2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

bayanlar merhaba 1.5 ay aradan sonra merhaba başıma neler geldi en son tatile gidiyorum demiştim tatilimin ikinci günü düştüm ve kolum omuzla dirsek arasındaki kemik kırıldı ikide çatlak acıdan bayılmanın ne demek olduğunu öğrendim şimdi hala alçıda kolum:çok üzgünüm:bebeğimi sorucaksınız o iyi düştüğümde doktora gittik hemen erkek ve çok iyi ama bu hafta doktora gittiğimde doktorum beni huzursuz etti bizim ufaklık sırtını dönmüş kendini hiç göstermedi rahimde ağrılarım vardı erken doğum olabilir dedi yani hiç iyi değilim zaten ağlıyorum hep

ay canim fatocum cok gecmis olsun...ayagin falan mi kaydi hay Allah...
iyisin simdi dimi? aman dikkat et canim..ya cok uzuldum...
bebegine bisey olmamis Allah korumus ya...
peki rahimdeki agrilar icin doktor bisey demedi mi yani ilacla falan gecmezmiymis?

fatocum kıyamam yaa aksilik işte kaza geliyorum demez çok geçmiş olsun inan çok üzüldüm

bebişine bişi olmamış allahtan buna çok sevindim umarım erken doğum falan da olmaz gönlünü ferah tut bebişin o zaman dönmüştür sırtını tekrar yüzünü döner merak etme sen ağlama bebişinide üzersin sonra...allah seni ve bebeğini korusun

bayanlar merhaba 1.5 ay aradan sonra merhaba başıma neler geldi en son tatile gidiyorum demiştim tatilimin ikinci günü düştüm ve kolum omuzla dirsek arasındaki kemik kırıldı ikide çatlak acıdan bayılmanın ne demek olduğunu öğrendim şimdi hala alçıda kolum:çok üzgünüm:bebeğimi sorucaksınız o iyi düştüğümde doktora gittik hemen erkek ve çok iyi ama bu hafta doktora gittiğimde doktorum beni huzursuz etti bizim ufaklık sırtını dönmüş kendini hiç göstermedi rahimde ağrılarım vardı erken doğum olabilir dedi yani hiç iyi değilim zaten ağlıyorum hep

geçmiş olsun verilmiş sadakan varmış .benimde kasığımda sancılar oluyor son gittiğimde doktorum bebeğin plesantası aşağıda yukarı çıkınca rahat edersin dedi ve minoset verdi.işallah seninkide öyle bişeydir .allah beterinden saklasın allahın izni ile bebeişine bişey olmaz üzülme canıma.s.
linay sanada geçmiş olsun zor olanları atlattın şimdi sefa zamanı.darısı bizlerin başına artık. sen as kaç günde almıştın?

geçmiş olsun verilmiş sadakan varmış .benimde kasığımda sancılar oluyor son gittiğimde doktorum bebeğin plesantası aşağıda yukarı çıkınca rahat edersin dedi ve minoset verdi.işallah seninkide öyle bişeydir .allah beterinden saklasın allahın izni ile bebeişine bişey olmaz üzülme canıma.s.
linay sanada geçmiş olsun zor olanları atlattın şimdi sefa zamanı.darısı bizlerin başına artık. sen as kaç günde almıştın?
kançiceğim hoşgeldin

fatocum yoktun uzuuun zamandır cok gecmiş olsun canım yaaa aglayıpta sıkma canını sen ne güzel erkek istiyodun ailen de erkek istiyo diye biliyodum bak allah gönlüne göre vermiş dikkat et kendine...

slm montesori ve uzunvebeyazbulut...
ya ben de nerde bu millet diyorum,az daha cikiyordum...
nabersiniz bakim sekerler??

cok sukur ben de iyiyim canim.
evt dr a carsamba gidecegim,simdiden heycanlandim:)
bu arada yelegimiz de bitti cok sirin oldu :)

Günaydın kızlar

Fatocum hoşgeldin canım, çok geçmiş olsun , oğluşun hayırlı olsun sağlıkla büyüsün inşallah, kendine dikkat et

