2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

elifcim geçmiş olsun canım dikkat et kendine havalar bi sıcak bi soğuk insanı aldatıyor
iyi yapmışsın bugün gitmeyip evde kalmakla bol bol dinlen

sagol selencim daha iyiceyim simdi, hep yattim bugun. iyi geldi.sende hosgeldin bizde seni ozledik.

Hiç sorma sabahları kalkıp işe gelmek o kadar zor geliyorki, geceleride uyuyamıyorum zaten bir sağa bir sola sabahı ediyoruz bebişle....:bbo:
aynen yaa, eskiden yatar yatmaz uyurdum simdi gobekten rahat pozisyonu bulana kadar off saga don sola don ugrasıyorummkaydirigubbakcemile3

kızlar yarın detaylım varrrrrrrrrrrr 13:30da çok heyecanlıyımmmmmmmm

merakla bekliyoruzz canımmm hayırlı haberlerle insallah..
cuma gunu de benim kontrolum var.

Buketcimmm cok sagol bitanem a.s.

Gulsahcım panik yapma nolur iyidir eminim...

Ben en son 25 ekimde gittim.25 kasım için randevu aldım ayrıntılı için.Randevuyu önceden alıyorum ki sonra bulunmuyor.Çok şükür herşey iyi gidiyor.Bir sorunumuz yok.Hareketlerini de iyice hissetmeye balşadım çok şükür.

Ben kilo alamamaktan şikayetçiydim onu sordum bir sorun yok bebeğin gelişimi iyi dedi.Çok şükür ama bu haftada olmama rağmen daha 1 kilo aldım....

süpperrrrr.. detaylı çok güzel birşey... hem süre açısından daha uzun süre bakılabiliyor. Hemde renkli görüyorsun. Hemde ayrıntılı olarak herşey inceleniyor ve için rahatlıyor.

Güzel sonuçlarını bekliyoruz tatlımhihoyyyt

saol canımcım :1hug: gelir gelmez yazarım size...

Dün gece gecmisi okudum ama cevap yazamadim hemen cünkü cok kötüydüm. Neyse ona birazdan deginirim önce diger diyeceklerimi bir diyeyim :)

Buketcim mutfagin hayirli olsun,Allah agiz tadiyla kullanmak nasip etsin. Ayrica o gece ayni sey bana da oldu,bütün yazdiklarim gecmis sayfalarda görüntüledi israrla anlamadim ama...ayrica dün de girerken siteye zorluk yasadim anlamadim neden böyle oluyor...

Cerezcim iyi haberlerinle döndügüne sevindim.kizina masallah iyi baktigin belli sonuclardan:ecrin_bebek:

MTS Canim senin de gözün aydin iyi sonuclarla dönmüssün. Ayrica karnibahar cocugun kas sistemine iyi geliyormus,arkadasim demisti. Bir de aklinda bulsun havuc yagda gözülen vitaminlerden,onun icin illaki bir parca yag degmesi lazim faydasinin vücuda gecebilmesi icin. Suyunu icenler mesala az da olsa yag damlatmalilar,yoksa öyle ele alip hapur hupur yemek bir fayda vermiyormus biline ...

Sewill, Kader ve Yelcan arkadaslarimiza da hosgeldin demis olalim laelaelaelaelae

Zakkumcum, canim bosanmak zor is,yani basimda oldu benim de...ama 17 senelik ve 3 cocuktan sorna bitmesi emin ol cok daha kötü..Ablana Allah sabir versin, dua edin insallah.

Lavinia, canim sen eltinin dedigine bakma. icini rahatlatir belki su bilgiyi vermis olayim sana: Rahim agizinda tipac gibi birsey olurmus ve oradan düsük teklikesinin olup olmadigina bakar doktorlar. Mesala benim he muayenemde doktor bilhassa kurcalayarak bakar acilma var mi ya da kayma diye. BUrda bu rutin yapilan bir kontrol. Heralde sorun olacak olsa yaygin bir muayene yöntemi olmazdi degil mi? Sakin canini sikma, onlar sadece %100 emin olmak icin bakmislar belli..gecmis olsun cnm.

