2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

arkadaşım aradı karaciğer testlerim temiz çıkmış sarılık var sadece umarım oda hemen gecer int araşdırdım herangibi riski yok doğumdan hemen sonra bebişe aşılar yapılıyormuş umarım baskada sorun olmas. aranızda ikili veya 3 lü tarama testi yapdıran varmı kaça yapdırdınız özeldemi yapdırdınız. benim doktorum özelde ssk ile bağlantısıda var ama tahlillerde yardımcı olmuyor.henüz yolun başındayken iyi bi yer bulmam şart oldu

canım bildiğim kadarıyla 2li testi 3 ayda yapıyolar daha vaktimiz var yani.:1hug:

smrisk gecmiş olsun canım bak ne güzel karaciger testlerin de tem,z cıkmıs harika
kızlar beni bu batmalarla ilgili bilgilendirdiginiz için teşekkür ederim
ben karakter olarak cok kuruntulu ve eyfamlı bir insanım hamilelikte de bu durum hiç iyi degil offff bebiş etkilenmese bari annesinin takıntılarından ...
var mı ikil üçlü testleri yaptıran meraklandım fiyatları nasıl acaba...

herkese merabalar:)
2'li testi ayın 24.ünde yaptıracağım ben .burada özel hastane kanı alıp ankara'ya gönderiomuş.eğer dışardan hastaysan 72,hastanenin hastasıysan 35 muayene+30 2'li test ücreti.ama ankara'da geçen sene doğum hastanesi hiç bi ücret talep etmemişti.ii araştırmak lazım .burda kan için yol parası alıolar:))zaten hiç güvenmiorum buraya ama yol çok zorladı geçen hafta ,bi daha ankara'ya gidemeyeceğim.

yav hemen kilo almısım midem kazınıyor bende isteristemes bişeyler atısdırıyorum 61,,,,, dim 63 olmusum varmı tavsiyesi olan

yav hemen kilo almısım midem kazınıyor bende isteristemes bişeyler atısdırıyorum 61,,,,, dim 63 olmusum varmı tavsiyesi olan

malesef çözüm yok canım onları alacağız böle mide kazınmaları olduğu sürece... bende 5 kilo birden aldım herkez ne yaptın öle diyor ama elimde değil yani alıyorum inşallah bebeklerimiz doğunca veririz... tek tesellim bu

bu yemek beni de bezdirio,bazen hiç yiyemiorum bazen de herşeyi yiorum,az önce eşim aradı ev duruo mu die soruo:)))tahmin edin yani ,62 olmuşum ben de ..asıl 16.haftadan sonra yiyecekmişiz o zaman ne yapacağız??

Canım benim sana tavsiyem sağlıklı ve hafif şeyler yemen.Bende de aynı problem var.Doktora sorduğumda bana hafif şeyler yememi söylemişti.Bende kendi kendime söylemesi kolay demiştim.Nevarki kilolarımla başa çıkamayacağımı anladım ve sağlıklı şeyler yemeğe başladım.Mesela dışarı çıkarken mutlaka yanıma ceviz fındık falan alıorum acıkmadan biriki onlardan atıştırıorum.Normalde bir ekmeğe yakın yiyodum şimdi iki dilim bol bol meyve yiyorum.64 kiloya çıkmıştım.Rejim yapmadan sadece sağlıklı şeylerle beslenerek 63'e düştüm.Benim sana tavsiyem sana ve bebeğine faydası olan şeyleri açlık hissetmeden azar azar yemen.

kızlar ne güzel ya bence halinize şükredin keşke bende yiyebilsem de kilo alsam iştahım açık dedikçe size çok özeniyorum ben 50 kiloyum, 55 kiloydum 5 kilo zayıfladımfisfisfis

selam kızlar bende ocak annesi olacağım Allah nasip ederse.8 haftalık hamileyim ama aşırı bulantım var benim hiçbirşey yiyemiyorum ne kadar sürecek böyle bakalım çok yiyiyorum diyenlere özeniyorum valla yiyin gitsin kızlar yaa ne güzel...