Günaydin kizlar.hastaliktan giremedim.bugün biraz daha iyiyim.ihlamurla limonu kaynattim habire onu içtim,birde limonu sikip biraz tuz onu içtim.normalde de eksinin limonun yatisina giden biriyimdir.limonu çok yerim ama nerden bulduysa bu grip beni:))ağzimin içi patladi,pamukçuk olmuş.çok teşekkür ederim kizlar hepinize...tavuk suyunun iyi geldiğini duymamistim hiç,ama limonlu tavuk suyunada bayilirim.bundan sonra aklimda bulunsun grip olduğum zamanlar yapayim.

günaydın kızlar cemrem gecmiş olsun...
ekin su nbr ...rüyamda seni gördüm sen benim yan komsummussun...sana geliyorum türk kahvesi içiyoruz ,birde sen sigara böregi sarmıssın peynirli,fırına vercem diyosun ama o kadar cok ki börek...bende seviniyorum ayyy diyorum sana apartmanda hiç komsum yoktu iyi oldu filan...uyandım sonra:KK43: galiba börek,kahve filan konustuk ya onun etkisinde kaldım...

Cenin´in Güncesi (6 Ay)

CENİN'İN GÜNCESİ
21 hafta yaşındayım; bir keresinde ben çok yaramazlık yapıyordum sonra tanımadığım bazı sesler duydum, çok güzeldi, sessizce dinledim, anneciğim babacığıma “galiba senin gibi sanatçı olacak, Vivaldi’yi çok seviyor” dedi, o sesin adı “müzik”imiş, Vivaldiyi tanımıyorum ama, artık annemle hep müzik dinliyoruz, müzik dinlemeyi çok seviyorum, bazen dinlerken uyuyorum, annemde mutlu oluyor. Anneciğimin ayak ve ayak bilekleri benim büyümemden dolayı şiştiği için hep dinleniyoruz. Babam dedi ki eğer yüzünde ve ellerinde şişme olursa doktora gitmemiz gerekirmiş. Kalbim çok çalışıyor, sürekli kan pompalıyorum ama yine de bu aralar yavaş büyüyorum, sadece 400gram oldum.

22 hafta yaşındayım ; Ben bir muz kadarmışım, muz denen şey mide yakar mı annemin midesi yanıyormuş, bir de diş etleri şişiyormuş, babam “bu kadınlar hep böyle, her şeyden şikayet ederler” diyor. Kendi kendine de “sabırlı ol, hepsi geçecek” diye tekrarlıyor sürekli, o böyle kendi kendine konuşunca çok komik oluyor. Ben yaklaşık 500 gr. olmuşum, anneciğim uzun süre ayakta duramıyor, ve yürümeye gittiğimizde o alçak topuklu ayakkabı giyiyor. Çünkü beli ağrıyor, hamileyken vücudunun ağırlık merkezi sürekli değişirmiş, biraz oturuyoruz sonra ayağa kalkıyoruz, biraz ayakta duruyoruz sonra tekrar oturuyoruz, ben daha çok yoruluyorum. Omurgalarım ağrıyor. İyi ki otururken dizlerini kalçasından yukarıda tutuyor, böylece ağrılarım geçiyor.

23 hafta yaşındayım kocaman oldum ama annem hala şikayet ediyor ne zaman büyüyecekmişim, bacakları şişiyormuş şimdi de , o da yatıyor, benim için daha iyi oluyor yine müzik dinliyoruz hatta kitap bile okuyoruz, anneciğim anne karnında çocuğun eğitilebileceğine inandığından sürekli okuyor, bir çok şey öğrendim. Bazen müzik onu çok etkiliyor ve ağlıyor, ben de kızıyorum ters dönüyorum, doktor da hemen ona bunu söylüyor, çok üzüldüğünü görünce yine dönüyorum, neden üzülüyor ki, hep aynı şekilde duramam tabi ki canım sıkılıyor. Doktor ona benimle konuşmasını onu duyabilmem için orta kulağımın gelişimini tamamlamaya başladığını söyledi, ben bunu zaten biliyordum, o kadar çok gürültü var ki burada kendimi bile duyamıyorum, bağırdım ama beni hiç dinlemiyor, sonra neden tekmeliyormuşum. Tekmelerim işte….

