2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

deryacım çok sağol. işte tam aradığım gibi bişey. baktım baktım bulamadım. bu siteyi en çok ta bu yüzden seviyorum. bulamazsak hemen bi link veriliyo mutlu oluyorummm..tşk..

umarım işine yarar sen denede bizede fikir ver yaza başlarız bizde ezgi oturmuyor maglesef hala ... soguk yada bacagım acıyor diyor :))

ben chanel allure kullanıyorum

aradada gucci flora

gucciyi kullandım gerçekten hoş bi koku ama chaneli kullanmadım hiç şimdi listeme yazdım deniycem tşk canım

şişe fikri çok mantıklı :KK60:
kızlarda problem biz bide haziranda tatile gidicez uçakta falan ayyy düşünemiyorum:18:

biz 10 gün sonraankara aktarmalı antalyaya uçcaz çiş tamam da kakayı naapcaz..

en iyisi adaptörü taşımak dimi..

kızlar yolculukta bezleseniz bence en ii çözüm o,sonuçta herzaman olucak bişi deiliki bikereye mahsus hem size hem çocuklara kolaylık diğer türlü hani tut çocuğum diyemessinizki daha küçükler

arkadaşımın oğlu var ezgiden biraz büyük...

o pet şişe taşıyor yanında ordan biliyorum :))

yaban mersini ezgi avuç avuç yerdi siyah üzümü cevizi de öyle şimdi dişlerinin arasına giriyor diye yemiyor hiçbirini cadı...

bu şişe işi benimde aklıma yattı seneye kaan için düşünebilirim :))

oyunlar süper baktım hepsine hiç görmemiştim iyi oldu teşekkürler canım

vallasevda allahın izniyle bidaha bezlemeyi düşünmüyorum. bırakmışken bıraksın demekki geri dönebilirim diye düşünmesini istemem..
derya hiç zorlanmadım ben. sanki çağanda bugünü bekliyormuş. ilkgün kaçakları oldu bidaha olmadı çok şükür. hatta wc nin ışığını kapısını açık bırakıyorum onada söylüyorum kendi gidip yapıp geliyo bide üstünü başını toplayışı var görmelisiniz. kendi giyiniyo arkadaş. poposunuda kendi siliyo bana bırakmıyo o sildikten sonra bende siliyorum ikna edip..
bakalım ,nşallah devam eder..

vallasevda allahın izniyle bidaha bezlemeyi düşünmüyorum. bırakmışken bıraksın demekki geri dönebilirim diye düşünmesini istemem..
derya hiç zorlanmadım ben. sanki çağanda bugünü bekliyormuş. ilkgün kaçakları oldu bidaha olmadı çok şükür. hatta wc nin ışığını kapısını açık bırakıyorum onada söylüyorum kendi gidip yapıp geliyo bide üstünü başını toplayışı var görmelisiniz. kendi giyiniyo arkadaş. poposunuda kendi siliyo bana bırakmıyo o sildikten sonra bende siliyorum ikna edip..
bakalım ,nşallah devam eder..

oo hayatım çağan zaten olayı çözmüş canım çok uzun süreli olmasada tutarda ama seyahatlşerde bilmiyorum ne olur ama kendi aracınızla olursa bi çözüm üretilir sanki

çok iyi darısı başımıza çocuğun hazır olmasıda önemli bende hiç üstelemiyorum valla ne biliyim yaz diye şartladım kendimi.. gece napıyorsun peki kaldırıyormusun ...

ilk gece kaldırdım ama yapmadı. taa sabah 8 de yaptı. ikinci gün sabah 5*30 da kalktı suyu bitmiş yanıma geldi anne çu bitti dedi. ben su getiresiye altına yapmış değiştirdik üstünü başını. bu gecede arada bi gidip kontrol ettim ama uyandırmadım gece boyunca tutabiliyosa tutsun diye düşündüm. sabah 8.30 da uyandı hiçbişey demeden ben wc ye girdim o da geldi çıkardım pijamasını oturdu yaptı ama ne yapmak herzamankini 3-4 katı vardı. demekki gece boyunca tutabilecek dedim kendi kendime.. bakalım inşallahh...

aslında bende hiç düşünmüyodum biz hagiz kullanıyoruz burda bezin iç dokusu sert geldi bana. bi ara pirima aldım alerji yaptı hagize devam ettim. en son molfiks aldım bi deniyim diye o da alerji yaptı . çocuk kaşınıp duruyo. pazartesi gün bi deniyim bakalım dedim çağanada anlattım. kaşınıyosun hgel bez bağlamayalım bi deneyelim dedim. tamam dedi. denedik olduuu..
kaşıntı falan da bitti. evde iki paket bez var hayrına vercez birilerine..

