2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

günaydın cemrem.ben 4.ayın içerisinde sayılırım sanırım şu anda.bugün gittiğimde bilgi alırım artık.
evet göbeğim çıkmıyor daha 1.5 kg almışım.iyi aslında ama herekes göbeğin yok diyince sorun ettim.hareketlerinide hissetmeyince.şimdi internetten ataştırdım ilk hamileliklerde 22.haftalardan sonra hissedermiş bazı anne adayları.

bende henüz daha 1 kilo aldım ama göbişin maşallahı var banada ne çok çıkmış diolar yaklaşık 1.5-2 aydır hamiş pantolonu giyiyorum ben

kızlarrr çok moralim bozuk dün doktora gittim kontrole falan herşey çok iyiydi gördük miniğimizi üçlü testi verdik ama bir sorun var ben toplamda 7 kilo almışım doktor bana artık bu kadar kilo alma dedi çok alıyorum ne olacak benim bu halim ilerde gebelik preeklampsisinden korkuyorum doktorumda öyle aman allah korusun ya çok moralim bozuldu senağlama senağlama senağlama

miniğim bende ilk başlarda cok hızlı kilo aldım ama şuan dikkat ediyorum, ekmek hamur işi tüketme mümkün olduğunca sebze türü yemeye çalış. acıkdıkca bişeylere saldırma herzaman salatalık domates yoğurt bu şekilde atışdırmaya çalış

miniğim bende ilk başlarda cok hızlı kilo aldım ama şuan dikkat ediyorum, ekmek hamur işi tüketme mümkün olduğunca sebze türü yemeye çalış. acıkdıkca bişeylere saldırma herzaman salatalık domates yoğurt bu şekilde atışdırmaya çalış

sadece hamur işimidir yani bunun nedeni öle ise dikkat ederim hayatım ama başka bişeylerde varmı?

arkadaşlar sağlık ocağına kayıt yaptırdınızmı.ne zaman tetonoz aşısı olmamız gerekiyor.biginiz varmı.

ben bugün gidip sağlık ocağında kalp atışlarını dinlemek istiyorum.benim göbeğimde büyümüyor.dalga geçiyorlar nerde bu bebek diye.hareketlerinide hissetmiyorum.normal diye düşünüyordum ama iki gündür içime bir kurt düştü.

Canım biz daha dün gittik..kayıt yaptırmak için..çünkü daha öncesinde eve gelmişlerdi 3 aylık olunca gelip kayıt yaptırın demişlerdi...bana dün her ay bir uğramamı söylediler..5. aydan sonrada aşılar varmış...hepatit ve tetanoz sanırım..ama eşim benim çok titiz olduğu için bu konularda dünya kadar test yaptırmıştık..ben bağışık çıktım..yani hepatite gerek yok sanırım..

herkese merhaba

cinsiyetleri ögrenenlerin gözü aydın balım sanada gecmiş olsun,

gamze dün bende eve giderken merdivenlerden düşdüm allahdan eşim yanımdaydı destek aldım ondan ama bacağım kırıldı diye cok korkdum diz kapağım biraz sıyrıldı, herkesin dikkatli olması gerekiyor, düşünce aklıma sen geldin gercekdende endişe ediyor insan ama allahdan bi ağrı falan yok korkmamada gerek kalmadı

canım çok geçmiş olsun evet çok kötü oluyor Allahım dikkatli olmamaız lazım artık spor ayakkabı giyiyorum bu sıcakta napıyım önemli olan bebeklerimiz:roflol:

Ben 14 hafatlığım ama hala hiçbişey yiyemiyorum..pardon bir tek meyveyi gönül rahatlığıyla yiyorum..ama üzülüyorumda ya...bebeğe faydalı bişeyler yemem gerekir...ben daha 700 gr almışım..oda kahvaltı edip gittmiştim ondan heralde..:)hiç. almadım sayılır yani..ama karnım var..göbeğim biraz çıktı yani..normal pantolonlarımı giyemiyorum..çok dar...kan akışını yavaşlatır diye...hamile pantolonu giyiyorum...daha rahat oluyo..

bende henüz daha 1 kilo aldım ama göbişin maşallahı var banada ne çok çıkmış diolar yaklaşık 1.5-2 aydır hamiş pantolonu giyiyorum ben

nazocum özlemişim seni nasılsın artık erken hamilelik belirtilerinde tanıdık kimseyi göremiyorum diye oraya tıkılmıyorum :)) seni burda görünce hatrını sorayım dedim bende şubat annelerindeyim :)) kısmetse ozaman anne olcam :CüvCüv:

sadece hamur işimidir yani bunun nedeni öle ise dikkat ederim hayatım ama başka bişeylerde varmı?

miniğim herkesin bünyesi farklı kiminde meyva bile kilo yapar şahsen hamur işi yediğimde veya ekmeği cok tükkettiğimde bana kilo olarak geliyor ama sebze öyle değil vitamini hem bol hemde sindirimi kolay büyüzden sende dikkat et doktorunada danış sana daha net bilgi verir. benim doktorum ilerki dönemlerde ne yiyip ne yemiycem konusunda liste vericek mesela daha faydalı olucağına inanıyorum. inş başkada sorunun yokdur kafana takma. yediklerine dikkat et

benim ilk başlar aşırı gazım olduğu için pantolonların düğmeleri açık giyoyodum tam gaz gitti derken göbiş çıkınca bu sefer hamiş pantolonuna geçtim

nazocum özlemişim seni nasılsın artık erken hamilelik belirtilerinde tanıdık kimseyi göremiyorum diye oraya tıkılmıyorum :)) seni burda görünce hatrını sorayım dedim bende şubat annelerindeyim :)) kısmetse ozaman anne olcam :CüvCüv:

teşk nisancım iyiyiz çok şükür 4 aylık olduk artık :))) inş c.tesi cinisyeti öğrencez sen nasılsın bulantı falan herjangi bi sıkıntın varmı

