2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Toparlanır o zaman yavrum ya iyileşsin hemen
gönder o zaman canım bende vereyim arkadasa

günaydın kızlar

bütün çocuklarımızın 23 nisan çocuk bayramı kutlu olsun , daha dün bebektiler bugün bayramlarını kutluyorlar ya :)

Arada başka isimlere gondermekte fayda var canım
kısmet isi memur karısıyla kavga ettiyse yandın 2012 de daha beter olacakmış denetim
emelllll özele mesaj armişsin şimdi gördüm kusura bakma evet canım markası o yanıma alıyorum ama gerek kalmıyor tutuyor artık ama sen Bursa'ya falan çok gidiyorsun o zaman lazım olur

bende bugün beraber bayramda bayrak sallarız oğlumla diye hayal etmiştim ama babamız yok malesef gidemedik

Ay hasta olmasınlarda gitmesekte olur.Ama sabah yine hiç bir şey yemedi, boş mideye ilaç veriyoruz yaaaa....

Meralcim toparlar aksama meyve suyu seviyordu yap karışık onu icsin bizde hastayken yiyemiyoruz yazık çubuk kreker ver tuzlu onu yesin

burada da yağmur tüm hızıyla devamediyor. çıkamadık hiçbiyere.
babamızında toplantısı vardı oraya gittii. 23 nisan kutlu olsunnn

merhabaa..
ulusal egemenlik ve çocuk bayramımız mutlu,kutlu olsunn..
biz de gidemedik törene geçen sene çook üşümüştük erken gidince ,soona da nil istemedi:KK3:
kızlar ben de hastayım sanırım ,donuorum aslında hava güneşli ve azcık kalorifer yanıo:KK43:(
egecim işallah yarın iice atlatacak:KK16:

Merhaba Yeşim gecmis olsun kötü bir tecrübe yasamissin ama keyiften degilki bu kadar yıpratma kendini
sagol canim , bazen elimde olmuyor . umutla bakmaya calisiyorum ama aklima geliyor dagitiveriyorum kendimi. Zamanla umarim biraz daha iyi olucam
Merhaba , yeşimcim bu senin elinde olan bir şey değil ki.O yüzden bence rahat ol. Sen isteyerek yapmadın.Daha sonra sorun yaşama durumuda olabilrdi belki hamilelik devam etseydi.
Eger spiral olmasaydi aldirmazdim gerci hic dusunmuyorduk istemiyorduk 3-4 yil. bastan bende istemedim ama kalp atisi gorunce fikrim degisti tabi sonuc guzel olmadi. bunuda yasamak varmis
kaderde.
yeşimcim özlemiştik seni meğerse neler yaşamışsın. söylenecek bişey ok aslında ne kadar teselli etmeye çalışsak ta sonuç değişmeyecek ve sen üzülmeye devamedeceksin biliyorum. zaman acını hafifletecektir hiç birşey durduğu yerde durmuyor sonuçta..
evet canim cok kotu bir deneyim oldu benim icin. hep keskeyle baslyan cumleler kuruyorum,
ama spiralle gebelikte olsukca gozumu korkuttu. o igrenc seyi bir daha asla kulanmam. en guvenli yol diye sectim. kontrolleri hic aksatmadim fazla fazla gittim 3 ay once gitmistim hatta ya.
Yeşimcim çok geçmiş olsun üzülme artık bence herşeyin hayırlısı demek kısmetinizde böylesi varmış bilemezsinki sen doktorların dedikleri üzerine hareket etmişsin sonuçta
son doktor en bilgili olandi ve kesinlikle cikarilmali dedi. belki kalir bebek belki duser.
ama cikarmaliyiz dedi enfeksiyon riskinden dolayi. hicbirsey olamasa bile 6-7 aylik erken dogum olucagi kesindi zaten. diger riskleri saymiyorum
merhaba..
yeşimcim geçmiş olsun canım ama sen dooru olanı yapmışsın emin ol benim de başıma gelseydi aynı şeyi yapardım,aslında bu durumlarda kalbini felan dinletmemesi gerekirdi dr'un.ben hamileyken bi kadında duymuştum bu olayı onu da aldılar,göz göre göre bi çocuğu bi bireyi sakat yaşamaya mahkum etmek doğru diil..
kesinlikle belkide hayatimda ilk kez duygusal karar vermedim. ben normalde hep duydularla
hareket eden biriyim. ama bebegi ogrendigim ve ne yapacagimi bilemedigim donemde
cok yiprandim yoruldum ve hemen olsun bitsin istedim. kaliyorsada normal gebelik olsun dedim
ama doktor en son spiralle olursa birlikte olucak dedi bende tamam dedim. simdi olsa demezdim,
belki dogrusu bu ama diyemezdim.
bu ara yine gebe olmak istiyorum ama esim istemiyor normalde bende dusunmuyordum bir kaza
olmasin dye taktik spirali ama bu olaydan cok etkilendim.
yine yanlis bir karar vermek istemiyorum ama tekrar bebek istiyorum.
bazende diyorum derslerine yogunlas at kafandan bunlari cok karisigim
Allahtan iyikide su universite var yoksa kafayi yiyebilirdim.
tum zamanin orda geciyor dusunmeye zaman kalmiyor.
Günaydın kızlar,
Bu gece yine kötü geçti, dr. demişti zaten pazar gününe kadar ateş yükselir dikkatli olun diye. İnşallah toparlar kendini bir an önce.
Ne hayallerimiz vardı, 23 nisanda çocuğumla beraber bayrak elimizde gezecektik, ama...Neyse o iyi olsun.
Derya maşallah ezgiye, kreşte hiç olmazsa yeme düzeni oturdu, hastada olmayınca kilo aldı demek ki.Ege 2 gündür sadece su içiyor, hiç bir şey yemiyor, çocuğumun yüzü inceliverdi hemen.

