2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

teşekkür ederiz miniğim sen nasılsın bugün nefesim daralıyor nedendir bilmem.

Hamilelik (Gebelik) 21. Hafta

Yirmibirinci haftaya ulaşıldığında bebekteki hızlı büyüme biraz yavaşlar. Bu haftada en önemli olay kalp kasının güçlenmesidir. Bebeğinizin kalbi, kanı çok daha etkili şekilde pompalamaya başlamıştır. Sizin dolaşımınızdaki kan miktarındaki artış nedeni ile özellikle tüm gün ayakta olan gebelerde akşamları ayaklarda ve ayak bileklerinde şişmeler olabilir. Bu tamamen normal bir durumdur. Gün içinde zaman zaman ayakları hafif yükselterek dinlenmek ve eğer mümkünse 2 saatten fazla ayakta kalmamak duruma yardımcı olabilir. Bol su içmek bu yakınmaları arttırmaz tam tersine azaltır. Bu nedenle gün içinde bol bol su içmeyi ihmal etmeyin. İhmal etmemeniz gereken bir başka konu ise artık en azından haftada bir kez tansiyonuzu ölçtürmenin faydalı olacağıdır. Karın boşluğu içerisinde büyüyen uterusun diğer organlar ile birlikte diyafram kasını da sıkıştırması sonucu pek çok gebe bu dönemde nefes darlığı ya da çabuk nefes nefese kalma sorunu yaşayabilir. Bu da gebeliğin normal sonuçlarından birisidir. Gebelik ilerledikçe bu sıkıntılar artabilir.

günaydın herkese, uarım herkes iyidir. montesori nasıl oldun gelince bişeyler yaz merak ettim seni doktorun nededi ne yapman gerekiyor nasıl dikkat etmen lasımmış, inş gecici olur şimdiden cok gecmiş olsun.

ekinsu marsg gözükmüyor hiç bilginiz varmı 1 haftadır yok sayılır

canım günaydın. bir haftadır işler çok yoğun. ay sonu böyle oluyor bizim.
ben ve bebişim çok şükür iyiyiz. sizlerde iyisiziniz çok seviniyorum.

nazlıcan nasıl aminosentezinden haber var mı alıcaktı dün sonucu sanki. yanlış mı hatırlıyorum.

günaydın kızlar, gününüz güzel geçer umarım.benimle ayni haftadakiler pek hissetmiyo sanırım ama ben davul gibi oldum içimden gümgüm pat küt titreşimler geliyo ya bu kız diil erkek, ya da çok cadı bi kızımız olucak erkek anneleri sizin oğlanlar yandı kızımın eline düşerse:)))

kafamçokkarıştı
Hamilelik (Gebelik) 21. Hafta

Yirmibirinci haftaya ulaşıldığında bebekteki hızlı büyüme biraz yavaşlar. Bu haftada en önemli olay kalp kasının güçlenmesidir. Bebeğinizin kalbi, kanı çok daha etkili şekilde pompalamaya başlamıştır. Sizin dolaşımınızdaki kan miktarındaki artış nedeni ile özellikle tüm gün ayakta olan gebelerde akşamları ayaklarda ve ayak bileklerinde şişmeler olabilir. Bu tamamen normal bir durumdur. Gün içinde zaman zaman ayakları hafif yükselterek dinlenmek ve eğer mümkünse 2 saatten fazla ayakta kalmamak duruma yardımcı olabilir. Bol su içmek bu yakınmaları arttırmaz tam tersine azaltır. Bu nedenle gün içinde bol bol su içmeyi ihmal etmeyin. İhmal etmemeniz gereken bir başka konu ise artık en azından haftada bir kez tansiyonuzu ölçtürmenin faydalı olacağıdır. Karın boşluğu içerisinde büyüyen uterusun diğer organlar ile birlikte diyafram kasını da sıkıştırması sonucu pek çok gebe bu dönemde nefes darlığı ya da çabuk nefes nefese kalma sorunu yaşayabilir. Bu da gebeliğin normal sonuçlarından birisidir. Gebelik ilerledikçe bu sıkıntılar artabilir.

