2009 mayıs anneleri bebeklerimize neler almaya başladık

tülaycım çok güzel bunlar yaa hele o etekliye bayıldım:) güle güle giydirmek kısmet olur inşallah :)

evet canım banada komşum söylemişti doğduktan hemen sonra temizlemek için yani.ama bilmiyorum karar veremiyorum şimdi sapasağlam hiç bi özürü yok kayınvalidem iyi saklamış.şimdi kanlanır felan bide lekesi çıkmazsa aslında bebeğim için değer olsun varsın ama eşim 29 yaşında 29 senedir bişey olmamış şimdiden sonra olursa üzülürüm bebeğim içinde kullanırım diye düşünüyorum.acaba bu bez temizlemek için kullanılabilirmi.ya sitede acaba hiç ebe falan yokmu sorsak danışsak neler lazım oluyo gerçi her hastanede bir olmuyo ama amaaaaaan ne uzun yazdım yaaa

evet canım o dediğini annemde söyledi. bebek doğduğunda temizlemek için bir bez istiyorlarmış. annemde şalaşpor diye bir bez almış. en yumuşak bezmiş. (adını yanlış söylemiş olabilirim) silip atmak için. bence babasının kundağına yazık olur. şöyle tülbent gibi yumuşak birşey daha iyi olur zannımca. ha bu arada özel hastanede böyle birşeye ihtiyaç duyulacağını da düşünmüyorum ama ben yine de doğum çantama koyacama.s.

kızlar aldığınız cicileri gördükçe çıldırıyorum! delikafadulden hepsi çoookkkk güzeller:nazar: bende bizimkileri koymak için sabırsızlanıyorum. fotolarını çektim ama koymak için evime gitmeyi bekliyorum tatil bitince inşallah.gamyoncuiremsu

cok güzel şeyler almişsiniz gene kizlar :) yegenlerimiz hayirli mutlu huzurlu günlerde giysin inşaAllahhhh Şeniz

Ay Pınar - Tülay çok güzel şeyler ya eksik kalmadı valla hepsini tamamladınız.Bir mevlüt kıyafetleri kalmış.Yerim ben onları süperler.:nazar::nazar::nazar:

tutkuncum mevlüt takımını nasıl alıcaksın ben bir beyaz bir pembe takım gördüm karar veremedim gelinlik gibi kabarık tüllü ayakkabıları ve şapkasıda tüllü çok süslü bir şey

tülaycım tatlım allahım iyi günlerde kullanmayı nasip etsin pınarcım arkadaşının eline sağlık yelek ve patikler süper olmuş

Canım Allah güle güle yatırmayı nasip etsin:nazar:

Pınarcım aldıkların çok güzel güle güle giydir inşallah

Tülaycım etek bile almışın ayy yerim onu ben çok şirin zaten kız bebeklere etekleri elbiselri çok yakıştırıyorum bide etekler kısa olupta alttan bezi gözüküyor paytak paytak yürümeye başladıkları zaman ayy bayılıyorum ozaman o hallerine Allahım ogünleride gçrelim inşallah hepimiz:nazar:

cok güzel şeyler almişsiniz gene kizlar :) yegenlerimiz hayirli mutlu huzurlu günlerde giysin inşaAllahhhh Şeniz

Ay Pınar - Tülay çok güzel şeyler ya eksik kalmadı valla hepsini tamamladınız.Bir mevlüt kıyafetleri kalmış.Yerim ben onları süperler.:nazar::nazar::nazar:

Sağolasınız teyzeleriiii a.s. Hepsi sağlıkla giysinler inşallah cicileriniii :ecrin_bebek:

evet canım o dediğini annemde söyledi. bebek doğduğunda temizlemek için bir bez istiyorlarmış. annemde şalaşpor diye bir bez almış. en yumuşak bezmiş. (adını yanlış söylemiş olabilirim) silip atmak için. bence babasının kundağına yazık olur. şöyle tülbent gibi yumuşak birşey daha iyi olur zannımca. ha bu arada özel hastanede böyle birşeye ihtiyaç duyulacağını da düşünmüyorum ama ben yine de doğum çantama koyacama.s.

kızlar aldığınız cicileri gördükçe çıldırıyorum! delikafadulden hepsi çoookkkk güzeller:nazar: bende bizimkileri koymak için sabırsızlanıyorum. fotolarını çektim ama koymak için evime gitmeyi bekliyorum tatil bitince inşallah.gamyoncuiremsu

Tamam bacım sen bi dön evine hepsini görmek istiyoruz zaten cicilerin delikafadulden

tutkuncum mevlüt takımını nasıl alıcaksın ben bir beyaz bir pembe takım gördüm karar veremedim gelinlik gibi kabarık tüllü ayakkabıları ve şapkasıda tüllü çok süslü bir şey

Bende beyaz olsun istiyorum. Çok güzel oluyor ya. Bak eksik listeme ekleyeyim bunu da unutmuşum :1shok:

tutkun,semra,bengi.mutahhara teşekkür ederim arkadaşlarım.pınar ve tutkun bende beyaz almayı düşünüyorum mevlüt için.beyendim çok şık bişey.alırsam resmini koyarım.

