2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Caganin siiri cok guzelmis.. Eminim cok tatli soylemistir.....ne guzel bi gun gecirmissiniz serpil sahnedeki hallerini tahmin edebiliyorum :)
Bizde bugun bi pastada babaanne ile kestik bizim kiz pek mutluydu....uzun zamandir istedigi kopegi de aldi babaanne :))
simdi onun hevesine uyumaz da :)

Son düzenleme:

annem yapmıştı gecen gun ezgiye... içirdim 3 gun kadar... iyi gelmişti o zaman... ama yine tekrarladı tabi... herşeye açığım valla :)))

birkaç kez verdim canım ama birdaha içiremedim.. şimdi iş yerine getirdim el kremi oldu bana herkes bayılıyor ... kokusuda harika :)))

ay ne guzel bizim okulda yok hiç böyle şeyler çok üzülüyorum valla... nasıl guzel bir grurdur.. aferim cagana da ... okulda çok değişiyorlar ...

ohh dogum gunune doyamadınız :))) gule gule kullanın köpeğinizi biziki kenara cekildi bile :))) versem birine arar ama :)))bir oyuncak elektirik süpürgesi vardı hiç elini sürmez... arkadaşım dediki benim kız çok korkuyor elektirik süpürgesinden madem kullanmıyor ezgi bize ver belki alışır benimkide bu vesileyle dedi... verdim elektirik süpürgesini bizimki tırım tırım aramaya başladı şaka gibi :)))

hafta sonu bol bol gezdik bizde pazar gunu de disneyin gösterisi vardı.. çok keyifliydi... gecen yılda gitmiştik ama bu yıl çok eglendi ezgi.. daha bilinçli artık... ..

merhaba...
ayoll burdayımmm:))
serpilcim geçen sen sonu niller de gösteri yapmışlardı.ama Allahım nası hoş bi duyguydu,seni çok ii anlıorum,çağanı da tebrik ediorum..şiiri süpriz olduğu için söölememiş olablir,nil de rollerini göstermiodu,süpriz diodu,öğretmenleri öle tembihlio:))
o köpekten ben de kendime istiorum,güle güle kullansın..
konu gelmişken ,bu oyuncaktan sıkılma olayına ne yapmak lazım..ben deli gibi oyuncak almıorum,ama kitap,boya,hamur..gibi şeyleri çook alıorum.tamam onlar anında bitio ama oyuncaklarına yüz çevirmesiden rahatsız oluorum.çok istio alınıo,yüzüne bakmıo,alasım gelmio,ya da saçını başını kesio,süslüomuş,kuaför oluo..kızmamak lazım ama o kadar para ver akşamına bozulsunda benim işime gelmio..tv gördüğü herşeyi çok beğenio,acıtasyon yapıo bazen,alıoruz gene boş(

canım ben almasamda bizim tüm sülale ezgiye calışıyor... yani özel gün olmasıda gerekmiyor her gelen elinde bir bebekle geliyor... valla ben cumartesi gezmeye çıkardım evden giderken tembihledim mahsus sadece gezicez oyuncak almaya param yok dedim... sonra oyuncakçıya girdik annem dedikiezgi ne istersen seç ben sana alıcam :))))

ezgi bana döndü ama bizm paramız yok dimi anne :)))) anneme dedim yok alma birşey karne hediyesi alıcam diyor :))) sonrareyonları gezdi annem hepsinden var ezgide diyor :)) dedim işte o yuzden almayın yeter...

bir tane yuzen bebek almışlar yemek favorimiz o ..kuveti dolduruyoruz bir oraya bir buraya yuzuyor bebek... sırt üstü çevirincede birde agzından su püskürtüyor :))

Merhabalar,
Çağanı kutlarım, gerçekten de çok hoş olmuştur onun şiir okuması.Bizim ki topluluk karşısında hiç bir şey yapmıyor, öyle bir gösteride hiçbirşey yapmayabilir:)))

Oyuncak konusu bizde de sorun.Egehan araba meraklısı, bir sürü araba var.Hala tvde gördüklerinden ben bunu da istiyorum diyor. Dün bütün oyuncaklarını, sakladıklarımızı filan çıkarttım, tekerleği kırık, bir yerleri bozuk olanların hepsini poşete koydum attım.2 poşet çıktı, evde de kocaman bir kutu sadece küçük arabalardan çıkar herhalde.Kalan oyuncakları içinde sordum, hangisi ile oynamak istiyorsan onları bırakıp diğerlerini kaldıracağım dedim.Seçti 5-10 araba, diğerlerini dolaba kotduk.Tabii bugün onlar yine ortalığa çıkar büyük ihtimalle.
Ben sinirlendiğinde kaldırıp atmasıan sinir oluyorum.O gün almışız, akşama kalmadan atıyor yere bir yerleri kırılıyor.Ctesi yine öyle bütün oyuncaklarını kafasına göre atıp duruyordu, attığı tüm oyuncakaları aldım, poşete koydum, bunları atıyorum ben.Eğer bir daha yaparsan her attığın çöpe gidecek dedim.2 gündür oyuncak atmaktan vazgeçmiş görünüyor.

