2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

4 ay olduysa canım13 olmuştur bence gayette normal bir kilo
benim kız da yeme sorunu var ve yavaş yavaş büyür sagolsun bebkkende dr giderdik 100gr 200gr gram gram büyürdü halada öyle bu üzden beni emerken dk bize mama vermişti kilo alsın diye oa kar etmedii
Allah saglık versinde varsın azcık zayıf olsunlar

valla benimki 6 aya kadar 1 kilo aldı hep sonra gram aldı. 1 yaşından sonra aylarca kilısu sabit kaldı bazı aylar alıyor işde.
zannetmiyorum 13 kg olsa belli olurdu. bezini değiştirirken karnı sırtına yapışacak sanki çok zayıf geliyor bana. allah sağlık versinde kilo önemli değil. birazda genetik bence. bende eşimde minyonuz çocuğumuzun selvi boylu kilolu olması mucize olur bence buna alıştırdım kendimi.

valla benimki 6 aya kadar 1 kilo aldı hep sonra gram aldı. 1 yaşından sonra aylarca kilısu sabit kaldı bazı aylar alıyor işde.
zannetmiyorum 13 kg olsa belli olurdu. bezini değiştirirken karnı sırtına yapışacak sanki çok zayıf geliyor bana. allah sağlık versinde kilo önemli değil. birazda genetik bence. bende eşimde minyonuz çocuğumuzun selvi boylu kilolu olması mucize olur bence buna alıştırdım kendimi.

benimkide öyle kışınkıyafet çokluguyla ele geliyor banyo için bi soyunuyozz iiskelet
valla ben şincik biraz toplu bir bayanım ama ilk okula kadarbir deri bir kemik bir çocukluk geçirdik abim ve eşimin çocuklugu güzelmiş aklım şimdiye kadar bana benzemiş şimdiden sonrada ban benzerse ilkokuldan sonra kilo alabilşr

evet malesef uyuyoruz bu durumdan hiç memnun değilim aslında, mert 11-12 de uyuyor gece bende 2-3 gibi uyuyorum. mert 9-10 gibi yatsa bende 12 gibi uyusam olur ama yatmıyor ki.

özel mesaj bölümünde resim ekleyemdim sen biliyorsan anlatsana, ben yapamadım.
canım şu resim yükle falan var ya oradan olmadı mı ımagechack mıydı neydi

kızlar bence yağı tamamen hayatınızdan çıkarmayın, diyette yağ yemesseniz vücut yağı kıtlık olarak algılarmış ve yağ yakmazmış, azda olsa yağ yenmeliymiş üstelik vücudun yağada mutlaka ihtiyacı varmış tıpkı tuz gibi.
bence, kızartmalar, sucuk, fast food ürünler, cipsler aburcuburlar kaldırılmalı. bunlar haricinde diğer tüm yemeklerden her zaman yiyeceğiniz gibi pişirip az yemek.
açken gözümüz doymuyor ve tabağımıza dolduruyoruz aslında yarısında karnımız doyuyor ve biz tabağa koyduğumuzu bitirmek için uğraşıyoruz.
sabiha paktuna yetişkinlerin doyması psikolojiktir diyor. bazıları morali bozukken daha çok yiyor mesela.

liseydeyken biraz kilom fazlaydı, netten bi yazı okudum.
yemek yerken kendinize sorun " gerçekten doydummu" diye. eğer hayır doymadım diyorsanız biraz daha yiyin ve sonra tekrar o soruyu sorun diyordu.
ben yaptım ve üniversitedeyken ideal kiloma kavuştum ve o gündür aynı kilodayım.
zaten yağı tamamen çıkarmak çok mümkün değil.yemekler de çok az kullanmak ve katı yağdan uzak durmak lazım yediğimiz yoğurtta,peynir de,hep yağ var zaten.ben süt ürünlerini yağsız yemeye içmeye karşıyım yağı almak için karbanhisrat değerini yükseltiyorlarmış o bir yane tüm yararı süt ürünlerinin yağında.yemekler de,salatalar da yagı azaltıp yağ ihtiyacını süt ürünlerinden alabiliriz