:roflol::roflol::roflol:bu konuda en hızlı benim galiba ben alkdım bilee :roflol:

[img=http://img3.imageshack.us/img3/8716/cicilerimiz016pe7.th.jpg]B]

:nazar:
:roflol::roflol::roflol:bu konuda en hızlı benim galiba ben alkdım bilee :roflol:

:nazar: canım çok güzel çok beğendim bebişine hayırlısıyla giydirirsin inşallah prenses gibi olur valla:nazar:a.s.

PINARRR kıs sen defnenın hiç bi eksiini bırakmadın yahu...
cok guseller hepsı arkadasım yaaaaa...gule gule gıysın defnemız ınşallahhhh...bu cıcıler ustundede goruruz ınsallahhh..hepsı bırbırınden gusel...
TULAyCIM senınkılerde ole.cok cıcıler en cokta su taytlı etek bayıldım valla ona... kıslar ya sıze baktıkca kendım hıç bişi almamış gıbıyım...oglusumun henuz sadece hastane cıkısı war...

Ay bende beyaz düşündüm ama daha karar veremedim.Pembe de farklı olur aslında.

tutkun,semra,bengi.mutahhara teşekkür ederim arkadaşlarım.pınar ve tutkun bende beyaz almayı düşünüyorum mevlüt için.beyendim çok şık bişey.alırsam resmini koyarım.
Koy canım ben hala foto eklemeyi yapamadım şu tel den öğreneyim sayfaları doldurcam.

Kız çok tatlı ya iyi günlerde inşallah
Pınarcım bak unuttuğun bişeyi buldum.:lepi:

Canım çok güzel ya. Çok da yakışacak prensesimize. Bizde dün akşam kayınvalidemle baktık, çok beğendik bi tane. Alıcaktım ama bu seninki gibi içindeki badisi aynıydı. Acaba çocuk yaz günü terler mi diye düşündük? Biraz daha bakınayım bari dedim...

PINARRR kıs sen defnenın hiç bi eksiini bırakmadın yahu...
cok guseller hepsı arkadasım yaaaaa...gule gule gıysın defnemız ınşallahhhh...bu cıcıler ustundede goruruz ınsallahhh..hepsı bırbırınden gusel...
TULAyCIM senınkılerde ole.cok cıcıler en cokta su taytlı etek bayıldım valla ona... kıslar ya sıze baktıkca kendım hıç bişi almamış gıbıyım...oglusumun henuz sadece hastane cıkısı war...

Sağol canım. Kıyafet konusu bitti artık. Yine beğendiğim şey olursa alırım ama büyük alacağım. Kışa falan giymesi için. Saydım da 40 tane kısa,uzun çıtçıtlı badi almışım delikafadulden Giyemeden büyüyecek kuzum valla :1shok:

Koy canım ben hala foto eklemeyi yapamadım şu tel den öğreneyim sayfaları doldurcam.

Evet canım sağolasın a.s.

Kızlar bu arada emzik, biberon falan araştırıyorum da. En iyi marka AVENT diyorlar. Netten baktım. Bayağı ödüller almış bu marka. Gaz önleyici özelliği falan varmış. Ondan alacağım bende. Bilginiz olsun istedim a.s.

Canım biberonu ben Dr Brown aldım dr bebeğinin üstünde denemiş ve üretmiş nefes alıp verme gibi bir sürü şey anlattılar.Dastini den aldık.Bu arada ordan mevlüt kıyafeti almış arkadaşım diğer modellerden farklıydı şapkası var fırfırlı elbiseside çok güzel bir bak istersen.Daha baharlık gibi

DR BROWN U bende duydum cok ıyıymiş kullananlar ole soyluyor,bebeğin emerken en ıyı befes aldıgı we gaz yapmayan bı bıberonmuş kızlar..
kızlar ya mewlut için daha cok erken değilmi ya bızım buaralarda bebek yanılmıyosam bıkac aylık buyudukten sonra falan oluo o mewlut.kesın bılmıorum kac aylık oldugunu ama ole hemen olmuyo yahu...

