2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kızlar

Meral bizimkide biri bana bir şey yapsın istemiyor geçen oyun grubunda top savaşı yapıyorlar öğretmen diyorki topları şunun annesine atın bunun annesine atın bizde diğer çocuklarla atıyoruz sıra bana geldi Onatın diğer köşeden koşa koşa bir gelişi var bana bir sarıldı toplardan koruyor beni birde bağırıyor hayııır diye kıyamadı öğretmen kesti top savaşını :)) birde dün kafasına küçük plastik kum kovası var ya onu vurdu sallarken morardı tabi bende krem sürmek istedim sürdürmedi bende kendime süreyim ozaman dedim nasıl başladı ağlamaya anneciiim ben seni çok sevoorum sürme kremi kendine, sil diyor bana bir şey oldu sandı canıım ya bu hallerini görünce ona kızdığım zamanlar için kendimden nefret ediyorum şu an babaları ne kadar çok sevselerde oyun arkadaşları onlar bizlerse kendilerinden biriyiz onlara aitiz tek güvenceleri biziz

Son düzenleme:
Kesinlikle doğru diyorsun:)))) Bizi kendilerinden biriymiş gibi seviyorlar.Doğduğundan beri annem yanımızda, neredeyse benden fazla onunla zaman geçiriyor, bütün gün onunla.Ama ben eve geldiğim andan itibaren anneme seni sevmiyorum ben miyali seviyorum diye sarılıyor.Ama annem o zaman be ağlayayım bana git dediğinde de gidip öpüyor seni de seviyoyum tamam tamam diye.Ama sonra koştura koştura yine benim kucağıma atlıyor.

Hoşgeldiniz janiking
İnşallah sağlıkla alırsınız kucağınıza bebişinizi.

merhaba ...

doğum gunu olanlara nice yılllarr.. bayılıyorum bu fotograflara nasılda buyuduler... hadi meral bir sen kaldın doğuramadın diyorduk :)))) nasıl heycanlı bekleyişlerdi...

naz ve ege nin pastasına da kendilerinede bayıldım... başka foto göremedim ama cagan ve aslı var sanırım nice yıllara ufaklıklar...

oyuncakları soran kimdi okudum ama unuttum...

facebook ta Alev Pelinbebe var ... o defoları olan oyuncaklrı yarı fiyatına satıyor...

elinde olanları koymuş... birde koymadıkları var... mesaj atın.... derya ergunun arkadaşıyım diyebilirsiniz... ben çok şey aldım ondan...

oyuncaklar jokerin outlete ayırdıkları.....

ben mesela tasmalı köpek aldım tasmadan sağa dönme tuşu bozuktu.... mutfak aldım fırın sapı çıkıktı taktık yerine.... ne biliyim böyle seyler var...

o problemini söyler zaten ama siz yinede sorun oyuncagın ne defosu var diye....

iyi kızıdr... mimarobada oturuyor... ptt kargo ile yolluyor aldıklarınızı yada elden almak isteyenle buluşuyor biryerde veriyor...

hoşgeldin janiking, ikinciyi de sağlıkla, problemsiz kucağına alırsın İnş.
Bizim doğumgünü fotolarımız okulda biz unuttukta ftğmk götürmeyi. Gönderdiklerinde sizinle paylaşırım.
sorular konusunda çok haklı9sınız, doğru bir şekilde anlatmaya çalışırken bazen ne diyeceğimi şaşırıyorum. Buyrun dün akşam ki muhabbetimize;
Ben, eşim ve Aslı arabadayız;
eşime dedim ki"Aslı'ya pazartesi için randevu aldım"
Aslı "Yaşasın, anne randevu nerde, çantanda mı?"
Ben "Hayır anneciğim, randevu bir yere gitmeden önce izin istemektir"
Aslı"Hıııııı, ama aldın ya neden göremiyoruz?"
........................

günaydın kızlar
nasılsınız sabahları artık baş ağrısı ile uyanıyorum neden acaba bilen var mı ? Serpil özellikle sana soruyorum :)

slmmm

emel noldu uyuyamıyormusun gece neden başın agrıyor sabah...

bizde perşembe akşamı yine kulak burun bogazcımıza gittik... ezgi arabadan inmek istemedi ... zaten ne zaman gitsek bagırır aglar kucagımda muayene olurdu...

bu kez asansöre bir tv koymuşlar ... tv de bir çocuk muayene oluyor ezgiden küçük koltuga oturmuş dr kulagına agzına bakıyor.... bende dedimki bak kardeş kendi muayene oluor...

biz asansörden indik bizimki koşa koşa dr odasına girdi... biz dr muhabbet ederken bir bakyım muayene koltuguna oturmuş şok olduk... sonra dr bir guzel muayene etti... kuagın tıkanmış gel onu temiliyelim dedi.. el el başka odaya gittiler ... kulagını temizleyip geldiler...

bizde dr da agzımız 5 karış açık kaldık :))))))))))

bir video ve video daki çocuk uzun zamandır yapamadığımızı yaptı....

Günaydınlar.
Geçmiş olsun emelcim, belki uykunu tam alamıyor olabilirsin.