bencede en mantıklısı o uyanınca kurulu saat gıbı sende kalkarsın:))
gece süt işi ne oluyor canım?emzırıyorsun hala dımı?oh ne rahatlık.bızımde gece kalkmalarımz olmasa keske.
delıksız uyumayı çok özledım
ben de ben de yaaaaa.senin cadı kaç kere kalkıyor cnm

kübracım geçmiş olsun kızına

günaydın kızlar son sayfaya şöyle bi göz attım
bebişlerin kgsunu dert etmeyin bence her çocuk farklı zaten çoğuda genetik şimdi ben ve eşim iri yapıdayız boy kg falan ee dolayısıyla bizim oğluşda iri olcak dimi ama ufak tefek zayıf ebeveynlerinde genetik olarak zayıf çocukları olcak bi çoğu genetik bi durum bence bu sağlıklı olsunlarda ister 10 kg ister 20 kg olsunlar ne farkederrr
bizde kalktık kahvatımızı yaptık batuhan canavar gibi herşeyi darmaduman ediyo hani olur ya filmlerde dinazor gibi böyle geçtiği yere bi el atıp dağıtıveriyo bende peşine koşmaktn çok sıkıldım ve yoruldum ama yok asla söz dinlemiyo neyse fıstıklar yine girerim çok öpüyorum

gunaydın guzel hazıran annelerııı
ya sabah sabah bı nese bı nese bende aman masaalhhhhhh

kızlarr amma cok konusmussunuz yaa
bende nette bı arastırayım su plataes setını
hızlı yazıyorum kızlar bırazdan bı toplantım var
off bugun erken cıkıyorum ısteyım ama enerjım hıc bıtmıyoo vallah
aman allah bozmasın
benım cadı ıyı cok sukurr
oksurugu vard oda gectıı

bende dıyette olan bır turk kadını olarak ne yedıgımı yazıyorum

sabah:
2 dılım cavdar ekmegı
cay
az yaglı beyaz peynır
domates-salatalık-biber ve maydanozzz

hepsı buu
ıns. verırırz kızlar hadı bakalm operım hepınızııııı ve bebıslerııı :KK16:

günaydın kızlar son sayfaya şöyle bi göz attım
bebişlerin kgsunu dert etmeyin bence her çocuk farklı zaten çoğuda genetik şimdi ben ve eşim iri yapıdayız boy kg falan ee dolayısıyla bizim oğluşda iri olcak dimi ama ufak tefek zayıf ebeveynlerinde genetik olarak zayıf çocukları olcak bi çoğu genetik bi durum bence bu sağlıklı olsunlarda ister 10 kg ister 20 kg olsunlar ne farkederrr
bizde kalktık kahvatımızı yaptık batuhan canavar gibi herşeyi darmaduman ediyo hani olur ya filmlerde dinazor gibi böyle geçtiği yere bi el atıp dağıtıveriyo bende peşine koşmaktn çok sıkıldım ve yoruldum ama yok asla söz dinlemiyo neyse fıstıklar yine girerim çok öpüyorum

canım benım kızımda oyle vallah
annem dıyorkı beyzanın gectıgı yer bellı oluyooo dıyo
gectıgı yerlerde hersey yerdee :KK9:
bende kılo durumuna katılıyorum bızde esımle ıyıyız yanı cocukta dogal olarak zayıf olmayacak tabı herkesın bunyesı farklı o ayrıı aman saglıklı olsunlarad gerısı bosss :KK34:

kızlar bir tüyo daha vereyim diyetle ilgili kahvaltınız mümkün olduğunca zengin yapın
mesala benim kahvaltım 500-600 kl arası oluyo
öğlen yemeğim hafif akşam yemeğim çok daha hafif oluyo.kahvaltıyı erken saatte ve sağlam yapmak lazım.
bugün sabah
kymalı yumurta 1 porsiyon
beyaz peynir 40 gr
3 dilim k.ekmeği
1 yemek kaşığı recel
1 fındık büyüklüğün de tereyağ yedim

