2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Annesinin kuzusu bende vallahi hiç takmiyorum sağlikli kucağimia bi alalim da bi diet bi yürüyüş al sana kilo kaliyomu dimi...hi bu arada benim arkadaşim yari sigarayida birakir dimi....

umuyorum bırakır :eek:
aynen dediğin gibi bi diet bi yürüyüş, bebiş peşinde koşmaaakaydirigubbakcemile
o zamanda kilolara cetvel yaparız kaydirigubbakcemile3

:teytey:eek:f kızlar çok acıkmıştım yedim çok şükür canımın istediği birşey vardı ondan yedim hem de ayy çok iyi gitti

kızlar nasılsınız kaç gündür giremiyorum..sormayın,çok dertliyim..geçen gün kan,idrar testi falan yapıldı,bi sürü şey çıktı...bizi en tedirgin eden rubella testi pozitif çıktı,yani belkide hamilelikte kızamıkçık geçirmişim,ve eğer hamilelikte geçirdiysem 3 farklı doktorun söylediğine göre çocuk %80 sakat doğacak..benim doktorum hamilelikte geçirdiysen farkederdik diyor ama benim içim hiç rahat değil...2,5 yıldır bi sürü tedavi neticesinde ancak hamile kalmıştım,uf......sonra idrar yollarımda iltihap çıktı,antibiyotik kullanmak zorundayım...daha bitmedi,kan şekerim de yüksek çıktı....ne yapcam kızlar ya......senağlamasenağlama

:teytey:eek:f kızlar çok acıkmıştım yedim çok şükür canımın istediği birşey vardı ondan yedim hem de ayy çok iyi gitti

ne yedin kız merak ettim :eek:
benimde canımm nasil nasil iskender istiyor yaa ama esim hayatta yedirtmez.
saglikla yasam saglikli gebelik diye esimle doktorum delirticekler benisırnaşık şey

kızlar nasılsınız kaç gündür giremiyorum..sormayın,çok dertliyim..geçen gün kan,idrar testi falan yapıldı,bi sürü şey çıktı...bizi en tedirgin eden rubella testi pozitif çıktı,yani belkide hamilelikte kızamıkçık geçirmişim,ve eğer hamilelikte geçirdiysem 3 farklı doktorun söylediğine göre çocuk %80 sakat doğacak..benim doktorum hamilelikte geçirdiysen farkederdik diyor ama benim içim hiç rahat değil...2,5 yıldır bi sürü tedavi neticesinde ancak hamile kalmıştım,uf......sonra idrar yollarımda iltihap çıktı,antibiyotik kullanmak zorundayım...daha bitmedi,kan şekerim de yüksek çıktı....ne yapcam kızlar ya......senağlamasenağlama
canım yapma bunu yaaa,cok uzuldum.
sen gonlunu ferah tut,bencede hastaligi gecirsen farkederdin,kendinde doktorunda..
dur sakin ol lutfen,ne tanidigim insanlar var,cok zor hamilelik gecirdikleri halde gayet saglikli cocuklari oldu moral herseyden onemli.

kızamıkçık geçirsen belli olmazmıydı ki?ne biliyim birşey anlamadım ama umarım bir sorun olmaz antibiyotik kullanma derim sarmısak ye ne biliyim bebeciği huzursuz etmeden bir çözüm bulalımfisfisfis

Arkadaşlar regl döneminizde kanama ya da lekelenme yaşayan oldu mu?

existhunder ben ilk gebeliğimde adet günlerimde regl olur gibi kanamam olmuştu..ama öyle kırmızı ve sulu değil kahverengi lekelenmeler şeklinde..bu tehlikeli bir durum değildi ve sadece 2 ay oldu ondan sonrada bir daha görmedim..(kızım şu an 8 yaşında)..Bu hamileliğimdede öyle olur sanmıştım ama olmadım..gebelikten gebeliğe farkediyor demekki..