Derya sizde güzel bir hafta sonu geçirmişsiniz:)))Disney yurt genelinde farklı illerde gösteri yapacakmış, muğlaya da gelse de gitsek bizde diyorum bende.

oh be diyarı terkettiniz sanmıştım. neyse ki buralardaymışsınız. ama şimdi de ben gidiyorum. bugün kontrolüm varda. şimdi çıkıyorum sonra görüşürüz

ben gittim geldim bıraktığım gibi burası. geçmiş okurum biraz diyodum neyse gerek kalmadı:))
meral bende çağan bizi görünce okumaz diyodum ama biz yokmuşuz gibi davrandı. bide bizimki kendine bakılmasından gülünmesinden rahatsız oluyo bana bakıyolar gülüyolar falan der durur normalde ama orda öyle bişey yapmadı şaşırdık. egehanda sizi şaşırtabilir böyle bir durumda yanii..
çok komik bişey yaptı ama bunun çok sevdiği bi arkadaşı var sarp doruk adında. o benim dostum der durur hep. doğum gününde ben tanışmıştım sarp dorukla ama babamız tanışmamıştı. çağan bzi görür görmez (bu arada koro halinde şarkı söylüyorlar) babacımm bak sarp buu diye bağırmaya başladı. biz tama gördük diyoruz o sarpa sarılıyo öpüyo babaaaaa bak bu benim dostum gööödünmü babaaaa şarkıları bitti çağan sarp doruğu çekelemeye başladı sahnenin başına kadar getirdi babacımm bak sarp doruk ona trenli çikolata alcaksın tamam mı. neyse eşime dedim ki gir perdenin arkasına tokalaş sarpla yoksa bizimki yıkar ortalığı eşim kalktı gitti yanlarına. tanışmışlar babasına demişki babacım sarpa trenli çikolata almazsan gösteriyi bırakırım babamızda burda çıkınca alcaz söz demişte ikna olmuş. neyse sunucu velilere söz verdi bi ara eşimde sarpın annesiyle babasını tanımadığını trenli çikolatayı bize tarif ederlerse gidip alacağımızı resmen anons etti gösteri sonunda bizi buldular ama trenli çikolatayı bilmediklerini söylediler şok olmışlar yanlız bunu nerden çıkardılar acaba diyolar bide kendisi için değilde sarp için istiyo olmasınada çok şaşırmışlar. neyse işte böyle bi hikayemiz oldu o güne ait. gösteriden çıkıp markete gittik aradık taradık bulduk metal bi kutu tren şeklinde aynı zamanda müzik kutusu kutunun içinde çikolatalar var. biz dikkat etmemişiz ama çağan etmiş neyseki bulup aldık evde onları yanyana koydu planlar yapıyo annecim bize gelsinler ben ozaman hediye etcem dostuma diyo...

ya duygu ben arada çağanın istediği oyunckları hadi şimdi hayal ediyoruz diyorum elime herhalngi bişeyi alıyorum bak bu oymuş hadi oynayalım diyorum çok mutlu oluyo ve oynuyoruz. bence alınan oyuncak değil onları mutlu eden. o oyuncakla bizimle birlikte oynaması. bizde de var çok oyuncak babamız alma hastası bizim. ama sürekli oynadığı bikaç oyuncağı vardır. yetiyo bence. bu arada noldu taşınma işi

derya bu turplu bal özellikle allerjik öksürüğe iyi geliyormuş. özellikle belirteyim dedim..
hatice köpeğiyle gezmeye çıkar eceyi ayy nasıl hoşuna gider çok istemiş kuzum

Tesekkur ederis kizlar .. Daha guzelleri sizlerin olsun..Cok sevdi kopegini disari cikarip gezdirecekmis :) bide ipinden cekip surukluyo evde boyle yapacagini bilseydim evde pelus bi kopegi var ona ip baglardim gezdirirdi.. Oyuncak konusu serpilin dedigi gibi bizimle oynarsa hayali oyuncaklarla bile oynuyor. Eger ilgilenmezsek eve gelince oyuncagin bi kiymeti kalmiyor. En fazla 2 gun aslinda fazla oyuncak almak istemiyorum ama simdiye kadar hic istemezdi.
Bir de reklamlarda gordugu zaman istiyor.. O yuzden reklam olan cocuk kanallarini acmiyorum. Her gordugunu istiyo gercekten anne cok istiyorum :))) oyuncaktan ziyade oyun oynayacagi arkadasa ihtiyaclari var. Gecen gun arkadaslarim eve gelsin onlarla oynamak istiyorum dedi :) ama bi suru olacak...sanirim dogum gunu cok cocuk vardi hosuna gitti. Aslinda oyunevine gitmek istiyorum da diyor ama bu sene gonderemeyiz oyle gozukuyor...