kızlar ben şimdiye kadar kilo almadım yemeklerden önce su içiyorum bu tokluk hissi veriyo bir de blooms un dedigi gibi fındık ceviz badem tüketiyorum bol kayısı ve meyve yiyorum yemekten sonra aksam acıktıysam semizotu salatası tüketiyorum beyaz ekmek bebege faydalı degil ve kilo aldırıcı esmer ekmek yiyorum kalsiyum olsun diye kan sekerim düştügünde vanilyalı dondurma yiyorum birde su an okul tatil aksamları eşimle şöööleee kız kulesi karsısında 1 saat yürüyüş yapıyorum bakalım hamileliğim süresince kac kilo alcam kızlar simdiden kilo alırsanız son aylar haraketleriniz kısıtlanır

selam kızlar bende ocak annesi olacağım Allah nasip ederse.8 haftalık hamileyim ama aşırı bulantım var benim hiçbirşey yiyemiyorum ne kadar sürecek böyle bakalım çok yiyiyorum diyenlere özeniyorum valla yiyin gitsin kızlar yaa ne güzel...

mertim aramıza hosgeldin saglıklı bir hamilelik dönemi gecirmen dilegiyle...Şeniz

Selam anne adayları.Umarım herkesin hamileliği yolunda gidiyordur.Ya ben bugün dayanamayarak bebeğimin ilk eşyasını aldım.Allahım bu bile ne kadar mutluluk verici.Cinsiyeti belli olmadığı için beyaz aldım.

mrb arkadaşlar benim morelim cok bozuk bugün kalp atışları için gittim herşey gayet normal ama yapdırmış olduğum testlerde sarılık cıkdı bebeğin kalp atışına bile sevinemedim tekrardan karaciğer enzimleri için test yapdırdım bakalım saat de çıkıcak sonuçlar bu konuda pek bi bilgim yok bebeğe nasıl bi zararı olur ve bende etkisi ne zmana kadar sürer tedavi imkanımd ayok bebek olduğundan dolayı neyapmam gerekiyor bilmiyorum doktoruma sordum riski nedir diye tam net bi cvp vermedi gecişdirdi sanki hiç şansım yok doktor konusund akendime başka bi r doktor bulamm lasım bu arada kilo idim kilo almışım :KK43:(((( çok hızlı kilo almam iyi değil
çok geçmiş olsun canım .inşallah sorun çıkartmaz gebeliğin boyunca
eğer memnun değilsen ve güvenmiyorsan değiştir derim bende dr.unu güven çok önemli çünki kendimizi ve bebeklerimizi onlara emanet ediyoruz.

hoşgeldin canım aramıza
çok geçmiş olsun,bulantıların geçecek inşallah
aman aman bizde çok kilo almayalımki doğumumuz kolay olsun

Merhaba arkadaşlar yazamadım bir kaç gündür iyisinizdir umarım
simrisk geçmiş olsun canım
mertim sende hoşgeldin aramıza
Bu arada ben 2 gün sonra 2 li test yaptırıcam size iletirim fiyatını

selam arkadaşlar uzun zamandır yoktum ama yeniden burdayım yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz.hayırlı sağlıklı sorunsuz hamilelikler

kızlar ben pazar günü gideceğim dr'a ense kalınlığı ve sanırım bebeğin organlarına bakılacak...pazartesi günüde 2li tarama testini yaptıracağım sizlere bilgi veririm...öptüm sizi şekerler...
mertim aramıza hoşgeldin bebişin hayırlı olsun...

kızlar ben pazar günü gideceğim dr'a ense kalınlığı ve sanırım bebeğin organlarına bakılacak...pazartesi günüde 2li tarama testini yaptıracağım sizlere bilgi veririm...öptüm sizi şekerler...
mertim aramıza hoşgeldin bebişin hayırlı olsun...

hadi hayirlisi olsun canim benim..:1hug:
insallah iyi haberlerle gelirsin ben cok merak ediyorum ikili test nasil oluyor..sonuclari ve nasil yapildigini yaz guzelim ok..a.s

haftaya persembe de ben gidecegim dr a o zaman 12 haftalik olacagim dr ne diyecek bakalim ikili test falan icin...CADIARZUbisey demesse ben derim artik...hayirlisi...

X