24 hafta yaşımdayım artık çok hareket edince terliyorum ve hasta olduğum içinde öksürüyorum, bir de şu tatlı parmak yok mu hep onun yüzünden hıçkırıyorum. Ben hıçkırınca anneciğim de tekme attığımı zannediyor. 33 cm boyu 570 gr. ağırlığı olan biri buraya nasıl sığar, ne kadar daha var öteki dünyaya gitmeme öfffff bir an önce anneciğimi ve babacığımı görsem, dün gece anneciğim uyurken babacığım beni okşadı benimle konuştu, hatta anneciğimin huysuzluklarını anlatıp beni uyardı. İkisini de çok seviyorum. Bir de şu doktoru çok merak ediyorum, düzenli olarak onu görmeye gidiyoruz. Şimdi de anneciğimin şeker tarama testi olması gerekiyormuş.

25 hafta yaşındayım; anneciğime kramp denen bir şey gelip ağrı yapıyormuş o da ağlıyor, futbol topu kadar büyüdüm, anneciğim diyor ki beli ve bacakları zonkluyormuş, zonk ne demek? Zonk sesini duyunca bacaklarına buz koyuyor ya da duş alıyoruz. Yine de geçmezse doktorumuzun verdiği ilaçları alıyoruz. Babam çok heyecanlı bir şekilde geldi bu akşam. Anneme bağıra bağıra “ biliyor musun üç boyutlu ultrason varmış” dedi. Yani benim çeşitli açılardan görüntülerimi alıyor, bu
görüntülerin arasını bilgisayar kendi dolduruyor, bana benzeyen bir görüntü ortaya çıkarıyorlarmış. Ama doktorumuz bunu bize söylemişti çok önemli bir şey değilmiş. Babacığım beni görmek için sabırsızlanıyor herhalde.

Günaydin kizlar.hastaliktan giremedim.bugün biraz daha iyiyim.ihlamurla limonu kaynattim habire onu içtim,birde limonu sikip biraz tuz onu içtim.normalde de eksinin limonun yatisina giden biriyimdir.limonu çok yerim ama nerden bulduysa bu grip beni:))ağzimin içi patladi,pamukçuk olmuş.çok teşekkür ederim kizlar hepinize...tavuk suyunun iyi geldiğini duymamistim hiç,ama limonlu tavuk suyunada bayilirim.bundan sonra aklimda bulunsun grip olduğum zamanlar yapayim.

geçmiş olsun cemremm iyi olduğuna sevindim bir daha yakalanmazsın inşallah

günaydın kızlar cemrem gecmiş olsun...
ekin su nbr ...rüyamda seni gördüm sen benim yan komsummussun...sana geliyorum türk kahvesi içiyoruz ,birde sen sigara böregi sarmıssın peynirli,fırına vercem diyosun ama o kadar cok ki börek...bende seviniyorum ayyy diyorum sana apartmanda hiç komsum yoktu iyi oldu filan...uyandım sonra:KK43: galiba börek,kahve filan konustuk ya onun etkisinde kaldım...

montecim sabah sabah güldürdün beni, kaç gündür canım acaip kahve istiyor onu gördün malum oldu herhalde :) ay benimde hiç komşum yok ne güzel olurdu valla beraber büyürdü oğlanlar

cenin´in güncesi (6 ay)

cenin'in güncesi
21 hafta yaşındayım; bir keresinde ben çok yaramazlık yapıyordum sonra tanımadığım bazı sesler duydum, çok güzeldi, sessizce dinledim, anneciğim babacığıma “galiba senin gibi sanatçı olacak, vivaldi’yi çok seviyor” dedi, o sesin adı “müzik”imiş, vivaldiyi tanımıyorum ama, artık annemle hep müzik dinliyoruz, müzik dinlemeyi çok seviyorum, bazen dinlerken uyuyorum, annemde mutlu oluyor. Anneciğimin ayak ve ayak bilekleri benim büyümemden dolayı şiştiği için hep dinleniyoruz. Babam dedi ki eğer yüzünde ve ellerinde şişme olursa doktora gitmemiz gerekirmiş. Kalbim çok çalışıyor, sürekli kan pompalıyorum ama yine de bu aralar yavaş büyüyorum, sadece 400gram oldum.

