2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

ikli testi yaptırdığım doktorun bana bir söyleyişi vardı bir hafta boyunca ağladım sonunda kanamageçirdim ve ozaman kafama dank etti bebişim anne ben burdayım ve çok üzülüyorum kendine dikkat et demek istedi sanki o zamandan beri daha sakinim

hah tamam işte bir musibet bin nasihattan iyidir derler.keşke daha az tehlikesiz yoldan anlasaydın canım.şimdi iyisin dimi?bende üzüntüden iştahım kaçınca anladım canım bebişimi kötü etkilediğimi daha sadece 2 kilo aldım ve moralim bozulunca aklıma sonuçların kötü çıkma ihtimali gelince iştahım kaçıyo acaip başım ağrıyor her ne kadar böyle beklemek zor olsa da bebişler için kendimize iyi bakmalıyız

meraba arkadaşlar:)
gerçekten içimizi kararttığımızda bebeklerimiz kendilerini hissettiriolar,kötüyü düşünmemeye çalışalımAllah hepimizin yanında olsun..

3'lü test sonucu kaç günde alınıo ben p.tesi verdim kanı bugün sonuç fakslanmış şaşırdım açıkcası acaba yapmadılar mı die,okumuştum daha önce böle şeyler,sizler kaç günde aldınız??

bi de puset konusunda şöle bi fikrim var arkadaşım için ilk önce puset almıştık ama asıl o çok zor çünkü hafif bebek sağlamda olmuo ,o kaç kez düşürüodu bebeğini en sonunda bebek arabası aldı da rahatladı ilk zamanlar kullanması ağır gelio ama sonra insan alışıo,alışmasak ne olacak bebeğimiz sağlam dursunda..die düşünüorum:))

valal tansiyonmu bilmiyorum olmada iş çıkışı eczaneye giderim .

geçmiş olsun canım ,baş ağrısı kanın artması sebebiyle oluşuomuş ama ben dün sağlık ocağına gittiğimde orada büyük tansiyonum 7,5 çıkınca görevli ha bak işte bu yüzden başın çok ağrıo dedi..
gebelikte gerilim tipi baş ağrısı çoğunlukla görülürmüş.kafanın arkasına 10 dk buz koyup sonra 5 dk çekip tekrar 10 dk buz koyarsan rahatlatırmış.ben dakika olarak bu kadar uzun yapmadım ama buz rahatlatıo..,

Kızlar merhaba epey yazmışsınız bugün oku oku bitmedi
Ezracım test sonuçlarının iyi çıkmasına sevindim
Nazlıcan amniosentezide atlattın gözünaydın
Blooms sende dönmüşsün hoşgeldin canım
Beyaz bulut sende aramıza hoşgeldin üzülme demekle olmuyor ama bebişini üzmemeye gayret et, amniosentez sonucu en doğru sonucu verir
Smrisk sanada geçmiş olsun canım baş ağrıların için
Montesori canım sende dikkat et gerekmedikçe çıkma dışarı

canım bak Allahın mucizeleri bitmiyor işte..mucize gibi geldi inşallah mucize gibi kucağına alırsın..
ayrıntılı ultrasona girdinmi orada da bir takım hastalıklar belli ediyor kendini ?

smrisk geçmiş olsun,tansiyonun çıkmış olmasın..
amin işallah hepimiz bebeklerimize sağ salim kavuşuruz ayrıntılı ultrasona girmedim kaçıncı haftada giriliyor doktorum bundan bahsetmedi bana direk amniosentez dedi

hah tamam işte bir musibet bin nasihattan iyidir derler.keşke daha az tehlikesiz yoldan anlasaydın canım.şimdi iyisin dimi?bende üzüntüden iştahım kaçınca anladım canım bebişimi kötü etkilediğimi daha sadece 2 kilo aldım ve moralim bozulunca aklıma sonuçların kötü çıkma ihtimali gelince iştahım kaçıyo acaip başım ağrıyor her ne kadar böyle beklemek zor olsa da bebişler için kendimize iyi bakmalıyız
insanın yalnız olmadığını bilmesi kendisi ile aynı duyguları paylaşan birilerinin olması çok güzel ama keşke hiçbirimiz bunları yaşamak zorunda olmasak

slm kızlar ezra tahlilinin iyi cıkmasına sevindim...bende yarın alcam sonucu doktora göstercem uyku saatlerim belli olmuyo canım bende bebek gibi...eger ögle uykusu uyumussam o gün gec yatıyorum uyumamıssam 11 gibi gözlerim kapanıyo tabii kociş sabahlıyo...
blooms hosgeldin hayatım tatilinin iyi gecmesine sevindim...bende tatile gitmeden dogurursam 2009 senesi gecmez artık bana...

merhaba ocak annelerı.ben cok nadır gırebılıyorum.buyuzden sorularım bırıktı vallahı.ben 17 haftadayım sımdı.buyuk ıhtımalle erkek.ama hıc hareket etmıyo ben hıssetmıyorum.benım gıbı hala hıssetmeyen varmı? bırde
tetenoz asınızı yaptırdınızmmı saglık ocagında ?

