2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

serpilcim köpek dostluğu ile ilgili resimli hikayeler falan alıp okusan, onlarla arkadaş olmaya özendiren, belki almışsındır ama aklıma geldiği için yazdım...

Evet haklısın serpilcim, bir kereden hiç birşey olmaz. Ama belki bir şekilde yardımcı olabilir izleyeceğin yol olarak.
Attan düşmeside kötü olmuş, sen düştüğünü söylediğinde ben bu kadar etkileneceğini düşünmemiştim.
Kolay gelsin size.

meral işin ilginci bu zaten. ben hiç bi zaman çağana bunu belli etmedim. yani edecek yerde olmadı açıkçası. yolda sokakta köpekle falan karşılaşmadım. bi iki kere gördüm köpek ama uzaktaydı eşime çağanı kucak isterse sen al dedim sessizce ben bişey alcam diyip karşı kaldırımdan yürüdüm çağan bunu bilmiyo bile.. korktuğumuda bilmiyo. biyerden başlayalım diye ata gidiyorduk. en çok yaklaşabildiğim hayvan at oldu. çağanda çok seviyordu. ama düştükten sonra onada korku geliştirdi. bi kez gidelim dedi gittik. ata yaklaşınca kıyametleri kopardı. off canım çok sıkkın. adam gibi bi psikolug bulmam lazım da nerden. bunlarda bi kerelik iş olmazki. 2 hafta sonra istanbula gitcez bulsam randevu ayarlasam faydasız bi seansla hiçbişey olmaz

serpilcim sen farkettirmedim diyorsun ama bir şey dikkatimi çekti hiç beraber gidip çaganla bir köpek sevdinmi peki? hayır dimi...

biz ezgi yurumeye başladı kedi köpek kovaladık parklarda... o korktukça ben elime aldım sevdim o öyle yanaştı... şimdi hangi köpeği sevse sokak köpeği hariç sevdiriyorum... önce sen seviceksin ki o da sana güvensin yaklaşsın...

son giitğimiz hotelde kedi ve 5 yavrusu vardı kedi patisiyle vurdu ezgiye yavrularını korudu yazık oda... ezgi çok şaşırdı canı yanmış agladı... ama aldım anlattım gittik tekrar sevdik iş çözüldü...

ama şöylede bir durum var çok da önemlimi değil... benim yürüyen merdivenden korkan binmeyen, kuştan korkan, kediden, köpekten kaçan, asansöre binmeyen erkek arkadaşlarım var... çokta üzme kendini...

meralcim sen nasılsın vakit bulamıyorum bu ara...

bayramda bodrumdaydık senin kulaklarını çınlattık. eşim dediki öyle bir yerde oturcaksınki bodruma izmire yakın olucak çıkıp geliceksin...

dedim benim böyle bir hayat yasayan arkadaşım var :)))

bodrum dönüşümüz 16 saat sürdü feci trafik vardı... manisadaki ışıklar ise sinirlerimizi bozdu... ana yolda adım başı ışık koymuş adamlar 5 araba geçiyor kırmızı yanıyor... mahvetti manisa bizi...

İyiyim deryacım, ofise gidip geliyorum bende:))

Sen nasılsın_?
Manisa yolu benide çıldırtır, ana yol üzerinde o kadar ışık mı olur, ama yapmışlar.Hiç olmazsa alt geçit yapında manisa ya uğramayan direk geçsin.

Evet yaşadığımzı yer olarak, antalya 3-4 saat, izmir 3 saat, bodrum 2-3 saat vb.Marmaris 5 dk.:))))) Ama hiç tatil gibi göremiyorsun burada yaşayınca da.Çok seviyorum burada yaşamayı, ama tatil dediğimde aklıma alışveriş merkezleri filan olan büyük şehirler geliyor:)))Gideyim saatlerce alışveriş yapayım, gezeyim falan filan.Sizd tatil deniz kum güneş, bizim için alışveriş merkezleri ...

