2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın kızlar,

Gülce dün bütün ülkede lodos berbattı.Marmariste, ağaçlar devrildi.Bizim ofisin yan yolundaki ağaç ortasından devrilmiş, yandaki evin bahçesine düşmüş.Allahtan herhangi bir yere zarar vermemiş.Kimbilir daha kaç ağaç devrilmiştir, haberim olan bu.

Egehan kreşte şimdilik iyi, sabahları sorun çıkartıyor ben gitmek istemiyorum okula diye ama akşamda ben biraz daha kalabilir miyim, oyun oynuyorum diyor.Pyun hamuru ile oynamak çok hoşuna gitmiş, dün boyama yapmışlar ama oyun hamuru oynamamşlar diye şikayet ediyordu:))))
Gündüz uykusunu bırakan çocuk, tekrar uyumaya başlamış.Tabii enerjisini attığı için yoruluyor, akşamda saat 10-10,5 a kadar uyumak istemiyordu.Şimdi tekrar eski saatimize döndürdük.9-9,5 gibi yatmaya başladı.

Deniz hoşgeldin, seni facetede göremiyordum son zamanlarda.Tabii 2 çocuk olunca zor oluyor işin.Neyse büyümüş ufaklıkta.

Derya kızım olsa kardeşinin yaptıklarından alırdım, süper şeyler yapıyormuş:))))

tuğba ve deniz ikincilerinizi birincilerle mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde büyütürsünüz İnşallah.
Meralcim kreşde problem çıkmamasına sevindim, düzene de girmiş uyku saatleri ne güzel.

hpinize tek tek teşekkür ederim.

deryacım bende vaz geçmiştm 2,den o ay kalmışım. kısmeti varmış büyüdü bile şükür.

meralim hoşbuldm saol face açıp bakıp kapatıyom dedingibi fırsat olmuyo 2siyle zor oluyo.sende kreşe vermiişin sevindim egehan içide ii olmuştur. öpüyrum ikinizde

accu sanada teşekkr edderim..

derya çook haklısın düşüncelerinde, aynı şuanda benim düşüncelerim, Allah uzun ömür versinde, bazen Defne uyuyo olunca yada babaannesinde falan olupta sadece Elif'le kalınca ne rahatlık varmış diyorum ya kuş gibi oluyorum birden :=) gerçekten çok rahatlık, çocuğunla herşeyi paylaşıp istediğin gibi ilgilenebiliyosun, ben elif'i yanıma alıpta bir kitap bile okuyamıyorum ona Defne herşeye müdahil, herşeyin içinde rahat huzur vermiyo, ama işte çocuk içinde hayatta bir kardeş çook gerekli onun iyiliği için. neyse yakında Ezgi tutturur zaten kardeş isterim diye heheheh

Meral bayağı olaylı geçmiş sizin orda fırtına, gerçi İstanbul'da olmuş birşeyler ama biz görmedik. Amerika falan sürekli böyle hortumlar yaşıyo düşünsenize ne korkunç.

Sende Egehanı gün aşırı göndersen çok istekli değilse, belki daha iyi olur. Ama düzene girmeside çok iyi tabi.

Gülce dün kreşe başlamadık biz, sadece kreşten dedilerki, çocuk bir gelsin buraya da durumuna, katılımına bir bakalım dediler, bende zaten ne yapacak diye merak ediyordum, yarım saat falan ancak kaldık, ama anlaştık kreşle, Salı günü başlayacak, ilk bir hafta hergün yarımşar gün gidecek alışması için, uyku saatlerine kalmayacak, sonra pazartesi, çarşamba, cuma gidecek. 450'ye anlaştık +100 TL kitap parası, zaten bu dönem 2 ay kaldı şurda, yaz için yine bakıcaz.

Elif'in kreşte ki tepkisi aynen düşündüğüm gibi oldu, daha okuldan içeri girdiğimiz anda bir baktım Elif yok ortalıkta, etrafı keşfe başlamış bile, hiç yabancılık falan yok, direk oyuncaklara, hamurlara, sınıflara dalıyor :))) Biz öğretmenle konuşurken, kaydıraktan kaymak istiyorum ben dedi, başka bir öğretmende gel ben götüreyim seni dedi, tuttu elini gitti, benim annem nerde, ben nerdeyim, bunlar kim demiyo yani, bu duruma üzülsemmi sevinsemmi bilemedim tabi.