günaydın kızlar,
birkaç gündür giremiyordum, umarım herkes iyidir. Çağan'ın sahne macerası süper, ayrıntıları hiç kaçırmıyor maşaallah, iyi bir bilim adamı olabilir.
Bizde dün üniversite hastanesine gittik, randevumuz 10:30'daydı, saat 12:30 olmuştu hala bizi almadılar, 2-3 saat daha alacakları yoktu sinirlenip geri döndük, sadece Aslı için bir test yaptıracaktık, dr. u rutin kontrol olarak istemişti, artık özelde yapan bir yer var mı onu araştıracağım. Gerçi üniversiteden başka bir yerde yaptırmayın diye tembihledi ama dayanabilirse kendi yaptırsın!!! Sabah 06:00'dan beri bekleyen insanlar varmış, Allah insanların yardımcısı olsun...

günaydın kızlar

Hülyacım haklısın çocukla oralarda beklemek çok zor umarım özel bir yer bulursunuz da rahat edersiniz

günaydın

çagana bayılıyorum ya :))) benim dostum diyor demek çok tatlılar... bizimkide hergun birine çorap alıyor birini tiyatroya götürüyor :) şimdiden arkadaş edinmeleri ne guzel...

onatın yeni fotosu harika çok yakışıklı olucak şimdiden bellii...

hastane işi zor allah herkese saglık versin... annem bir gun işyerime gelmiştibirden kolu uyuşmaya başladı ... burdaki dr çıktık bakırköye gidin devlet hastanesine en iyisi orasıdır falan dedi... aldım götürdüm acile ... bir baktım sedyede insanlar yatıyor... kollarındaki serumlardan kanlar akıyor artık kaç saattir ordalar kimbilir... insanlar yanyana oturmuş birbirinin tansiyornunu ölçüyor biri 16 biri 18 diyor ...

gittiiğimiz gibi çıktık... allah yardımcısı olsun herkesin... özellere guvenilmiyor ama napalım öteki turlude sıra gelmiyor

valla hastalık işi çok zor bilirim:))

kimilerine göre en akıllıca yaptığım iş bi doktorla evlenmiş olmammış:))
ben hiç öyle düşünmemiştim kısmet işte....

derya bizimkiler gibi tek çocuk olanlar için böyle arkadaşlıklar kurmaları çok güzel bence de. sarpın anneside bende çağanın ailesi ile tanışmayı çok istiyordum zaten dedi sarp ta çağanı o kadar çok seviyoormuş ki sürekli görüşelim çocuklarımız da kreş işi bittikten sonra görüşsünler ki gerçek dost olsunlar büyüdüklerinde de dedi çok hoşuma gitti. belki kardeş sevgisi gibi olur ne biliyim. işte böylelikle bizimkişlerde paylaşmayı öğrenirler bencil olmazlar dimi..

kızlar merhaba
giremedim evdeydim elvin geniz eti bademcik ameliyatı oldu çok şükür atlattık ama öksürük başladı neden böle oldu anlamadım..bugün başladım işe tahmin ettiğim gibi zor olmadı eğer varsa böle sorunu olan küçükken yapılması daha iyi die düşünyrm umarım herkes iiidir keyifler yerindedirr
ii günlerr..

paylaşma konusunda ezgi çok başarılıydı.. sonra bir ara sapıttı hiçbirşeyini vermez oldu.. şimdi bakıyourm yine çok mulayim... veriyor herşeyini..
anne verdim bak paylaştım diyor birde :)))

birde

sen ağlayınca ben çok üzülüyorum ama sen beni üzmek istemezsin dimi derim ben ona hep...
dün de diyorki anne yatakta oynayalımmı yemek yapıp geliyorum ezgi ama sen beni üzüyorsun beni üzmek istemezsin dimi:))))

ah canım gecmiş olsun... nolduda ikisi birden alındı...

eziyede bizim dr dedi olmadı geniz eti ameliyatı yaparız ilerde dedi ama o kadar cok problem yok gibi bizde...

ah canım gecmiş olsun... nolduda ikisi birden alındı...

eziyede bizim dr dedi olmadı geniz eti ameliyatı yaparız ilerde dedi ama o kadar cok problem yok gibi bizde...

çok saol cnm....bademcikleri olduğundan büyükmüş sürekli hasta oluyo geniz etinden dolayıda kulaklarda sıvı birikmiş bu yüzden işitme kaybı oluşmuş..son zamanlarda zaten sürekli tvnin sesini açıyodu meğerse sebebi buymuş...kulaklarına da kalem ucu kadar tüp taktılar 6-8 ay sonra vücut kendi atıyormuş onu...bakalım inş bundan sonra ii olur...uyurken hala inanamıyrm çocuğum rahatladı nasıl bende kaç kere uyanıp baktım nefes alıyo mu die hiç ses çıkmıo artık normalde olsa yanında uyunmazdı horultudan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…