2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

biz de bebek icin o kadar ugrastik ki simdi valla hic aklimiza gelmiyor. yani fenalik gelmisti odev gibi yapmaktan:)

biz de halimizden cok memnunuz:)))

arkadaşlar herkez erkenden uyudu herhalde?bir ben kalmışım tabii ben bu sabah nöbetten çıktım tüm gündüz uyudum gecede uyuyamayacağım allahtan burası var

canim cok tesekkur ederim. Allah razi olsun. doktorumu aradim 1160 dedi. iki kattan fazla katlamis. bu iyi dedi. normale dondu. 21 inde randevum var:)

Ay inan çok sevindim kibele:dance::teytey:,Allah mutluluğunu daim etsin canım ya:sm_cool:,bak ne güzel herşey yoluna girdi,çok içten dua etmiştim,şükürler olsun,tebrik ederim a.s.

bize doktorum kısıtlamadı ama ben daha önce bir kayıp yaşadığım için ister istemez psikolojik açıdan etkiliyor bizi.

biz de bebek icin o kadar ugrastik ki simdi valla hic aklimiza gelmiyor. yani fenalik gelmisti odev gibi yapmaktan:)

biz de halimizden cok memnunuz:)))

arkadaşlar ilişki konusunda bizde ben ilk evde test yaptım o pozitif çıktı dr. gitmeden 1 kere ilişkiye girdik ondada ben bebeğime birşey olacak diye çok tedirgin olduğum için kestik zaten ben kafamı nereye koysam hemen uyuyorum kocişde hiç seslenmiyo:roflol:

günaydın kızlar...nasılsınız....ilişki muhabbbeti dönüyor..valla onu bende çok merak ediyorum yaa..beni boşverinde herif üstümden çekilmez benim kolay kolay napar bilmiyorum..sakıncalımıymış ya gerçekten.tatlicadiarzu.ben yapıp sonra doğuma gidenleri duydum:mymeka:

günaydın kızlar...nasılsınız....ilişki muhabbbeti dönüyor..valla onu bende çok merak ediyorum yaa..beni boşverinde herif üstümden çekilmez benim kolay kolay napar bilmiyorum..sakıncalımıymış ya gerçekten.tatlicadiarzu.ben yapıp sonra doğuma gidenleri duydum:mymeka:
elbette olur ama cesaret işidir..
sakıncayı canım malesefki bu bebişler belirliyor..Şeniz

kızlar mide bulantım günden güne artıyor ilk başta birşey yok diyordum ama artık çok kötüyüm

aynen canım 2 gündür kötüyüm herşey kokuyor herşeyden midem bulanıyor ne yapacağım bilmiyorum

KIZLARRR günaydınnn herkezlere şimdi bende maşallahhh miğde bulantısı yok ama sadece uyku hali var çok fazla dün annemlere gittik ben uyumuşum eşimle annem babam oturmuşlar :)benim dünyadan haberim yok ve iştahım açıldı ara arada belim ağrıo bu kadar umarım hep böle geçer 9 ay sorunsuz bende pazartesi gidicem ilk muaynem o zma ama alttan bakar doktor dediler napsam ya baktırsammı ama korkuorumda bebeğe bişey falan olur die birde ilişki konusuna gelince biz 2 hafta önce duyduk daha hiç yapmadık doktora sorana kadar doktor ne derse ne önerirse onu yapıcam yapma dersede 9 ay yapmayız bebeğimiz daha önemli değil dimi amaaa o doğsun sonra hergün yaparız merak etmesin kocişlerrrrrr:içelim:

günaydın herkese....valla şimdilik bende baş dönmesi haricinde bi sıkıntı yok şükür.sonrası ne olur onu bilmiyorum valla bugün daha yeni 5 haftalık oldu

kızlar bugün dr. gittim..ayy ufacık 6 mm ama kalbi pıt pıt atıyor...çok şükür bi sorun yok tahlil yaptırdım 10 gün sonra tekrar gidicem..ama sistem mahvolmuş kızlar..muayene ücretleri düşmüş ama muayeneler 10-15 dak ara ile yapılmaya başlanmış...hastalar birikmiş....Dr. bu böyle gitmez diyor en kötü ihtimal özel muayeneye geçebiliriz diyor..yani hastaneler ssk yi iptal edebilirmiş....muayene 9-15 ytl arası...birde ben şey duydum ama bu hastanede geçerli değilmiş....normal doğum 80 ytl sezeryan 200 ytl gazeteler açıkladı bunu..bakalım sistem ne zaman iflas edecek..tabi bu arada olan bize olacak...hem yararını hem zararını görecek biziz....

