2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

hanımlar bugün kayıpsınız.

tatile gidecek olan var mı aranızda. doktorunuz bu konuda bişey dedi mi ?
ben gidiyorum çarşamba uçakla gidersen sorun yok dedi. havuza falan gir dedi. yüz lekelenmesine karşı krem kullan dedi. havuz yinede hiç hijyenik gelmiyor bana. başka bilgisi, uyarısı olan var mı ?

hanımlar bugün kayıpsınız.

tatile gidecek olan var mı aranızda. doktorunuz bu konuda bişey dedi mi ?
ben gidiyorum çarşamba uçakla gidersen sorun yok dedi. havuza falan gir dedi. yüz lekelenmesine karşı krem kullan dedi. havuz yinede hiç hijyenik gelmiyor bana. başka bilgisi, uyarısı olan var mı ?

bencede havuz hijyenik değil.deniz daha temiz bence.nereye gideceğini bilmiyorum ama şimdiden iyi tatiller.

bencede havuz hijyenik değil.deniz daha temiz bence.nereye gideceğini bilmiyorum ama şimdiden iyi tatiller.

antalyaya gidiyoruz. şubatta ayarlamıştık. bebiş süpriz yaptı. başta gitmesekmi dedik ama doktor sorun olmaz deyince tatilde iyi gelir dedik.:emir_bebek:

Ben doktorumla henüz konuşmadım bu konuda ama geçen sene bir arkadaşım hamileydi ve benim doktoruma gidiyordu, o zaman arkadaşıma havuza girme denize gir demişti.Havuzların temiz olma olasılığı çok düşük, deniz tuzlu olduğundan dolayı böyle bir risk yok.

kızlar selam,bugün duyduğum birşeyi paylaşmak istıorum,kullandığımız folıc asıt ile ilgili,teyzem geçenlerde arena programında dinlemiş,bende hamiş olduğum için ilgisini çekmiş,programda bir profesör dr son zamanlarda tansiyon şeker hastaları ve hamileler için sık sık önerilen ilaçların yurtdşında üretildiğini,ve bunların denenmek üzere türkiyeye gönderildiğini,kendi ülkelerinde kullanılmadığını,ve bızım burda kobay olarak üstümüzde ilaçların denendiğini kesinlikle bu ilaçlara karşı olduğunu söylemiş,ve bazı şeyleri düşününce hak verir gibi oldum,şöyleki,bu sitede yazıştığımız yurtdşında yaşayan bir kaç arkadaaş war,sayfasını tam hatırlamıorum ama ,biz folıc asıt kullanıoruz deyınce bızım burda dr lar öyle bir hap vermıolar,sadece türkiyedeki dr lar verıo demişti,yurtdışındaki arkadaşlar tekrar yazarlarsa sewınırız orda verıomu acaba dr lar,
benim gerçekten kafam karıştı,eskiden annelerimizz böle hap falan kullanmazdı,maşallah hepımızde sağlıklıyız,ne dersiniz kızlar bu hap konusuna:sm_confused::sm_confused:

kızlar selam,bugün duyduğum birşeyi paylaşmak istıorum,kullandığımız folıc asıt ile ilgili,teyzem geçenlerde arena programında dinlemiş,bende hamiş olduğum için ilgisini çekmiş,programda bir profesör dr son zamanlarda tansiyon şeker hastaları ve hamileler için sık sık önerilen ilaçların yurtdşında üretildiğini,ve bunların denenmek üzere türkiyeye gönderildiğini,kendi ülkelerinde kullanılmadığını,ve bızım burda kobay olarak üstümüzde ilaçların denendiğini kesinlikle bu ilaçlara karşı olduğunu söylemiş,ve bazı şeyleri düşününce hak verir gibi oldum,şöyleki,bu sitede yazıştığımız yurtdşında yaşayan bir kaç arkadaaş war,sayfasını tam hatırlamıorum ama ,biz folıc asıt kullanıoruz deyınce bızım burda dr lar öyle bir hap vermıolar,sadece türkiyedeki dr lar verıo demişti,yurtdışındaki arkadaşlar tekrar yazarlarsa sewınırız orda verıomu acaba dr lar,
benim gerçekten kafam karıştı,eskiden annelerimizz böle hap falan kullanmazdı,maşallah hepımızde sağlıklıyız,ne dersiniz kızlar bu hap konusuna:sm_confused::sm_confused:

evet canım haklısın son 3-5 yıldır var sanırım folik asit.yurtdışındaki arkadaşlarında doktorlarının vermediğini hatırlıyorum :uhm: ama bir de şu var annelerimiz bize hamileyken yedikleri içtikleri doğaldı sağlıklıydı ama şimdi öylemi belki zamanın şartlarının getirdiği bi durumdur

bana deniz de havuzda yasak:sm_confused: ve daha bir sürü şey.... benim bebişim 10 aylık bir tedaviden sonra olduğu için bi çok şeye daha dikkat etmam gerektiğini söylüyo dr . ne yapalım bebişim için herşeye katlnırım.

