2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

ben günlük tutuyorum onunla konuşurmuş gibi yazıyorum herşeyi o şimdiden benim dert ortağım oldu bile:)))))

Kızlar merhaba, ben geldim 5 gün yoktum ne kadar çok yazmışsınız okuyamadım hepsini
Amniosentez sonuçları çıkan arkadaşlar gözünüzaydın,
Kontrole teste gidecek olan arkadaşlar iyi haberlerle dönersiniz inşallah
yeni gelen arkadaşlarada hoşgeldiniz aramıza diyorum
Bizimde yeğenimizin ameliyatı çok şükür iyi geçti hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
Bende son 3-4 gündür acaip derecede göğüs ağrısı çektim göğsümün tam ortasından sanki bıçak saplanır gibi ağrı giriyor sırtımdan çıkıyor nefes bile alamıyorum sanki o an, şu an yok bakalım ,birde ishal olmuştum şimdilik oda geçti ama çok sıkıntı çektim , bu arada mide yanmalarım çok şiddetlendi doktorum gaviscon verdi, sanırım kullananlar vardı.
bebişimin de eşyalarının çoğunu aldı babaannesi bu arada çok güzeller minicik minicik gidip gidip bakıyorum, ablamdan beşiğimizi görümcemden de pustle ana kucağımızı da aldım getirdim eve, şimdi kıyafetleri yıkamaya başlıyacağım ben yavaş yavaş doğum çantamızı hazırlayıp kapının yanına koymayı düşünüyorum 10 gün sonra 7. aya giricez ne olur ne olmaz .
Çok yazmışım kusura bakmayın kafanızı şişirdim

hoşgeldin cnm aa olur mu neden şişsin kafamız her yazılanı ben keyifle okuyrm burda valla

ii hadi çok sevindim gözünüz aydın....geçmş olsun cnm yaa bende de oluyo kalbime bi ağrı giriooo böle göğsüme çok kötü oluoo bende nefes alamıorum kalkıyorm hemen...bebişine allah giydirmek nasip eder inş hepsini valla çok heyecan sardı beni artık yaa bende alınsın herşeyimiz başlıcam yıkamaya bende hazırlarım çantamı dursun hazır ne olur ne olmaz allah korusun

Hoşgeldin ekinsu. Ameliyatın iyi geçmesine sevindim,inşallah bir an önce iyileşir.
Hava değişiminden dolayı, üşütmüş olabilirsin belki. Dr.unla konuştun mu bu ağrı meselesini.
Evet yaaaa, bu ayın 27 sinde tam 6 yımız dolup, 7. aya girmiş olacağız. Şu bir iki ay da geçsinde bebişlerimiz doğacak olursa bile sorun yaşamayalım.Allahın izniyle, zamanında sağlıkla doğsunlar, bende yavaş yavaş hazırlayayım istiyorum artık.Ekim gelsin, rahat rahat çıkıp hazırlık yapacağım.

merhaba arkadaşlar.

montesori tebrik ederim.inşallah öümür boyu mutlu mesut olursunuz.

bende grip olmuşum.havalar değiştiya birden bire dün gecede yemek takımının şeklini değiştirdim.tek başıma.eşime diyorum dursun evin şeklinde ne var diyor hergün evin içinde otur aynı şekilde ruhum sıkıldı artık ya.o sinirle değiştirdim her yeri.bugün hem gribim hemde her tarafım ağrıyor.sheeda kanama geçirdim filan deyince bende korktum şimdi.inşallah birşey olmaz.

sabahta erkenden pazara çıktım.bebeğime pike yapıcak yengem onun malzemesini almaya gittim.mekik oyasından dantel yaptı bana.diğer yengemde yüz örtüsü yapıcak iğne oyasından.bebeğimehastahane çıkışı aldım.fotoğraf makinemiz bozuk olmasaydı koymayı çok istiyordum.inşallah en kısa zamanda koymaya çalışcam.