Bu arada herkesin 23 Nisan çocuk bayramı kutlu olsun.

gecmis olsun canim insallah toparlar kendini ege. benim kizda herhafta hasta.
su donem tatili gelsin alicam 1 ayligina evde bakicam cok hasta oluyor kreste yemekte yiyormu dogru durust bilmiyorum. pilav yiye yiye ondanda bikmis evde yuzune bakmiyor valla.
cok sasiriyorum ne yapsam diye herseye hayir diyor hala 12 kilo yasitlari 14-15 .
ne yapayim cani icinde dursunda. Allah sifa versin seninkinede

merhabalar gecenin bi vakti haliyellle kimseller yok
cocuklarimizin 23 nisan cocuk bayramini kutlarim daha nice sennellere insallah

firsat bulmusken bi siteye bakayim dedim umarim herkesler iyilerdir
bizim de ameliyat günü ayin 28 tam belli oldu 27 narkoz doktoruyla görüsecegiz insallah sorunsuz halolur geniz etti zor bi ameliyat degil ama genede norkoz yiyip picak altina yatacak yavrum
valla sorunlar bitmek bilmiyor kizlar
gecen sünet icin de doktora götürdüm o iside haledelim diye konturolde kayranin yumurtaliklari yukarda yani kasikta oldugunu söyledi doktor 2 yasina kadar asagia inmesi lazim
2 yasina kadar inmedigi icin de kasiklarinin her iki tarafindan acip indireceklermis yani gene ameliyat gerekiyor dedi
yani sünet icin gittim ne ile karsilastim canim cok sikildi kizlar

