2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar selam.
hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.ben hamile olduğumu duyduğumdan beri kanama ile başladı ve iğneyle kestik.içeride her an kanayacak kanama keseleri var iğne ve ilaca karşı kanaması beni çok tedirgin etti.hala biraz var ve ağrımda var.hamile olduğumdan beri evde yatıyorum işe gitmiyorum yerimden kalkamıyorum temizlik yapamıyorum yardımcı olacak kimsede yok.çok üzülüyorum ben bu 9 aylık yolculuğu bazen başaramayacağım sanırım diyorum.kusura bakmayın sizlerde bazen çok karamsar olabiliyorum.
yeni gelen arkadaşlarda hoşgelmişler.allah tamamına erdirir inşallah güzel bi hamilelik geçirirsiniz.

enelcim karamsarlığa kapılma bebeğin bu kadar zaman nasıl seninleyse yine seninle olacak...olumlu düşün....haklısın kimi zaman benimde karamsarlığa kapıldığım oluyor 9 ayı acaba hayırlısıyla geçirebilecekmiyim,bebeğimi kollarımda görebilecekmiyim diye bazı düşüncelerim oluyor ama bunlar gayet normal şeyler...bebeğin seni bırakacak olsa şimdiye kadar bırakırdı bak kaçıncı haftaya gelmişsiniz..kendine dikkat etmeye devam et ve umutlu ol..dualarımız seninle..:Saruboceq:

kızlar selam.
hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.ben hamile olduğumu duyduğumdan beri kanama ile başladı ve iğneyle kestik.içeride her an kanayacak kanama keseleri var iğne ve ilaca karşı kanaması beni çok tedirgin etti.hala biraz var ve ağrımda var.hamile olduğumdan beri evde yatıyorum işe gitmiyorum yerimden kalkamıyorum temizlik yapamıyorum yardımcı olacak kimsede yok.çok üzülüyorum ben bu 9 aylık yolculuğu bazen başaramayacağım sanırım diyorum.kusura bakmayın sizlerde bazen çok karamsar olabiliyorum.
yeni gelen arkadaşlarda hoşgelmişler.allah tamamına erdirir inşallah güzel bi hamilelik geçirirsiniz.

enelcim bosver temizligi kendine dikkat et bak masallah 9. haftan bitecek artik riskli donemi atlatiyorsun biraz daha dayan guzel seyler dusun hayaller kur. al yanina meyvelerini iceceklerini uzat ayaklarini keyfine bak :))

kizlar aranizda sigara içenler var mi?hamilelikten once yada simdi.ben soz vermeme ragmen birakamiyorum ne yapicam bilmiyorum.

Beatrise,
Ben bu konuda çok şanslıyım...Tam bir tiryakiydim ve gebelikte bile bırakamam diye çok korkuyordum. Ama mucizevi bir şekilde sigaradan tiksindim:teytey:
İnanılmaz bir hediye verdi bebişim bana ve bu sayede ben de ona zarar vermediğim için daha huzurluyum:sm_cool:
Lütfen sen de uzak durmaya çalış, bir çok sigara tiryakisinde böyle olurmuş...
Belki ilerleyen günlerde sende de olur, kimbilir. Benim de 6. ahaftadan sonra oldu zaten:CüvCüv:
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

enelcim bosver temizligi kendine dikkat et bak masallah 9. haftan bitecek artik riskli donemi atlatiyorsun biraz daha dayan guzel seyler dusun hayaller kur. al yanina meyvelerini iceceklerini uzat ayaklarini keyfine bak :))

dinleniyorum arada yazdıklarınıza bakıyorum şu tehlikeli dönemi bi atlatsam ne güzel olacak.allah hepimize yardım etsin.amin

ben geldimmmmmmmmsositososito
kızlar çokkkkk mutluyummm
bebişimi gördüm,büyümüşşşşş..kol ve bacak tomurcukları kıpır kıpırdı :teytey:
dans ediyodu sanki.
off 13 gün sonra gel dedi, nası dayanıcam o kadar zaman.

kızlar selam.
yeni gelen arkadaşlarda hoşgelmişler.allah tamamına erdirir inşallah güzel bi hamilelik geçirirsiniz.[/QU

Ümitsizliğe kapılma lütfen! Allahın izniyle hiçbişey olmaz bebeciğine inşallah,zaten iki ayı dolurmuşsun doktorunun söylediği şeyleri yapıp ruhunu sıkıntılardan uzak tutmaya çalışmalısın gibi geliyor bana..Bebeciklerimizde sıkı sıkı tutunsunlar bırakmasınlar bizi inşallah:asigim:

dans ediyodu sanki.

