2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

selam hamiş bacılarım.Folik asidi 8 kimi doktorlara göre de 12 inci haftadan sonra zaten almanın çok büyük bi etkisi yok.ilaçtan kuşkuluysanız yada midenize dokunuyorsa bol bol kuru fasülye mercimek gibi baklagilleri,ekmek yeşil yapraklı sebzeler brokoli ıspanak portakal kavun karpuz fındık tüketin.ayrıca ben kızıma hamileyken hiç kullanmadım ama bu dediklerimden bol bol yemiştim Allaha şükür Nöral Tüp Defekti (sinir sisitemi gelişimindeki bir çeşit bozukluk folik asit eksikliğinde daha sık görülür) falan olmadı.

Son düzenleme:
ekinsu cnm benim doğum için dr bişi sölemedi daha çünkü benim bebiş 3 gün önde gidiyo son adet tarihime göre 1 ocak doğum tarihi ama 3 gün önde olduğu için aralığın 29'u olarak hesapladım hesaplayacılardan...bakalım drum ne diyecek ama kızlar bebişlerin ne zaman geleceği gerçekten belli olmaz çünkü verilen tarihten bi hafta önce sonra da olabilir bu bebeğimize bağlı ne zaman gelmek isterse o zaman alacağız kucağımıza inş

kızlar folic asiti bence kullanmamız gerekiyo öle olsa drların hepsi bu ilacı vermez die düşünüyorum....
benim kuzenim 3.5 aylık bebeğini kaybetti sebebide folic asit kullanmadığı için beyni gelişmemiş..
kızlar aman aksatmadan için ilaçlarınızı gerçekten neyin ne olacağı belli olmaz....hepimiz sorunsuz şekilde alalım bebişlerimizi kucaklarımıza

Selam arkadaşlar, yazdıklarınızı okudum.İnternette yaptığım araştırmalarda Folik asiti gebelikten 3 ay önce kullanmaya başlayın, hamileliğin ilk 3 ayı kullanın diyorlar.Ben kullanmaya başladım , 1 paketini bitirdiğimde yaklaşık 3-4 ay kullanmış oldum hala hamile kalmamıştım. Bende kestim, ilaç kullanmayı zaten sevmem:)))
İlacı kestikten 2-3 ay sonrasında hamile kaldım.Dr.a gittiğimde" folik asit kullanmama gerek var mı_?" dedim.Verdiği vitaminde varmış , gerek olmadığını söyledi.Şİmdi Megadyn (vitamin) ve testlerde kansızlık çıktığı için de ferrum fort kullanıyorum.

selam hamişler.bugün bebişimin kalp atışlarını duyduk:teytey: herşey yolundaymış.bir daha ki kontrolümüz 5 hafta sonra.ay o zamana kadar nasıl dayanıcam ben.sırnaşık şeysırnaşık şey

çok sevindim herşeyin yolunda olmasına cnm çok güzel dimi kalp atışlarını duymak ee dayanacaksın artık mecburen

kızlar dr bebişimin 7+3 olduğunu ,son adet tarihimle orantılı gittiğini söyledi.netteki hesaplara göre 7+4 görünüyo ama.aman neyse herşey yolundaymış ya.:teytey:

:1hug:Çok sevindim pretty women, çok güzel birşey değil mi_?
Hayırlısı ile sonuna kadar böyle güzel geçsin hamileliğin.Sabırlı olacaksın:teytey:

teşekkür ederim waterfull. inş hepimiz sorunsuz hamillelikler geçirirz.ve bebişlerimize kavuşuruz:içelim:

ay kizlar bir arada biz böyle heycanlandik kalb atisini duymak icin valla öyle zaman geciyorki ins hepiniz hayirlisiyla bebisleri kucaginiza alirsiniz

Gözün aydın pretty woman, gerçekten de sabırsızlıkla bir dahaki kontrolü bekliyorsun,Pazartesi günü ben kontrole gidiyorum bakalım hayırlısı.:dance:

günaydın kızlar benim 2 gündür ara ara karnıma ağrı giriyor sizlerde de oluyormu
ben bi kaç gündür havalar sıcak olduğundan cam açık yatıyorum üşütüyormuyum acaba ama çok sıcak yaaa:1no2:

Selam, o karın ağrıları, kasılma tarzında girip çıkıyor mu_?
Eğer öyleyse, rahim genişlemeye başladığı için arada ağrı yapıyor, bir kaç hafta sürüyor. Geçen haftalarda bende de olmuştu. İnternette araştırdım, bu tür sancıların olabileceğini, rahimin genişlemeye başlamasından kaynaklandığını yazıyordu.
İnşallah seninde öyledir.
Ama yine de bir dr.a danış istersen.Bu arada da kendini üşütmemeye bak, ilaç filan kullanamayacaksın, dikkatli ol.

merhaba hamişler nasılsınız sıcaklarla aranız nasıl ayyy çok halsizlik yapıyor bende kafamı kaldıramıyorum benim kontrolüm ayın 25 inde daha çok var 2 li taramam yapılcak o zaman

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…