Canım biberonu ben Dr Brown aldım dr bebeğinin üstünde denemiş ve üretmiş nefes alıp verme gibi bir sürü şey anlattılar.Dastini den aldık.Bu arada ordan mevlüt kıyafeti almış arkadaşım diğer modellerden farklıydı şapkası var fırfırlı elbiseside çok güzel bir bak istersen.Daha baharlık gibi

Aaaa sağolasın canım. Bakayım hemen bende yerimseniben

DR BROWN U bende duydum cok ıyıymiş kullananlar ole soyluyor,bebeğin emerken en ıyı befes aldıgı we gaz yapmayan bı bıberonmuş kızlar..
kızlar ya mewlut için daha cok erken değilmi ya bızım buaralarda bebek yanılmıyosam bıkac aylık buyudukten sonra falan oluo o mewlut.kesın bılmıorum kac aylık oldugunu ama ole hemen olmuyo yahu...

Canım bizde genelde 40'ı çıkınca yapılıyor. Ama kayınvalidem bebek 2 yada 3 haftalıkken falan yaparız ki hem duası okunmuş olur hemde bebeği görmek isteyenler bi arada gelmiş olurlar, sana da elli kere iş çıkmaz dedi. Çok pratiktir kendisi a.s Çok küçük olmaz mı dedim. Giysisini giydirir, dua okunurken ana kucağına otuttururuz. Halası da yanında olur. Kimseye elletmeyiz. Ama herkes görmüş olur dedi. Mantıklı geldi banada...

:nazar:

:nazar: canım çok güzel çok beğendim bebişine hayırlısıyla giydirirsin inşallah prenses gibi olur valla:nazar:a.s.

çok saol canımm Allah razı olsunnn

teşekkür ederim ederizz teyzesiii

Canım çok güzel ya. Çok da yakışacak prensesimize. Bizde dün akşam kayınvalidemle baktık, çok beğendik bi tane. Alıcaktım ama bu seninki gibi içindeki badisi aynıydı. Acaba çocuk yaz günü terler mi diye düşündük? Biraz daha bakınayım bari dedim...

canım penyesi zaten çokta kalın değil yani altınada ince bişiler giydirsen hiçç terletmezz

Sağol canım. Kıyafet konusu bitti artık. Yine beğendiğim şey olursa alırım ama büyük alacağım. Kışa falan giymesi için. Saydım da 40 tane kısa,uzun çıtçıtlı badi almışım delikafadulden Giyemeden büyüyecek kuzum valla :1shok:

Evet canım sağolasın a.s.

Kızlar bu arada emzik, biberon falan araştırıyorum da. En iyi marka AVENT diyorlar. Netten baktım. Bayağı ödüller almış bu marka. Gaz önleyici özelliği falan varmış. Ondan alacağım bende. Bilginiz olsun istedim a.s.

ben onları bebedorun aldım canımm bu dediğin markayı ilk defa duydumm :uhm:

Bizde mevlüdü yarı kırkı çıkınca Pınarın dediği gibi gelen gelsin diye yaparız sonra kırkında altın getiren yakın birkaç kişiye gider uçururuz.Bu arada 40 ında gittiğimiz kişi 3-4 çiğ yumurta koyar bebek hediyesi falan.Ben bana gelen 2 arkadaşımla teyzeme falan götürücem bu kadarı bize yeter.Yumurtada hayatı yumurta gibi pürüzsüz bereketli olsun diye.
Ben biberonu yeni doğan aldım boy boylar çünkü.

çok saol canımm Allah razı olsunnn

teşekkür ederim ederizz teyzesiii

ben onları bebedorun aldım canımm bu dediğin markayı ilk defa duydumm :uhm:

Valla bende ilk defa duydum dün araştırırken. Meğersem bu iş yerindeki arkadaşım, teyzem, halam falan çoğu insan Avent almışlar. Netten araştırırken de çok güzel şeyler okudum. Gaz yapmaması için biberonun içinde öze bir sistemi falan varmış. Onlardan alacağım bende canım...

Bizde mevlüdü yarı kırkı çıkınca Pınarın dediği gibi gelen gelsin diye yaparız sonra kırkında altın getiren yakın birkaç kişiye gider uçururuz.Bu arada 40 ında gittiğimiz kişi 3-4 çiğ yumurta koyar bebek hediyesi falan.Ben bana gelen 2 arkadaşımla teyzeme falan götürücem bu kadarı bize yeter.Yumurtada hayatı yumurta gibi pürüzsüz bereketli olsun diye.
Ben biberonu yeni doğan aldım boy boylar çünkü.

Bende 125-250 ve 360'lık alayım birer tane diyorum. Yedek emziklerini de alırım. Zaten her boy biberonun akış durumu falan farklıymış. Küçük olanlar yavaş akış diye geçiyor. Hani bebişie zarar vermesin diyeççç

şu mevlüt kıyafetine bayıldım :)))))) güle güle giysin kardeşim yavrun

X