2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

ayçacım 1 hafta erken demişsin ultrasonda benimde öle 3 gün erken gösteriyo ben şimdi son adet tarihime göre 9+2yim ama dra 8+1 günlükken gitmiştim dr bana 8+4 dedi ben şimdi 9+2 miyim yoksa 9+5 mi kafam karıştı yahu seninde erkenmiş die sorim dedim fisfisfis:sm_confused::uhm:

merhaba kızlar ben haziran annesi olucam inşallah...haziran anneleri için hazırladığım ve birbirimizin ne zaman doğum yapacağını,dahasonraki günlerde baş popo mesafesi ölçümleri,ilerleyen günlerde bebişinizin kaç gr.olduğunu,cinsiyetini,adını gösteren bir liste..sizin varmı bilmiyorum ama,sizede yapabilirim...paylaşımlarınızda çok faydalı olacağına inanıyorum...bana bebeğinizin muhtemel doğum tarihini yazarsanız listeyi oluşturabilirim

ayçacım benim muhtemel doğum tarihim 22 ocak şimdiden teşekkürler:1hug:

kızlar şu folik asiti bende 1 tane içiyorum.şimdi sizin yazdıklarınızı okuyunca acaba yanlış mı içiyorum dedim ama kutunun üstündede 1 tane yazıyo:uhm: bide kimsevitamin içmiyomu ya bana dr.verdi of ya kafam karıştı..

akadaşlar sizdede sürekli idrara çıkma varmı gece 5 kere kalktım böbreklerim ağrıyo,miem bulanıyo,halsizimkafamçokkarıştısenağlama

kızlar dr.bana da folbiole devam et dedi,ayrıca kanım düşük çıktı,demir hapı gynnoferon diye bir hap verdi,günde bir kez kullancam size verildi mi?

banada verdi canım ama miğdemi daha çok bulandırdı aç karnına içiliyo bide dr. biraz erteleyelim dedi:1no2:

kızlar günlük almanız gereken folik asit miktarı 0,4mg.folik plus adlı ilaç günde 3 tane alınınca 0,4mg oluyor.folbiolun ise dozajı biraz yüksek bazı doktorlar onu öneriyorlar.onun 1 tanesi 5mg.1 tane içilmesi yeterli hatta fazla bile olur........
barclicim uzun süre ultrasonla internet tarihim uyuşmadı.bunu sürekli doktoruma sordum.ben internetten hafta hafta takip ettiğimi.neye göre takip edeceğimi sordum..oda ilk aylarda farklılık olabileceğini,yumurtlamadan kaynaklandığını,son aylarda uyuşabileceğini söyledi...
şimdi uymlu sende internete göre hesapla,doktorunada sor isetersen.......

1-barcli....................................1 ocak.............9+2
2-almina-Göksu........................5 ocak.............8+5
3-ezra2001...............................5ocak..............8+5
4-gülsü...................................11ocak..............7+6
5-suprise................................11ocak..............7+6
6-montesori............................12ocak...............7+5
7-istridyeyim_incimsin.............13 ocak.............7+4
8-hera796 ..............................13 ocak.............7+4
9-talya....................................15 ocak.............7+2
10-cidy.....................................22 ocak..........6+2
11-fatocum...............................22ocak............6+2
12-nisan4234............................24ocak.............6+0
13-birgül38...............................24ocak.............6+0
14-melegim16..........................26ocak...............5+5
fatocum sen kayıtlısın zaten

Doğru canım benim ki Folbiol sağol içim rahatadı.aslında bu benim ikinci bebeğim ama 10 yıl geçti onda hiç birşey anlamamıştım bunda fenayım.sanki ilk kez hamileyim

önemli değil fatocum
bu arada cidycim senin listen tabiki dama atılmdı istersen sen devam edebilirsindemir hapı ve vitamin genelde 16.haftadan sonra veriliyor...sizin bu dönemlerde bulantı yapabilir.....

1-barcli....................................1 ocak.............9+2
2-almina-Göksu........................5 ocak.............8+5
3-ezra2001...............................5ocak..............8+5
4-met.nur.................................5 ocak.............8+5
5-gülsü...................................11ocak..............7+6
6-suprise................................11ocak..............7+6
7-montesori............................12ocak...............7+5
8-istridyeyim_incimsin.............13 ocak.............7+4
9-hera796 ..............................13 ocak.............7+4
10-talya....................................15 ocak.............7+2
11-cidy.....................................22 ocak..........6+2
12-fatocum...............................22ocak............6+2
13-nisan4234............................24ocak.............6+0
14-birgül38...............................24ocak.............6+0
15-melegim16..........................26ocak...............5+

o duygusallık bendede başladı fatocum. kızlar ben folbiol kullanıyorum günde 1 kere tok karnına.bu ilacın dozu diğerine göre çok olduğu için günde 1 kere.ben bu ilaçı hamile kalmadan önce başlamıştım dr tavsiyesi üzerine.canlarım içinizi ferah tutun hayırlısıyla Rabbimizin izniyle hepimiz bebişlerimizi kucaklarımıza alacağız.

X