Enazından yabancılık çekmediği, girişken olduğu için benimde çok aklım kalmayacak ağladımı üzüldümü diye. Okulda biraz kalabalık olmasına rağmen sıcak geldi bana, birsürü öğretmen, öğretmen yardımcısı var, Elif 3 yaş gurubuna gidecek (ama kimse 3 yaşında olduğuna inanamadı maşallah) onun sınıfında 15 kişi var, biraz fazla gibi aslında ama neyse.

Son düzenleme:
Bu arada benim yeğenim el işi oyuncaklar, şapkalar falan yapıyordu hobi için, yoğun ısrarlarımız sonucu bir grup kurduk ona face'de,
adı "Burcu'nun örgü sepeti" sizleride bekleriz, bir bakın bakalım beğenecekmisiniz.

Gülce dün kreşe başlamadık biz, sadece kreşten dedilerki, çocuk bir gelsin buraya da durumuna, katılımına bir bakalım dediler, bende zaten ne yapacak diye merak ediyordum, yarım saat falan ancak kaldık, ama anlaştık kreşle, Salı günü başlayacak, ilk bir hafta hergün yarımşar gün gidecek alışması için, uyku saatlerine kalmayacak, sonra pazartesi, çarşamba, cuma gidecek. 450'ye anlaştık +100 TL kitap parası, zaten bu dönem 2 ay kaldı şurda, yaz için yine bakıcaz.

Elif'in kreşte ki tepkisi aynen düşündüğüm gibi oldu, daha okuldan içeri girdiğimiz anda bir baktım Elif yok ortalıkta, etrafı keşfe başlamış bile, hiç yabancılık falan yok, direk oyuncaklara, hamurlara, sınıflara dalıyor :))) Biz öğretmenle konuşurken, kaydıraktan kaymak istiyorum ben dedi, başka bir öğretmende gel ben götüreyim seni dedi, tuttu elini gitti, benim annem nerde, ben nerdeyim, bunlar kim demiyo yani, bu duruma üzülsemmi sevinsemmi bilemedim tabi.

Enazından yabancılık çekmediği, girişken olduğu için benimde çok aklım kalmayacak ağladımı üzüldümü diye. Okulda biraz kalabalık olmasına rağmen sıcak geldi bana, birsürü öğretmen, öğretmen yardımcısı var, Elif 3 yaş gurubuna gidecek (ama kimse 3 yaşında olduğuna inanamadı maşallah) onun sınıfında 15 kişi var, biraz fazla gibi aslında ama neyse.

yaşıtlarıyla olmak ve oyun alanında olmak iyi geliyor çocuklara... ezgide aynı tepkileri vermişti....

1-2 hafta sonra mırıldamaya başlar gitmiycem diye telaşlanma :)) tüketiyorlar ortamı o yuzden gitmek istemiyorlar...

evde kalıp akıllarına estiğince hareket etmek daha çokhoşlarına gidiyor cunku...

Bu arada benim yeğenim el işi oyuncaklar, şapkalar falan yapıyordu hobi için, yoğun ısrarlarımız sonucu bir grup kurduk ona face'de,
adı "Burcu'nun örgü sepeti" sizleride bekleriz, bir bakın bakalım beğenecekmisiniz.

vayy çok harika şeyler var.. tebrik ediyorum kendisini ellerine saglık :))

Günaydın kızlar,

Gülce dün bütün ülkede lodos berbattı.Marmariste, ağaçlar devrildi.Bizim ofisin yan yolundaki ağaç ortasından devrilmiş, yandaki evin bahçesine düşmüş.Allahtan herhangi bir yere zarar vermemiş.Kimbilir daha kaç ağaç devrilmiştir, haberim olan bu.