ege-deniz,cnm süt icmeyi de abartmamak lazim.söyle bir bilgi vereyim ben süt icemedigim icin kalsuyum ile arastirma yapmistim da bilimsel makalelerden edindigim bilgiyi vereyim sana. Hayvansal yollardan alinan(süt ve süt ürünleri gibi) kalsuyum fazlalagi yine kemikler icin faydali olan magnezyum deposunu azaltirmis ve bu da kemikler icin kalsuyum kadar gerekli oldugu icin dengesizlik olustururmus ve muhakkak bu dengenin korunmasi gerekirmis. Yapilan arastirmalar sonucu insanlarin genelde tek kalsuyum deposu olarak gördügü süt ve süt ürünlerine yönelmesi yerine Brokoli gibi taze sebzelerden bu kalsuyum ihtiyacanin alinmasi daha iyiyiymis cünkü magnezyum dengesine bitkisel kalsuyum zarar vermiyormus. Su an israrla hamilelik döneminde ve menepoz dönemindeki kadinlara magnezyumdan ötürü brokoli tavsiye ediliyor. Kesinlikle buna kulak verin,doktorumla da konustum,saglam bir bilgidir.sengözlerimebaksanab

Hayatist,cnm babam da hep öyle derdi de cok kizardima.s ve bu yüzden beni israrla ögretmenliklere yönlendirirdi ama sirf bu yakistirma yüzünden böyle bir tercih yapmadim sırnaşık şey ama simdi simdi ben de anliyorum. Gerci ben meslegimden cok memnunum ama yorucu ve stressli oldugu da kesinlikle bir gercek.

gelelim asil mevzuya...

kizlar ben gecen gece ölüyordum. Hakikaten ölecegime kanaat getirmeye baslamistim. Dün gece yine oldu ama daha rahat atlattim. Ne oldugunu tam anlamamakla birlikte tahminim ilk geceyi gecirdikten sorna anladim ki gaz sikismasi. o gün patates salatasi yapmistim ve icine sogan da koydum esim seviyor diye. Bir de sogan tazeydi,öyle koku yapacak cinsten degildi iste... Gecesinde sabaha kadar uyutmayan ve kalbime kadar vuran bir agriyla ancak 8 e dogru yatabildim. Migdem ve bagirsaklarim dügümlendi sanki. Dün gece yine oldu ama o kadar yogun degildi cok sükür. Bugün de beklicem belki etkisi bugün daha da azalir diye ama her ihtimale karsi yarin muhakkak doktora gidecegim insallah.

kalp krizi sikayetiyle basvuran hastanin asil rahatsizligi gaz sikismasi diye haberler olur ya hep, bende de öyle oldu sanirim...Allah düsmanimin basina bile vermesin ne diyeyim

Ben kilo alamamaktan şikayetçiydim onu sordum bir sorun yok bebeğin gelişimi iyi dedi.Çok şükür ama bu haftada olmama rağmen daha 1 kilo aldım....

bak ben senden 4 hafta öndeyim ama bende 3,5 kilo aldım .. o da 2,5 kilosunu son 4 hafta da aldım yani.. bende senin gibiydim üzülme bebek iyi olduktan sonra..

sonradan da çok kilo aldım demeye başlarsın..süprizzzzz

tebessumcum bravo ne guzel arastiriyon bizide bilgilendiriyon vermis oldugun bilgilerden dolayi cok tesekkurler seni kk nin bilimsel arastirmacisi ilan ediyorum:)) demek havuc yagda cozunenlerdendi unutmusum herseyi gormustuk aslinda bunlari okulda. ben hamile olmadan once haftada 4 yada 5 kez brokoli yerdim buharda kisa sure pisirirdim cok vitaminli oluyo. ama artik kesinlikle yiyemiyorum gecen gun denedim cignedim cignedim yutamadim. haftaya bi daha deniyim bakalim.

gelelim asil mevzuya...

