2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

sende mi canım kız istiyordun.biliyorum neyi çok istiyosan tersi oluyoo.eskiden beri kız çocuklarına bayılıyorum ve hepte demişimdir ben kız çok istiyorum ama benim erkek çocuğum olucak.o zaman benimde senin gibi erkek olucak galiba:))napalım bizde kaynana oluruz:dance::dance:senin 4 ay olmadan belli olmuş bak erkek daha erken belli oluyor,kız olsaydı 4. ayda yada daha sonra belli oluyor.hayırlı evlat versin allah hepimize,eli ayağı düzgün olsun,erkek kız farketmez.

canım benım dr 12, haftada % 90 kız haftaya gel kesinleştirelım dedı,ben hala gitmedim ama ,bence erkek kız olayı farketmıo,ultrasonda anlayabılmek önemlı bakalım benım dr tutturabıldımı merak edıorum aslında

merhaba kıslar, nasılsınız, bebişler nasıl. Okuduğum kadarıyla herkes ii gibi:emir_bebek:
Balım, inşallah gönlüne göre olmuştur, ama artık 2 erkekimiz, 2 kızımız oldu. Hadi bakalım arkadaşlar, yavaş yavaş cinsiyetler beli olmaya başladı.
bhcg nin 50 nin altında erkek üstünde kız olması olayı da kesin değil montesorinin dediği gibi, ama kız bebeklerde bhcgnin daha yüksek çıkma ihtimali oluyormuş.O yüzden tutabiliyor bazen.
Nazobülo geçmiş olsun canım sana da , aslında hepimizin yapması gereken birşey sonuçta ayakları yukarı kaldırmak, sabahtan akşama sandalye üzerinde ayaklarımız sürekli sarkık aşağıda. Eve gidince kaldırmaya çalışıyorum ama.
Kıslar bebek için bende hemen oda takımı düşünmüyorum, ilk 5-6 ay bizim odada yatsın diye düşünüyorum, ondan sonra yaz dönemi gelecek zaten o zmana kendi odasını ayıracağım. Ama sepetlere de o kadar para verip, arkasından atmaya kıyamıyorum.O yüzden sanırım sadece yatak alacağım, daha sonra takımı parça parça tamamlayacağım.Sizler ne düşünüyorsunuz.

bende canım şimdi almayacağım oda takımı,geçenlerde bır bebek mağazasında gördüm sepet deilde,tekerleklı yatak,istediğin yere götürebılıosun,mobılya deıl ama,aynı zamanda altındakı yatağını kaldırdınmı oyun alanı oluo çocuğa,kenarları yüksek ,bebiş onun içinde yuvarlanıp durabılır,hem bu 1 yada 2 yaşa kadar kullanılabılıosun,çok araştırmadık daha ama şimdilik bu mantıklı geldı,nasılsa epey bir sure çocuk bizimle kalacak,

bende canım şimdi almayacağım oda takımı,geçenlerde bır bebek mağazasında gördüm sepet deilde,tekerleklı yatak,istediğin yere götürebılıosun,mobılya deıl ama,aynı zamanda altındakı yatağını kaldırdınmı oyun alanı oluo çocuğa,kenarları yüksek ,bebiş onun içinde yuvarlanıp durabılır,hem bu 1 yada 2 yaşa kadar kullanılabılıosun,çok araştırmadık daha ama şimdilik bu mantıklı geldı,nasılsa epey bir sure çocuk bizimle kalacak,

Evet ezracım, en güzeli öyle birşey aslında, ilerde oyun alanı olarakta kullanabiliriz.

ezra dediğin bebek sepeti tarzındaki şey çok hoş bir şeye benziyor, bir daha gittiğinde markasını falan alsana bende bir bakıyım buralarda

merhaba kıslar, nasılsınız, bebişler nasıl. Okuduğum kadarıyla herkes ii gibi:emir_bebek:
Balım, inşallah gönlüne göre olmuştur, ama artık 2 erkekimiz, 2 kızımız oldu. Hadi bakalım arkadaşlar, yavaş yavaş cinsiyetler beli olmaya başladı.
Bhcg nin 50 nin altında erkek üstünde kız olması olayı da kesin değil montesorinin dediği gibi, ama kız bebeklerde bhcgnin daha yüksek çıkma ihtimali oluyormuş.o yüzden tutabiliyor bazen.
Nazobülo geçmiş olsun canım sana da , aslında hepimizin yapması gereken birşey sonuçta ayakları yukarı kaldırmak, sabahtan akşama sandalye üzerinde ayaklarımız sürekli sarkık aşağıda. Eve gidince kaldırmaya çalışıyorum ama.
Kıslar bebek için bende hemen oda takımı düşünmüyorum, ilk 5-6 ay bizim odada yatsın diye düşünüyorum, ondan sonra yaz dönemi gelecek zaten o zmana kendi odasını ayıracağım. Ama sepetlere de o kadar para verip, arkasından atmaya kıyamıyorum.o yüzden sanırım sadece yatak alacağım, daha sonra takımı parça parça tamamlayacağım.sizler ne düşünüyorsunuz.

canim bende chico nun oyun parki da olabilen yataklarindan aliyim diyorum

Valla kızlar bende aynı fikirdeyim, hemen oda takımı almayacağım, nasılsa ilk altı ay benimle yatacak, kızkardeşim yeğenimin beşiğini saklamış onu alacağım ilk altı ay için.

