ben hastayım offf ne zaman düzelicez

geçmiş olsun... krese ne zaman başladınız... orayı görmemişim... hergun mu gidiyor... zaten kapanıcak haziranda aslında neden şimdi başlattın.. tam alışmışken kreş kapanacak...

bizim kreş kapanmıyor gerci öyleyse bilmem...

bale ye ara veriyorlar 2 ay ama ...

Emel geçmiş olsun, bu hastalık işi kısır döngü zaten, ondan sana senden ona bu havalarda.

Kreş herhalde yaz dönemi vardır, ayrıca kayıt yaptırmak şartıyla.

Bence de Gymboree pahalı olacaktır.
Derya Ezgi hala devam ediyormu baleye, istemiyodu ya birara

Günaydın ve iyi haftalar herkese.

Egehan'ı bugün kreşe verdim tekrar.Çocuk sabahtan akşama tv başında çizgi film seyrediyor, havalarda nasıl olsa düzeldi biraz dedim.Verdim.İnşallah hasta etmeden bu dönemi atlatırız. Bakalım akşam eve gelince yaptıklarını anlatır artık:))))

Bizim burada kapanmıyor yazın, asıl yazın iş yapıyorlar çünkü.

Emel geçmiş olsun, bu hastalık işi kısır döngü zaten, ondan sana senden ona bu havalarda.

Kreş herhalde yaz dönemi vardır, ayrıca kayıt yaptırmak şartıyla.

Bence de Gymboree pahalı olacaktır.
Derya Ezgi hala devam ediyormu baleye, istemiyodu ya birara

3 hafta önce yeni kursa verdim ben ezgiyi... aglayıp istemediği yere bir daha götürmedim burdan çok memnun şimdi...

X