2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

canım bu senin dediğinde güzel, pratık bir şey, ama bizimkini fırında közleyip,sonra sarımsaklı yoğurt yapıp arzuya göre tabıkı,yiyorsun,tadı enfes oluo ben bayılırım,bence bı dene,zor olan bir şey yok ki, yıkayıp fırına atıcan,sonra kabuklarını soyup dolaba,walla canım çektı bak akşama yapayım biraz bariyerimseniben

selam kızlar kolay gelsin ben biberleri mangalda közleyip attım buzluğa öyle olmazmı? fırında olması şartmı? eğer öyleyse bu hafta biraz daha alıp fırınlıyayım.

Son düzenleme:
selam kızlar kolay gelsin ben biberleri mangalda közleyip attım buzluğa öyle olmazmı? fırında olması şartmı? eğer öyleyse bu hafta biraz daha alıp fırınlıyayım.

aslında mangalda olması daha güzel canım,sonuçta közlenmesi için fırına atıoz bızde,aynı şey yanı hiç gerek

olur cnm neden olmasın yok yok tekrar yapmana gerek yok seninki daha güzel olmuştur kokulu kokulu

teşekkürler benim aklımda mangalda kalmışta sizde fırından bahsedince yanlışmı yaptım dedim .kokulu kısmına katılıyorum üstümden iki gün kokusu çıkmadı : )

Montesori ben dediğin gibi de yapıyorum biberleri, doğruyorum ya da robottan çekiyorum küçük küçük poşetliyorum kışın yemeklere salça niyetine koyuyorum çok güzel oluyor, bu arada istanbul pahalı canım bursada 500 kuruş kilosu biz 1.5 -2 ye alıyoruz burada malesef bende geçen pazarda 1 e buldumda aldım 2-3 kg onları yaptım işte

esra naber nasılsın oldumu biberler çıkardın mı fırından afiyet olsun

iim canım saol,oooo çoktan oldu soydum ayıkladım,bir kısmını akşam için una bulayıp az yağda bikaç dk kızartıp üstune sarımsaklı yoğurt yapıp afiyetle yıcem,gerı kalanını atıcam dolaba

iim canım saol,oooo çoktan oldu soydum ayıkladım,bir kısmını akşam için una bulayıp az yağda bikaç dk kızartıp üstune sarımsaklı yoğurt yapıp afiyetle yıcem,gerı kalanını atıcam dolaba

hmm bende deneyim hiç unlayıp kızartmadım güzel olabilir ama kalorili olur tabi :)cokacimcoook

esra yaptım bende kolay oldu ,kabuklarını da kolay cıkardım ama küçük cekirdeklerini zor ayıkladım 2 kg yaptım barbunyalarda bitti sıra fasulyede onu da haftaya yaparım artım oohh ne güzel uyumussun benimde gözlerim kapanıyo su böregide yapsam tamamdır işim...ayy hiç bu kadar uzun kalmamıstım mutfakta rekor bu...

X