Egehan kreşte şimdilik iyi, sabahları sorun çıkartıyor ben gitmek istemiyorum okula diye ama akşamda ben biraz daha kalabilir miyim, oyun oynuyorum diyor.Pyun hamuru ile oynamak çok hoşuna gitmiş, dün boyama yapmışlar ama oyun hamuru oynamamşlar diye şikayet ediyordu:))))
Gündüz uykusunu bırakan çocuk, tekrar uyumaya başlamış.Tabii enerjisini attığı için yoruluyor, akşamda saat 10-10,5 a kadar uyumak istemiyordu.Şimdi tekrar eski saatimize döndürdük.9-9,5 gibi yatmaya başladı.

Deniz hoşgeldin, seni facetede göremiyordum son zamanlarda.Tabii 2 çocuk olunca zor oluyor işin.Neyse büyümüş ufaklıkta.

Derya kızım olsa kardeşinin yaptıklarından alırdım, süper şeyler yapıyormuş:))))

fırtına fenaymış.. bende havalimanında birşey görmedim.. ama dışarsı yıkılmış...

bizimde sabahları hep aynı.. bugun okul varmı var.. ben okula gitmeyi sevmiyorum :))) tamam evde kal o zaman yalnız biz işe gidiyoruz diyorum... kalkıp hazırlanıyor...

ama ben çalışmıyor olup evde kalsaydım heralde yanmıştım ... okula zor göndericektim... ama okulda keyfi çok yerinde aslında ...

eylülde büyük gruba geçicek yine ögretmeni değişiyor... o ögretmenden çok tırsıyor ... ama seviyorda ....daha disiplinli.. belki o zaman sorun yaşarız diyorum ama bellide olmaz....

23 nisan şiiri ezberledik beraber öldürdü beni gülmekten....

23 nisan diyorum.. 23 insan diyor dili dönmüyordu .... sonra kaptı işi...

bir de şarkıları var ... hamsiyi koydum tavaya ... bizimki tamsiyi koydum diyor :)))

bayagı düzeldi konuşması ama bazı ufak tefek şeyler kaldı... çok özlüycem bu gunlerini ...artık kucagıma falan yatıyor kocaman geliyor :))

Teşekkürler Deryacım gördüm eklenmişsin gruba :)

Ya bende öyle düşündüğüm için Elif'i hergün değilde, 3 gün yazdırmayı tercih ettim işte, birgün gidecek bir gün gitmeyecek, böylece sıkılmaz bıkmaz diye düşündüm ama bilmiyorum tabi, bakalım.

fırtına fenaymış.. bende havalimanında birşey görmedim.. ama dışarsı yıkılmış...

bizimde sabahları hep aynı.. bugun okul varmı var.. ben okula gitmeyi sevmiyorum :))) tamam evde kal o zaman yalnız biz işe gidiyoruz diyorum... kalkıp hazırlanıyor...

ama ben çalışmıyor olup evde kalsaydım heralde yanmıştım ... okula zor göndericektim... ama okulda keyfi çok yerinde aslında ...

eylülde büyük gruba geçicek yine ögretmeni değişiyor... o ögretmenden çok tırsıyor ... ama seviyorda ....daha disiplinli.. belki o zaman sorun yaşarız diyorum ama bellide olmaz....

23 nisan şiiri ezberledik beraber öldürdü beni gülmekten....

23 nisan diyorum.. 23 insan diyor dili dönmüyordu .... sonra kaptı işi...

bir de şarkıları var ... hamsiyi koydum tavaya ... bizimki tamsiyi koydum diyor :)))

bayagı düzeldi konuşması ama bazı ufak tefek şeyler kaldı... çok özlüycem bu gunlerini ...artık kucagıma falan yatıyor kocaman geliyor :))

:))) Yerim onu, büyümüşte şiir ezberliyomuş çok komikler ya
Bizimkide herşeyi konuşup çok güzel cümle kuruyo fakat kelimeler hep kendi dilinde oluyo tabi, bir çok kelimeyi kendi dilinde söylüyo, acayip şeyler çıkıyo ortaya. Kreşte Elif'in sınıfında bir kız vardı, boyu küçücük ama maşallah çatır çatır düzgün bir şekilde konuşuyo, Elif'e diyoruz ki bak burası senin okulun, küçük kız ordan atladı, ama burası benim okulum :)), dedim ozaman sen Elif'e öğret okulunu tamam mı, onunda okulu olabilirmi, tamam olabilir diyo

