2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

kızlar ya,barbunya ayıklıorumda dolaba atıcam da,bıde bıraz dolmalık biber,bu sene ilk senem ya ewlılıkte daha yenı yanı birşeyler atıorum,bırazda taze fasulye koymuştum,deneyımli hanımlar olarak önnerılerınız beklıorum,sizler neler atıosunuz dolaba

Benim favorim Kırmızı Yağ Biberi
Alırım 5 Kg biberi. Yıkarım. Tepeleri kopartır ikiye bölerim. İçindeki çekirdekleri dökerim, sevmem çünkü. Fırın tepsisini (4 tepsi falan oluo 5 Kg. bir seferde atıyorum hepsini fırına) alüminyum folyo ile kaplar (sonra temizliği çok zor oluo altına bunu sermezsen) üzerine dizerim biberleri. 120 derece 45 Dk yeterli gelio. Çıkar fırından soy kabuklarına azıcık soğusun ama çok suyunu salmasına izin verme asıl lezzet o suda zira:) Streç filme 6-7 tane dizip dizip paketle. Buzluğa at. Ama iyice soğumadan atacaksan altına bir tabak koy mutlaka. Kışın da çıkar yemene 1 saat falan varken. Çözülsün. kare kare doğra üzerine sarımsaklı yoğurt dök, tuzla biraz, bir de kırmızı biberli yağ yakıp gezdirdinmi üzerinde yeme de yanında yat ezracım.

Üçlü testte AFP yüksek ise ayrıntılı ultrason ile beyin dokusu ve omurgalar değerlendirilir. Ultrason ile saptanamayan bir durum varlığında amniyosentez yapılarak amniyotik sıvıdaki AFP miktarı ölçülerek kesin tanı konulabilir. Ayrıca amniyon sıvısındaki “asetilkolin esteraz enzimi”nin miktarına da bakılabilir.

benim afp değerim 25,5 normali 0,5-5,5 morelim bozuldu üçlü testi yanında olan arkadaşlar afp değerinizi yazabilirmisiniz.

cabım benim direk dr a faxlandı ondan almadım daha,
bence sen kendı kendıne bı anlamlar yukleme çunku hiçbirimiz dr deiliz,dediğin degerler arasında çok fark war bence yanlış bişeye bakıosun,akşam gidicem demedınmı dr a,boşuna moralını bozma bence,biraz daha sabret canım

baharda adım başı burda enginar satılıodu ben ayıklanmış olarak attım bir poşet,pey bezelyede koydum ama bak börülce aklıma gelmemişti,semiz otuda atıım bari ıspanak oluo ama nasılsa kışın

hatta bende şimdi dolaba atmak için börülce ayıklıyordum, ama benim dediğim taze fasülye gibi olan deniz börülcesi değil, ıspanağa gerek yok dediğin gibi kış geliyor, ben birde kırmızı tatlı biber var ya kapri diyorlar onlarıda robottan geçiriyorum küçük küçük poşetlere koyuyorum donduruyorum, kışın yemeklere salça yerine onlardan koyuyorum çok güzel oluyor , her poşete yaklaşık 2 yemek kaşığı koyuyorum

ya iyce okudumda afp değerini tek başına yorumlalamamak gerekiyormuş .en güzeli akşam doktorumla konuşucam ama 2 3 saat dayanamıyorum işde . tşk ederim

Üçlü testte AFP yüksek ise ayrıntılı ultrason ile beyin dokusu ve omurgalar değerlendirilir. Ultrason ile saptanamayan bir durum varlığında amniyosentez yapılarak amniyotik sıvıdaki AFP miktarı ölçülerek kesin tanı konulabilir. Ayrıca amniyon sıvısındaki “asetilkolin esteraz enzimi”nin miktarına da bakılabilir.

benim afp değerim 25,5 normali 0,5-5,5 morelim bozuldu üçlü testi yanında olan arkadaşlar afp değerinizi yazabilirmisiniz.

