2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

hoşbulduk canım.yolunuz açık olsun

Son düzenleme:

aynı şeyler bizim ömer için de geçerli.depresyonda resmen.int.ten araştırdm 3 yaş sendromuymuş.hatta gündüz durup dururken altına yapmaya başladı.yüzüme baka baka altına yapıyo bazen.ben gündüz babannede diye bana tavır yapıyor diye düşünüyorm.atlıyo,zıplıyo hiç yerinde durmuyo ve herşeye itiraz.ama geçici bir dönem diye sabrediyorum.üstüne gitmemeye çalışıyorum.babanne çok bilinçli biri.yani çok güzel bakıyo ama üzerine çok titriyo.haliyle evde bizdende aynı ilgiyi bekliyo heralde.daha doğrusu üçüde ayrı ilgi bekliyo.şimdi okulda yanıma getirdm çok mutlu..

Evet bende araştırdım 3 yaş sendromuymuş :)) anacım ne sendromları bitiyo ne ne bişey bizim zamanımızda yoktu böyle sendrom mendrom :)) Gündüz yanında olamamanın çok etkisi var gerçektende, Elif'te resmen onun intikamını alıyo sanki, birde akşam gittiğimde de onunla birebir ilgileneyim istiyo ama malesef ilgim ikiye bölünmek zorunda, bu da ona yeterli gelmiyo, tam onunla birşey yapacakken muhakkak ufaklık araya giriyor, bu da Elif'te acayip sinir yapıyor, yani aslında sorunlarının farkındayım ama yapacak birşeyim yok, ben ne kadar uğraşırsam uğraşayım yetemiyorum malesef. Uyuturken bile birini ayağımda sallasam öteki beni salla diyo, ikisini birden memnun etmem mümkün değil,

Şimdi sabahtan beri anaokulu araştırıyorum, başka çaresi yok sanırım, bir şekilde deşarj olması lazım çocuğun, enazından haftada 3 gün göndereyim bari, ama fiyatları da maşallah yani bakalım

Yaşadığınız şeylere yakın şeyler bizde yaşadık özellikle deren doğduktan sonra kırk içinde resmen kriz geçiriyodu napıcamı şaşırmıştım neyseki toparladı şimdi ama o dönemki defne benim defnem değildi şimdi arada oluyo yine ama o döneme göre hiçbişey

kuzi şimdi okula yollamanın bi anlamıyok bence eylül ayında verirsin kreşlerde 3 yarım yada gün 5 yarım gün fiyat olarak 150-200 tl indirimli oluyo zaten ..
hep evde sıkılıyo çocuklar bizim 1 tane ben bile zorlanıyorum senin işin zor canım
duru yine öksürüyomuş eşimide aramadım akşam gelince dr.gideriz yine (

Heh kreş mreş demişken ne zamandır aklımda şimdi ben defneyi bu eylül anaokuluna yollim diodum ama şimdi yollarsam iki sene gidicek acaba fazla gelirmi bide şöle bi durum var bu sene ilköğretim almaz sadece okul öncesi alıyolar ya bu sene sadece anaokuluna gidip seneye okul değiştirmesini istemiyorum iki sene aynı anaokuluna gitse bu sefer ilköğretimde değişcek ilkokulda anasınıfından arkadaşı oldumu daha rahatmış pöf f f bilemedim geçen kış iyiydik oyun grubu tiyatro eğlence merkezi iyi dolanuyoduk bu kış babayla takıldılar biraz ama yeterli gelmedi bende evde yetemiyorum artık arkadaş istiyo bide alakası yok ama defnede buharlı pişirici yoktu şimdi var sebzeyi onda pişirince nası çorba yapıyoruz sadece sıcak su katarakmı

Geçmiş olsun Gülce bitmiyo hastalıkları valla, bizimkilerde gece burunları tıkalı gibiydi biraz, nezlemi geliyo bilmiyorum bakalım.

Kreşler dediğin gibi tam'la üç gün arasında 150 ancak oynuyo, şimdi bir anaokuluyla görüştük kuzenimin tanıdığı, üç gün için 400'e bağlamaya çalışıcaz, olmadı 450, neyseki servis parası vermem gerekmiyo enazından, ama benimde birgün izin alıp çocukla beraber gidip beklemem gerekiyomuş, ona göre bakacaklarmış durumuna. Görüştüğüm öğretmen şimdi başlayıp alışması daha iyi olur dedi, sınıfta da açık varmış zaten, şimdi Nasıl izin alıcaz bakalım.