Deryacım, videodaki çocukla kendisini kıyasladı sanırım.O büyümüş, ben de büyüdüm psikolojisi sizin anlatmaya çalışıp anlatamadığınız şeyi yaptı.
Zaten her zaman söylenen ve çok doğru olan bir şey var.Çocuklara anlatmaktan çok göstermen gerikiyor.Hareketlerinle, başka birisinin hareketleriyle.Gözleriyle görürlerse uyguluyorlar, yoksa ne dersen de kendi bildiklerini okuyorlar.

emel geceleri soğuk oldu iyice evinizin durumunu bilmiyorum ama eğer geceleri soğuk oluyorsa ve sinüzitin varsa tetiklenmiş olabilir. uykusuzluk olabilir açlık olabilir. gece uzun süre aç kalınıyor ya tabi bu genelde şeker hastalarında olur veya adaylarında uzun süre açlık başağrısı yapabilir yemek yiyince de ağrı geçer. aklıma gelenler bunlar.

derya bravo ezgiye evet buna hırs deniyo o çocuk yapabiliyo ve takdir görüyo bende yapabilirim ne varmış.. evet ve işe yarıyo. tabi bunu kendinin görmesi çok güzel müdahale olmadan yani kıyaslanmadan. hatırlıyorumda annem yapardı bilmem kimin kızı şunu yapabiliyo koca kız oldun. halbuki benim yapıpta kimsenin yapamadığı ve annemin farkında olmadığı nice meziyetlerim vardı köreldi gitti.uzun lafın kısaası ezgide farketmiş ve büyümüş bir anda darısı başımıza.
kızlar yarın kreşin yarıyıl gösterisi varmış. gitcez bi aksilik olmazsa.çağana da bi şiir vermişler uğraşıyorum yok evde ders çalışcam diye geliyo iki gündür hadi çalışalım tık yok şiiri yanlış okuyorum sen bilemedin diyo doğrusunu da söylemiyo. napacak bakalım. gerçi ezberlesede yarın okumayabilir kalabalığı görünce bizimkinin takıntısı var. bunlar bana bakıyo bakmasınlar bana gülmesinler gibi yarın seyir var yani..

teşekkürler kızlar

uykusuzluk tabi ki hala var hala uyanıyoruz gece 2-3 kez onun dışında sinüzüt hep var yıllardır ama ev soğuk değil hatta sıcak gece örtünmeden uyuyoruz desem olur yani ama eşimde sinüzüte bağlıyor

sünizit varsa ondan olablir.. annemde çok çeker ... birde onda burun tıkanıklıgı ve öksürük çk olur kışın...

ezgide aynı ona çekmiş... biz şimdi alerşi şurubuna başladık ... akşamları bir ölçek bakalım 3 hafta devam edicez...

ezgiye 2 günde bir siir veriyordu ögretmeni evde ezberlesin diye... çok guzel ezberliyordu sonra bana bile bıkkınlık geldi çocukta sıkıldı...

heralde velilerden şikayet geldi bir daha eve ödev ve şiir verilmedi...

kameraya çekmişlerdi hepsini çok guzel okuyordu ... ama veliler yok tabi biz olsak okumayabilirdi yani... çok değşşiyor biz olunca huyu...

annemle ezginin dr aynı, annem ertesi gün gitti kontrole ... dr hala şoktayım ezginin tavrına diyormuş:)))) anane torun dr çıkamıyorlar aynı ikiside... annemde alerjihapına başladı bakalım...

bizde ev ödevi yoktu hiçbu ilk oluyo zaten ağır bence çocuklar şimdi oyun oynasınlar zaten 5 yaşından sonra yarış atına dönüyo artık çocuklar kaldı şurda 2-3 yılları

ezgidemi öksürüyo sürekli allerji şurubuna başlamışsınız ya..

bizde ev ödevi yoktu hiçbu ilk oluyo zaten ağır bence çocuklar şimdi oyun oynasınlar zaten 5 yaşından sonra yarış atına dönüyo artık çocuklar kaldı şurda 2-3 yılları

ezgidemi öksürüyo sürekli allerji şurubuna başlamışsınız ya..

evet canım... burun akıntısı öksürük... dr denemek istedi 3 hafta ...

derya geçende kara turplu ballı bi tarif vermiştim. böyle şeylere karşı değilsen bi denemeni isterim. çağana baya faydası oldu. ventolin ve aerus kullanıyoduk bu karışımı verdiğimden beri ilaç kullanmadık hiç.

ben yazayım tekrar:
kara turbu üstünden kapak ayırır gibi kes. içini kabak oyar gibi oy ama delinmemeine dikkat et. sonra kestane balını içine doldur 24 saat sonra içmeye hazır oluyo. bu arada altına bi bardak koyarsan turptan su çıkacak yer buluyo ve bardağa süzülüyo.

Geçmiş olsun derya, sen benim gönderdiğim yağı kullandın mı_?

Allaha şükür çok fazla sorun olmadığı için bizde ben daha kullanmamıştım.Ama serpilin söylediği bu ballaı turbuda duymuştum daha önce.Belki iyi gelir.

herkes terk etti herhalde kimse uğramıyo niyee..
dün gösterimiz vardı. çokta güzeldi 60 tane çocuk tüm marifetlerini sergilediler ve hepsiyle gurur duyduk. o kadar tatlılardı ki.kafkas oynayanlar flamenko dansı yapanlar tiyatolar yaklaşık 2.5 saat sürdü ve hepsini mutlulukla izledik. hepsi profesyonel gibiydi. çağanda oynadı. önce pamuk prensesin başında ağlayan cüce oldu sonrada kızılderili olup şiirini okudu. bize bi kez bile okumadığı şiirini. en son dün giderken oğlum şiirini okuyalım mı dedim hayıl size söölemem okulumda söölücem dedi. dediği gibi de yaptı. çıktı sahneye :
ben isterim ki
konuşsun her çiçek
kendi dilince
silahların kesilsin sesi
dedi. çok ta güzel dedi. anlamlı oldu yani

X