2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Evet bence de çocuk onun ne olduğunu anlayınca, canının yanmayacağını ilirse daha rahat olur diye düşünüyorum.Batıkan da 8 yaşında oldu.Sorun yaşamadık.2-3 gün içinde kalkıp oynamaya başlamıştı.
Şimdi egehanın saçını kestirmek bile çok zor:)))

erkek çocuk kıyafetleride çok hoşmuş bu sefer.
ama kızlarınki çok daha hoşşş..
deryaaaa kabartıyosun beni. yine kız çocuğu olanlara gıcık olmaya başlıycam bakk..
şaka bi yana da kızlara bol bol bide ne alsan süslü püslü zaten yakışıyo herşey biz de bak bak hepsi aynı..

Evet yaaaa, nereye bbakarsam akayım erkek çocuğu için hep aynı:KK43:(((
Değişik birşey yok.Kızlara bol bol:)))
Dün weniceye girdim, bir bölüm sadece erkekler için, geri taraf kızlara.

c.tesi misafir gelcek. yemeğe alıyım bari dedim.de ne yapsam acabaaaa
oturup düşüneceğime burda sohbetteyim. yarında yaz partisi varmış ya oraya kurabiye yaptım annelerden istemişler bir çeşit diye yaptık bakalım bugün ne yapsam ne yapsam diye diye geçirdik günümüzü herkese iyi geceler.....

canım ben daha yaptırmadım. bu arada ne zaman yaptırırım bilmiyorum hiç düşünmüyoruz o meseleyi sanki hiiiç öyle bi sorunumuz yok bizim..
ama 6 yaşını geçsin bakalım eski usul çocuk kendini bilsin. kaçmaca kovalamaca oynayalım o işinde ayrı heyecanı var yaşasın onu da..bu işler moda gibi ilerliyormuş. trent ne ise o. o yüzden dedim ya eski usul yapcam ben. sanada tavsiyem şu olacak. birinin çiş meselesi gündemden iyice düşmeden sünnet işine girişme. sağlık sorunu yoksa eğer şunu on gün içinde değilde 1 ay içinde diye uzat bence. çocuklardan hangisiyle ilgileneceğini şaşırırsın bu bir diğeride çocuklar arası kıskanma olayı olur..

ayy çağan başımda nasıl cümle kurup yazdım anlamadım

slm kızlar

cnm kaanın pipi ucu dar dedi dr 2 yaşında önce yaptırın dedi,büyüdükçe daha fazla çiş sıkıntısı olur dedi..ben görüştüm duruyu götürdüğüm pedegogla ya 2 yaşına kadar yada 6-7 arası dedi hem iyileşme süreci hemde hissetme açısından ama bizim durumumuzda 2 yaşa kadar olmalı dedi..
durunun çiş işini sıkıya almadık henüz o nedenle sıcaklar bastırmadan kaanın sünneti bitsin istiyorum,sonrada tamamen çıkarıp atcam durunun bezini şimdilik sadece arada klozet lazımlık vs korkusunu atmaya çalışıyoruz bezi çıkarıp oturtarak oyun şeklinde yapıyoruz bunu.

ben kendimi ikisinede proğramladım aslında bir çocuk bir proğram iki çocuk iki proğram modundayım :)) o dengeyi kuruyorum elimden geldiğince..çok nadir ihmal anlarım olabiliyo tabiki ama düşününce tek olsada o anlar ihmal anları olurdu.
duru kıskanç bi çocuk deil kardeşini çokk benimsedi..belkide duru henüz 15 aylıkken kaanınn doğmasının avantajıydı bu bilmiyorum ama aralarında sıkıntı yaşamadım bu konularda son gittiğimizde pedegog bikaç basit test yaptı duruya ve bize duru kardeşini çok destekliyen bi çocuk siz acaba ihmal ediyormuyuz diye düşünseniz bile o zaten bunun cevabını veriyor sizden daha fazlasını istemiyor dedi ve eğer isteseydi bunu bu yaşta kesinlikle alırdı alana kadar huyusuzluklarıyla sizi bezdirirdi dedi.bunlarda bazı avantajlarımda var tabi mesela çalışmıyor olmam vede yardımcımın olması vede babamızın çocuklara aşırı ilgisi,bakımı ve ilgilenme beceriside var..

serpilcim samsun nasıl alışabildinizmi,düzeniniz oturdumu tamamen senin iş olayı ne oldu

aylincim çokk geçmiş olsun canım Allah bidaha yaşatmasın.

