2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

smrisk inşallah korktuğun gibi değildir canım basit bir karın ağrısıdır,malum bu aralar havalar bi sıcak bi soğuk,ayaklarında üşümüş olabilir oada biliyorsun direk karnına yansır

kızlar valla içime su serpdiniz biraz rahatladım. ama yinede tedbiri elden bırakmamak laısm bu akşam yapdırım testleri doktorada gösterim içim rahatlasın en azından.

bende erikli kullanıyorum ama değiştricem bende bi arkadaşım nestle suyu tavsiye etti fiyatını bi öğreniyim ona dönebilirim.

slmlar, ekinsu ben de kristal su kullanıorum ama tadı biraz sert gibi, ben de değiştiriim ne zamandır aklımda.ben nerdeyse hergün kahve içiorum nescafeden zaten nefret ederim türk kahvesisiz yapamam, kötü örnek ama alkol sigara kullanan tanıdıım anneler var,mümkün olduunca koruduumu düşünüorum bebişimi.bi de mesela bi arkım var aşırı dikkat etmiş son derece sağlıklı doğal besinler almış gebeyken.çay kahve hiç tüketmemiş, bebeği 2 kilo doğmuş o yüzden bence bünyeyle alakalı.annelerinize sorun benim annen cnm ne istediyse yedim dio, eskiden böle çok ağır yasaklar yokmuş

kızlar formlarda turlarken bunu buldum işimize yarayabilir CADIARZUtabiki unutmazsakkaydirigubbakcemile5

SGK YA GÖNDERMİŞ OLDUĞUM MAİLİN CEVABI KIZLAR,

Cevap : Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur.
DOĞUM YARDIMI : 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanununun değişik 43 üncü maddesinde; Sigortalı kadının veya sigortalı erkeğin sigortalı olmayan karısı ile Kurumdan kendi çalışmalarından dolayı gelir ve aylık almakta olan kadın veya erkeğin sigortalı olmayan eşinin analığı halinde aşağıda yazılı yardımlar sağlanır: A)Gebelik muayenesinin yaptırılması ve gerekli sağlık yardımlarının sağlanması , B)Doğumda gerekli sağlık yardımlarının sağlanması, C)Emzirme yardım parası verilmesi, D)Sigortalı kadının doğumdan önce ve sonra işinden kaldığı günler için ödenek verilmesi, E)Analık hali sebebiyle gerekirse yurt içinde başka bir yere gönderilmesi, Aynı Kanunun değişik 47. maddesine göre, "sigortalı kadına veya sigortalı olmayan karısının doğum yapması dolayısıyle sigortalı erkeğe ya da Kurumdan gelir veya aylık almakta olan kadın veya erkeğin sigortalı olmayan karısına çocuğun ölü doğmaması şartıyla Çalışma Bakanlığınca onanacak tarifeye göre her çocuk için bir emzirme yardımı yapılması gerekmektedir."hükümleri yer almaktadır. Emzirme yardımını alabilmeniz için bağlı bulunduğunuz Sigorta Müdürlüğüne başvurunuz. SÜT PARASI MİKTARI 506 Sayılı Yasanın 47. Maddesine istinaden çocuğun canlı doğması halinde bir defaya mahsus olmak üzere 50 YTL olarak ödenmektedir.
Bilgilerinizi rica ederiz

Son düzenleme:
selam arkadaşlar,yaa kızlar bana yardım edin ben çok kötüyüm.grip oldum ( her tarafım ağrıyor,burnum bi tıkanıyo,bi akıyo,başımı tutamıyorum yaa.napmam lazım benim,ilaçta içemiyorum.bana iyi gelecek bişeyi bilen arkadaşlar varsa söylesin lütfen...

cnm nane limon kaynat iç sürekli ve terlemeye çalış doktoruna da bi danış durumun ağırlaşırsa

ayy 2 gün önceki halimi anlatıyosun cemremm niye ilaç içemiyosun ben parol kullandım 1 gün sabah akşam ateşim düşsün diye o da ateş çok zararlıymış bebeğe iyikide kullanmışım şimdi çok iyiyim doktorunla görüş bence o da ilaç tavsiye edicektir bir de ıhlamur kaynat iç bol limonlu iyi gelir geçmiş olsun canım...