Ezgi'nin yanında birde bebek olsa devamlı okadar büyük görünürki gözüne, Elif bana Defnenin yanında koca bir çocuk gibi görünüyo ve çoğu zaman malesef gerçektende büyük bir çocukmuş gibi davranıp kızıyorum yaptıklarına. Ama Defne yokken bakıyorum da buda aslında daha bebek diyorum kendi kendime kızıyorum :KK43:

Günaydın,

Evet aslında kreşte çok iyi.Hergün not yazıyorlar, bugün sabah kahvaltısında şunu yedi, öğle yemeği bunu yedi, ikindi kahvaltısında şu kadar yedi, yaptıkları aktiviteler, egehanın katılıp katılmadığı ile ilgili bilgiler.Sabah haricinde hiç sorunu yok aslında.Sabahları sadece ben tv izlemek istiyorum, okula gitmek istyemiyorum diyor.Aynen dediğin gibi tamam sen kal o zaman biz işe gidiyoruz, tek başına otur izle diyorum bende.Hemen kalkıp ayakkabılarını giyiyor.Kreşin önünde bir ağlama gösterisi oluyor.Ama ben çıkınca sesi kesiliyor :)))

Dün 23 nisan provalarına gitmişler , bugünde 23 nisan gösterisine gidecekler. Çok şık olsunklar diye dün tembih ettiler kreşten:)))Kız olsa cicili bicili elbiseler giyecek ama erkek olunca en fazla bir gömlek bir pantolon yine:)))
Kelimeleri söylerken eksikler bizde de var.Ebet-evet, hayıl-hayır

Ama bir şey alırken alabilir miyim, verdiğimizde tesekkül edelim, ben teşekkür ettiysem bişey değil.Çok tatlı oluyor bunları söylerken.
Bazen kocaman olmuş gibi hissediyorum bende ama bazen de o kadar küçük geliyor ki gözüme.Bebeğim diye sevince sinirleniyor ben bebek değilim diye.Ben de ama sen benim bebeğimsin, bak ben abine de bebeğim diyorum dediğimde tamam diyor.Çok bilmişler..

selam kızlar.umarım herkes iyidir.tatilden döndük.harikaydı.biz turla gitmedik.ama hiç zorlanmadık.çok güzel gezdik.hırvatistan,saraybosna,karadağ,arnavutluk,kosova ve makedonya.hepinize tavsiye ederim.özellikle de sararybosna,zagrep.dubrovnik ve kotor harika.
çocuklarda durmuşlar bi problem olmamış ama ömer altına yapmaya başlamış ara ara.gündüz çişini söylemiyomuş.herhelde bize özlemini öyle dışarı vuruyodu.inş.atlatırız.
deniz ve nohoy bebekleriniz hayırlı olsun.
yeni kreşlerde hayırlı olsun.
hepinizi öptüm.herkese hayırlı cumalar.

merhaba...
nasılsınız kızlar,umarım herkes iidir:)))ben kaçırdım hep sohbeti:KK43:((
eski duygu geri dönsün:))ama hep nille olunca zor olu..sıkılsım artık çocuk da öle o akıllı çocuk gitti devamlı hırçın bağıran tv izleyen çocuk oldu..ben de iice delirdim çarpmamak için çook zor tutuorum kendimi,bi de kaşlareını çatıp,parmağını sallayıp,hııı kızıorum haaa!!!demio mu!!!!
çevresinde devreden cafe olan var mı kızlar??tanıdığı olan?her hangi bi il olabilir??ya da bilgi istiorum illerinizle ilgili...tıkıldık kaldık burda,yok o dükkanı bekle yok bunu...2 ay oldu:KK43:(

nerelerdesin sen duygu en son ki ikametini kaçırdım ben senin.. nevsehirde ev tutuyordun en son...

Yaren epey gezmişsiniz negüzel, Ömer çok özlemiş demekki sizi canım ya, bence de onun içindir çiş olayı, çocuklar çok garip içinde neler hissettiyse dışa vurma şekline bak.