emel maşallah çok güze geziyosun kız da tanışmadığın arkadaş az kaldı her şehre gidiyosun şarköyede gelsene misafirim olursun bak buranın en güzel zamanları deniz,kum,güneş,eğlence :))bizimkiler hergün iki saat denizde açtılar sezonu..

nazın,nilin ve ezginin resmine bende bayıldım kocaman kız olmuşlar nilin pastaya bakışına,ezginin şapkasına ve nazında tavuğuna hayran kaldım(tavuk çok bilinçli bakmış)

sevdacım tabiki sen onların annesisin. ne istediklerini neyin gerekli olduğunu en iyi sen bilirsin. benim uzaktan ancak bu kadar yorumum olabilir. maşallah duruya da ne güzel kardeşini benimsemesi maşallah ona.
ben çağan 1 yaşında falandı eve lazımlık aldığımda. wc ye koydum her wc ye gidişimde de çağaaann ben çiş yapcam canın sıkılırsa gel dedim. ve her wc ye girişimde kapıyı açık bıraktım görsün diye. onada hadi sende otur beraber yapalım dedim. üstüyle beziyle oturdu oda ben kalkınca kalktı ama hiç hadi bezini açalım sende yap demedim. belki böyle bakınca ben wc eğitimine 1 yıl önce başlamış oluyorum. sonra bezini çıkardığımda hiç zorlanmadan öğrendi 1 günde olay bitti bizde. duru için değilde kaan için sende duruyla beraber başla zaten kaanın hiç sıkıntısı olmayacak bence hemen önünde bildiği herşeyi ona öğretecek olan bir ablası var sünnet içinde hayırlısı olsun bakalım darlık varsa enfeksiyon falan da geçirir allah korusun yaptır gitsin böyle daha çok sıkıntı. şimdiden geçmiş olsun

bu arada taynim çıktı. 10 güne kadar mesaiye başlıycam. samsunda güzel beklerim buyur gellll..

bugün çağğan okula gitmiycem diye tutturdu. ağladı. okul ıııııı yüzcem ıııııı ikiside hayır yani. neyse götürdük tabi.
dün akşam da gitmiycem dedi. bi tane bebek ( büyük ihtimalle kendiyle aynı gruptan sevmeyince bebek der kendisi) burnumu sıktı. hemde çok sıktı. sen naptın dedim hiçç dedi..
öyle olunca ittir hemen öğretmenine git dedim. hayır dedi. o zaman yapma ayıp de kız dedim. hayır anne ayşegül kızsın dedi. ayşegül de öğretmeni. ben adını bilmez diye öğretmenin diyorum o direk ismini söylüyo ama çok hoşuma gitti ya. kendi kızmamzmış ayşegül kızsınmış. azcık yırtık bi çocuk olsa bu kadar takmam bunlara ezilir bu sefer de okuldan uzaklaşır diye korkuyorum neyse görüştüm ilgilenecekler

sevdacım tabiki sen onların annesisin. ne istediklerini neyin gerekli olduğunu en iyi sen bilirsin. benim uzaktan ancak bu kadar yorumum olabilir. maşallah duruya da ne güzel kardeşini benimsemesi maşallah ona.
ben çağan 1 yaşında falandı eve lazımlık aldığımda. wc ye koydum her wc ye gidişimde de çağaaann ben çiş yapcam canın sıkılırsa gel dedim. ve her wc ye girişimde kapıyı açık bıraktım görsün diye. onada hadi sende otur beraber yapalım dedim. üstüyle beziyle oturdu oda ben kalkınca kalktı ama hiç hadi bezini açalım sende yap demedim. belki böyle bakınca ben wc eğitimine 1 yıl önce başlamış oluyorum. sonra bezini çıkardığımda hiç zorlanmadan öğrendi 1 günde olay bitti bizde. duru için değilde kaan için sende duruyla beraber başla zaten kaanın hiç sıkıntısı olmayacak bence hemen önünde bildiği herşeyi ona öğretecek olan bir ablası var sünnet içinde hayırlısı olsun bakalım darlık varsa enfeksiyon falan da geçirir allah korusun yaptır gitsin böyle daha çok sıkıntı. şimdiden geçmiş olsun

canımm tşk ederimm sen istediğim konuda cevap verdin sadece,benim sorum sadece başlıklıydı açıklamaya girmeden yorum rica ettim.
bende aslında hep duruyu yanımda götürdüm wc kaan küçüktü kışın bakıcımda yoktu onu kaanla yanlız bırakmamak için kaana zarar vermesin die hep yanıma aldım bezini açmadan bak böyle çiş yapcaksın sende zamanı gelince dedim oturttum falan hatta hem klozet hemde yerde lazımlığı seçimi ona bıraktım ama sadece öylesineydi lazımlığa oturuyoduda aslında oda biliyor artık oraya yapması gerektiğini fakat ne bilim belkide zamana ihtiyacı var çok üstüne gitmiycem ama her gittiğimde teklif ediyorum oturtuyorum yapmasada zamanla alışıcak inşallah

bu arada taynim çıktı. 10 güne kadar mesaiye başlıycam. samsunda güzel beklerim buyur gellll..