merhaba kizlar belki bazilariniz beni hatirlar bende ocak annesiyim,
uzun suredir giremedim. basima cok talihsiz bir olay geldi.
spiral kaymis ve hamile kaldimi ogrendigimde 5 haftalik olmus bebegim. kalbi atiyordu.
ama spiral oldugu icin bircok riski varmis enfeksiyon, erken dogum, dusuk vs.
ogrendikten sonra 3 doktora gittim. biri gebelik istersen spiral kalsin yoksa duser ama riskleri var dedi
digeri ben boyle birseyle karsilasmadim dedi. 3. ise mutlaka cikarilmasi lazim dedi hatta
anestezi olmadan denedi fakat canimin yandigiyla kaldi
ameliyat gunu verdi belki bebek kalir dedi.
kafam cok karisti ne yapacagimida bilmiyordum. eger olucaksa normal gebelik olsun dedim
spirali aldirmaya karar verdik. ilk doktora gittik adam cok zor kurtulmasi olursa ikisi olucak dedi
bende hayatimin hatasini yapip tamam dedim. bu olay 15 gun oldu. ama kopekten beter pisman
oldum . keske kendi dusseydi keske ben ellemeseydim.
suan kendimi toparlayamiyorum cokmus durumdayim. Allah beni nasil affedecek gozumun yasi kurumadi
ne yaptim ben diyorum bir daha diyorum. bunu nasil yapabildim
ruh gibiyim kizlar canli olu gibiyim. keske zamani geri almak mumkun olsa.
bircok yazi okudum ihtihap riskindense dusuk riski goze alinmali diyor . ama tanidigim biri
var o spiralle gebe kalmis ve cocuk erken dogdu ama yasadi simdi normal. Biri daha var onunda sirtina yapismis spiral felcli dogmus bilmiyorum .
bildigim sey cok aci cektigim. sanki kotu bir tuya goruyorum ve heran uyanmayi bekliyorum
kalbi atiyordu gordum sesini duydum ben daha nasil yasicam.
cok canim yaniyor .
toparlayamiyorum kendimi.

yesim cok büyük gecmis olsun canim yasadigin hic kolay bisey degil seni cok iyi anliyorum
bende kayradan önce bi bebegimi kaybetim pilanli bebek degildi korunma hap kulanirken hamile kalmistim ve tesadüfen ögrendim cünkü her ay ayhalimi görüyordum ögrendigimde 8 haftalikti kürdas icin randevu almaya gittigimde son muayneden gectigimde kalp atislarini duyup vaz gectim
aldirmaktan ve o gecede bebegimi kaybettim :KK5:yani kendiliginden düsük oldu
allahin bana verdigi bi ceza diye düsündüm hep halende öyle düsünüyorum
allahimin bana verdiginde ben istemedim benim istedigimde allah aldi benden yani kayra yida o düsükten sonra istiyerek oldu
insallah seninde acini hafifleten bi an önce bir bebeginin tekrar olmasi iyi gelecek sana
allaha emanet ol canim

Günaydın kızlar,
Bu gece yine kötü geçti, dr. demişti zaten pazar gününe kadar ateş yükselir dikkatli olun diye. İnşallah toparlar kendini bir an önce.
Ne hayallerimiz vardı, 23 nisanda çocuğumla beraber bayrak elimizde gezecektik, ama...Neyse o iyi olsun.
Derya maşallah ezgiye, kreşte hiç olmazsa yeme düzeni oturdu, hastada olmayınca kilo aldı demek ki.Ege 2 gündür sadece su içiyor, hiç bir şey yemiyor, çocuğumun yüzü inceliverdi hemen.

Bu arada herkesin 23 Nisan çocuk bayramı kutlu olsun.

meral sizede cok gecmis olsun umarim ege biran önce kendini toparlar yavrum
burdada havallar bi iyi bi kötü yani orasi gibi o yüzden cok cabuk hastalaniyorlar
inan bana da bu sene bikinlik geldi hastalik:2:hic terk etmedi bizide zaten birine gelince bütün evi sariyor hayirlisiyla bi yaz gelseydi kurtulsaydik bi kac ay :KK52:

merhabalar gecenin bi vakti haliyellle kimseller yok
cocuklarimizin 23 nisan cocuk bayramini kutlarim daha nice sennellere insallah

