2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

ezracım hoşgeldin canım çok geçmiş olsun çok merak ettik. ama çok şükür dediğimiz gibi bir şey çıkmadı . iyice dinlen güzelim.

ezra ve marsg hadi geçmiş olsun diyelim:))
görüntüler beni de çok ağlattı bugün ama artık eşimle paylaşamayacağım bu sabah hep nette bişiyler izlio ya da okuosun soona da üzülüosun dedi ,üzüldüm ben de ..
benim gene başladı kötü bulantılarım bi de dün gece bana da bişiyler oldu sağ kasığım öle çok acıdı ki uykumdan kalktım hala da doru düzgün yürüyemiorum sanki çıtlatmak lazım gibi ama hareketi sınırlı size de mi böle oldu??

ezra ve marsg hadi geçmiş olsun diyelim:))
görüntüler beni de çok ağlattı bugün ama artık eşimle paylaşamayacağım bu sabah hep nette bişiyler izlio ya da okuosun soona da üzülüosun dedi ,üzüldüm ben de ..
benim gene başladı kötü bulantılarım bi de dün gece bana da bişiyler oldu sağ kasığım öle çok acıdı ki uykumdan kalktım hala da doru düzgün yürüyemiorum sanki çıtlatmak lazım gibi ama hareketi sınırlı size de mi böle oldu??

geçmiş olsun benim bacakta yokta diz kapağımda var ara ara çok zorluyor oturup kalkarken merdiven çıkarken falan ama herhalde vucut ağırlaştı ya ondandır diyorum
bu arada çıtlatmak ne demek kız ilk senden duydum

ezracım hoşgeldin canım çok geçmiş olsun çok merak ettik. ama çok şükür dediğimiz gibi bir şey çıkmadı . iyice dinlen güzelim.

tşk ederim canım,senınde gözün aydın iyimi bebişin,resimlerinide gördum pek şeker,
bu arada okudunmu bılmıorum nıveadan numunelerım geldı demiştimm:teytey:

geçmiş olsun benim bacakta yokta diz kapağımda var ara ara çok zorluyor oturup kalkarken merdiven çıkarken falan ama herhalde vucut ağırlaştı ya ondandır diyorum
bu arada çıtlatmak ne demek kız ilk senden duydum

:))çıtlatmak hani el parmaklarımıza da yaparız arada bi sonra büyüyünce ellrin titrer yapma derler ya o işte:))
ya bu arada tetanoz olmaya gidicem birazdan ,olan yok di mi aramızda??ben hala tırsıorum doğru zaman mı die?? bi de difteriyle tetanozu bi yapıolarmış bazı doktorlar sadece tetanoz olun diomuş...offf offf kociş haklı galiba ,biraz cahil kalmak lazım...sositososito

arkadaşlar bende de başlarda dizimde vardı şimdi gece kramplarım baladı kalsiyum eksikliğinden biligniz olsun doktor ilaç verdi bana mümkün olduğunca kalsuyum almalıyız

Ezra hoşgeldin ve şükürler olsun ki iyi haberlerle geldin.
Şimdi gözünü seveyim şu okul açılana kadar fuzuli hiç bir iş yapma ve sadece dinlen olur mu
lütfen..

saol canım ,ya zaten bir şey yapmıorum,ewde her yer her yerde zaten,olacağı warsa oluo işte,walla okulların açılmasına az kaldı,ne çabuk geçtı şu tatıl yasenağlama

sen nasılsın yolundamı her şey

arkadaşlar slm. üçlü testin sonucunu almaya gittim ve bakdığım kadarıyla bi sorun yok bu akşam doktorumada göstericem allaha şükür bişey yok gibi. artık ayrıntılı ultr atlattımmı tamam şimdi onun heyecanı başladı bende.

ezra iyi olmana sevindim arkadaşaların dediği gibi bol bol dinlenmene bak cok co kgecmiş olsun.

Nahcoy aramıza hoşgeldin bebişinle sana sağlıklı günler diliyorum.

Esraxe benim kuzucum kız olucak mış allahdan hayırlısı tabiki. iyi dileklerin içinde tşk ederşim.

ya şu vermiş olduğunuz web sayfaları bende acılmıyor caok merak eyyim benim neyim eksik bende izlemek istiyorum belki bende ağlamak istiyorum canım alla allaa