canım kendini durduk yere üzme benimkide 32.1 IU/ml ve benim dr sonuçların gayet güzel dedi

hatta bende şimdi dolaba atmak için börülce ayıklıyordum, ama benim dediğim taze fasülye gibi olan deniz börülcesi değil, ıspanağa gerek yok dediğin gibi kış geliyor, ben birde kırmızı tatlı biber var ya kapri diyorlar onlarıda robottan geçiriyorum küçük küçük poşetlere koyuyorum donduruyorum, kışın yemeklere salça yerine onlardan koyuyorum çok güzel oluyor , her poşete yaklaşık 2 yemek kaşığı koyuyorum

deniz börülcesi deil biliorum,normal olanı biz salatasını yaparız ama zeytınyağlı sırkelı falan kımısı yemeğini yapıor sende salata içinmı atıosun,

kırmızı bıber fıkrın iyimiş,annem adanadan has kırmızı biber salçası yolluo bana o yuzden ona gerek yok,ama aynı şey domates için yapılarmış,şimdi tarla domateslerı çok lezzetlı ya

deniz börülcesi deil biliorum,normal olanı biz salatasını yaparız ama zeytınyağlı sırkelı falan kımısı yemeğini yapıor sende salata içinmı atıosun,

kırmızı bıber fıkrın iyimiş,annem adanadan has kırmızı biber salçası yolluo bana o yuzden ona gerek yok,ama aynı şey domates için yapılarmış,şimdi tarla domateslerı çok lezzetlı ya

ben hem salatasını hemde yemeğini yapıyorum, sebzeyi çok severiz , şimdi bebiş var diye durmadan et tavuk yiyorum ama normalde sebzeciyimdir, domateside yapıyorum ben robottan gçirip dediğim gibi poşetliyorum, lezzetli şu an, yalnız tobotinin yağ biberi tarifi süper bende yapıcam çok severim

ay ayyyy bende börülceyi çok severim her yaz izmire gittiğimde sofradan eksik etmem.. ama kayseride yok maleseff canımmı cektii neeee halama desemde izmirden gönderse bana :eek:

patlıcanda koyabilirsin taze hormonsuz olur şimdi. ortadan bi çizik atıp kızart karnıyarık yapmak için soğudukdan sonra bipoşete 4 tane koy bi akşam yemeği olur sana ....
benim dolaba annem koyduğu için bende hazır olur hep kolayca iide oluyoo..

EZRACIM. ben domatesleri rendeleyip, suyunu biraz kaynatıyorum. kavanozlara doldurup sıcakken ters çeviriyorum soğuyana kadar.

bütün kış yemeklere domates suyundan koyuyorum.

makarnalara sos yaparkende acayip kolay oluyor. kavanozları buzdolabında yada balkonda bekletince bütün kış yetti bana. bozulmuyorlar merak etme. küçük recel kavanozlarını tercih ediyorum ben.

buzluğa atıyordum eskiden ama. onun çözülmesini beklemek uzun geliyor böyle çok kolayıma geldi.

çanakkale domatezi alıyorum ben.

muhakkak hepinize tavsiye ederim byük kolaylık.

kuru fasülye ve nohududa aynı yapıyorum çalıştığım için hepsini haşlayıp sıcakken kavanozlara koyuyorum bir yemeklik.
yemek yaparken 20 dk da kurufasülyen hazır oluyor.
ben buzluğa atılan şeylerin tadını begenmiyorum sonradan hoşuma gitmiyor hiç.

hangi mevsimde ne varsa onu yiyin aslında.

Son düzenleme:
arkadaşlar slm. üçlü testin sonucunu almaya gittim ve bakdığım kadarıyla bi sorun yok bu akşam doktorumada göstericem allaha şükür bişey yok gibi. artık ayrıntılı ultr atlattımmı tamam şimdi onun heyecanı başladı bende.

ezra iyi olmana sevindim arkadaşaların dediği gibi bol bol dinlenmene bak cok co kgecmiş olsun.

Nahcoy aramıza hoşgeldin bebişinle sana sağlıklı günler diliyorum.

Esraxe benim kuzucum kız olucak mış allahdan hayırlısı tabiki. iyi dileklerin içinde tşk ederşim.

ya şu vermiş olduğunuz web sayfaları bende acılmıyor caok merak eyyim benim neyim eksik bende izlemek istiyorum belki bende ağlamak istiyorum canım alla allaa

canım bende dün aldım 3lüsonucumu benim ki 76/1 129/ 1de yaştan dolayı riskiniz var dedi senin kaç öğrene bilirmiyim

marsg,ewet bende domates yapıcam senın dediğin şekilke pişirip saklıycam,kışın domatesler hormonlu oluo,
reyhancım ben sana yollarım istersen börülce burdan walla bak wer adresi,
ekınsu deiğin bıber tarıfı nedır ben okumadım burdamı yazıldı