firsat bulmusken bi siteye bakayim dedim umarim herkesler iyilerdir
bizim de ameliyat günü ayin 28 tam belli oldu 27 narkoz doktoruyla görüsecegiz insallah sorunsuz halolur geniz etti zor bi ameliyat degil ama genede norkoz yiyip picak altina yatacak yavrum
valla sorunlar bitmek bilmiyor kizlar
gecen sünet icin de doktora götürdüm o iside haledelim diye konturolde kayranin yumurtaliklari yukarda yani kasikta oldugunu söyledi doktor 2 yasina kadar asagia inmesi lazim
2 yasina kadar inmedigi icin de kasiklarinin her iki tarafindan acip indireceklermis yani gene ameliyat gerekiyor dedi
yani sünet icin gittim ne ile karsilastim canim cok sikildi kizlar
canim biliyorum cok zor bir durum benim yigenim 2 aylikken fitik ameliyati icin yatti masaya. yani
belki fitik cok buyuk bir ameliyat degil ama dedigin gibi bicak altina yatiyor ve daha 2 aylikti.
sunnetide birlikte yaptilar ama suan turp gibi 1 yasinda. canini hic daraltma bol dua et .insallah sorunsuz olup biticek hem boyle kucukken tespit edilip mudahale edilmesi bence en guzeli

yesim cok büyük gecmis olsun canim yasadigin hic kolay bisey degil seni cok iyi anliyorum
bende kayradan önce bi bebegimi kaybetim pilanli bebek degildi korunma hap kulanirken hamile kalmistim ve tesadüfen ögrendim cünkü her ay ayhalimi görüyordum ögrendigimde 8 haftalikti kürdas icin randevu almaya gittigimde son muayneden gectigimde kalp atislarini duyup vaz gectim
aldirmaktan ve o gecede bebegimi kaybettim :KK5:yani kendiliginden düsük oldu
allahin bana verdigi bi ceza diye düsündüm hep halende öyle düsünüyorum
allahimin bana verdiginde ben istemedim benim istedigimde allah aldi benden yani kayra yida o düsükten sonra istiyerek oldu
insallah seninde acini hafifleten bi an önce bir bebeginin tekrar olmasi iyi gelecek sana
allaha emanet ol canim

canim ya gerceten uzuldum. kendini suclama sadece aklindan bir dusunce gecti diye
vican yapma sen aldirmamissinki ama ben onu yaptim. zaten beni kahredende bu oldu
kendi dusse ben bu kadar aci yasamazdim. yasardim acimi tamam ama vicdan azabi da ek olmazdi yanina. Allah beni affetsin.
yeni bebek sana iyi geldimi gercekten ben suan kendimi cok bosta hissediyorum
esimde razi gelmiyor yeni bebege. ne apicami bilmiyorum bir sekilde konusup razi mi etsem diyorum
sonra akisinami biraksam diyorum. biz defneyide dusunmuyorduk ama bak simdi buyudu ve evin nesesi oldu ama kardessiz buyuyor. ne biliyim kafam cok karisik.

afacan ikisini birlikte halledebilirler aslında. sordunmu yapabilirmisiniz diye bi kerede kurtulmuş olurdu. iki kez narkoz demek iki kez ağrıkesici antibiyotik demek. hepsini bi arada olur kurtulurdu. bide psikolojik olarak birincide öğrendiği için ikincide olmak istemeyecektir travma olmasın tabi benim fikrim bu. biz ikisini birden yapıyoruz iki doktorda aynı anda giriyo biri işini bitirince hemen öteki devralıyo ve bitiyoo

yeşim 11 yıl önce aldırdım bende. galiba benim savunma mekanizmalarım iyi çalışıyo. hiç vicdan azabı duymadım ben. bu çocuğun şimdi doğmasını isteseydi allah bana şimdi bunu vermezdi dedim. dr. kalp atışlarını dinletmeye kalktı istemiyorum dedim kararlıyım alın dedim dr da şaşırmıştı. amaaa bende o dönemdee hastalığımı yeni öğreniyordum birsürü tomografi mr röntgen hayatıma yeni giren 10larca ilaçla o çocuğu doğuramazdım. ve ben 2008de yeniden hamile kalabildim. acabva cezalandırılıyormuyum dedim eğer öyle olsaydı hiç anne olamazdım dimi. yada allah beni affetti.
yeni çocuk meselesine gelince buna asla tek başına karar verip eşinle ilişkilerini zedeleme. kızsa bağırsa çocuğa istemedin zaten dersin üzülürsün. uzun vadeli düşün hepiniz mutlu olursunuz..

