2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

hanımlar diş etlerinde problem yaşıyan varmı? benim fena durumdalar. kocaman bir şişlik oldu ve ameliyatla alınması lazım. doktordan izin bekliyorum. feci durumdayım. tüm ağzımın içi yara sanki. her fırçalamamda mahvoluyorum. çok dikkat edin dişlerinize iyi bakın... hamilelikte normalmiş. çoğu kadının başına geliyormuş ama çok acı veriyor.

bendede diş eti çekilmesi var.diş köklerim açıldığı için çok hassaslar soğuğa sıcağa karşı.birde sensodyn kullanıyorum yani ona rağmen.gerçi gece bulantılarım çok olduğundan bazen fırçalamadan kendimi zor atıyorum yatağa.onunda etkisi vardır herhalde:çok üzgünüm:

bendede diş eti çekilmesi var.diş köklerim açıldığı için çok hassaslar soğuğa sıcağa karşı.birde sensodyn kullanıyorum yani ona rağmen.gerçi gece bulantılarım çok olduğundan bazen fırçalamadan kendimi zor atıyorum yatağa.onunda etkisi vardır herhalde:çok üzgünüm:

valla çok dikkat et ben mahvoldum güzelim. ilerlemeden bir şekilde önlemini al ... sensody kullanıyorum da bence bir işe yaradığı yok. diş ipi gargara da muhakkak kullan dedi... günde 3 kere fırçalıycaksın dedi. görsen halimi habire banyoda diş fırçalıyorum ama nafile...

valla çok dikkat et ben mahvoldum güzelim. ilerlemeden bir şekilde önlemini al ... sensody kullanıyorum da bence bir işe yaradığı yok. diş ipi gargara da muhakkak kullan dedi... günde 3 kere fırçalıycaksın dedi. görsen halimi habire banyoda diş fırçalıyorum ama nafile...

çok üzüldüm umarım biranönce kurtulursun:çok üzgünüm:diş ipi kullanmak lazımda ben çok üşeniyorum.:uhm:şu bulantılarım geçsede artık rahatlasak bebişimde bende.

hanımlar diş etlerinde problem yaşıyan varmı? benim fena durumdalar. kocaman bir şişlik oldu ve ameliyatla alınması lazım. doktordan izin bekliyorum. feci durumdayım. tüm ağzımın içi yara sanki. her fırçalamamda mahvoluyorum. çok dikkat edin dişlerinize iyi bakın... hamilelikte normalmiş. çoğu kadının başına geliyormuş ama çok acı veriyor.

çok geçmiş olsun canım benimde bugünlerde dişetlerim kanıyo ne yapıcam hiç bilmiyorum

İkili teste gidecek arkadaşlar inşallah iyi haberler alırsınız ve de bebişlerinizi fıkır fıkır sağlıklı bir şekilde görürsünüz...

çok geçmiş olsun canım benimde bugünlerde dişetlerim kanıyo ne yapıcam hiç bilmiyorum

sağol canım. valla temiz tutacaksın diyo. kanıyor acıyor diyorum fırçalıycaksın bol bol iyi bakıcaksın diyo başka bişey demiyor doktor.

günde 3 kerer muhakkak fırçala dedi. diş ipiyle temizle dedi.

bende gidicem 2li testimin sonucu çıkmış ayy çok heyecanlıyım
bakalım drumuz ne diyecekk
herkes hayırlı haberlerle döner iinş

hastaneye gidenler inşallah hayırlı haberlerle gelirsiniz evlerinize.inşallah herkesin bebeği sağlıklıdır rabbim herkese nasip etsin.kimseye aratmasın.aminn

arkadaslar insallah hepiniz hayirli ve güzel haberlerle dönersiniz :)
dis eti problemi ceken arkadaslar gecmis olsun bilirim nekadar kötü oldugunu ben kizimda cok cektim hamilelik boyunca hic gecmedi aman ihmal etmeyin dislerinizi.

diş problemi olan arkadaşlar biraz karadut yiyin faydası olur tamda zamanı heryer karadut kaynıyor. ağızdaki yaralara birebirmiş

bende gidicem 2li testimin sonucu çıkmış ayy çok heyecanlıyım
bakalım drumuz ne diyecekk
herkes hayırlı haberlerle döner iinş

umarım hayırlı haberler verirsin.birde bak bakalım b-hcg değerin kaçmış.50 nin altındaysa bebek erkek olur diyolar bakalım tutacakmı.benimki 27 ama cinsiyet henüz belli değil.:1rolleyes:

umarım hayırlı haberler verirsin.birde bak bakalım b-hcg değerin kaçmış.50 nin altındaysa bebek erkek olur diyolar bakalım tutacakmı.benimki 27 ama cinsiyet henüz belli değil.:1rolleyes:

amin inş bakıcam cnm bakmaz olurmuyum hiççnaniknanik

"Prenses Doğum" adı verilen ağrısız doğum yöntemiyle, sancı çekmeden, o dayanılmaz ağrılara katlanmadan anne adayları bebeklerini kucağına alabiliyor. Hastanemizde epidural anestezi ile ağrısız ve normal doğum; beceri ve deneyimli uzman bir kadroyla ve en son teknolojinin ürünlerini kullanarak yaptırılmaktadır. Hastanemiz Kadın Hastalıkları Uzmanı Operatör Dr. Sinan Küçük ağrısız doğum yapmak isteyen anne adaylarının tercih ettiği 'Prenses Doğum' yöntemini anlattı.

