2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar merhaba.
başıma neler geldi ölüyodum korkudan.en son size kontrole gittiğimi yazmıştım.kontrolden çıktık eşimle kanamam başladı.yollarda rezil oldum.hastaneye zor yetiştik.doktor kürtaj yapacaz dedi durmazsa hemde anestezi olmadan bebeğin durumu iyi olmasına rağmen.neyse 2 gün hastanede yattım.kanamam durdu.ama durum kritik düşük tehlikem çok fazla rahmin %60 kanamayla doluymuş.artık ayağa hiç kalkamayacağım.bebeğim harika büyümüş.hep meyve yediğim için.elleri ayakları oluşmuş.hareket ediyordu.inşallah bişey olmaz.artık fazla giremem yazdıklarınızıda okuyamadım.
hepinize sevgiler.sağlıcakla kalın.

Çok geçmiş olsun umarım atlatmışsındır.Noluyor ya herkese :KK43: kanama kanama korkuyorum valla :KK43:

kızlar merhaba.
başıma neler geldi ölüyodum korkudan.en son size kontrole gittiğimi yazmıştım.kontrolden çıktık eşimle kanamam başladı.yollarda rezil oldum.hastaneye zor yetiştik.doktor kürtaj yapacaz dedi durmazsa hemde anestezi olmadan bebeğin durumu iyi olmasına rağmen.neyse 2 gün hastanede yattım.kanamam durdu.ama durum kritik düşük tehlikem çok fazla rahmin %60 kanamayla doluymuş.artık ayağa hiç kalkamayacağım.bebeğim harika büyümüş.hep meyve yediğim için.elleri ayakları oluşmuş.hareket ediyordu.inşallah bişey olmaz.artık fazla giremem yazdıklarınızıda okuyamadım.

çok geçmiş olsun canım..valla bu aralar bize nazar değiyor galiba..bi sürü olumsuz haber....şimdi dua etcem hepimize....

canım benımde cıktı pozitif ama doktor daha önceden gecırmişsin şimdi bagısıklısın dedı sende daha önceden gecirmiş olamazmısın inş. kötü bişey olmaz canım bol bol su iç iltihap için inş. sorun cıkmaz

inş bende önce geçirmişimdir ama bişey sorcam,sana rubella IgG mi yoksa rubella IgM mi yapıldı da pozitif çıktı,yoksa ikisi de mi yapıldı,test sonuçların yanındaysa bi baksan....

yeni yeni hamişler hoş geldiniz..
Allah hepimize bebişini bağışlasın:nazar:
ben 1.75 boy, 72 kiloydum. 1 kilo daha aldım. ama bahanem var valla; sigarayı bıraktım. 1 pakete yakın içerdim bazen, şimdi sadece yarım sigara içiyorum, onu da içmediğim zamanlar var ama tabiki çok zor oluyor, her ne kadar bebişini düşünsende zorluyor elbette meret. inşallah tümüylede kesip atarım. balıketli bi hatundum zati ama sanırım hamilelikte bol kilo alıcam :icecream:
amaann ne olursa olsun valla sırnaşık şey

bana kilo demeyinnnkaydirigubbakcemilebende kilo almışım...1.67 boy şu an 73 kiloyum..ne olacağız biz böylekaydirigubbakcemile3..eskiye göre birazda daha hareketsiziz tabii bebiş var diye sporda yapamıyoruz normaldir..amannn boşverinn yeterki bebişler sağ salim dünyaya gelsinler bir çaresine bakacağız:kahve:

ne yedin kız merak ettim :eek:
benimde canımm nasil nasil iskender istiyor yaa ama esim hayatta yedirtmez.
saglikla yasam saglikli gebelik diye esimle doktorum delirticekler benisırnaşık şey

canın istiyorsa yemen lazım:)))dışarı yalnız çıktığında ye ya da eve paket servis iste kimse yokken.birde arkasından şekerpare patlat walla:teytey::teytey:

kızlar nasılsınız kaç gündür giremiyorum..sormayın,çok dertliyim..geçen gün kan,idrar testi falan yapıldı,bi sürü şey çıktı...bizi en tedirgin eden rubella testi pozitif çıktı,yani belkide hamilelikte kızamıkçık geçirmişim,ve eğer hamilelikte geçirdiysem 3 farklı doktorun söylediğine göre çocuk %80 sakat doğacak..benim doktorum hamilelikte geçirdiysen farkederdik diyor ama benim içim hiç rahat değil...2,5 yıldır bi sürü tedavi neticesinde ancak hamile kalmıştım,uf......sonra idrar yollarımda iltihap çıktı,antibiyotik kullanmak zorundayım...daha bitmedi,kan şekerim de yüksek çıktı....ne yapcam kızlar ya......senağlamasenağlama

hamilelikte geçirsen mutlaka farkederdin sonuçta gözle görülen bir hastalık öyle değilmi..diğer problemlerde hamilelerin kullanabileceği türden ilaçlarla düzelir merak etme..karamsar olma sıkı bir doktor kontrolüyle yakın zamanda atlatırsın inşallah..kaydirigubbakcemile5

kızlar merhaba.