Tebrik ederim canım. İçin rahatlamıştır minik yavrunu görmüşsün. Kucağınada alırsın sağsalim inşallah.Tahlil bendende istedi. Haftaya gidicem. Benimkine 14mm dedi.

yataga yatmaya 10 saniye kala uyumaya basliyorsun diyor esim :roflol:.. durum o kadar vahim yani
iliskiye gelince.. esim keseyi görene kadar isin (saskinlikdan olsa gerek) biraz girgirindaydi.. hadi bebegimi ziyare etcem ben falan diyordu :roflol:
ama keseyi gördügümüzden beri kardes gibiyiz.. sarilip yatiyoruz.. hepsi topsu o yani..:icecream:
doktorlariniz bisey dedimi arkadaslar size bu konuyla alakali??

Canım uyku hali normalmiş.Keşke sadece uyku şikayetimiz olsa. Bulantı başdönmesi v.s henüz yok bende. İnşallah da olmaz. Ama iştahım yok çok az yiyorum ama sık acıkıyorum.
Dr. ilişki konusunda sadece çok sık olmasın dedi. Dikkat edin dedi en azından ilk 3 ay. Zaten zor bulduk bebişimizi ne de olsa endişeleniyoruz.

kızlar ben de bugün ilk kez gördüm bebişimi:dance:
5 haftalık olmuş keseyi hemencik buldu dr.
resminide cekti keretanın:roflol:
2 hafta sonra tekrar cagırdı kalp atışları için hersey iyiymiş
tuz seker ve undan uzak dur dedi,denize girebilirsin ama ıslak mayoyla durma çıkıncada numıs medle temizlen dedi.otobüs yollculuğuda serbest.:teytey:
evet hastaneler 11 ytl olmuş ormal doğum 80 sezeryan 250 miş.yuppiiii
ama hastaneler çok kalabalık çok dayanabilecklerini sanmıyorum:a015:

Tebrik ederim canım. Bende 5 haftalıkken gördüm keseyi. İlk hamileliğimde görememiştim o yüzden bu sefer rahatladım. İnşallah sağsalim kavuşuruz bebişlerimize.
Benim Dr. ilişkiye sık girmeyin. En azından ilk 3 ay dikkat edin dedi. Ama biz bebişimizi zor bulduğumuz için riske girmek istemiyoruz.

evet arkadaslar dün aksam itibari ile bulantilardan sonra istifralarimda baslamis bulunuyor..
mahvoldum dün aksam ..
insallah cabuk atlatirim bu dönemi..
annemin dedigi gibi anne olmak kolay degilmis.. oy oy.. saglikla kucagimiza bi alsak.

evet arkadaslar dün aksam itibari ile bulantilardan sonra istifralarimda baslamis bulunuyor..
mahvoldum dün aksam ..
insallah cabuk atlatirim bu dönemi..
annemin dedigi gibi anne olmak kolay degilmis.. oy oy.. saglikla kucagimiza bi alsak.

gecmis olsun canim inslh kisa zamanda atlatirsin bu donemi, yarin ilk ultrasyona giricem ,doktor kagida vajinal ultrasyon yazmis, 7 haftalik hamisim ben karindan niye bakmiyolarki, bir zarari olmazmi aceba , bende sizler gibi esimle birlikte olmaktan bile korkuyorum , hamis oldugumu ogrendim ogreneli kardes kardes yatiyorken , vajinal ultrasyonami giricem yaa:KK43: off inslh bir zarari olmaz bir kere dusuk yaptiktan sonra bunda odum kopuyor

gecmis olsun canim inslh kisa zamanda atlatirsin bu donemi, yarin ilk ultrasyona giricem ,doktor kagida vajinal ultrasyon yazmis, 7 haftalik hamisim ben karindan niye bakmiyolarki, bir zarari olmazmi aceba , bende sizler gibi esimle birlikte olmaktan bile korkuyorum , hamis oldugumu ogrendim ogreneli kardes kardes yatiyorken , vajinal ultrasyonami giricem yaa:KK43: off inslh bir zarari olmaz bir kere dusuk yaptiktan sonra bunda odum kopuyor

düşüğünü ne zaman yaptın nazan,ne kadarlıktı?

X