bencede hamileyken geçirseydin mutlaka bir belirtisi olurdu. öyle belirtisiz sessiz sedasız kızamıkçıkmı geçirilirmiş. içini ferah tutmaya çalış canım. biliyorum çok zor ama sen yinede dene. geçmiş olsun. umarım herşey olumlu gelişir. antibiyotik verdiyse doktorun kullan derim bana da vermişti zaten çok hafif veriyorlar. kullanmadığın takdirde idrar yolları iltihabı daha başka dönülmez işler açabiliyor insanın başına. bizi haberdar et canım

Merhaba bende araniza yeni katildim 7 haftalik hamileyim.

Ikinci hamileğim.ilk hamileliğim mikroenjeksijonla ikiz gebelikti ama yavrularimi erken doğduklari için kaybettik.şu anda hiç beklemediğim bir anda tedavi olmadan hamile olduğumu öğrendim.
Benide araniza alirsaniz sevinirim.

aramıza h.geldin..umarım bu sefer sorunsuz bir hamilelik geçirirsinkaydirigubbakcemile5

ya Kapkara bende yaptırdım bu testleri sabah aldım yanılmıyosam benimde rubella pozitif bunun anlamı bu hastalığı önceden geçirmiş olmam ve bağışık olduğumu gösterdiğini söyledi doktorum.Hem geçirsen anlamazmısın birsürü kızartı posartı o senin bağışık olduğunu gösteriyor.Ben akşam gidince bakarım test sonucuna yinede

canım yapma bunu yaaa,cok uzuldum.
sen gonlunu ferah tut,bencede hastaligi gecirsen farkederdin,kendinde doktorunda..
dur sakin ol lutfen,ne tanidigim insanlar var,cok zor hamilelik gecirdikleri halde gayet saglikli cocuklari oldu moral herseyden onemli.

çok sağol canım benim..inş dediğin gibi olur..ne yapalım herşey Allahtan...

kızamıkçık geçirsen belli olmazmıydı ki?ne biliyim birşey anlamadım ama umarım bir sorun olmaz antibiyotik kullanma derim sarmısak ye ne biliyim bebeciği huzursuz etmeden bir çözüm bulalımfisfisfis

kızamıkçık biraz hafif geçermiş,o yüzden farkedilmezmiş bazen..ama doktorum farkederdik diyor...ne yapalım herşey Allahtan...bu arada sarmısak iltihaba iyimi geliyormuş,ne güzel ya...nasıl kullanılıyor peki...??

kızlar merhaba.
başıma neler geldi ölüyodum korkudan.en son size kontrole gittiğimi yazmıştım.kontrolden çıktık eşimle kanamam başladı.yollarda rezil oldum.hastaneye zor yetiştik.doktor kürtaj yapacaz dedi durmazsa hemde anestezi olmadan bebeğin durumu iyi olmasına rağmen.neyse 2 gün hastanede yattım.kanamam durdu.ama durum kritik düşük tehlikem çok fazla rahmin %60 kanamayla doluymuş.artık ayağa hiç kalkamayacağım.bebeğim harika büyümüş.hep meyve yediğim için.elleri ayakları oluşmuş.hareket ediyordu.inşallah bişey olmaz.artık fazla giremem yazdıklarınızıda okuyamadım.
hepinize sevgiler.sağlıcakla kalın.

kızamıkçık biraz hafif geçermiş,o yüzden farkedilmezmiş bazen..ama doktorum farkederdik diyor...ne yapalım herşey Allahtan...bu arada sarmısak iltihaba iyimi geliyormuş,ne güzel ya...nasıl kullanılıyor peki...??

Bol bol sarımsak soğan tüketmek söktürür diye biliyorum.

canım benımde cıktı pozitif ama doktor daha önceden gecırmişsin şimdi bagısıklısın dedı sende daha önceden gecirmiş olamazmısın inş. kötü bişey olmaz canım bol bol su iç iltihap için inş. sorun cıkmaz

X