şiştim şiştim şiştiiiiiiiiiiim
ay deli etti uyudu uyandı tututrdu dedeme gidicem diye hadi gittik görümcemin kızı vardı (klasik hep orda kayınvaldem bakıyo iyiden iyiye) oda problemli biraz hiçbişey paylaşmıyo bizimki sinir oldu gidelim diye tutturdu hadi çıktık bebişime gidelim dedi eltime uğradık baktı bebek uyuyo yine tutturdu eve diye iki bardak çayı zor içtim yedi beni şiştim resmen

hadi hayırlı olsun serpilcim umarım bizim gibi dönüş yapmazsınız defne yazın alıştığında süperdi aynen sizin gibi anlattım ve başladı gece kaldırmıyodum kendi kalkıp sesleniyodu dışarda desen arabadayak tut diyodum tutuyodu 5 saat yapmıyodu eve gelince koşuyodu tuvalete o adaptördek aldık biz yazın ben çok rahat ettim sokakta kuytu bi köşeye açıyodum yapıyodu bide adaptör oluyo ya gittiğim evde de klozete rahatça yapıyodu çınarcıktan gelirken arabayla yolda bi iki durduk ona yaptı bağlamamıştım sonra nolduysa anlamadım istanbulda olan oldu bende şimdi yine çınarcığa gitmeyi planlıyorum orda balıları falan kaldırım rahat olur

iyi akşamlar kızlar
desteğiniz için sağolun şimdi daha iyiyim nedense içim sıkıldı işte sabah sabah, yalnızlık çok zor buraya gelince daha iyi anlıyorum burada annem teyzem eş dost falan kapı çok insan çok yalnızlık yok ... gidince yine aynı onat ve ben akşamlarıda eşim başka kimsemiz yok ... işte böyle

bu arada bizde hala tuvalet eğitimine başlamadık ama artık bezden rahatsız olmaya başladı önceden sabahları kalkınca zorla açardım altını şimdi uyanınca anne kaka çis diyor yani bezimi değiştir demek istiyor kakası gelince başka odaya gidip çömeliyor yapıyor geliyor hemen anne kaka diyor yere yatıp bekliyor bende bekliyorum az kaldı sanırım yakında yapmadan söyler sanırım birazda havalar biraz ısınsın dediğiniz gibi

Duygucum Nil'e de geçmiş olsun sanırım biz de sabaha hasta uyanıcaz burnu tıkalı gibiydi yatarken

slm 2009 ocak annelerı ben aranıza yeni katıldım benım kızımda 16 ocak 2009 dogumlu ben kızımın zayıf oldunu düsünüyorum sızın bebeklerınızın gelısımlerı nasıl kızım 11,5 kılo kılo aldırmakıcın neler yapabılırım

aramıza hoşgeldin gerecene bence çok takma her çocuk kendine özgüdür kimi şişman kimi zayıf kimi normal bsağlığı yerinde olsun yeterli tatlım yaaa herşeyden yesin olsun az yesin ama yesin benimki 13.500 boyu kaç peki farklı tatlar yapsan

daha iyi olmana sevindim emelcim bak senden sonrada bana sıkıntı bastı ama beni defne şişirdi :)) ay böle olunca ikinciden vazmıgeçsem diorum

nazo bak nazar ettin kızına.
ama sakin ol yaa bigünde tutturuverssin ayol. bu arada ben şimdi tam anlamadım. o adaptörü tavsiye ediyomusun etmiyomusun.. kızın nasıl geri döndüki bez mi bağlıyosun yinee..

emel hayat bu güzelim bee. insanoğlu işte bi yanlızsın bi kalabalık..allah sağlık sıhhat versin ne diyim..
ahu bugün beyin mr çektircekti noldu ki acepp..