bugün çağğan okula gitmiycem diye tutturdu. ağladı. okul ıııııı yüzcem ıııııı ikiside hayır yani. neyse götürdük tabi.
dün akşam da gitmiycem dedi. bi tane bebek ( büyük ihtimalle kendiyle aynı gruptan sevmeyince bebek der kendisi) burnumu sıktı. hemde çok sıktı. sen naptın dedim hiçç dedi..
öyle olunca ittir hemen öğretmenine git dedim. hayır dedi. o zaman yapma ayıp de kız dedim. hayır anne ayşegül kızsın dedi. ayşegül de öğretmeni. ben adını bilmez diye öğretmenin diyorum o direk ismini söylüyo ama çok hoşuma gitti ya. kendi kızmamzmış ayşegül kızsınmış. azcık yırtık bi çocuk olsa bu kadar takmam bunlara ezilir bu sefer de okuldan uzaklaşır diye korkuyorum neyse görüştüm ilgilenecekler

hadi hayırlısı olsun bakalım inşş yeni iş ortamında iidir çabucak alışırsın umarımm.

serpilcim okuyunca garip oldu anne ittir dio çocuk hayır :)))))maşallah çağana barıştan yana :)) gerçekten çağan olgun bi çocuk anlattıklarına bakılırsa davranışları çok yaşından büyük maşallahh.

merhaba kızlar

Sevdacım inşallah yolum düşerse şarköye de gelirim seninlede tanışırım aslında saroz körfezine gelmeyi çok istiyorum kendi kendini temizleyen dünyada 3. denizmiş

Nazın fotosunu unutmuşum Ayşegül o cadı nasıl durdu o tavuğun yanında öyle yazık tavuğa nazdan korkmuştur:))

merhaba kızlar

Sevdacım inşallah yolum düşerse şarköye de gelirim seninlede tanışırım aslında saroz körfezine gelmeyi çok istiyorum kendi kendini temizleyen dünyada 3. denizmiş

Nazın fotosunu unutmuşum Ayşegül o cadı nasıl durdu o tavuğun yanında öyle yazık tavuğa nazdan korkmuştur:))

ay keşke gelseniz vallaa hatta bütün kk toplanıp öyle gelin bütün bebişleri aynı anda denize sokarızz :)))...senin ne zaman yolun düşerse ben her zaman beklerim :)) saroza biz sık sık gidiyoruz aslında duruyla kaandan önce ayda bir giderdik nerdeyse eşim dalıyo orda grup olarak gidiyoduk onlar dalışlarını yaapıyodu bizde oturup yeme içme sohbet güzel oluyodu hatta bi defasında konaklamalı gittik köy konaklamaları var orda odalı akşam mangal balık sabahları mis gibi köy kahvaltısı sonra dalış.ama bebelerden sonra artık daha aza indi gezmeler.

günaydın kızlar
ne zamandır giremedim stresli bir tayin dönemi geçirdik hiç konya merkez açmadılar hep ücra köşelerdeki köy okulları açtılar
neyse bize en uygun 9 yer seçtik dün de belli oldu
konyanın ilçesi hiç güzel bir ilçe değil ama okul ilçe merkezde en azından
bi şekilde konya sınırları içine girelim de ordan iliçi tayin daha kolay
şimdi toplanmaya bşladım 10 güne taşınırız
kızlarımız çok güzel çıkmış valla hepsi birbirinden güzel
aylincim size de geçmiş olsun Allah korumuş

ahucum hayırlı olsun. dediğin gibi sınıra tın kendinizi gerisi gelir. en azından bi nebze yaklaşmış olursun ailene. zor durumlarda insana büyük güven veriyor. imdat dediğinde yanına koşacak insanlar olacak bu bile yeter insana.