:))çıtlatmak hani el parmaklarımıza da yaparız arada bi sonra büyüyünce ellrin titrer yapma derler ya o işte:))
ya bu arada tetanoz olmaya gidicem birazdan ,olan yok di mi aramızda??ben hala tırsıorum doğru zaman mı die?? bi de difteriyle tetanozu bi yapıolarmış bazı doktorlar sadece tetanoz olun diomuş...offf offf kociş haklı galiba ,biraz cahil kalmak lazım...sositososito

canım ben geçen sene dbakırda çalışırken 2 doz tetanoz aşısı olmuştum zaten,ama 3 .sunu yaptıramadım,dr ma sordum gereklı mı die, oda ewet dedı eskıden bız dr lar yapıoduk aşıyı ama artık sağlık ocakları yapıo,20 haftandan sonra yaptır demişti,sağlık ocagınada aşı kartımı wermıştım zaten 5 eylulde dr randevumdan sonra sağlık oacığı bızede uğra aşını yapalım dedıler,

ben sordum doktoruma biz önermiyoruz dedi, artık hastanelerin şartları çok iyi oldukça steril gerek yok dedi, o yüzden bende dr ne derse onu yapıyorum olmıyacağım aşı

tşk ederim canım,senınde gözün aydın iyimi bebişin,resimlerinide gördum pek şeker,
bu arada okudunmu bılmıorum nıveadan numunelerım geldı demiştimm:teytey:

sağol canım gözümüz aydın.

okudum :)) ama elle tutulur birşey yok dimi tek kullanımlık hep dandik şeyler. can bebeninkiler süper. gelmediyse hala onları ara tekrar sen :))

numune değil gercek ürün gönderiyorlar.

baby star ve evy baby den ses yok hala dimi

saol canım ,ya zaten bir şey yapmıorum,ewde her yer her yerde zaten,olacağı warsa oluo işte,walla okulların açılmasına az kaldı,ne çabuk geçtı şu tatıl yasenağlama

sen nasılsın yolundamı her şey

Çok şükür sorun yok.
Tek derdim hala kayda değer bir kıpırdanış hissetmedim kızımcım da o.
Çok mu hissizim neyim :)

sağol canım gözümüz aydın.

okudum :)) ama elle tutulur birşey yok dimi tek kullanımlık hep dandik şeyler. can bebeninkiler süper. gelmediyse hala onları ara tekrar sen :))

numune değil gercek ürün gönderiyorlar.

baby star ve evy baby den ses yok hala dimi

ewet ya,küçük bir tüp pişik kremı dışında hepsı tek kullanımlık numuneler,
diğerlerınden ses yok canım,belkı sehır dışına toplu gönderım yapıolardır,bıraz daha bekleyeyım gelmezse arayıp sız bızımı kandırıosunuz dıyıp hesap sorarım merak etmekötükedihüso

Çok şükür sorun yok.
Tek derdim hala kayda değer bir kıpırdanış hissetmedim kızımcım da o.
Çok mu hissizim neyim :)

sewındım canım,meark etme benımde yenı yanı başladı kıpırdanmalar,gunduz çok nadır hıssedeıorum ama 2 gecedır yatınca kıpır kıpır uyutmuo benı bebişim,

kızlar ya,barbunya ayıklıorumda dolaba atıcam da,bıde bıraz dolmalık biber,bu sene ilk senem ya ewlılıkte daha yenı yanı birşeyler atıorum,bırazda taze fasulye koymuştum,deneyımli hanımlar olarak önnerılerınız beklıorum,sizler neler atıosunuz dolaba

kızlar ya,barbunya ayıklıorumda dolaba atıcam da,bıde bıraz dolmalık biber,bu sene ilk senem ya ewlılıkte daha yenı yanı birşeyler atıorum,bırazda taze fasulye koymuştum,deneyımli hanımlar olarak önnerılerınız beklıorum,sizler neler atıosunuz dolaba

taze börülce, araka yada bezelye ikiside deniyor çünkü, sonra ben ayıklanmış göbek enginar attım ama onun zamanı geçti artık pazarda yok, ıspanak, semizotu atabilirsin

Üçlü testte AFP yüksek ise ayrıntılı ultrason ile beyin dokusu ve omurgalar değerlendirilir. Ultrason ile saptanamayan bir durum varlığında amniyosentez yapılarak amniyotik sıvıdaki AFP miktarı ölçülerek kesin tanı konulabilir. Ayrıca amniyon sıvısındaki “asetilkolin esteraz enzimi”nin miktarına da bakılabilir.

benim afp değerim 25,5 normali 0,5-5,5 morelim bozuldu üçlü testi yanında olan arkadaşlar afp değerinizi yazabilirmisiniz.

taze börülce, araka yada bezelye ikiside deniyor çünkü, sonra ben ayıklanmış göbek enginar attım ama onun zamanı geçti artık pazarda yok, ıspanak, semizotu atabilirsin

baharda adım başı burda enginar satılıodu ben ayıklanmış olarak attım bir poşet,pey bezelyede koydum ama bak börülce aklıma gelmemişti,semiz otuda atıım bari ıspanak oluo ama nasılsa kışın

X