Merhabalar, iyi hafta sonları hepinize.

Geçmiş olsunlarınız için teşekkürler kızlar, bu gece biraz daha rahattık.Gece ateşlenince novalgin damla verdim, suyun içinde.10 damla. O oldukça rahatlattı, sabaha kadar uyudu.Terledikçe de değiştirdim üstünü.Sabahtan beri de ateşi hiç yükselmedi şükür.

Afacan size de geçmiş olsun canım, aslında serpilin dedği gibi iki ameliyatta birlikte olsa daha rahat olabilirdi, ama herşeyde bir hayır vardır.Dr.lar ona göre karar vermişti,r sanırım.Ben sünnette yaptırmak istemiyorum şimdi, 1 yaşına kadar yaptırsaydım yaptıracaktım, ama bu yaştan sonra kendini bilsin, ne olacağını bilecek yaşa gelsin diye düşünüyorum.O yüzden 5-6 yaşına kadar bekleyeceğiz.Narkoz verdirmek istemi,yorum bu yaşta.
Geniz eti problemi bizde de var sanırım.Dr umuzla konuştuk, normalde de egehan geceleri horluyor. Bu kışta sürekli boğaz sorunu yaşadık. İyileşince kbb ye götürün bir incelesin dedi.Ama çok sorun olmadığı, mecbur kalmadığım sürece onun ameliyatını da yaptırmayı düşünmüyorum, kendini bildiği bir yaşta o isterse yaptırırım.

merhabalar,
afacan kayra'ya çok geçmiş olsun, umarım ameliyat çok iyi geçer, küçük bey'de hemencecik iyileşir.
Yeşim'cim yaşadıkların kötü ama bundan sonrasına odaklan sen canım, ne kadar keşke dersen o kadar çok üzülüyorsun. Allah gönlüne göre versin İnşallah.
Ege ve Nil'e sağlık diliyorum.
Bu aralar herkes hasta, 23 nisan sümüklü çocuklar bayramı gibiydi. Pazar günü gene evdeyiz ben gene yemek yapıyorum.
Aslı ile biz hiç alışveriş yapamıoruz, heryeri karıştırıyor, elimizi bırakıp koşturuyor, hep hiçbişey alamadan müthiş yorulmuş halde eve dönüyoruz. Sizler de durum nasıl?

ee tabi herşeyi merak ediyorlar dokunmak istiyorlar zor oluyor ama alışveriş yapmakta şart yapıyoruz işte
kızlar acaip neşesizim. 8 inde finallerim var ders çalışamıyorum ev dandini dağınık toparlanmam lazım eşim mayıs 15 de gidiyo o gidince çağanla bi başıma nasıl toplıycam bu evi. eşime kalk yardım et diyorum umrunda değil. haftaya hafta sonu samsuna gitcek ev tutmayazaten bitek pazarları evde oluyo gerçi olmadığı daha iyi. evde olupta kılını kımıldatmayınca ben daha da sinir oluyorum.bide ben kabahatlıymişim gibi bana kızıyo. rahat olamadığım için.o rhat çünkü ben herşeyi dert ediyorum kendime. ayy kadın olmaktan nefret ediyorum. çağanda çok dağıtıyo. önceden toplardı artık toplamıyoda günlük işlerimi zor yapıyorum bide ev topla...
bi dolaşalım dedik çarşıda eylem varmış yine bütün yolları kapatmışlar bi pantolon aldım 1 ay oldu paçası yapılcaktı daha gidip alamadım...

offf nefret ediyorummmmmmmmmmmmm

X