kahvaltı dışında ekmek yemiyorum. öğlen karar vermedim daha günün sonu da toplam 1300 -1500 kl arasında değişiyor.genelde 1300 geçmemeye çalışıyorum

kızlar bir tüyo daha vereyim diyetle ilgili kahvaltınız mümkün olduğunca zengin yapın
öğlen yemeğim hafif akşam yemeğim çok daha hafif oluyo.kahvaltıyı erken saatte ve sağlam yapmak lazım.
bugün sabah
beyaz peynir 40 gr
3 dilim k.ekmeği
1 yemek kaşığı recel

kahvaltı dışında ekmek yemiyorum. öğlen karar vermedim daha günün sonu da toplam 1300 -1500 kl arasında değişiyor.genelde 1300 geçmemeye çalışıyorum

canım bende oglen ve aksam ekmek yemem cunku pek ekmekle aram yok arrtıkk
ama yumurta pek yıyemıyorumm ya recel bal tereyagını hıc sevmem mesela
bende dun aksam bı hesapladım 1200 kalorı alıyomusum gunde e zaten normalı o ama bıraz daha azaltsam daha ıyı olur ben peynırsız yogurt ayran olmadan yasayamam vallah bıde cıkolata:KK9:

bugün pot kırdım kızlar.

mert telefonda babasıyla falan pek konuşmaz, telde konuşmayı sevmiyor.
eşim izmire annesinin yaına gitti, kayınvalidemle konuştuk, mert konuşamıyormu vs. dedi hiç sesini duymuyoruz dedi (mertide en son 1 yaşındayken gördü anne diyordu sadece)
bende merte uzattım yine konuşmadı kayınvalidemde konuşturmaya çalışıyor bende " yabancılarla konuşmuyor" dedim ama kötü niyetim yoktu.
kayınvalidem de tabi biz yabancıyız babanesi yabancı dedi.
eşime söyledim güldü gaf yapmışsın dedi ama zaten kaynanamla aram imonu birde bu çıktı. adım kötüydü hepten kötü oldum şimdi.

niyetin kötü değil ama kayınvaliden yanlış anlamıştır kesin.boşwer takma kafana...

bugün sabah
beyaz peynir 40 gr
3 dilim k.ekmeği
1 yemek kaşığı recel

bende kahvaltıyı güzel yapıyorum.öğlende iyi yiyorum akşama az yemeye çalışıyorum.

biz ortalama 8 gibi kalkıyoruz kızlar.yağmur 8.30 yada 9gibi yapar kahvalltısını bende ondan sonra.
erken kalkmak gibisi yok.zinde oluyor insan.
yağmuru uyuttum.hava çok güzel yine bize dışarısı göründü.:KK52:

merhaba kızlar
hoşbulduk fizilizcim iyiyim sen nasılsın artık pek uğramıyorsun
oku oku bitmedi ne çok konuşmuşunuz
sabahtan beri hiç bi iş yapamadım ece yüzünden rahat durmuyor hiç balkon istiyo orda da yalnız bırakamıyorum.

sen o 21 kiloyu verdin yaa helal sana.bende şu 10 kilomu versemm ne güzel olurum yaa...
kızım bunlar adamı deli eder.dünnn imdat diye bağıracaktım artık.mutfaktaki 3.çekmeceye çıkmışşş şarkı söylüyor:KK24:
in dedim kızdımmm geldi bitane yapıştırdıı ağlaaaa ağlaaaaa diyooo deliiii:KK52:

günaydın tünaydınnn kızlar..hava misssss..
anladımki yağmurla ewde durmak kalbe zarar.o yüzden dışarı çıkıcam.parka falan götürcem zıpzıplar var zıplasın atsın bütün enerjisini ewe bişey kalmasınn.
buarada diyet yapan arkadaşlarr gelin birbirimize destek olalım kurtulalım şu kilolalrdan:KK76:

evet destewk olalım ben sabahları nesfit yiyorum bikaç gündür akşamları da dikkat ediyorum.şu zıpzıplardan keşke burda da olsa bizimki çok seviyo