kizlar ben gecen gece ölüyordum. Hakikaten ölecegime kanaat getirmeye baslamistim. Dün gece yine oldu ama daha rahat atlattim. Ne oldugunu tam anlamamakla birlikte tahminim ilk geceyi gecirdikten sorna anladim ki gaz sikismasi. o gün patates salatasi yapmistim ve icine sogan da koydum esim seviyor diye. Bir de sogan tazeydi,öyle koku yapacak cinsten degildi iste... Gecesinde sabaha kadar uyutmayan ve kalbime kadar vuran bir agriyla ancak 8 e dogru yatabildim. Migdem ve bagirsaklarim dügümlendi sanki. Dün gece yine oldu ama o kadar yogun degildi cok sükür. Bugün de beklicem belki etkisi bugün daha da azalir diye ama her ihtimale karsi yarin muhakkak doktora gidecegim insallah.

kalp krizi sikayetiyle basvuran hastanin asil rahatsizligi gaz sikismasi diye haberler olur ya hep, bende de öyle oldu sanirim...Allah düsmanimin basina bile vermesin ne diyeyim

gecmis olsun canim gecen bi arkadas bu gaz sikismasiyla ilgili bi cozum yolu soylemisti yanlis hatirlamiyorsam 1 bardak suya yarim limon sikip 10 dakika yurumek iyiymis bi dene istersen yanlis yazdiysam lutfen duzeltin arkadaslar. benimde gaz sorunum var ama benimki icerde durmuyor:eek:

gelelim asil mevzuya...

tatlım öncelikle verdiğin faydalı bilgiler için teşekkürler
İkincisi büyük geçmiş olsun. Artık yediklerimize daha doğrusu midemizi zorlayacak şeylere dikkat etmeliyiz. Artık hamileyiz bazen unutsak da

slm kızlar,
bugün gene yorucuydu sağlık ocağına gittim aşımı vurulmaya o ne biçim bir aşı öyle ağrıdı kolum baya bende kendimi attım markete birde baktım ağrım gitmişnaniknanik alışveriş her derde devakaydirigubbakcemile3 çok uykum var azıcık kestireyimde yemek yapcam.
hasta olanlara geçmiş olsun
zakkumcum canım herşeyin hayırlısı olsun.
herkesi öptümm a.s.

ohhh yaa ne güzel yine erkenden evdesiniz... ben saat 7,30 dan sonra yeemek yapıyorum :KK43:

gelelim asil mevzuya...

Geçmiş olsun canım. Bi tanıdğımda hamileyken öyle acile gitmişti sıkışmadan kaynaklı. Ta omuzlarıma vurdu çok fenaydım dedi. Meğer gazmış. Benimde gazım oldumu sırtlarım kopuyo sanki.

tebessumcum bravo ne guzel arastiriyon bizide bilgilendiriyon vermis oldugun bilgilerden dolayi cok tesekkurler seni kk nin bilimsel arastirmacisi ilan ediyorum:)) demek havuc yagda cozunenlerdendi unutmusum herseyi gormustuk aslinda bunlari okulda. ben hamile olmadan once haftada 4 yada 5 kez brokoli yerdim buharda kisa sure pisirirdim cok vitaminli oluyo. ama artik kesinlikle yiyemiyorum gecen gun denedim cignedim cignedim yutamadim. haftaya bi daha deniyim bakalim.

tesekkür ederim canim :eek: saglikli beslenme ile ilgili sürekli arastirma yapmaya calisirim ben,okurum sikca. duyduklarimi da paylasiyorum iste...

ya benim arkadasim brokolinin corbasini yapardi.belki onu deniyebilirsin. ben de denemedim gerci henüz ama. güzel olabilecegini tahmin ediyorum.