Arkadaşlar ,
ben ilk aylarda 1,5 - 2 kilo aldım ama son gittiğimizde dpktora doktorum yarım kilo vermişsin dedi oysa ne söylendiyse onu yaptım kepek ekmek yedim vitamin sebze et türü herşeyden yedim. ama kilo vermişim bu ay bende kepek ekmeği bırakıp normal ekmek yemeye başaldım nasılsa ondanda protein var:))) ama evet katılıyorum hamur işleri kilo aldırıyor mesela doktorum bana hamur işi tatlı normal ekmek çikolata yemek yok dedi ama ben genede kaçırıyorum arada napıyım:))

teşk nisancım iyiyiz çok şükür 4 aylık olduk artık :))) inş c.tesi cinisyeti öğrencez sen nasılsın bulantı falan herjangi bi sıkıntın varmı

çok aşırı bulantılarım oldu hastanede kaldım baya 30 şişe kadar hastanede serum yedim 10 şişede evde devam ettim 48 kilo oldum şimdi biraz daha iyiyim pazartesi işe başladım artık serumsuz hayatıma devam ediyorum kollarımda zaten yer kalmamıştı ama hala bulantılarım var ilaç kullanıyorum böyle idare etcez heralde 4 aya kadar sora geçer dedi dr um bakalım ne olcak.
siz baya büyümüşünüz tabi :)) hayırlısıyla cinsiyetinide öğrenin bakalım bende tam onu sorcaktım belli oldumu diye demek daha belli olmamış cts söylersin merak ettim hayırlısı olsun:1hug:

çok aşırı bulantılarım oldu hastanede kaldım baya 30 şişe kadar hastanede serum yedim 10 şişede evde devam ettim 48 kilo oldum şimdi biraz daha iyiyim pazartesi işe başladım artık serumsuz hayatıma devam ediyorum kollarımda zaten yer kalmamıştı ama hala bulantılarım var ilaç kullanıyorum böyle idare etcez heralde 4 aya kadar sora geçer dedi dr um bakalım ne olcak.
siz baya büyümüşünüz tabi :)) hayırlısıyla cinsiyetinide öğrenin bakalım bende tam onu sorcaktım belli oldumu diye demek daha belli olmamış cts söylersin merak ettim hayırlısı olsun:1hug:

oooo çok geçmiş olsun tatlım yaaa neyse toparlamana sevindim mideni bulandırmıcak şeyler tercih et inş öğrenirsem sölerim ama ben h.snları giremiyorum ancak p.tesi :)))
seninde bu bulantıların inş 4 aya kalmadan hepten geçer

:))) benim tatlıyla aram sıfır hatta hiç tatlı yemediğime kan şekerim düşüyo mecburen bi iki çikolata taıyorum arada ağzıma onun dışında ekmeğide sadece sabhalrı yiyorum zaten öğlen ve akşam yemeğinde ekmek yesem yemeği yiyemiyorum hemen doyuyorum meyve salatalık salata yoğurt ayran çok seviyorum bide m.suyu

kızlarrr çok moralim bozuk dün doktora gittim kontrole falan herşey çok iyiydi gördük miniğimizi üçlü testi verdik ama bir sorun var ben toplamda 7 kilo almışım doktor bana artık bu kadar kilo alma dedi çok alıyorum ne olacak benim bu halim ilerde gebelik preeklampsisinden korkuyorum doktorumda öyle aman allah korusun ya çok moralim bozuldu senağlama senağlama senağlama

Günaydın kızlar,nasılsınız_?

miniğim bende 54 ile başlamıştım, 62 oldum şimdilerde:a015:Yani 8 kilo almış oluyorum. Ama öyle fazla birşey de yemiyorum aslında, ekmek, hamur işi çok fazla tüketmiyorum.Sadece her sabah 1 yumurta yemeye çalışıyorum, süt, yoğurt vb. bol tüketiyorum, sebze, meyve bol yiyorum.Bir de hergün bir dondurmam var.

Ama, ben her yaz zaten en az 4 kilo alıyorum, bunu da ona bağlıyorum.Yaz döneminde uykularım düzenli oluyor, ya da kışa göre daha fazla uyuyorum. Ben uykusuz kaldığım anda kilo vermeye başlarım.
Yine de korkmaya başladım, diğerlerinde böyle olup olmadığımı da hatırlamıyorum, aradan o kadar uzun süre geçince unutuşuyorlayhayhoy

oooo çok geçmiş olsun tatlım yaaa neyse toparlamana sevindim mideni bulandırmıcak şeyler tercih et inş öğrenirsem sölerim ama ben h.snları giremiyorum ancak p.tesi :)))
seninde bu bulantıların inş 4 aya kalmadan hepten geçer

amin canım işallah çok sağolasın tamam pazartesi sölersinsırnaşık şey

X