enelcim çok çok geçmiş olsun canım ya umarım artık olmaz bu kanamaların..ne gerekiyorsa onu yap..doktorun yat hiç kalkma dediyse kalkma yeterki bir an önce atlat şu günleri..geçmiş olsun

hamilelikte geçirsen mutlaka farkederdin sonuçta gözle görülen bir hastalık öyle değilmi..diğer problemlerde hamilelerin kullanabileceği türden ilaçlarla düzelir merak etme..karamsar olma sıkı bir doktor kontrolüyle yakın zamanda atlatırsın inşallah..kaydirigubbakcemile5

sağol canım..keşke hiç ilaç kullanmasak ama yine bebiş için kullanıyoruz...Rabbim hepimizi sağlıcakla yavrularımıza kavuştursun....

kızlar bendede diş ağrısı başladı...2 gündür var...bende hiç çürük diş yokkiii daha yeni bakımını yaptırdım sayılır...hamilelikle alakası var sanırım..felaket ağrıyor yyaaaa zaten elevit kullanıyorum onda kalsiyum var ama ayrıca başka bir vitamin dahamı kullanmam lazım acaba?

kızlar merhaba.

:1shok: canım çok geçmiş olsun....umarım bir daha tekrarlamaz....dikkat et ....inşallah sağlıklı olarak bebeğinide alırsın kucağına....

beatrise,kapkara,enel
canlarım,hepinize geçmiş olsun.üzmeyin kendinizi,bebecikleriniz de üzülür.iyi haberlerinizi bekliyorum.

inş bende önce geçirmişimdir ama bişey sorcam,sana rubella IgG mi yoksa rubella IgM mi yapıldı da pozitif çıktı,yoksa ikisi de mi yapıldı,test sonuçların yanındaysa bi baksan....

canım ben gebe kalmadan önce yaptırmışım bu testi rubella -ıgG pozitif çıkmış yani bu hastalığı geçirmişim vücudum bağışıklık kazanmış anlamına geliyormuş.patronum doktor o söyledi şimdi.

Enel cim geçmiş olsun canım yat dinlen bol bol bebişe dikkat eta.s.

kızlar nasılsınız kaç gündür giremiyorum..sormayın,çok dertliyim..geçen gün kan,idrar testi falan yapıldı,bi sürü şey çıktı...bizi en tedirgin eden rubella testi pozitif çıktı,yani belkide hamilelikte kızamıkçık geçirmişim,ve eğer hamilelikte geçirdiysem 3 farklı doktorun söylediğine göre çocuk %80 sakat doğacak..benim doktorum hamilelikte geçirdiysen farkederdik diyor ama benim içim hiç rahat değil...2,5 yıldır bi sürü tedavi neticesinde ancak hamile kalmıştım,uf......sonra idrar yollarımda iltihap çıktı,antibiyotik kullanmak zorundayım...daha bitmedi,kan şekerim de yüksek çıktı....ne yapcam kızlar ya......senağlamasenağlama

peki sana gebelik öncesi rubella bakılmadı mı?mutlaka bakılması gerekiyordu önceden geçirdiysen bir sorun yok ama eğer kızamıkçık virüsünü hamilelikte aldıysan açıkça tehlikeli iyi bir prof a git bence ..
antibiyotik sistit için mutlaka kullanmalısın ilerleyen idrar yolu enfeksiyonu çok sorun yaratır mutlaka kullan gebelikte kullanılan antibiyotikler var
şekerin içinde oral glikoz tolerans testi yapılması lazım 50gr veya 100 gr ondan kesin bir sonuç çıkar tres yapma oda sekerini yükseltir diyetle başa çıkılabilir
şöyle bir bakayım dedim seni gördüm geçmiş olsun canım

neyse kızzlar kayınvalideye gidiyom ben evde yemek yapmıyoruz artıkkaydirigubbakcemile2 öptüm hepinizin bebişlerinilaelaelaelaelae

arkadaslar doktordam geldim simdi.sinirden aglamamak için zor tutuyorum kendimi.Allahim keske istanbulda olsaydim simdi.dogru durust ilgilenmedi bile doktor.spekulum takmak istedi ben izin vermedim korktugum için.sanirim doktor kizdi buna sorularimizi bile dogru durust cevaplamadi.4 gun once ultrasonla bakildigi için simdi bakmaya gerek yok dedi.8 gun bekleyecekmisim ondan sonra tekrar ultraonla bakacaklarmis.eger bebek gelisiyorsa ve bir sorun yoksa o zaman tedavi edecekmis.kanaman çok olunca o zaman tekrar acile gel dedi.anlayacaginiz dusuk yap ondan sonra gel diyorlar resmen.ilaç istedim vermedi.regl donemim acaba regl mi oldum dedim guldu hayir hamileyken regl olmaz dedi.ne yapacagimi bilmiyorum çok çaresizim.hiç umurlarinda bile degil burdaki doktorlarin.özele gitmeme ragmen.dulariniza ihtiyacim var arkadaslar.çok kötüyüm.

X