Kızlar merhaba, ben geldim 5 gün yoktum ne kadar çok yazmışsınız okuyamadım hepsini
Bizimde yeğenimizin ameliyatı çok şükür iyi geçti hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
Bende son 3-4 gündür acaip derecede göğüs ağrısı çektim göğsümün tam ortasından sanki bıçak saplanır gibi ağrı giriyor sırtımdan çıkıyor nefes bile alamıyorum sanki o an, şu an yok bakalım ,birde ishal olmuştum şimdilik oda geçti ama çok sıkıntı çektim , bu arada mide yanmalarım çok şiddetlendi doktorum gaviscon verdi, sanırım kullananlar vardı.
bebişimin de eşyalarının çoğunu aldı babaannesi bu arada çok güzeller minicik minicik gidip gidip bakıyorum, ablamdan beşiğimizi görümcemden de pustle ana kucağımızı da aldım getirdim eve, şimdi kıyafetleri yıkamaya başlıyacağım ben yavaş yavaş doğum çantamızı hazırlayıp kapının yanına koymayı düşünüyorum 10 gün sonra 7. aya giricez ne olur ne olmaz .

hoşgeldin ekinsu özlemiştik seni geçmiş olsun,bebişinizin cicilerini de koy da görelim

hoşgeldin ekinsu.geçmiş olsun.o göğüs ağrısında geçenlerde benim kalp grafiğimi bile çekti doktor.nefes alamadım.kas ağrısıdır üşüttüysen dedi.birde karnın büyüdükçe olucak böyle ağrıların demişti.hamileliğn verdiği bir sıkıntıymış.bizde biraz tedirgin olmuştuk kan pıhtılaşmam varya benim.babaannem kalp krizinden vefat etti anneannemden kalp krizi geçirdi ölümden döndü .o yüzden çok tedirgin olduk.

balım, dikkali ol öyle ağır işler yapma sakın kendine dikkat et

ekinsu hoşgeldin canım çok geçmiş olsun o göğüs ağrısı bende de oldu sırtıma bıcaksaplanıyor hissediyordum ağrıdan ölcek gibiydim tam o zamanlar ayaklarıma kramp giriyordu doktoruma söyledim B vitamini verdi şimdi kramplarım az var gece yarısı bazen oluyor ama sırtıma giren ağrı kalmadı bebeğimiz bizden kalsuyumu alıyor normaldir ama doktrouna bahset takviye veriyorlar

merhaba arkadaşlar.

montesori tebrik ederim.inşallah öümür boyu mutlu mesut olursunuz.

bende grip olmuşum.havalar değiştiya birden bire dün gecede yemek takımının şeklini değiştirdim.tek başıma.eşime diyorum dursun evin şeklinde ne var diyor hergün evin içinde otur aynı şekilde ruhum sıkıldı artık ya.o sinirle değiştirdim her yeri.bugün hem gribim hemde her tarafım ağrıyor.sheeda kanama geçirdim filan deyince bende korktum şimdi.inşallah birşey olmaz.

sabahta erkenden pazara çıktım.bebeğime pike yapıcak yengem onun malzemesini almaya gittim.mekik oyasından dantel yaptı bana.diğer yengemde yüz örtüsü yapıcak iğne oyasından.bebeğimehastahane çıkışı aldım.fotoğraf makinemiz bozuk olmasaydı koymayı çok istiyordum.inşallah en kısa zamanda koymaya çalışcam.

Canım çok dikkatli ol, öyle ağır şeyler kaldırma.Bırak erkekler öyleşeyleri çok ağırdan alıyorlar herzaman, bilirsin. Biraz duygu sömürüsü yap, ben bazen dayanamazsam , eşimde yardımcı olmuyorsa sonra diye geriye atıyorsa, karnıma bakıp" oğlum bak baban istediğimizi yapmıyor" diyorum:roflol::roflol:

Tamam , tamam ne istiyorsun diyerek, yapmaya başlıyor.:lepi:aşkta ve savaşta herşey mübahtır diye boşuna dememişler.
Sadece evi temizlemeye yardım ettiremiyorum, ama ne yapalım her güzelin bir kusuru olur artık.lülülülülülü

sm bayanlar
montesori kıs hoşgeldin allah sağlıkla nice güzel günler nasip etsin inş.yarın güzel haberini bekliyorum.

