2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar benimkini hıçkırık tutunca acaip sinirleniyor nasıl ağlıyor sizinkilerde de oluyomu böyle.Gezinip durudk yine evde şimdi uyudu inşallah uyanmaz artık ben de yatarım

kızımın uyumaya niyetiyok ben valla bakırköye yatarım bu gidişle uykusuzluktan sinir sistemim bozuldu valla senağlama
delikafadulden

pempe hıçkırığı geçirmek için emzir bikaç dkka anında geçio,

ben geldm kimse kalmamış kıslar bu akşam çağanın gaz problemi tuttu valla ağla ağla çocuk babası kucağında hoplata zıplata rahatlattı daha yeni uyuttuk bakalım işallah biraz uyur başıma ağrılar girdi
enelcim bilgisayar mühendisliğinde kocaeli üniversitesinde eşim buarada geçmiş olsun canım işallah bir an önce iyileşir bebeğin

enelcim hiçbir zaman yaşıtlarına yetişemiycek demişsin neden öyle düşündüüğünü merak ettim.birileri sana premetüre bebekler geride kalırlarmı dedi acaba.canım öyle bişey yok premetüre bebekler yaşıtlarına yetişebilir ve hatta beslenmesi iiyiyse onları geçebilirde.bu tamamen bebeğinin bünyesi ve senin beslemenle alakalı.
benim oğlumda premetüre olarak 1,5 kg olarak doğdu ama 4 aylık olduğunda drmuz perize sokmuştu şimdi 12 yaşında ve 12 yaşındaki birçok çocuktan daha uzun boylu ve daha gelişmiş.ben 1,63 boyundayım o benden 2cm uzun :teytey: ayakları 41 numara babası kılıklı :roflol:
uzun lafın kısası öle bişi yok senin bebeğinde normal beebkleri yakalayabilir ve hatta geçebilir canım.

sana bi cevap daha canım.bende klasik bebek doktorlarımız gibi herşeye normal diyorum ama :roflol:inan buda normal kızımdada kalça sorunu çıktı geçen kontrolümüzde normale dönmüş dedi doktorumuz.sadece bir ay iki bez bağlayın dedi bende bağladı şimdi hiç bişi yok çok şükür.bunuda doktorunuz nasıl anlattı bilmiyorum ama bu bir problem yada sorunda değil aslında öyle diyoruz ama öyle deil bu sadece bebeklerin bacakları geç geliştiği için doğduklarında bu gelişimin tamamlanmamış olmasından kaynaklanan bi durum yani bi sakatlık falan deil.sende iki bezi üstüste bağla canım bir aya bişeyi kalmaz rahat ol.
son olarakta bu ağrı yada rahatsızlık yapmaz bebekte onu hiç bir şekilde etkilemez o bu durumu hissetmez.sende rahat ol canım bunu bir sorun olarak görme yaşadığı sıkıntı bundan kaynaklanmıyordur.

Günaydın güzel anneler...

6:30 da uyandık ve hala ayaktayız... Bizim hanfendide uyuyacak tip yok... Hatta içirdiğim bütün sütü kustu.. Çok cnm sıkılıyor ya... Şimdide nasıl kustuysa gözleri yaşardı kızımın....

günaydınlar 6dan beri ayaktayız kakasını yapamıyo 2 gündür çok huysuzlaştı.zıp zıp zıplıyoruz hatta koşuyoruz birlikte ölece susuyo.bana da sabah sporu yaptırdı baya inşallah biraz kalori yakmışımdır:))

günaydınn anneler baba oğul uyurlarken kahvaltımı yaptım bir iki saat uyusalarda bende rahat etsem azıcık :)

Başakcım diğer sayfalara gelemedim henüz ama hemen cvp vereyim belki de kızlar da yazmışlardır..Biz nerdeyse 2 hft boyunca aynı kiloda kalmıştık..Dr un yanında hüngür hüngür ağlamıştım adam da neye uğradığını şaşırdı..Bi de boyumuz da 55 cm..Bakıyorun herkes 60 larda ..A ha dedim..Bir pigme daha geliyor:)) Ben kısayım da babamız fena değil.. Yani hiç kafanı yorma daha sonra kilo alıyolar..Kuzenim de oldukça iyi bir hekim hemen o nu aradım burda yaklaşık 5 tane ayrı dr a da sorduktan sonraÇok üzgünüm çoook düşün pinpirikliği..Bazen bebek kilo alımları durabilir hiç problem etme dedi..Ki sen anne sütü veriyosun en güzel şey ..Bu arada kaka sayımız da birden azaldı..36 saattir yapmıyodu dün fitille uyardım yaptı..Bi ara kaka yapmaya çalışırken çok yandı canı ağladı hem de nasıllll..Oturdum ben de ağladım..Seni anlıyorum herşeye sinirimiz bozuluyoo..Herşey iyi olsun istiyoruz..Valla rüyamda kızımın kıçını kokluyodum kaka yaptımı diye...laelaelaelaelae

Bu arada herkese günaydınlarrrrr..Bütün anneleri öpüyorum..Kızlar bu arada bütün paylaşımlarınız için teşekkürler..Size öyle güveniyorumki zırt pırt doktoru aramıyorum..Zaten hamileyken de öyleydi,kadın doğumcum sen bana neden hiç soru sormuyosun derdi...burda o kadar çok paylaşım vardıki okuyup rahatlıyodum

Evi anca haftada bir alttan üstten süpürebiliyorum... Sağolsun kızım akıllı durduda bütün odaları süpürdük beraber... ıki iş yaptım felaket terledim.. Terli terli kızımıda emziremezdim.. Afacanımı ana kucağına koydum banyoya getirdim. O şekilde kısa bir duş aldım.. Bizim hanımın akıllı duracağı tuttu çok şükür...

merhaba kızlar herkese iyi pazarlar

inannacım bizim oğlanda nil gibi kafa atıyor sonra kafası çeneme yada burnuma çarpıncada canı yanıyor başlıyor ağlamaya, dediğin gibi de patikler ayakta duramıyor bir türlü günde kaç kez patik giyiyoruz:))

enelcim bizede dr kalçası için çift bez bağlayın dedi ama sedanın dediği doğru ilk aylarda zaten tam gelişmediği için öyle çıkıyormuş açılar, 2.-3. ayda net belli oluyor bizimde 1 ay sonra tekrar baktırdık gayet iyiydi üzülme bence de düzelecekdir.

merabalar:))
akşam benden soona döktürmişsünüz :))
hiç halim yok kızlar biran evvel iyileşsem çok ii olacak,kafam kazan gibi(
ben kaçıorum birazdan gelirim işallah:))

inanna geçmiş olsun canım neyin var bende grip oluyor gibiyim çokda korkuyorum olucam diye oğluma geçecek, ilaçda kullanamıyacağım içebileceğimiz bazı ilaçlar varmış ama neler bilmiyorum, hasta olan annişler siz nasıl atlattınız?

kızlar benimkinin dişleri kaşınıyor artık emerken sürekli ısırıyor damağı bile bu kadar acıtıyorsa herhalde diş çıkınca bırakırız emmeyi:) emzikle damağını kaşıyorum çok hoşuna gidiyor onu bile ısırmaya çalışıyor

saol canım,aman olma diyeceğim ama??geçmiş olsun sana da..
biz daha tam hasta olmadan önce o da alıomuş hastalığı o yüzden yapacak bişi yok ,anne sütü aldıkları için ya hiç hasta olmuolarmış ya da hafif atlatıolarmış canım.valla ben ilaç almadım minoset dışında bi de portakal suyu içtim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…