Beyaz bulut sende aramıza hoşgeldin üzülme demekle olmuyor ama bebişini üzmemeye gayret et, amniosentez sonucu en doğru sonucu verir
hoşbulduk ekinsu birde zaman geçse

merhaba ocak annelerı.ben cok nadır gırebılıyorum.buyuzden sorularım bırıktı vallahı.ben 17 haftadayım sımdı.buyuk ıhtımalle erkek.ama hıc hareket etmıyo ben hıssetmıyorum.benım gıbı hala hıssetmeyen varmı? bırde
tetenoz asınızı yaptırdınızmmı saglık ocagında ?

Benim kızımcım da henüz kayda değer bir tekmeleme yapamadı benim hissedebileceğim. Sanırsam babası gibi uykucu tekmeye niyetleniyor ama bacağı havada uyuyakalıyor :)
Tetanoz aşısı için sağlık ocağına git dedi doktorcum. Artık yapılabilirmiş. Ama sağlık ocağı 24. haftada yapalım diye ısrar edebilirmiş. Onların dediği gibi olması da sorun olmazmış canım..

Özellikle günboyu masabaşı oturarak çalışan anneler
varis oluşumunun önüne geçmek için saat başı 5 dk kadar gezinmeli ve de
akşam eve gittiğimizde en azından yarım saat ayaklarımızı yükseğe uzatıp dinlendirmeliymişiz ok..
Aslında zaten hepimiz pek çok bilgiye sahibiz ama yine de birşey duyunca (tekrar da olsa)
hemen paylaşmak istiyorum hatırlatmak anlamında da olsa canlarım:)

şu 3'lü test sonucunu kaç günde aldınız arkadaşlar bi cevap bekliorum,lütfen.
bi de dün gece sağ tarafımda bi ağrı uyutmadı beni bugün test sonucu için gidince doktora sordum kanama var mı die sordu yok dedim o da dinlen bugün dedi bi süre ağrım olmadı ama son bi kaç saattir gene ağrıo,böyle ağrısı olan var mı?ya da ne yapacağım hakkında bilgisi olan??

şu 3'lü test sonucunu kaç günde aldınız arkadaşlar bi cevap bekliorum,lütfen.
bi de dün gece sağ tarafımda bi ağrı uyutmadı beni bugün test sonucu için gidince doktora sordum kanama var mı die sordu yok dedim o da dinlen bugün dedi bi süre ağrım olmadı ama son bi kaç saattir gene ağrıo,böyle ağrısı olan var mı?ya da ne yapacağım hakkında bilgisi olan??

Canım ben çarşamba sabahı kanı verdim. perşembe sabahı kanın sonucunu aldım (doğumevinde) ultrasona girdim. ultrasona da sabah 10da girdim 13:30da sonuç hazır dediler. gerçi daha alıp doktora baktıramadım ama bu kadar sürdü benim işlemler

Canım ben çarşamba sabahı kanı verdim. perşembe sabahı kanın sonucunu aldım (doğumevinde) ultrasona girdim. ultrasona da sabah 10da girdim 13:30da sonuç hazır dediler. gerçi daha alıp doktora baktıramadım ama bu kadar sürdü benim işlemler

ay canım çok teşekkürler ben hep 1 hafta 10 gün die duyunca kandırıldım sandım içim pır pır oldu ama ultrasonla ilgili ne verdiler beni sadece inceledi??a.s.

ay canım çok teşekkürler ben hep 1 hafta 10 gün die duyunca kandırıldım sandım içim pır pır oldu ama ultrasonla ilgili ne verdiler beni sadece inceledi??a.s.

ne verecekler bilmiyorum işten tekrar izin almak istemedim aynı gün yarın gidip alıcam.
ama sanırım ultrasonu bakan doktorun
kendi doktorumun yorumlaması için hazırladığı raporu verecekler.

çıktın galiba canım ben de çıkıorum oturamıorum daha çok karnım çokk kötü,umarım kötü bişiyler yoktur!!
ii akşamlar:)

pardon mesajı görmemişim !!teşekkürler:)
bana aynı doktor bakıo heralde o yüzden ayrı bi kağıt vermedi.tekrar teşekkür ederim:))

X