valla bu doğum günlerinde yıldönümlerinde falan ben pek sevmem hediye olayını bana kocaman bi öpücük yetiyor.

ekinsu hoşgeldin amaliyatınız güzel gecmiş cokcok gecmiş olsun, send ekendine dikka t et üşütmeden dolayı ağrın oluşuyordur arada benimd eoluyor havaya aoldanmamak lasım.

balım ya bende cok tecrubeli değilim bu hamilelik konusunda ama en azından laf dinliyorum lütfen ağır işler yapmayı bırakın artık. herkes kendisini ve bebeğini düşünsün, bu arada gecmiş olsun bol c vitamini al hemen gribin gecsin.

Çok yazmışım kusura bakmayın kafanızı şişirdim

ekinsucum hoşgeldin canım ameliyatın iyi geçmesine çok sevindim ne hızlısın böyle bizde ağırdan takılıyoruz gerçi ben sonucu bekledim almak için kıyafetleri falan neyse başlarım doldurmaya artık ben soranlara hala 5 aylığım diyorum 6.ayımızdayız dimi hatırlatman iyi oldu ayy insan çok hevesleniyor yıkamak ütülemek falan ayy bir tuhaf oldum yaa :bbo:hihoyyyt

günaydın arkadaşlar,
dün kananamamın üzerinden 1 hafta geçti, doktora kontrole gittim. Pek bişey anlamadım ama bebeğin eşi aşağıdaymış, kendimi çok yormamam gerekiyormuşç Bebekde baş aşağı duruyo. Bebeğin öyle durmasına çok üzüldüm yazık ya tepe taklak duruyo, ne kadar zor bişey. Başı oldukça aşağıda; iç çamaşırımın içine denk gelen yerde kafası var :KK43: Belki büyüdükçe kendini kurtarırmış !?!?!?

geçmiş olsun bilmiodum kanaman olduğunu..
eşin aşağıda olduğu durumunu okumuştum ama baş aşağı durmasının sıkıntılı olduğunu bilmiodum benimki de 18 hafta kontrolünde ve 23 .haftada da öle duruodu.ama doktorlar bişi demedi ne yapmak gerekiomuş?aydınlatır mısın beni de..
ii bakın kendinize:)

Montesori yıldönümünüz kutlu olsun canım nice mutlu sağlıklı yıllar geçirin çocuklarınızla birlikte

Kızlar az önce sağlık ocağına gittim ilaç yazdırmak için , oradaki görevlilerden biri daha beni görür görmez hamilesin değil mi dedi bende evet dedim sana kayıt açmamız gerek dedi, bende neden diye sordum bebeğin doğum sonrası aşıları için gerekiyor dedi bende tamam dedim, neyse bilgileri aldı doğum tarihi son adet vb, tansiyonumu kilomu ölçtü, süt fişi vericez iki hafta sonra gel al dedi,6 ay boyunca unuttum şimdi ama bilmem kaç lt süt dağıtıyorlarmış sonrada tetanoz aşısını sordu bende yaptırmadım doktorum önermedi dedim ama oda illa olmalısın dedi çok ısrar etti beni bilgilendirdi falan, doktorun doğum yaptıracağı hastaneye güveniyordur ama herşey olabilir erken doğum olursa doktorunun olduğu yere gidemezsen doktorunu bulamazsan kötü şartlarda doğum yapmak zorunda kalırsan bu aşı senin için o zaman çok gerekli dedi, bende ısrarla doktorum izin vermezse yapamam dedim oda o zaman bir kağıt imzalaman gerekli kendi isteğinle aşı olmadığına dair dedi. Aranızda sağlık ocağında böyle bir durum yaşayan oldumu arkadaşlar ?

ekin su hosgeldin hayatım özledik seni ...ameliyatınızın da iyi gecmesine sevindim...
kızlar iyi dilekleriniz içi tesekkürederim...
az önce doktorumu aradım yarın gidicegim hastane tetenoz yapıyo sordum olmam gerekir mi diye ol tabi dedi ben yarın olcam tetenoz...ayyy acıyo mu acaba vücudum kevgire döndü 20 gündür...