“Ağrısız doğum; doğum sancıların karında basınç, kasıklarda baskı şeklinde algılandığı tamamen normal bir doğumdur. Bu yöntemle anne adayları ağrısız doğum ile karnındaki bebeğin tüm hareketlerini hissederken, sancı hissetmiyor. Epidural anestezi ile doğum; ağrıların giderilmesinde en etkili yoldur.” Epidural anestezinin hem normal hem de sezaryen doğumların son derece rahat ve keyifli geçmesini sağladığını söyleyen Op.Dr.Sinan Küçük, güvenle uygulanan modern bir tıbbi yaklaşım olduğunu belirtti.

“Prenses Doğum” da iğnenin yapılmasıyla vücudun bir süre sonra uyuşmaya başladığını belirten Op.Dr.Sinan Küçük epidural anestezi nedir sorusuna şöyle cevap verdi: “Epidural anestezi, vücudun belirli bir bölgesindeki ağrı iletimini durduran bölgesel anestezi türlerinden biridir. Doğum ağrısını kontrol altına almanın en etkili yöntemi olmakla birlikte sezaryen başta olmak üzere bel seviyesi altında yapılan pek çok ana cerrahi ameliyat epidural anestezi ile yapılabilir.” dedi.

Deneyimli ellerle yapılan epidural anestezinin hiç bir tehlikesi olmadığını vurgulayan Dr.Küçük: “Çok nadir olarak işlemden sonra bir hafta-on günlük baş ağrıları yaşanabilir. Kullanılan ilaçlara bağlı olarak hafif alerjik bir reaksiyon gelişebilir ve hastada birkaç saatlik kaşıntı ortaya çıkabilir.” Prenses doğum diğer adıyla ağrısız doğumun avantajlarını anlatan Kadın Hastalıkları Uzmanı Operatör Dr. Sinan Küçük “doğumda annenin bilinci açık olduğu için sezaryen sırasında doğuma katılabilir, ameliyat devam ederken bebeğini kucağına alabilir.

Epidural anestezinin dezavantajı hastanın isteği ile normal dozdan daha fazla ağrı kesici yapıldığında ıkınma hissi azalacağı için doğumun ikinci evresi uzayabilir ve vakum ya da forseps uygulanması gerekebilir. Nadiren işlem sonrası idrar yapma hissi birkaç saatliğine azalabilir. Bacak sinirlerinde hissizlik çok nadiren görülen ve genelde geçici bir komplikasyondur. Epidural anestezi ile prenses doğumun en sık görülen yan etki tansiyon düşmesidir. Omurilik içinde ağrı ve motor iletimi sağlayan sinirler dışında istemsiz çalışan kasların fonksiyonlarını kontrol eden sinir lifleri de bulunur. Bu liflerin etkilenmesi durumunda kan damarlarında gevşeme ve genişleme meydana gelerek tansiyon düşüklüğü ortaya çıkabilir. Bu ani tansiyon düşmesinin önüne geçmek için işlemden hemen önce damar yolundan yaklaşık 1 litre sıvı hızlı bir şekilde verilerek damar yolunun dolması sağlanırsa sorun yaşanmaz.”

Kimlere epidural anestezi uygulanmaz sorusuna; Op.Dr.Sinan Küçük şöyle cevap verdi: “Hastada kanama, pıhtılaşma bozukluğu, epidural yapılacak bölgede veya vücutta yaygın enfeksiyon bulunması halinde epidural anestezi uygulaması önerilmez.” Epidural anesteziyle doğum yapmak isteyen anne adayları hastanemize gelerek uzmanımızla tanışarak ayrıntılı bilgi alabilirler.

Son düzenleme:
saol cnm verdiğin bilgiler için bende böle doğum düşünüyodum ama ıkınma olmadığı için bebeğin çatıda kalması durumu var ve buda bebeğin nefes almasını zorlaştırıyo etrafımda böle doğum yapan var ama ben yinede korkyrrm ne yapacağım hiç bilmyrm eşime diyrm ki yalnız gidemem o odaya gidemem işte ayy şimdi bile ağlayacağım çıktı

X