Nazocum Defne'nin ozamanki tepkisi farklı, ne olduğunu anlayamıyo, şaşkınlık dönemi, ondan kaynaklanıyodu, şimdide bebeği pek kaale almıyodur küçük olduğu için, ama bebek kendine gelipte işlerine karışmaya, oyununu bozmaya, eşyalarını ellemeye başladığı zaman asıl problem çıkıyo, ozaman rakip görüyo onu kendine, birde bizim mesela ufaklık okadar kıskançki, Elif'le hiçbirşey yapmama izin vermiyo, Elif'ten daha kıskanç, Elif'i karşıma alıp iki kelime konuşmama bile tahammülü yok, hemen önüme geçip suratını suratıma dayıyo ona bakmiyim diye :), Elif bir kitap alıp geliyo anne bunu bana oku diyo mesela, Defne hemen kucağıma çıkıp kuruluyo, böyle olunca Elif'in hevesi kaçıyo çekip gidiyo, bu sefer Elif bunları içten içe sindiremiyo ve öfke duymaya başlıyo. Yani ilerisi daha zor (

Hım m m anladım arkadaşım inş. Çok sorun yaşamayız bi umudum o zaman defne büyümüş olcağından ilgi alanları farklı olup birbirlerine müdahale edemezler diye düşünüyorum araları 3 yaş ya

İnşallah nazocum, çocuk heryaşta çocuk, görümcemin oğlu var 6 yaşında Elif'le araları nerdeyse 4 yaş, o da Elif'i hiç çekemiyor, hiçbir oyuncağını ve hiçbir eşyasını elletmez Elif'e ama kendisini Elif'in herşeyini alıp götürmek ister, sürekli kavga halindeler yani 3-4 yaş çok fark etmiyo gibi ama bilmiyorum tabi çocuktan çocuğa da değişir, yapısınada bağlı sanırım. İnşallah güzel anlaşırlar.

Elif Defne'ye vuruyo, Defne'yi alıyorum şimdi bunu karşı komşuya veriyorum onların çocuğu olacak artık, madem sen istemiyosun dövüyosun diyorum, bu seferde korkudan ölüyo çığlık çığlığa bağırıyo benim kardeşiiiiim kardeşimi vermeeee :))))

off kızlar işiniz zor ya. allah kolaylık versin. ben bitanesinin psikolojisini düşünürken siz iki taneyi düşünüyorsunuz. ve bu biirbirini etkileyen durum olunca daha zor.
duruya geçmiş olsun.
nazlı ben o buharlı pişirici ile çorba denemedim. ama pişirdiklerimle püre yaptım genelde. ama dediğin gibi kaynar su ile homojenize ederek olabilir herhlade.
birde sana bi tavsiye. yok iki yıl üstütste olursa şöyle miolur böyle mi olur diye çok detaylı düşünme. çünkü herşey bizim düşündüğümüzün dışında gelişiyor malesef. hatırlaranız çağanın sarp doruk diyebir dostu vardı. ancak araları açıldı artık o benim dostum değil diyor. çağların dostu diyor. önceden gece yarısı ağlardı dostumu özledim sarp doruk dostumu özledim. ağalama deyince de siz karışamazsınız ben dostum için ağlarım deyip bize kızmışlığı bile var. ama şimdi gıcık oluyo resmen. yaramazmış. hiçbişeyini paylaşmıyomuş falan filan. yani arkadaş edinir ilkokulda devam eder diye bişey yok çocuklar bizden çok daha kolay alışıyo yeniliklere. sen defnenin evde mi yoksa okulda mı daha mutlu olacağına karar ver sonra en uygun yere ver. ama okulmu olsun şurasımı olsun çok kafanı karıştırma. çocuk için en güzel şey şu anda bizimkiler için dilediğince oyun oynamak. bişeyleri zaten öreniyorlar. hem bizimkiler öğrenmeleri gereken zamandan daha çabuk öğrendiler bişeyleri. yaşlarından büyük performans bekliyoruz bazan ama en güzeli çocuk mutlu mu güzel oyun oynuyor mu gün içinde ne kadar gülüyor işte bunlara bak evde iki çocukla ilgilenemiyorum büyüğe bişey öğretemiyorum diye üzülüyorsanız yollayın kreşe orda öğretiyorlar ama şu da var evde etkinlik minimum olmalı bence etkinlik minimum oyun maksimum.
neyse ben çıkıyorum öptüm hepinizi.

derya kardeşinin tokaları harika. kızım olsa batardım herhalde..