22 hafta yaşındayım ; ben bir muz kadarmışım, muz denen şey mide yakar mı annemin midesi yanıyormuş, bir de diş etleri şişiyormuş, babam “bu kadınlar hep böyle, her şeyden şikayet ederler” diyor. Kendi kendine de “sabırlı ol, hepsi geçecek” diye tekrarlıyor sürekli, o böyle kendi kendine konuşunca çok komik oluyor. Ben yaklaşık 500 gr. Olmuşum, anneciğim uzun süre ayakta duramıyor, ve yürümeye gittiğimizde o alçak topuklu ayakkabı giyiyor. çünkü beli ağrıyor, hamileyken vücudunun ağırlık merkezi sürekli değişirmiş, biraz oturuyoruz sonra ayağa kalkıyoruz, biraz ayakta duruyoruz sonra tekrar oturuyoruz, ben daha çok yoruluyorum. Omurgalarım ağrıyor. Iyi ki otururken dizlerini kalçasından yukarıda tutuyor, böylece ağrılarım geçiyor.

23 hafta yaşındayım kocaman oldum ama annem hala şikayet ediyor ne zaman büyüyecekmişim, bacakları şişiyormuş şimdi de , o da yatıyor, benim için daha iyi oluyor yine müzik dinliyoruz hatta kitap bile okuyoruz, anneciğim anne karnında çocuğun eğitilebileceğine inandığından sürekli okuyor, bir çok şey öğrendim. Bazen müzik onu çok etkiliyor ve ağlıyor, ben de kızıyorum ters dönüyorum, doktor da hemen ona bunu söylüyor, çok üzüldüğünü görünce yine dönüyorum, neden üzülüyor ki, hep aynı şekilde duramam tabi ki canım sıkılıyor. Doktor ona benimle konuşmasını onu duyabilmem için orta kulağımın gelişimini tamamlamaya başladığını söyledi, ben bunu zaten biliyordum, o kadar çok gürültü var ki burada kendimi bile duyamıyorum, bağırdım ama beni hiç dinlemiyor, sonra neden tekmeliyormuşum. Tekmelerim işte….

24 hafta yaşımdayım artık çok hareket edince terliyorum ve hasta olduğum içinde öksürüyorum, bir de şu tatlı parmak yok mu hep onun yüzünden hıçkırıyorum. Ben hıçkırınca anneciğim de tekme attığımı zannediyor. 33 cm boyu 570 gr. Ağırlığı olan biri buraya nasıl sığar, ne kadar daha var öteki dünyaya gitmeme öfffff bir an önce anneciğimi ve babacığımı görsem, dün gece anneciğim uyurken babacığım beni okşadı benimle konuştu, hatta anneciğimin huysuzluklarını anlatıp beni uyardı. Ikisini de çok seviyorum. Bir de şu doktoru çok merak ediyorum, düzenli olarak onu görmeye gidiyoruz. şimdi de anneciğimin şeker tarama testi olması gerekiyormuş.

25 hafta yaşındayım; anneciğime kramp denen bir şey gelip ağrı yapıyormuş o da ağlıyor, futbol topu kadar büyüdüm, anneciğim diyor ki beli ve bacakları zonkluyormuş, zonk ne demek? Zonk sesini duyunca bacaklarına buz koyuyor ya da duş alıyoruz. Yine de geçmezse doktorumuzun verdiği ilaçları alıyoruz. Babam çok heyecanlı bir şekilde geldi bu akşam. Anneme bağıra bağıra “ biliyor musun üç boyutlu ultrason varmış” dedi. Yani benim çeşitli açılardan görüntülerimi alıyor, bu
görüntülerin arasını bilgisayar kendi dolduruyor, bana benzeyen bir görüntü ortaya çıkarıyorlarmış. Ama doktorumuz bunu bize söylemişti çok önemli bir şey değilmiş. Babacığım beni görmek için sabırsızlanıyor herhalde.
canim ya bu süper bişey,çok hoşuma gitti.

cemrem güzel dimi benimde hosuma gitti ayyy içimizdeki bebekler böyle mi düşünüyo acaba...
ekinsu doktorlar haftada bir kahve içmekte sakınca yok dedi zaten bebeklerimiz sımsıkı tutundu bize allahın izniyle bişiycikler olmaz onlara...sen hiç içmedin bir fincan kahveden ne cıkar bende cok dikkat ediyorum herseyime ama günde 2 bardak acık çay haftada bir de kahve içiyorum ...komsu olsak bizim oglanlar kardes gibi büyürlerdi... bizim apartmanda hiç komşuluk yok zaten huzurevi gibi herkes cok yaslı :)

X