Bende aslında benim kendi bebekliğimden kalan araba gibi tekerlekli sepetim duruyormuş annem dedi, onu alıp kullanayım diyorum, o olmazsa görümcem bu yıl doğum yaptı onun sepeti var onu alırım diyorum

Kızlarr nasıl bir yağmur var burada anlatamam gökten boşalırcasına yağıyor, şimşek gökgürültüsü bir taraftan, aynı ekim-kasım gibi oldu ayy ne güzel özlemişim sonbaharı kışı valla

canım benım dr 12, haftada % 90 kız haftaya gel kesinleştirelım dedı,ben hala gitmedim ama ,bence erkek kız olayı farketmıo,ultrasonda anlayabılmek önemlı bakalım benım dr tutturabıldımı merak edıorum aslında

hadi ya:))12.haftada belli oldu yani,tabi bide bebeğin göstermeside önemli kapatabiliyomuşta,yada dönmüyomuş,ayy çok sevindim.haftaya salı bende gidicem 12 hafta olucak tam ayyyy benimkide belli olurmu ki yaaa.hiç beklemiyorum ama doktor söylerse şok olurum.yaaa bişey sorucam benim arkadaşımda hamile aramızda 1 hafta falan var,o benden sonra ama ultrasonda 9 haftalıkken baktıklarında bebek hareket ediyormuş ve ultroson çubuğunu ayağıyla itiyormuş.seninde bu haftalarda hareketlimiydi,benimkisinde ben böle bi haraket falan görmedim.acaba benimkinde bi problemmi var acaba diye şüpheye kapılıyorum.

kızlar oohoooooo sohbet nası ilerlemiş alınacaklara falan gelmiş yani. bizde işlerin yoğunluğundan giremiyoruz hiç sorandaa yok ner de bu kız falan diye senağlama bak hamileyim alınganım haa şakkıdı :roflol:

kizlar hastaneden geldim ense kalinligi 2,8mm cikti doktor sinirin üstünde dedi moralim cok bozuldu :KK43:(
kan testi yaptilar oda 10 gün sürermis sonuc icin. napcam ben simdi :KK43:(

kızlar oohoooooo sohbet nası ilerlemiş alınacaklara falan gelmiş yani. bizde işlerin yoğunluğundan giremiyoruz hiç sorandaa yok ner de bu kız falan diye senağlama bak hamileyim alınganım haa şakkıdı :roflol:

Miniğim merhaba hoşgeldin nerelerdesin sen, senin minik ayaklı göbiş resmi avatarını görmeyi özledik valla, iyimisin

kizlar hastaneden geldim ense kalinligi 2,8mm cikti doktor sinirin üstünde dedi moralim cok bozuldu :KK43:(

Cidy canım moralini bozma benim bildiğim sınır 3 ama sizin oradaki doktorlara göre farklımı ki acaba, kan testi sonuçların da çıksın hepsinin verdiği ortak sonuç önemli, şu an için henüz karar verme bence canım

Miniğim merhaba hoşgeldin nerelerdesin sen, senin minik ayaklı göbiş resmi avatarını görmeyi özledik valla, iyimisin

iyiyim canım saol hepinizinde iyi olduğunu bilip kapatmak zorunda kalıyorum dedim ya işler çok yoğun bu sıralar ama valla çok özledim sizi yaa aklım burda elim işte yani bu arada senin o mini mini göbüşünüde gördüm canım yaaa çok tatlı allahım maşallah nazar değmesin hiçbirimize :nazar: a.s. a.s. a.s.

CANIM YA ÜZÜLDÜM BAK ŞİMDİ AMA DUR BAKALIM DR.LARDA HATA YAPAR BELKİ YANLIŞ ÖLÇMÜŞTÜR ÇOK HASSAS BİŞİ ÇÜNKİ TESTLER Bİ ÇIKSIN DA KENDİNİ ÜZME İNŞALLAH TESTLER İYİ ÇIKAR:nazar:

Yaa kizlar ekrana bu fotolarinizi nerden girerek koyuyosunuz.ben bir türlü bulamiyorum nerden olduğunu.bana yardimci olursaniz sevinirim:))

Hoşgeldin canım, yarım gün girilmese anında sayfalar çoğalıyor zaten, okumak için 2 saat geçiyoır :lepi::lepi:

hadi ya:))12.haftada belli oldu yani,tabi bide bebeğin göstermeside önemli kapatabiliyomuşta,yada dönmüyomuş,ayy çok sevindim.haftaya salı bende gidicem 12 hafta olucak tam ayyyy benimkide belli olurmu ki yaaa.hiç beklemiyorum ama doktor söylerse şok olurum.yaaa bişey sorucam benim arkadaşımda hamile aramızda 1 hafta falan var,o benden sonra ama ultrasonda 9 haftalıkken baktıklarında bebek hareket ediyormuş ve ultroson çubuğunu ayağıyla itiyormuş.seninde bu haftalarda hareketlimiydi,benimkisinde ben böle bi haraket falan görmedim.acaba benimkinde bi problemmi var acaba diye şüpheye kapılıyorum.

walla benim bebiş sere serpe yatıodu gördü sanırım dr ben anlamıom kı,9 haftalıkken yada 10 du ben gittigimde,ufak ufak elleri ayakları çıkmıştı hareket edıodu,ama çok da aşırı deıl,bıde ben dr a gitmeden önce hep çikolata yiyorum,çikolata bebeğin hareketlenmesini sağlıo,bence içini rahat tut,şüphelenecek bi durum yok,kimisi hareketlı olur kimisi uslu,bende karnımda hiç hissedemıorum mesela, o kadar yokluorum karnımı ama,değişio herkese göre

X