İyiyim deryacım, ofise gidip geliyorum bende:))

Sen nasılsın_?
Manisa yolu benide çıldırtır, ana yol üzerinde o kadar ışık mı olur, ama yapmışlar.Hiç olmazsa alt geçit yapında manisa ya uğramayan direk geçsin.

Evet yaşadığımzı yer olarak, antalya 3-4 saat, izmir 3 saat, bodrum 2-3 saat vb.Marmaris 5 dk.:))))) Ama hiç tatil gibi göremiyorsun burada yaşayınca da.Çok seviyorum burada yaşamayı, ama tatil dediğimde aklıma alışveriş merkezleri filan olan büyük şehirler geliyor:)))Gideyim saatlerce alışveriş yapayım, gezeyim falan filan.Sizd tatil deniz kum güneş, bizim için alışveriş merkezleri ...

:))))))))) anlıyorum seni....bende noldu biliyormusun cumartesi gecesi 2 de ancak istanbuldaydık... pazar sabahı kalktım eşime dedimki bugun alışveriş merkezine gidicez medeniyete ihtiyacım var bagımlılık yapmış meger avm ler bende :))) hiç farkında değildim burdada hep açıkhava park bahce gezerz oysaki :)))

merhaba kızlar

Filizcim görümcen için çok üzgünüm tekrar geçmiş olsun umarım birini bulursunuz bende şimdiye dek hiç duymadım

Serpil çoook zor çoook bugün bende gerildim Onatla uyduruk bir sebepten ama takıldılarmı ağlamaya takılıyorlar, köpek korkusu zor eşimde de var Onatda da korkusuzluk var her gördüğü hayvanı ellemeye çalışıyor bencede en güzeli bir psikiyatrist ile görüşmeniz dediğin gibi bir seansla hiçbir şey olmaz yakınında birini bulman gerek

merhaba,
nicedir okuyorum ,yazamıorum..
fifoşum ne diyeyim ben de bilmiorum ama aklımda bilgili birini bulursam yazacağım..çok geçmiş olsun..
serpil valla korku zor ben de kediden acayip tırsarım,nil de kedi görünce pişt gitt dio:)sizinki biraz daha ciddi samsunda da vardır bi uzman..bi de oyuncak köpek var mı evde,bi de şimdi
gerçek hayvanlar var ya oyuncak kedisini gördüm de köpeğ,ne bak bi..burak eve miyavlayan bi kedi getirdi bii gün,ben bile alıştım yavaş yavaş..

derya onu bende düşünüyorum. sonuçta çocuk kediyi köpeği seven birini görmedi ki yanında bu zemin hazırlamış olabilir ki büyük ihtimallede öyle. babamız arada bi alıp çağanı elledi ama çağan ondan da hoşlanmadı. bu konuyu konuşmuyoruz iki gündür. duygusupekişmesin diye. masallar anlatıyoruz ama kaplanlı aslanlı. köpek demiyoruz özellikle yavaş yavaş geçeceğiz ona. bugün kreşe mutlu gitti. aradım nasıl diye bi sorun yok dediler. bugün kreşe ilk defa gelen bi çocuk varmış. sabah servise bindiğinde çok ağlamış. çağanda ona arkadaşım ağlama ağlama. ben de dün çok ağlamıştım demiş öğretmenleri çok gülmüş...