Geçmiş olsun canım.Ben de hamileliğin ilk ayında aynen böyle hastalanmıştım.İçmediğim nane limon,ıhlamur tarçın karanfil karışımı çayı,yemediğim zencefilli çörek otlu ballar kalmadı.Ama en iyi ilaç yatarak dinlenmek.Hastalık sürecini tamamlayacak ve mikrop çıkacak vücuttan inşallah.Bol bol dinlen canım.Allah şifa versin.

geçmiş olsun canım.bol sıvı ve bolca dinlenme dışında bişi gelmiyo aklıma 1-2 gün içinde geçmezse dr.una danış bence,ha birde hapşırırsan şayet sakın tutma.......

saolun arkadaşlar,yaa doktoruma sordum, ağrın ateşin çok olursa parol iç dedi.yaa ilaç bebeğe zarar verirse nolcak diye korkuyorum.eğer ateşin 38derecenin üstüne çıkarsa ve 1 haftayı geçerse antibiyotık başlıcaz dedi.yatak istirati yapcaksın dedi ama nerdeeeeeeeeeeeee çalışıyorum.başım nasıl zonkluyor kızlar yaa,bide bu çıktı yaz günü.parolun hapını içicem galiba dimi,olmucak zaten ateşleniyorum ter basıyo offf offf.

saolun arkadaşlar,yaa doktoruma sordum, ağrın ateşin çok olursa parol iç dedi.yaa ilaç bebeğe zarar verirse nolcak diye korkuyorum.eğer ateşin 38derecenin üstüne çıkarsa ve bir haftayı geçerse antibiyotık başlıcaz dedi.yatak istirati yapcaksın dedi ama nerdeeeeeeeeeeeee çalışıyorum.başım nasıl zonkluyor kızlar yaa,bide bu çıktı yaz günü.parolun hapını içicem galiba dimi,olmucak zaten ateşleniyorum ter basıyo offf offf.

geçmiş olsun cemrecim,istirahat ve bol c vitamini alman iyi gelebilir

cemrecim geçmiş olsun canım, kendine dikkat et.Parolu dr.unda tavsiye etmiş bak
onu iç, birazda eve gittiğinde dinlen.
gribin tek çözümü dinlenme hayatım.Birde ekinsunun dediği gibi bol c vitamini,Bol bol limonye, limonlu ılıksu iç.
Ben benim çocuklarda hafif grip başlangıcı gördüğümde hemen bir kaşık bala, 1-2 damla limon sıkıp verirdim. Çok yararını gördüm, dene istersen.

kızlar merhabalar bugün dr'a gittim bebeğim tam 22 haftalık ve 600 gr dedi dr iyimi sizce bide yarın için obstetrik renkli doppler us istedi ne oluyor kızlar bi bilgisi olan var mı ayrıntılı usg gibi bişey mi yoksa daha farklı bi testmi
ilk gebeliğimde böyle bi test yaptırmamıştım merak ettim nedir diye yaptıran yada bilgisi olan varsa açıklarmısınız a.s.

güzelim tavuk suyuna çorba çok iyi geliyor diyor dr'lar özellikle gebeler ve ilaç kullanamayan emziklilere tavsiye ediliyor
Allah acil şifalar versin canım kısa zamanda atlatırsın inşallaha.s.

ii cnm benim 500 grdı bebişim

evet ayrıntılı ultrason bebeğin herşeyine bakılıyomuş

zeynep benim bebegim dün kontrolde 540 gr cıktı doktor amcası fazla dedi kafam karıstı bebek bir haftada öndeymiş...
cemre gecmiş olsun dikkat et kendine...
barcli nbr...
kızlar ben yaprak dökümünden baska dizi izlemiyodum bugun ask ı memnu yu izliyorum güzele benziyo izleyen var mı...

ii cnm senden nbr

bende izlemek istedim o diziyi ama izlemedim şimdi cnm sıkıldı girdim nete evet güzele benziyo

cnm benim bebişimde 17 haftalıkken gittiğimde 19 haftalık gösteriyodu ultrasonda dr 2 hafta önde dedi geçen gittiğimde normaldi olsun sen kafanı karıştırma bk ne güzel işte gelişimi önde

cnm bebişin kilosunun çok olması şekerle alakalı değil dimi sordun mu druna

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…