Sağol serpilcim ya a a ferahladım doğrusu defne şuan çok okul heveslisi o kadarki biraz daha büyüğim okula gidicem diyo dayısını arıyo benim okulum çok uzak sen götürürmüsün diyo (dayısının servisi varda) anne çocuklar okula diderken kankayı bölemi kutuyo bölemi kutuyo anna bu oyuncağımı okula götürebilirmiyim bilmemki kızım öğretmenimi arayıp bi sorarmısın bu kadar heycanlı ve meraklıyken ertelemek istemiyorum o zaman bu eylülde özel kreşe değilde sadece anaokulu olan devlet anaokuluna göndercem

merhaba kızlar

bende eylülü bekleyecektim ama baktım olmadı çocuk çok sıkılıyor bana sarıyor iyice yetemiyorum bu sefer hep inatlaşmalar başlıyor o yüzden başladık kreşe şimdilik 1 ay haftada 2 gün 2 saat gidecek alışması için, sonrada 2 ay mayıs haziran 3 yarım gün gidecek artık eylülde de benim iş durumuma göre yada 5 yarım yada 5 tam gün göndermeyi düşünüyoruz, seneye artık işe başlamak istiyorum

nazlı bu arada dukan diyetine başlıyormuşsunuz benim 13 gün oldu bugün

yolla annesi yolla. bu kadar hevesli madem. evet illaki özel kreş olcak diye bişey yok. aynı şeyleri devlet okullarında da veriyorlar. bizimki çok acele başladığı için özel oldu. sonrada düzen oturdu servisiydi saatiydi değiştirmeyi düşünmedim bu konuda. önümüzdeki ayda zam ayıydı ama peşin ödeme yaparsanız eski fiyat olur dediler. bizimde işimize gaeldi. ama gecikmeli ödeme yapabiliriz dedik. kabul ettiler aylık 800 olcaktı servisle beraber ama 650 olarak devam edecek. valla bu iş karlı geldi bana ne dersiniz. 1800 karımız oldu.

emel diyet nası gidiyo. kilo verdin mi yani vermişsindir de kaç kilo. onat içindeiyi olmuş. ya istanbulda yaşadım ben. düşünüyorumda şu an orda olsaydım nası zaman geçirirdim oğlumla bilemiyorum. rahat hareket edilebilcek bi şehir değil. sokağa çıksan üstünden gözünü ayıramazsın biyere gitsen eziyet çocuk arabadaa sıkılır trafikten hedefe ne zaman ulaşırsın belli değil. ee bu yüzden eve hapis mi olacaksın olda nereye kadar. çocuk anneye tabi sarar. hatta sende çocuğa sarıyor olabilirsin yer yer doğal yani. yavaş yavaş alıştıracaksın işte olur olur alışır.

bizde bugün salıpazarı diye bi ilçesi varmış samsunun. oraya gitik et yemeye. şelale diye biyer varmış. açık hava doğanın içinde doğayla uyumlu en ufak bi yükseltiyi bile düzlememişler olduğu yere kadar bank masa koymuşlar fazlasını koyalım diye biyerleri kazmamışlar. coşkun akan bir dere yemyeşil dağlar o ses ile yemek yemek bi başkaymış. tertemiz hava. çağan bile et yedi düşünün artık. çok huzur verici bir gündü. gelinde birgün sizide götürelim

Başladık emelcim hemde bi ay oldu bile eşim yaklaşık 10 bende 4 kilo verdim ama ben iki haftadır bıraktım yani bi ayı tamamlamadım p.tesi tekrar atağa başlıycam inşallah ahhh ah serpilcim ne güzel anlatmışsın o ortamı bayılıyorum öle yerlere bizde anca sapanca, maşukiye falan anca oralarda ... Bazen bende çok sıkılıyorum istanbuldan bide artık küçük şehirlerde de herşey var internetten satış var falan filan ama burdan başka seçeneğim yok kreş konusunda gerçekten iyi kara geçmişiniz

Serpil anlatigin yerde yemek yemis kadar oldum :)
Bizde dun sahile indik ece bol bol bisiklet surdu hadi gidelim dedigimizde "gemiye binelim anne" dedi.bindik vapura adalari dolasarak buyuk adaya gittik.cok guzeldi ,sanki butun istanbul orada toplanmis :)) adanin meshur cicekli tacindan aldim kizima cok yasikti.yorucu ama guzel bi gundu. Bundan boyle her firsatta disaridayiz.
Bu hafta direksiyon dersine basliyacagim inss basarabilirim..pek inancim yok ama cok istiyorum..