çok akıllılar maşallah...

ezgide kreşte orta gruba geçti .... 3 yas ve üstü var grupta...

bugun bir bayan vardı kızı aralık 2008 liymiş onu geçirmemişler...

ben anlamadım nasıl iş ...

kresten sogdum ben ama araştırıyorum bakıyorum yakınlarda hiç guzel kreş yok...

bir tane bahçeşehir var o da 3 yası yarım gun alıyor... yazın kapalı ....

bu kreşte faaliyet yok hiç zaten ezgide sıkıldı iyice gtimek istemiyor ben buyuk okula gitmek istiyorum diyor...

köreliyor çocuk diyorum sonra hadi bir yıl daha geçsinde diyorum... ama içimdeki soğukluğu atamaıyorum

bilfen floryanın ucretleri zatene zgiyi almıyorlar yıla bakıyorlarmış

2011-2012 ÖĞRETİM YILI ÜCRETLERİ
2008 DOĞUMLU ÖĞRENCİLER

SINIFLAR

EĞİTİM

YEMEK+KAHVALTI

Tam gün

1.350,00 TL + KDV x10

320 TL + KDV x 10

Uzun yarım gün

1.100,00 TL + KDV x 10

300 TL + KDV x 10

merhabaa...
derya nil'i de üst gruba aldılar,ben ilk başta istemedim arada kaldım ama okula gidip de gördüm,diğerlerinin yapamadaıklarını nil kolayca yapıo,sanırım yaşla diil gerçekten..
nil de bikaç okulu istemedi,ama bugünn şükür tıklamadan gitti,ilk defa oldu bööle çok sinir bozucu:KK43:

valla kızlar çağan bayadır üst yaşta biliyorsunuz paylaşmıştım. gözlemleyeyim demiştim..
bu grupta çok mutlu hiç dokunmadım bende. sizde görürsünüz aradaki farkı.
şı yürüyen havlayan oyuncak köpeklerden aldım bi tane. çağana sordum alalım dedi. aldık eve geldik biraz tedirgin oluyo dokunurken falan ama bakalım inşallah atlatıcaz bunuda.

duygu bişey sorcam. sen behçet tedavisi görüyorum demiştin daha önce. aftların oluyodur kesin. geçmesi için yaptığın farklı bişey var mı. bana bişey fayda etmiyoda iyice büyüdüler ve çok ağrıyorlar artık.

merhaba herkese nasılsınız..

geçenlerde eymeni götürdük doktora kan ilacıyla zinco verdi.boyu 93 cm..bugünlerde yine zayıfladı 12.300 olmuştu şimdi 11.600 e düşmüş.kreşle görüştük sanki eymen yapamıyacak gibi geldi doktorda çalışmıyorsan gönderme bu yaşlarda anne sevgisine ihtiyacı var dedi aklım karıştı siz bir fikir verin lütfen.

ben çalışmıyor olsaydım şayet düzenli göndermezdim. yani haftada 3 yarım gün oynamaya arkadaş edinmeye benimde kendime vakit ayırmama lazım olan 3 yarım gün gönderirdim. bu dönemlerde en önemli olan anne baba sevgisini ve yakınlığını hissetmek.

merhabaaa..
canım geçmiş olsun,ilaç dışında geçiren bişi yok o da daha doorusu çıkartmıo,kolşisin..ama dut pekmezi çok ii diolar,çörek otu da ..bilirsin asitli şeyler yeme(domates,limon..)çay ,kahve içme (valla diorum da ben yiorum da içiorum da)..canım afttan kurtuluş yok kolşisin dışında..seni çooookkk ii anlıorum Allah sabır versin..
umarım köpek işe yarar çok ii yapmışsınız:))
üst sınıf olayı bana da mantıklı geldi nil için..hem zorlanınca yardım alıomuş öğretmeninden:)çünkü diğer sınıf çok geri nilden..çocuğu da köreltmemek lazım:)

valla bence o doktor halt yemiş..tabi okul da önemli ama biz şimdi sevgi vermio muyuz??zaten sabah beraberiz,akşamda arada anne çocuk ilişkisi için bence çok ii okul,anne nefes alıo,çocuk da diğer insanlarla iletişim kurmayı öğrenio,eski komşum geldi akşam,benim ısrarımla okula başladı 2 ay olmadı daha ,ne kadar düzelmiş çocuk,konuşması,tarzı...

X