slm kızlarrr topik hızla ilerliyo vall

ee tabi yaz geliyo dimi
kızlar ben hamile kaldığımda 70 kiloydum
doğuma girdiğimde 100 kilo
doğumdan çıkınca 87 kilo
emzirmeyi kestiğimde de 58 kiloya kadar düştüm
1.64 boyum ve şu an acayip bi iştah gülinin dediği gibi boğazım hiç durmaksızın yemek tatlı habire yiyip duruyorum bu yemeyle de zaten 67 kilo oldum yine 9 kilo aldım yüzmeye başladım ama zevk için bir an önce benimde dur demem lazımmm

umarım herkes dilediği kiloya kavuşurda mutlu olur ::))

::))

hey maşallah o kadar kilo vermişsin yine verirsin

bu yeme ve tatlı hususnda tek degilmişim ne güzelll sadece benmi öyleyim diyordum
hayırlı bir şekilde en kısa zamnda hepimiz istedigimiz kilolara ulaşırızzz

beni bi görseniz şaşarsanız eşim bile nasıl yiyebiliyosun bukadar diyo hele tatlı off off

çocuklar bir çiçek gibiler en ufak rahatsızlıklarda soluveriyorlar
kızım üşüttü demiştim sanırım şimdi iyicene artti gözleri ateşten kapanıyor yavrumun ateş düşürücü verdim şimdi düştü ve uyuya kaldı kuzum uyansın birde pedutus vereyim diyorummm
tavuk suyunada çaorba yaptım inşallah iyi olur
en kısa zamanda hayırlıaylan:KK59::KK59:

kübracım geçmiş olsun nasıl iyileşti mi kuzu?

merhaba kızlar
hoşbulduk fizilizcim iyiyim sen nasılsın artık pek uğramıyorsun
oku oku bitmedi ne çok konuşmuşunuz
sabahtan beri hiç bi iş yapamadım ece yüzünden rahat durmuyor hiç balkon istiyo orda da yalnız bırakamıyorum.

evet destewk olalım ben sabahları nesfit yiyorum bikaç gündür akşamları da dikkat ediyorum.şu zıpzıplardan keşke burda da olsa bizimki çok seviyo

hey maşallah o kadar kilo vermişsin yine verirsin

beni bi görseniz şaşarsanız eşim bile nasıl yiyebiliyosun bukadar diyo hele tatlı off off

kübracım geçmiş olsun nasıl iyileşti mi kuzu?

iyiyim özlemcim bende ctesi çalışıyorum işte ne yapayım tatlım
bende rejimdeyim canım destek evet
sabah güzelce 1 dilim kepek ekmeği ile kahvaltımı yaptım
arada adaçayı içtim ve ceviz yedim
öğlen yemeğimi daha yemedim
bugün gün var bakalım yemeden nasıl dayanacam :KK43:

günaydın kızlar herkes diyette cok istikrarlı gözüküyo emeklerinizin karsılıgını alıcaksnz eminim. Kübracım cok üzüldüm ya bence doktora götürmelisin antibiyotik kullanması gerekebilir acil sifalar. Kızlar sizle bisey paylasmak istiyorum forumda konu acmak istemedm sizle konusmak dertlesmek istedm konu söyle; Esimin ablasıyla yaklasık 2 aydır arası acık ne biz gidiorz ne onlar geliyo sebep uzun hikaye yazmıym simdi ama aralarında olan bisey benle ilgili degil ben cok severm görümcemi iyidir. Bizde bu arada onunla ya diger görümcemde yada kaynanamda görüstk sorun ben 2 aydır esime ısrarla gidelim bak o ablan büyügün vede haklı diyorm yok diyo ikna olmuyo. Bu hafta ona pazar günü kahvaltıya gidelim dedm gene yok dedi. Bende pazar günü icin esimle baska plan yaptm okeyledi. Dün aksam kaynanama gittk oda yarın kızına kahvaltiya gidicekmış tesadüf. sizde gelin bizide arabayla bırakmış olursn dedi esıme baktm benimki bakarz demeye basladı ben tabi gerildm sonra bugün gôrümcemin kizi aradı teyzem gelicek sende gel diye bende esimi aradm madem sen küssün gitmiosun ben gidiym bari dedm hazır büyük ablan gidiyo aksamda dönerim dedim. Niye gidiosun simdi yarın kahvaltıya gidicez ya dedi. Bende cıldırdm tabi 2 aydır yalvarıyorm sana ikna edemedim bi gecede ikna oluverdin bende pazar gidelim dedm tersledn beni simdi annenle ne cabuk ikna oldun benle baska bi plan yaptn ben yarın gelmiyorm dedm kapadm tlfnu .Haksızmıym kızlar ya çok sinirlerm bozuldu ben okadar ugrasym oda benim söylediklermi bu kadar takmasn napicam bilmiyorum yarın gitmesem dahada küslükleri uzıcak gitsem hırstan kendimi yicem ne yapmalıym herkesten bi fikir kızlar

