2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

ooooooooo seninki hem en büyük erkek hemde en agır abi olcak ekinsu hayırlı olsun oglusun bitanem...
kızlar az önce z.kamilden geldim ayrıntılı ultrason için gitmiştim bir kuyruk bir kuyruk sistem degişmiş bilgisayara herkesin bilgilrini yükleyip güncelliyolar bugun baslamıs bu uygulama tam 1,5 saat sıra bekledim evime yakın ya ac gitim tabii yurdum insanı buram buram ter kokuyodu:jeyyar:hastanede de agır bir camasır suyu kokusu vardı ben kaplumbaga gibi defrildim bayılmısım tuzlu ayran filan içirdiler sıramı ayakta degilde oturarak beklettiler cuma doktora gözükcem saat 9:30 da ona göre doktor ayrıntılı isticekmiş :dilcikar:ayyy hiç bu kadar hamileyi de biirarada görmemiştim neyse cuma oglumu tam iki kere görcem sabah ve ögleden sonra şu cuma bir gelse sengözlerimebaksanabminik kusumu cok özledim yam 17 gün oldu görmeyeli...

çok gecmiş olsun.. ya benim kafam almadı bi türlü sen ne randevüsü aldın muane olucaksın önce sonra doktor ayrıntılı için gün vericek doğrıumu ben randevuyu telefonla alsam olurmu

canım telefonla olmuyo ilk randevu mavi kartı gidip alman gerek ayrıntılı ultrason istiyorum dedim doktora muayene olman gerek dedi görevli ama bundan sonra ki randevuları telefonla alabilirsin dedi...
kızlar gecmiş olsun dilekleriniz için tesekkürler...

benim cuma günü kontrolüm var ozaman soracağım doktora tetanoz aşısını..
aslında her doktor farklı düşünüyor bu konuyu..gideceğin
hastane güvenli ise gerek yok diyorlar bazen..

çok gecmiş olsun.. ya benim kafam almadı bi türlü sen ne randevüsü aldın muane olucaksın önce sonra doktor ayrıntılı için gün vericek doğrıumu ben randevuyu telefonla alsam olurmu

smrisk ilk kez gideceğin için telefonda olmaz,önce kayıt olman gerekiyor..

kızlar tetanoz aşısı ile ilgili konuşup duruyorduk ya nedir ne değildir diye, doktoruna soran var mı ben daha soramadım, ikidir kendi doktoruma muayene olamıyorum da :KK43:

ben şöyle bir bilgi buldum http://gebelik.org/dosyalar/enfeksiyonlar/tetanoz.html belki sizede fikir verir biraz

18+4 falandım doktoruma son gittiğimde. Tetanos aşısı için Sağlık Ocağına gidebilirsin artık dedi. Ama sağlık ocağının 24. Haftadan sonra yapalım diye ısrar edebileceğini bir sakıncası olmadığını da ekledi.
Sağlık Ocağına gittim küçük daha dediler kızımcıma :) 20 hafta dolduktan sonra yapalım dediler.
Arkadaşım 29 haftalık hala yaptırmamış tetanos aşısını doktor ona da geç kalmış sayılmazsın demiş.
benim bildiklerim bunlar canım

canım telefonla olmuyo ilk randevu mavi kartı gidip alman gerek ayrıntılı ultrason istiyorum dedim doktora muayene olman gerek dedi görevli ama bundan sonra ki randevuları telefonla alabilirsin dedi...
kızlar gecmiş olsun dilekleriniz için tesekkürler...

sen şimdi sadece randevu aldın dimi muayene olmadın, eşim kartı bugün çıkarttı yarın sabahda ben gelir randevu alırım artık

kızlar ya bu zeynep kamilin ultrasonumu iyiymiş hepiniz oraya gidiyorsunuz bende mi gitsem acaba oraya

ekinsu,bana doktorum dedi ,amniyosentes için gidince detaylı ultrason için randevunu
al onların makınaları çok iyi dedi o yüzden oraya gideceğim..özelde tavsiye etseydi
belki insan şüphe duyarda,devlet hastanesini methedince gideyim bari dedim...

Ya güzeller bişi sorucam bu ayrıntılı ultrason standart bir uygulama mı?? Siz kendiniz istediğiniz için mi yaptırıyorsunuz?? Bana doktorum böyle birşeyden bahsetmedi.

ekinsu,bana doktorum dedi ,amniyosentes için gidince detaylı ultrason için randevunu
al onların makınaları çok iyi dedi o yüzden oraya gideceğim..özelde tavsiye etseydi
belki insan şüphe duyarda,devlet hastanesini methedince gideyim bari dedim...

senin doktorun özel mi, bende ondan merak ettim özel doktorlar genelde dışarıda özel yerleri tavsiye ediyorlar, şimdi siz oraya yönlendirilince demekki bayağı iyi diye düşündüm

Ya güzeller bişi sorucam bu ayrıntılı ultrason standart bir uygulama mı?? Siz kendiniz istediğiniz için mi yaptırıyorsunuz?? Bana doktorum böyle birşeyden bahsetmedi.

benim doktorum istedi , ama belki senin doktorunun muayenehanesinde uygun ultrasonu vardır kendi bakıyordur o yüzden de bir şey dememiştir, bazı doktorların öyle çünkü kendileri muayene sırasında zamanı gelince bakıyorlar

senin doktorun özel mi, bende ondan merak ettim özel doktorlar genelde dışarıda özel yerleri tavsiye ediyorlar, şimdi siz oraya yönlendirilince demekki bayağı iyi diye düşündüm

evet özele gidiyorum ben..deneriz hoşumuza gitmezse başka yere gideriz
nasılsa para falan vermiyeceğiz :))

smrisk mavi kart almakta problem yok randevu kuyrugu cok kalabalık ben muayene olmadım cumaya gün verdi...kızlar tetanoz asısından konu acılmısken özel hastane doktorları nedense tetanozu önemsemiyo ama z.kamilde hemsire sürekli bagırarak 21.haftayı gecenler mutlaka tetanoz olun 21.haftaya gecen varsa ası odasına diye uyarı yapıyordu ben sordum gel 21.haftanda mutlaka ol yada en yakın saglık ocagına git dedi...

ekin su z.kamil türkiye nin önemli dogum hastanelerinden on teknoloji kullanılıyo diye biliyorum benimde evime yürüme mesafesinde yaz tatilindeyim şimdi evde oturcagıma gidiyi dedim linay da sagolsun ayrıntılı anlatmıstı bana...
ama calıssaydım bu dönemde gitmezdim belki vaktini alıyo insanın...

heyo heyo zeynep int randevu aldım gebe izlem 2 yarın öğlen gidicem, önce telefıonla sordum kartınız çıkdıysa int alabilirsiniz dedi. iyi oldu teşek ederim verdiğiniz bilgiler için

kızlar yaa hamilelik krampı olan var mı bana doktor ilaç verdi ama fayda etmiyo gece cıglık cıglıga uyadım aglayarak eşimde doguruyorum sandısırnaşık şeyhemen bebeyagıyla krampın girdigi bacagıma masaj yaptı 10 dk.geçti ama umarım sık tekrarlamaz...

X