Emel ne guzel veriyorsun kilolari bende aliyorum. Bikini giymek hayal oldu bu sene soyle hasema tarzinda bisey alirim artik :)

Son düzenleme:
Ne güzel yapmışsınız Hatice ben hala gidemedim kaç yıl oldu merak ediyorum çok

Nazlıcım başlayalı 15 gün oldu 3.5 kiloya yakın verdim ama arada regl oldum o bayağı bir engelledi yarın bitecek regl inşallah bakalım

günaydın kızlar.ben haftasonu giremedim.evde int.iptal ettik.kızın sbs.sinden dolayı.bayağı kaynatmışsınız.haftasonu gezmeler falan .bende cumartesi günü bi kaza yaptım.yolda giderken aniden bi araba çıktı yan yoldan.ne ben durabildim nede o.allah tan kimseye bişey olmadı.ömer arkada oturuyodu .hiç biyere çarpmadı.allah korumuş.ama bayağı korktu.herkese söylüyo."biz tyafik kazası yaptık biliyomusun"diyo.hava yastıkları açıldı çarpmanın şiddetiyle.banada bişey olmadı.çok şükür.arabada hasar var tabii.kaput ve ön tampon gitti.karşı taraf suçlu bulundu.çünkü yol hakkı benimdi.16 yıldır araba kullanıyorum.daha arabayı çizdirmemişimdir bile.eşimin dediği gibi bu da nazar boncuğu olsun.oğluma bişey olmadı ya çok şükür.rabbim hepimizi her türlü kazadan beladan korusun.öptm herkesi.

geçmiş olsun olsun, Allah korumuş sizi.....

Günaydın herkeslere

Serpil okul fiyatı çok iyi olmuş, nasıl olsa sürekli gidecek. Bu arada taş'ın ne durumda ?

Yaren çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun ucuz atlatmışsınız.

Nazo bir ayda süper kilo vermişsiniz. Benimde ihtiyacım var ama hiç uyamam o diyetlere listelere, uyanlarında azmine hayranım valla.

bütün haftasonunu evde geçirdik yine, birtek markete gittik orada da bisiklet gördü Elif yine yapıştı, fiyatını sordum 60 TL dedi :)) hemen aldım tabi fenada değil ve bedava geldi fiyatı, çünkü bunun ayarında geçen sene bile 90 TL'den aşağı bisiklet görmemiştim. zaten süremiyo hala pedalları ters çeviriyo, gücü yetmedi birtürlü öne itmeye, hevesini alsın öğrensinde güzel birşey alırım artık seneye.

Elif çekingen değildir, hiç bana çekmemiş bu konuda, iki çocuk gördümü hemen koşar yanına, önünde atlayıp zıplayıp dikkatini çekmeye çalışır, onu oyuna teşvik eder bir nevi. Marketin önünde top oynayan çocukların arasına karıştı, topun peşine koşuyo, vurmaya çalışıyo ama çocuklar onu pek kaale almıyo, kendi oyunlarına devam ediyolar. koşuyo koşuyo sonra aynen pepe tavrıyla omuzlar aşağıda, alt dudak dışarıda, kaşlar çatık, ayaklarını attıra attıra yanıma geliyo, ama çocuklar beni oynatmıyoooo, ama bana hiç top atmıyooo diye şikayet edip, iki dakika sonra yine çocukların yanında alıyor soluğu, sonra yine küsüp geri geliyo :)))) bir saat bu böyle devam etti.

Okul meselesine gelince bir okul daha tavsiye ettiler, bugün birde onu arayıp sorucam bakalım, duruma göre iki okuldan birine vericem artık. Bende okula birşey öğrensinden ziyade oyun oynasın deşarj olsun diye göndermek istiyorum, çünkü öğrenmekten çok oyuna ihtiyacı var şuanda Elif'in, bende o okula alıştı bu okula nasıl alışır kaygısı yok şuanda, çünkü şuan o konuda çok etkileneceğini düşünmüyorum, ilkokul çağında olsa düşünürdüm ama şimdi öyle bir sıkıntı olacağını sanmıyorum, hatta farklı ortamlara girmesi sosyal açıdan daha iyi olur gibi.

vakti zamanında aldığımız ama hiç kullanamadığımız alıştırma lazımlığını balkona koymuştum, Elif balkonda oynarken onu gördü, çişim geldi buna yapıcam dedi, hayır olmaz dememe kalmadı indirdi donlarını, tabi poposu sığmadı lazımlığa yapamadı, kaptım içeri tuvalete götürdüm, bekle bekle yapmaz, niye yapmıyosun dedim, anne çişimi kesmişler dedi, kimler kesmiş dedim, adamlar çişimi kesmişler çişimi yapabiyemiyom demezmi :)) elektrik, su kesilince o bize niye kesilmiş diye sorduğu zaman, adamlar kesmiş diyoruz uzatmasın diye çünkü, bu seferde körolası adamlar kızımın çişini kesmişler :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…