Benim favorim Kırmızı Yağ Biberi
Alırım 5 Kg biberi. Yıkarım. Tepeleri kopartır ikiye bölerim. İçindeki çekirdekleri dökerim, sevmem çünkü. Fırın tepsisini (4 tepsi falan oluo 5 Kg. bir seferde atıyorum hepsini fırına) alüminyum folyo ile kaplar (sonra temizliği çok zor oluo altına bunu sermezsen) üzerine dizerim biberleri. 120 derece 45 Dk yeterli gelio. Çıkar fırından soy kabuklarına azıcık soğusun ama çok suyunu salmasına izin verme asıl lezzet o suda zira:) Streç filme 6-7 tane dizip dizip paketle. Buzluğa at. Ama iyice soğumadan atacaksan altına bir tabak koy mutlaka. Kışın da çıkar yemene 1 saat falan varken. Çözülsün. kare kare doğra üzerine sarımsaklı yoğurt dök, tuzla biraz, bir de kırmızı biberli yağ yakıp gezdirdinmi üzerinde yeme de yanında yat ezracım.

Biber olayı bu ezracım. Aşkol özelliklen sana yazdım hem de istedin diye..

toboti kız, bursada bedavayamı satıyolar biberi 5 kg birden yapıyosun ayol, burda kilosu 3 lira bu yaz pek yok pahalı

Biber olayı bu ezracım. Aşkol özelliklen sana yazdım hem de istedin diye..

canım benim saol,ben kaçırmışım demekki,
babannem kırmızı biberleri közledikden sonra kabuğunu soyar,una batırır sonrada kızartır,üstunede sarımsaklı yoğurt,biber paçası denır,ona benzio,ama una bulamak ayrı bir lezzet werıo muhakkak dene derim,bak canım çektı şimdi,bende yeşil biberle yapıımm bari biraz akşama

marsg,ewet bende domates yapıcam senın dediğin şekilke pişirip saklıycam,kışın domatesler hormonlu oluo,
reyhancım ben sana yollarım istersen börülce burdan walla bak wer adresi,
ekınsu deiğin bıber tarıfı nedır ben okumadım burdamı yazıldı

teşekkür ederim canım sağol halam izmirde oturuyoo isteğim artarsa ondan isterim ben...cokacimcoook

kızlar 2 li tarama testi iyi çıkıpta 3 lde riskli çıkan varmı aranızda. benim cumartesi 18 haftalık oluyor. artık akşamları hafif hafif hareketler hissetmeye başladım. gündüz işyerinde pek bişey anlayamıyorum. ama bilmiyorum siz ne hissettiniz benim kalbim yerinden çıkıcak gibi oluyo bebişim hareket edince heyecandan.

slm kızlar yıne uzun bı aradan sonra yazıyorum. yazdıklarınız takıp edebıldıgım kadar ettım. can sıkıntılarıyla gectı son zamanlar anneannem öldü, kardesım rahatsız bıraz o yuzden hıc keyfım yoktusenağlama hepınızın ıyı olmasına sevındım ezracım dıkkat et kendıne allah bı daha yasatmasın, marsgcım umarım prensesın bı daha kı gıttıgınde tamamen duzelmıs olur, ekınsucum sende ogrenmıssın sonunda nazlı oglusunu darısı kancıcegımın basına hihoyyyt bende 3-4 haftadır cok rahat hıssedıyorum hareketlerını hele kı 10 gundur falan cok net gözle de görülüyor çok yaramaz fındıgım. Allaha şükür üçlü testimizde normal cıktı umarım ayrıntılıda da bı sorun cıkmaz salı gunu gıdıcem. ısmı de bellı zaten hamıle olmadan da bellıydı erkek olursa batuhan olcak dedı hep babası soyadımızla cok uyumlu oluyor o yuzden ben pek sevmıyorum bu ısmı ama kac senedır hayalı esımın o yuzden onu kırmıyorum gercı artık bende alıstımgamyoncuiremsu dolap faalıyetlerı de baslamıs ben hıc bısey koymadım annem barbunya yapmıs gecen onu koyduk bı de marsgın dedıgı gıbı kavonoza domates yaptı kısın cok buyuk bı kolaylık oluyor.

benim ikiside iyi çıktı , ayrıntılı ultrasona da girdim o da normaldi. Sadece bebeğin üzerinde kan vardı ama çok önemli bişey değilmiş....

X