İlginç tabi doğrudur da belki, bilemeyiz ama dediğin gibi insanın kafası karışıyor.
Ben hamile kalmadan önce doktoruma herkes kullanıyor önceden ne dersiniz bende kullanıyımmı demiştim bana gerek yok demişti. Hamile kaldıktan sonrada direk folik asit hapı vermedi. Ferrum fort verdi içerisinde folik asitde var onu kullanıyorum. Dediğin gibi yurtdışındaki arkadaşlar bize bilgi verirse seviniriz.

walla ne yiyip ne içeceğimizi şaşırdık zaten,dunden berıde haberlerde zehirli domatesler war,allah sonumuzu hayır etsın,insan hamile olunca dahada bı tereddüte düşüo

ben folik aside çok önceden başlamıştım.daha tedavi aşamasındayken.ama o zamanlar öyle her her gün içmiyodum.sşimdi günde bir folik asid(solgarın) 4 tanede progestan içiyorum.

Ben doktoruma ilk kez gittiğimde açıkçası folik asit vermesini bekliyordum.Fakat hiç bahsetmeyince ben sordum.Ve bana dediki Türkiye'de yaşayan sağlıklı kadınların folik asit ihtiyacı olmaz.Yalnızca bazı problemli hastalara veriliyor dedi.Hiç bunlara takılma dedi.fisfisfis

ben yurt disinda yasiyorum banada doktorum folik asit vermedi sadece elevit diye hap verdi vitamin ve mineraller var icinde folik asitte varmis oda 0,8 mg arti toz halinde magnesyum verdi bukadar :sm_confused:
bende bizim doktorlar bize niye ek olarak folik asti vermiyor diye kiziyordum :uhm:

kızlar folic asitle ilgili yazılanları okudum walla kafam karıstı ben eylül ayından beri korunmuyodum nisan da hamile kaldım doktorlar gebelikten 3 ay önce baslanması gerek diyo ya ben eylül den beri kullanıyorum yani 8 aydır umarım problem olusturmaz birde kızlar ne zamana kadar kullanılıyo bu folic asit bilgisi olan var mı?

kızlar folic asitle ilgili yazılanları okudum walla kafam karıstı ben eylül ayından beri korunmuyodum nisan da hamile kaldım doktorlar gebelikten 3 ay önce baslanması gerek diyo ya ben eylül den beri kullanıyorum yani 8 aydır umarım problem olusturmaz birde kızlar ne zamana kadar kullanılıyo bu folic asit bilgisi olan var mı?

kizlar size bu konuda yardimci olmak isterim folik asit dediginiz ilaci evet bizde kullaniyoruz ama tabiki ismi degisik ama turkcesi folikasite denk geliyor mesela ben hamile kalmadan 6 ay oncesinden baslamistim ve buradaki bebek isteyen herkese veriliyor yani endiselenmeyin ve bu ilac cok onemli gecenlerde internette okumustum sizde arastirabilirsiniz folik asit hamilelikten once alindiginda bebegin down sendromlu olma ihtimali cok dusuyormus yani okadarda yarari var o yuzden endiselenmeyin ve doktorunuza guvenin

slm arkadaslar kizlar lürfen endiselenmeyin folik asit bende kullaniyorum.su an isvicredeyim ve doktorum kesinlikle kullanmalisin dedi.eskiden annlerimiz icmiyormu deyince doktortum dediki eskiden anneleriniz dogal besleniyodu yani hormonsuz yiyecek yiordu ya sizler dedi.hic bi vitamin dogru dürüst alinmiyoer cünkü yiyecekler hormonlu dedi.yani folik asit ve vitamin sartmis

ben yurt disinda yasiyorum banada doktorum folik asit vermedi sadece elevit diye hap verdi vitamin ve mineraller var icinde folik asitte varmis oda 0,8 mg arti toz halinde magnesyum verdi bukadar :sm_confused:
bende bizim doktorlar bize niye ek olarak folik asti vermiyor diye kiziyordum :uhm:

cidy canim banada aynis seninki gibi verdio icinde hem vitamin hem folik asit olan bi hap verdi yani icinde her sey var:içelim:

valla ben midemden dolayı artık düzenli kullanamıyorum bazen her gün içiyorum bazen 2 gunde bır onu ıctıgım zaman mıdem daha beter oluyor nefret edıyorum:eek:klava:

ben bir doktora başlamıştım. bana elevitle folic plus verdi. sonra bir aile doktoruna gitmeye başladım. eleviti ve folic plusu kes folibol kullan sadece dedi. eleviti kullanmana gerek yok dedi. bir üçüncü doktora gitsem heralde o daha başka şeyler söyliycek. insanın kafası çok karışıyor gercekten.

X