Bak ayirca kalsuyum demisken bir kac bilgi daha geceyim:

brokoli
Kansere karşı bizi koruyan ve ömrümüzü uzatan müthiş bir sebze. Çok miktarda kalsiyum içerdiği için kemik erimesine birebir. Mineral ve demir eksikliğini gideren brokoli, vitamin deposudur. Ayrıca brokolinin diğer bir özelliği de, spinabifida hastalığını (doğuştan belkemiğinde son omurun kapanmamış olması) önlemesi.

buğday
Lifli gıdalar sağlıklı bir beslenmenin temelidir. Buğdayın dış kabuklarından elde edilen kepek de, genellikle mısır gevreği türü yiyeceklerle tüketilir. Kepekli buğday unundan yapılan kurabiye vb. bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar ve kabızlığı önler. Buğday tanesinin özü olağanüstü besleyicidir. Vücudun özümsediği kalsiyum, demir ve çinko burada depolanır. Besin değeri, potansiyel olarak yulaf ve mısırdan daha yüksek olan buğday, bağırsak ve rektum kanserini önleyici faktörler içerir. Ama, yulaf ve mısıra kıyasla sindirimi biraz daha zordur.

marul
Kemik erimesine karşı etkili. Sütten bile daha fazla kalsiyum içeren bu sebze, kemikleri güçlendirmesi açısından bir numara. 100 gramında, küçük bir bardak sütün içinde bulunan kalsiyumdan daha fazlasına sahip. Bu miktar günlük kalsiyum ihtiyacının dörtte birine tekabül ediyor.

maydanoz
Salata ve yemeklerin süsü maydanozun nerdeyse deva olmadığı dert yok gibi.. A ve C vitamini ile demir, kükürt, fosfos ve mangan elementleri deposu olan maydanoz sindirimi kolaylaştırıyor, böbrek taşlarını düşürüyor, görme gücünü ve anne sütünü artırıyor. Bir demir deposudur. Genellikle taze yenen maydanozda, kalsiyum, potasyum ve A vitamini vardır. Bir tutam maydanoz, günlük C vitamini ihtiyacının çoğunu karşılar. Böbrekleri çalıştırarak idrar getirir ve taşları düşürüyor , kan şekerini normal seviyede tutar ve kansere karşı da koruyucudur. Yatmadan evvel yenildiğinde sabahları tatlı bir nefesle uyanmamızı sağlar. Anne sütünü artırır. Vücuttaki zehirli maddeleri dışarı atar. Görme gücünü artıyor, kaynatılıp içiildiğinde ve cilde bu suyla pansuman yapıldığında sivilcelere iyi geliyor. Kaynatılan maydanozun suyu gözlere pansuman yapıldığında gözdeki iltihaplanmaları önlüyor ve yanmayı geçiriyor. Kaynatılıp sirke ile saçlar yıkandığında saçların uzaması ve kuvvetlenmesini sağlıyor.. => Fakat arkadaslar dere otu gibi maydonoz da cok fazla tüketilmemeli hamileyken. Bazilari zayiflatiyor diye hamileyken bile icebiliyormus,aman ha dikkat! salata yemek,sabah sabah peyinirin yaninda taze taze yemek sorun olmaz cok abartmadiginiz sürece.

mısır
Yüzde 18.3 gibi yüksek oranda lif içeriyor. Mısırın içeriğindeki yüksek karbonhidrat, enerji seviyenizi yükseltir. İçinde protein,kalsiyum, demir, fosfor, A ve B2 vitaminleri bulunur.

afiyet olsun...bol bol kalsiyum depolayalim insallah şakkıdı

saol kizlar ya..gecti gitti ama beni de bitirdi..insallah yine tekrar etmez.

riya ederim melekcim,ben arastirirken sizinle de paylasayim istiyorum. Insallah isinize yariyordur. Burdaki bilgi paylasimi isimi cok kolaylastiriyor,onun icin ben de paylasmak istiyorum.

QUOTE=melek81;4210743]ohhh yaa ne güzel yine erkenden evdesiniz... ben saat 7,30 dan sonra yeemek yapıyorum :KK43:[/QUOTE]

canım benim ben her zaman 1 gün önceden akşam yaparım yemeğimi de dün yapmadım işim vardı. erken evde olmak güzel. ama var ya beynimde bir sürü öğrenci sesi var. kafamın içi çınlıyor valla.

elifcim saol cnm. Sana da yazdim ama gitmedi..gecmis olsun canim sana da..ya cok fazla sifa dagitan abla gibi oldum ama:roflol: ayva ye cok ise yariyor.hem vücuda dinclik veriyor hem de girp gibi hastaliklarin cabuk gecmesine yardimci oluyor.

X