çok teşekkür ederim gülseren 20.haftamdayım erken başladı demekki

alishacım valla sen ne güzel hissetmişsin erkenden bende zaman zaman bişiler hissetmeye başladım ama emin olamıyorum bağırsaklardan mı galiyor bebişten mi die :)

http://ticker.7910.org/?fltslider=a&sliderpg=14&fltruler=b&rulerpg=3

bu siteye giriyorsunuz.
takvim ve resim seçiyorsun. (yuvarlaklara tıkla)
time da son adet tarihini gir. in weeks i tıkla.
enter message: istediğin mesajı yaz.
altta afterı işaretle.
create my ticker a tıkla biraz bekle. çıkan ilk adresi .
bu siteye gelip ekle.
kontrol paneli.detaylı bilgilerinizi düzenleyin.
en altta kilo takip çizelgesine ekliyorsun.
yapamazsan bakarız yine

sinem cim burdan yapabilirsin :dance:

merhaba kızlar umarım herkes bebişleriyle iidir
aranızda tetanoz aşısı olmayan varsa olsun ihmale gelmez

kızlar sizin ayaklarınızda şişlik var mı benimkiler baya şişiyo tuzluda yemiyrm ama neden böle bilmyrm çok rahatsız edio özellikle sabahları çok ağrıyo
valla şimdiden böleyim ilerde nasıl olcam bilmem

kızlar dün akşam eşim eve gelmeden önce uzandım onu beklyrm benim bebiş aşırı kıpırdıo
başladı tekrar kıpırdamaya zaten bütün gün kıprtısından dolayı midem bulanmıştı ama geçmişti yattığımda bulanmıyodu neyse başladı tekrar bulanmaya ve istifra ettim yemekte yiyemedim
çok kıpırdıoo ya var mı aranızda böle midesi bulanan

kızlar dün akşam eşim eve gelmeden önce uzandım onu beklyrm benim bebiş aşırı kıpırdıo
başladı tekrar kıpırdamaya zaten bütün gün kıprtısından dolayı midem bulanmıştı ama geçmişti yattığımda bulanmıyodu neyse başladı tekrar bulanmaya ve istifra ettim yemekte yiyemedim

benim bebişte hareketli ama hiç öyle midemi bulandırmadı bilemiyorum senin neden, peki ilk aylarda çok bulantın olmuşmuydu senin

benim bebişte hareketli ama hiç öyle midemi bulandırmadı bilemiyorum senin neden, peki ilk aylarda çok bulantın olmuşmuydu senin

hayır cnm bulantılarım çok olmamıştı 3 kere istifra etmiştim bu güne kadar neden böle oldu anlamadım bende

kızlar bişi sorucam sabahları kalktımmı karnım çok az şiş oluyo akşama kadar davul gibi şişiyo sabahları aynaya bakınca inanamıyorum hamile olduğuma bide okuyorum ama yine kafamı kemiriyo bu düşünceler benim bebiş 1 gün haraket ediyo 2 -3 gün ses seda olmuyo yada ben hissetmiyorum bilmiyorum korkuyorum aklıma kötü kötü şeyler geliyo stres yapıyorum sizin nasıl özellikle benimde aynı haftada olanlar varsa özel yorum bekliyorum kızlar

benim karnımda akşama doğru şişiodu senin haftalarda ama artık sabah da hiç az deil,merak etme..
bebeğini hissetmeye erken başlamışsın zaten korkma dieceğim ama anlıorum bana da oldu ,arkadaşlar geçer dedi 36 saat sonra falan hissettim..

kızlar selam herkese........
herkes iyidir umarım,test sonuçları iyi çıkan arkadaşlarım çok sevindim,ve sonuç bekleyen arkadaşlarım umarım sonuçlarınız iyi çıkar.
montesori cim üzülme canım diyetine dikkat edersen bebişinede sanada bişicikler olmaz inşallah.ama dr.unun daha gebelğinin başında bu testi yapmamış olması ilginç üstelik ailendede varmış,bunun sebebini dr.una sormalısın bence.....
miniğimm bebişinin yatağını gördüm canım çok güzel. güzel günlerde kullansın inşallah....
bende kısmetse bayram da istanbuldayım 1-2 bebek eşyası almayıda düşünüyorum istanbuldan.teyzem boğaziçine taşındı bu onun istanbuldaki ilk bayramı ve bizde yanlız bırakmak istemedik onu. gitmişken alışveriş yapalım dedik. oraya yakın alışveriş merkezi varmı acaba kızlar yardımcı olursanız sevinirim.çünki hakikaten istanbulun fiyatları buraya göre çok uygun.ben bebek koltuğu ve bilumum bebek eşyaları bulabileceğim bir yer arıyorum.....

X