Tebrik ederim,
sanırım 13 gün sonra 11 haftalık olacaksın ve ense kalınlığını ölçmek için çağırdı.
Zeka testi-2'li testte deniyor..
Bu arada arkadaşlar zeka tastleri ile ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum, geçen bir arkadaşımla konuşuyorduk:
"ben zeka testi yaptırmıycam, zeka özürlü de olsa doğurucam çünkü" dedi...
Allah korusun inşallah kimsenin başına gelmesin ama ben kesinlikle zeka testinin çok önemli olduğunu düşünüyorum...
Sizlerin de fikirlerinizi merak ettimCADIARZU

kızlar selam.
yeni gelen arkadaşlarda hoşgelmişler.allah tamamına erdirir inşallah güzel bi hamilelik geçirirsiniz.[/QU

Ümitsizliğe kapılma lütfen! Allahın izniyle hiçbişey olmaz bebeciğine inşallah,zaten iki ayı dolurmuşsun doktorunun söylediği şeyleri yapıp ruhunu sıkıntılardan uzak tutmaya çalışmalısın gibi geliyor bana..Bebeciklerimizde sıkı sıkı tutunsunlar bırakmasınlar bizi inşallah:asigim:

çok teşekkür ederim canım.bakalım artık doktorun dediğinden hiç çıkmıyorum zaten bebeğimde beni üzmez inşallah.amin.

Tebrik ederim,
sanırım 13 gün sonra 11 haftalık olacaksın ve ense kalınlığını ölçmek için çağırdı.
Bu arada arkadaşlar zeka tastleri ile ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum, geçen bir arkadaşımla konuşuyorduk:
Allah korusun inşallah kimsenin başına gelmesin ama ben kesinlikle zeka testinin çok önemli olduğunu düşünüyorum...

vallaha eğer böyle olursa zor bir durum.birkaç doktora giderim.yaşamadan karar verilmez tabii.emin olmaya çalışırım.herhalde eşimle bi karar verir dünyaya getirmeyiz diye düşündüm ama allah bilir tabii.kimseye nasip etmesin allahım bebeklerimize sağlık sıhhat versin diyorum amin.

Son düzenleyen: Moderatör:
[Bu arada arkadaşlar zeka tastleri ile ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum, geçen bir arkadaşımla konuşuyorduk:
Sizlerin de fikirlerinizi merak ettimCADIARZU[/QUOTE]

cok zor bir durum olsa gerek benim esim katolik ben muslumanim aslinda ikimizinde dini bebek aldirmaya karsi baya tepkili ama gecen gun esim bana sordu neyapariz bole bisey olsa diye dedim kardesi olsa kardesine yuk olucak tum hayati boyunca, biz yaslanicaz belkide erkenden goc edicez bu diyardan ,yardima muhtac bir evladi geride birakmak bir anne icin cok zor omali.madem tip bize mucizeler sunuyor, daha anne karninda bebek bile degilken embriyo iken engelli oldugu anlasiliyorsa o bebegi dogurmak bence dogru degil tabi bu karar birazda ailenin ekonomik ve sosyal sartlarinada bagli.

Tebrik ederim,

bende doktoruma yaptirmak istemedigimi soyledim canim, bu testler dusuge neden olabiliyormus , saglikliysa bebisim bu test sonucunda onu kaybedersem kahrolurum, hicbir zaman yuzde yuz sonucta veremeyiz dedi, ayrica Allah korusun diyelimki sakat olma ihtimali var dediler bebisim canlanmisken , kendini hissettiriyorken onun canina kiyamam, Allahtan gelen herseye razi olmak lazim

bende doktoruma yaptirmak istemedigimi soyledim canim, bu testler dusuge neden olabiliyormus , saglikliysa bebisim bu test sonucunda onu kaybedersem kahrolurum, hicbir zaman yuzde yuz sonucta veremeyiz dedi, ayrica Allah korusun diyelimki sakat olma ihtimali var dediler bebisim canlanmisken , kendini hissettiriyorken onun canina kiyamam, Allahtan gelen herseye razi olmak lazim

ikili test sadece koldan kan alınarak yapılmıyormu niye düşüğe neden olsunki ..pekte bilgim yok ama ..CADIARZU

dans ediyodu sanki.

çok çok tebrikler gözün aydın canım..bizde bir 9 haftalık olabilsek..gamyoncuiremsu

Ben de 5+5 im kızlarr..haftaya kesenin içinde bebiş var mı görmeye gideceğiz..Dua edin ne olur bebiş olsun içinde......

kız naber nasıl gidiyor hamişlik...varmı bulantı falan...bende çok çok az var bütün belirtilerden...layhayhoy salı günü randevum var doktorla bakalım inş bebiş büyümüştür....senin büyüklüğü falan ne kadar bebişin...bide kalp atım hızı...?? ay ne çok soru sordum.....

bugüm dinletmediki bebişim bize doru düzgün kalp atışını, geçenkinde uzun uzun dinlemiştim ama bu sefer büyümüş kızlar. bebeğe benziyordu, hareketliydi. daha evvel ultarsonda ne kadar heyecanlansanda bebeğe direk benzetemediğin için ne bileyim daha farklıydı işte. ama bu sefer..ordaydı ya.. gözlerim doluyo yeniden düşünürken..

X