Duygu Nevşehirden demi vazgeçtiniz yani, valla sizin olayı başından beri takip edemedim aslında, amacınızı bilmiyorum ama hakkınızda hayırlısı olur inşallah.

merhaba kızlar
nasılsınız bakalım.
fırtınaları okudum geçmiş olsun
meral emel kuzi kreşiniz hayırlı olsun.
ezginin 23 insanlı şiirini dinlemek isterim. haklı çocuk atatürk cumhuriyeti kurarken yanında 20 bilemedin 23 insan vardı annesi
meral olsun bizim erkeklerimizde bi pantolon bi gömlekle çok şık olabiliyo işte. öyleeee uğraşmadan şık olabiliyorlar kız anneleri uğraşıyo uğraşıyo anca işte.:))))))))))))
nası kıskancım dimi hahahaaa
duygu ne diyim gülom allah hakkınızda hayırlısını versin. nilde düzelir sizde düzene girince.
çağan bugün sabah ezanı okunuyordu uyandığında. kulağımı kaşı anne bana hikaye oku anne gibi laflardan sonra kulağım çok acıyo anne. söylediklerinin hepsi kulakla ilgili olunca sabah işe götürdüm. allahtan çocuk doktorumuz var. oturdu benim kulağım acıyo dedi. kendini muayene ettirdi. allahım dedim kendi derdini de kendi anlatyo çok hoşuma gitti.
bide mikroplar diyişi var
likloplal çok komik dimi
dün platese geldi benle. bizim hoca çok seviyo bigün getirsene demişti. o anlatınca gruptakilerde merak etti getir görelim dediler çağanda geldi. bize komut vercek kovalarınızı düzgün tutun dedi hoca çağanda geldi anne kutunu bozmıycakmışsın dedi. bizim salon kahkahadan yıkıldı.

ayy bu ay adetim geciktihamileyim sandım. normalde ihtimal vermem ama kaçak olunca şüphelendim. 4-5 gün geçti ve oldu. ama heyecanlandım bile olsa fenada olmaz. kazayla gelene diyecek yok.. ama bi daha kazaya fırat vermem herhalde.

bu arada yaren hoşgeldiniz. ne iyi etmişsiniz. ee anlat bakalım nerede ne var. neleri meşhur ne yenir ne içilir.
benimde eşim bugün istanbula kongreye gidiyor. bizde anneme gitcez. çağan kırda bayırda oynasın dedim ama ateşide çıkmaya meyilli. inşallah çıkmazda otit salgını var herhalde. bizimkinin kulak ağrısı ondanmış bu arada etrafımda çok ciddi otit geçiren çocuklar oldu haberiniz olsun iyi olursa bol bol oynarız

bu arada yaren hoşgeldiniz. ne iyi etmişsiniz. ee anlat bakalım nerede ne var. neleri meşhur ne yenir ne içilir.
benimde eşim bugün istanbula kongreye gidiyor. bizde anneme gitcez. çağan kırda bayırda oynasın dedim ama ateşide çıkmaya meyilli. inşallah çıkmazda otit salgını var herhalde. bizimkinin kulak ağrısı ondanmış bu arada etrafımda çok ciddi otit geçiren çocuklar oldu haberiniz olsun iyi olursa bol bol oynarız

hoşbulduk canım.zagrep,saraybosna,mostar ve dubrovnik çok güzel.ha bide kotor.adriyatik denizinin sahilleri buralar.adalar falan.hem tarih hemde doğal güzellikler.insan kendini bambaşka bir alemde hissediyor.makedonyayı çok beğenmedim.üsküp,prizren falan sıradan yerler.yani gitmeye çok değmez.bol bol boşnak böreği yedik.zagrepte pizza.italyaya yakın old.için pizza meşhurmuş.tabii sebzeli yedik etlere güvenemediğimiz için.bol bol boşnak kahvesi içtik.oralarda normal kahve deyince expresso geliyor.güzeldi yani.sadece çocuklarımı özledim.pegasusun kampanyalı biletlerinden alıp rahatlıkla gidip gezebilirsiniz.biz eşimle biraz ingilizceyle hallettik işi.yemek ve oteller.oda ve pansiyonlar ucuz.tavsiye ederim.

X