bence git yoksa senin yüzünden küslük uzuyomuş gibi olur yoksa yine sen arada kalırsın.boşver annesini dinlesin.benimki de ablasını dinler ben derim yapmaz ablası diyince hemen kaale alır ben de ablasının yanında hep söylerim bunu o yüzden ben artık takmıyorum sen de takma bence

günaydın kızlar herkes diyette cok istikrarlı gözüküyo emeklerinizin karsılıgını alıcaksnz eminim. Kübracım cok üzüldüm ya bence doktora götürmelisin antibiyotik kullanması gerekebilir acil sifalar. Kızlar sizle bisey paylasmak istiyorum forumda konu acmak istemedm sizle konusmak dertlesmek istedm konu söyle; Esimin ablasıyla yaklasık 2 aydır arası acık ne biz gidiorz ne onlar geliyo sebep uzun hikaye yazmıym simdi ama aralarında olan bisey benle ilgili degil ben cok severm görümcemi iyidir. Bizde bu arada onunla ya diger görümcemde yada kaynanamda görüstk sorun ben 2 aydır esime ısrarla gidelim bak o ablan büyügün vede haklı diyorm yok diyo ikna olmuyo. Bu hafta ona pazar günü kahvaltıya gidelim dedm gene yok dedi. Bende pazar günü icin esimle baska plan yaptm okeyledi. Dün aksam kaynanama gittk oda yarın kızına kahvaltiya gidicekmış tesadüf. sizde gelin bizide arabayla bırakmış olursn dedi esıme baktm benimki bakarz demeye basladı ben tabi gerildm sonra bugün gôrümcemin kizi aradı teyzem gelicek sende gel diye bende esimi aradm madem sen küssün gitmiosun ben gidiym bari dedm hazır büyük ablan gidiyo aksamda dönerim dedim. Niye gidiosun simdi yarın kahvaltıya gidicez ya dedi. Bende cıldırdm tabi 2 aydır yalvarıyorm sana ikna edemedim bi gecede ikna oluverdin bende pazar gidelim dedm tersledn beni simdi annenle ne cabuk ikna oldun benle baska bi plan yaptn ben yarın gelmiyorm dedm kapadm tlfnu .Haksızmıym kızlar ya çok sinirlerm bozuldu ben okadar ugrasym oda benim söylediklermi bu kadar takmasn napicam bilmiyorum yarın gitmesem dahada küslükleri uzıcak gitsem hırstan kendimi yicem ne yapmalıym herkesten bi fikir kızlar

bence git yoksa senin yüzünden küslük uzuyomuş gibi olur yoksa yine sen arada kalırsın.boşver annesini dinlesin.benimki de ablasını dinler ben derim yapmaz ablası diyince hemen kaale alır ben de ablasının yanında hep söylerim bunu o yüzden ben artık takmıyorum sen de takma bence

iste bende arada kalırım dıye ne yapacagımı sasırdm herkesi herseyi ben düsünüyorm hep aman o alınmasın aman öteki bozulmasn yıpratıcı ama gercek

X