ya ekinsu ben zeynep kamilden ayrıntılı için randevu aldım ya, kayıt kartı çıkartıyorlar eşim yapdırmışdı kaydımı, iletişim bilgisi olarak çalışdığım şirketin numarasını vermiş. bugün beni aradıalr sağlık ocağından, buhafta gelin kaydınızı yapalım, aşılarınızı yapalım kontrollerinize bakalım dedi iyide benim numramı nerden aldınız dedim, devlet hastaneleri otomotik olarak hamile kayıtlarını bulup bulunduğu ikamet alanındaki sağlık ocağına yönlendiriyormuş, çok şaşırdım bende peki dedim ben başka sağlık ocağına gidicem çalışdığım için saatler uymuyor dedim, bize bağlısın başka sağlık ocağına gidemessin dedi. :)) valla karakol gibi çalışmışlar, bende bunu montesoriye ve linaya anlatacakdım acaba onlarıda aradılarmı diye

Smrisk alemsin ya , gidemezsin dediler ha, dediğin doğru sıkı çalışıyorlar görevli belki 15 dk anlattı bana aşıyı illa olmalısın diyor, aslında dediği doğru her ihtimale karşı olmak gerek ama ben aşılama ile hamile kaldığım için doktoruma tamam demeden olamam

evet sen doktorunun sözünden çıkma, ama şu var sağlık ocağının bizden bi karı yok, bende doktoruma bi danışımda ona göre yapdırırım, ya kızlar benim bitanecik teyzem var

65 70 yaşlarında 6 tane cocuğu var alalh uzun ömürler versin cok severim teyzemi, neyse teyzemin doğum hikayesini sizlerle paylaşömak istiyorum ben aklıma geldikce çok gülerim helede hamile kaldım ya daha cok aklıma gelir. teyzemin doğum sancısı tutmuş enişdemde hemen hastaneye götürmüş.
teyzem ; ozmanlar içi havlulu picamalarımız vardı üstünede etek giymişdim. hastanenin kapısından girdik beni bi ateş sardı bi sıkıntı bi sıkıntı o an doğum yapdım, bebekde picamamın pacalrı genişdi ordan aşşaya kaydı, bi masadan destek aldım, hani şu eski bacakalrı demir masalar vardı bilmem bilirmisin, neyse kaydı masanın bacağına deydi durdu.

hikayesi bukadar, ama teyzemden dinlemek cok daha hoş oluyor birazda yaşlı olduğundan kendine has şivesiyle anlatması cok farklı inş sıkmamışımdır sizleri :))

evet sen doktorunun sözünden çıkma, ama şu var sağlık ocağının bizden bi karı yok, bende doktoruma bi danışımda ona göre yapdırırım, ya kızlar benim bitanecik teyzem var

65 70 yaşlarında 6 tane cocuğu var alalh uzun ömürler versin cok severim teyzemi, neyse teyzemin doğum hikayesini sizlerle paylaşömak istiyorum ben aklıma geldikce çok gülerim helede hamile kaldım ya daha cok aklıma gelir. teyzemin doğum sancısı tutmuş enişdemde hemen hastaneye götürmüş.
teyzem ; ozmanlar içi havlulu picamalarımız vardı üstünede etek giymişdim. hastanenin kapısından girdik beni bi ateş sardı bi sıkıntı bi sıkıntı o an doğum yapdım, bebekde picamamın pacalrı genişdi ordan aşşaya kaydı, bi masadan destek aldım, hani şu eski bacakalrı demir masalar vardı bilmem bilirmisin, neyse kaydı masanın bacağına deydi durdu.

hikayesi bukadar, ama teyzemden dinlemek cok daha hoş oluyor birazda yaşlı olduğundan kendine has şivesiyle anlatması cok farklı inş sıkmamışımdır sizleri :))

ay çok güldüm yaa:roflol: keşke bizim de böle kolay olsa, ama kesin teyzenin son çocuğudur o ilk doğumlar bu kadar kolay olmaz heralde

X