aynene yaa nazar oldu sahiden iki aya yakın söyledi ve ekimde tekrar bağlamak zorunda kaldım bi gün kaçırmaya başladı ama ne kaçırmak 15 dakikada bir falan bi gün iki gün derken bi hafta böle olunca bende delirme noktasına gelince bağladım çünkü hem kendimi hem çocuğu germeye başlamıştım
adaptörü kesinlikle tavsiye ederim hele kız çocuklarına çoook tavsiye ederim
www.e-bebek.com eğer oralarda bulamazsan netten almak istersen burada da bulabilirsin yedek poşetleride var ben poşet bittiğinde normal poşet takıp üstüne kağıt havlu koyuyodum biraz kalınca oda iş görüyo ama kendi poşetleri biraz daha emici ped gibi

siparişi verdim. umarım biz yola çıkmadan gelir. teşekkür ederimm
bu arada kızın o dönemde enfeksiyo nmu geçiriyodu acaba..

İyi aksamlar kızlar
Gerecene hosgeldin,sagligi yerindeyse kilosunu cok takma,birazda yapi meselesi..
Duygu gecmis olsun
Serpil gozunaydin inss devam ederde kurtulur bezden.eceyede bez alerji yapiyo nasil birakicaz bilmiyorum.gerci ilerleme var tuvalet adaptorune oturuyo ama yapmiyo,kitap okuyoruz anca:KK9:
Emel askolsun kiz biz variz yetmezmi.bende yalniz sayilirim ailem burda ama senden pek farkim yok:KK34:
Sevda bende calvin klein euphoria kullaniyorum tavsiye ederim bu kokunun daha hafif olani var kayinvaldem kullaniyo o daha cok hosuma gitti
Yarin kres gunumuz aksamdan beri oyunevine gitmem deyip duruyo,bakalim yarin naapcas

İyi aksamlar kızlar
Gerecene hosgeldin,sagligi yerindeyse kilosunu cok takma,birazda yapi meselesi..
Duygu gecmis olsun
Serpil gozunaydin inss devam ederde kurtulur bezden.eceyede bez alerji yapiyo nasil birakicaz bilmiyorum.gerci ilerleme var tuvalet adaptorune oturuyo ama yapmiyo,kitap okuyoruz anca:KK9:
Emel askolsun kiz biz variz yetmezmi.bende yalniz sayilirim ailem burda ama senden pek farkim yok:KK34:
Sevda bende calvin klein euphoria kullaniyorum tavsiye ederim bu kokunun daha hafif olani var kayinvaldem kullaniyo o daha cok hosuma gitti
Yarin kres gunumuz aksamdan beri oyunevine gitmem deyip duruyo,bakalim yarin naapcas

daha hafifi derken canım o ne die geçiyo

iyi geceler herkese
serpilcim merak etmişin çok sağol ama ben bursaya kardan gidemem diye randevuyu cumartesiye erteletmiştim ben ilçedeyim malum yollar çok karlıdır diye korktuk sonuç ta salı günü çıkar herhalde salı günü tekrar gidecem bursaya
serpil sen de tuvalet eğitimini vermişin iyi olmuş kurtulmusunuz ben de istiyorum aslında denerim yakında
gerecene hoşgeldin canım
benim kızım da 16 ocak doğumlu kızının kilosunu da kafana takma benim ki bu topiğin en zayıf bebeği 10.600 gr yapacak bişey yok canım doktoru ve biz herşeyi yaptık ama bu kadar oldu işte
küçkken hiç yemezdi o zamanlar alamadı kilo
şükür şimdi yiyor ama metabolizma meselesi herhalde yine almıyor

sevdacım 'Calvin Klein Euphoria Blossom' bu daha hafif ,diğeri akşam için sanki daha ii olur:KK34:
bi 5 kilo daha vereyim deli gibi alışveriş yapacağım.bu kokuyuda almak istiyorum.daaa bisürü şeyy:KK8:

günaydınlar herkese
ooo erkencisin sen sabah sabah uğrarmıydın buralara

serpilcim iltihap falan olduğunu sanmıyorum defne iki kere idrar yolu iltihabı geçirdi bi beş aylıkken bide 10 aylıkken o kadar

ohhh bee günler sonra güneşli bi sabah uyandık

X