Günaydın kızlar, hayırlı olsun ahu seninde tayinin.İstediğin gibi olur inşallah bundan sonrası.
Emeeell girmiyorsun ne zamandır:)))Gel arada konuşuruz buralarda özledik senide.
Valla bir ara hep beraber toplanmak lazım orta bir yerlerde:))))

valla dökülüyoruz bir bir. nazo bi hamile kaldı sonra kaçak.
emel gezmelerden fırsat bulamıyo.
hatice ameliyat oldu sonra bi iki girdi bi daha yok..
ayşegül bi tavuk bi kız resmi gösterdi gitti.
yeşim sanırım depresyonunu atlatamadı. oysa buralara takılsa belki rahatlardı.
ben burayı rehabilitasyon merkezi gibi görmeye başladım.
daha sayılacak çok var ama onlar uzuuuuunn zamandır girmiyorlar valla ekip geri gelin artık bi zamanlar coşardı buralar şimdi tık yokk

kızlar ben rejim yapmaya başlıycam artık. varmı tavsiyeniz. boğazı kessem olacak ama bi kurala başlasam daha mı istikrarlı olurum acaba..

slm millett

toplanırmışız bi gün. olmaz olmaz deme olmaz olmaz derdi bi öğretmenimiz.
:79:

ah canım ah keşke olsa hemde ne güzel olur valla hepinizi tanımayı hep beraber olmayı ne çok isterim her kez için süper bi heyecan olmazmıydı sence düşünmesi bile güzell

valla dökülüyoruz bir bir. nazo bi hamile kaldı sonra kaçak.
emel gezmelerden fırsat bulamıyo.
hatice ameliyat oldu sonra bi iki girdi bi daha yok..
ayşegül bi tavuk bi kız resmi gösterdi gitti.
yeşim sanırım depresyonunu atlatamadı. oysa buralara takılsa belki rahatlardı.
ben burayı rehabilitasyon merkezi gibi görmeye başladım.
daha sayılacak çok var ama onlar uzuuuuunn zamandır girmiyorlar valla ekip geri gelin artık bi zamanlar coşardı buralar şimdi tık yokk

nazo yazlıktadırda ondan yazmıyodur die düşünüyorum

kızlar ben rejim yapmaya başlıycam artık. varmı tavsiyeniz. boğazı kessem olacak ama bi kurala başlasam daha mı istikrarlı olurum acaba..

canım ben iki aydır diyetteyim ilk ay sadece tuzu şekeri kestim,yağı ve ekmeği minimuma indirdim ve bu şekilde midemi alıştırdım bir ayın sonundada nestif diyetine başladım son bir,bir buçuk aydırda onu yapıyorum ve 69.7 kilodan 62.8 düştüm ama tabi sabahları sporumuda yapıyorum 1 saate yakın suyu 2 lt yakın ihmal etmiyorum.meyve ve sebzeyi çok fazla tüketiyorum.istediğim kilo 56-57 yani daha var ama azimle devam
bence diyette birinci kural stres olmadan kilo vermek yavaş yavaş ve aç kalmadan ben hiç aç kalmıyorum bazen canım bişeyi çok isterse tadıyorum abartmadan.yemekli bi ortama gidiceksem öğün değişikliği yapıyorum.fazla kaçırdığımda aman diyet bozuldu diyip moral bozmuyorum sonraki öğüünden itibaren toparlıyorum.şu kadar zamanda bukadar kilo vercem die bi kuralım yok diyorum..ben sadece sağlıklı bir kiloya ulaşmaya çalışıyorum bu ister 4 ayda ister 1 senede olsun acelem yok bu nedenle kafamda rahat.
ve artık istesemde aşırı yemek isteğim kalmadı midem küçüldü ekmeği çok çokk seven ben artık günde bir dilim yada hiç ekmekle yetinebiliyorum(günde 1 bazen daha fazla ekmek yiyen benn)
bu çok bilinen bi diyet deil,birazı kendimce geliştiridiğim yöntemler oldu ama bana yaradı galiba... kaandan sonra çok diyet denedim hatta geçen yaz diyetisyene gittim ama oda olmadı çünkü çok sıkı kurallı diyetlerr bi zaman sonra insanı bıktırıyo,hep klasik şeyler kibrit kutusu peynir.ızgara et diyetleri beni zayıflatıyo ama bir ay sonraa değişikliklere hasret kalıyo insan ve bozuyo genelde.

çok uzun yazdım :)) ama napim bu konuyu çok takıntı yapan bunalım olan ben kendimde bu sorunu başardım yaa() devam etmeme rağmen başarıcağıma emin hissediyorum) sende sorunca yazzz geldi kusura bakma :))))))))

X