2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın kızlar
hülyacım geçmiş olsun çok dondurma yedin heralde :icecream:
kızımın şu kırmızılıklar geçmedi sıcaktan diye danino çilekli tekrar vermeye başlamıştım heralde çilek dokundu şimdi kestim ama heryerini kaşımaktan uyumuyo geçen gece saat 1 e geliyodu biz arabayla tura çıktık valla komşulara da rezil oluyoruz arabada uyuyo eve geliyoz bu kaç oldu ,çocuk büyütmek çoook zormuş çok.hele yemeyen bi çocuk allah düşmanıma vermesin

1 yaşındaki bebekler tek öğün beslenmeyi tercih ederlermiş. Benimkide yaklaşık 1 aydır böyle, eskiden çok güzel yiyordu ama son zamanlarda nazla niyazla yediriyorum. Zorla yedirmem ama yedirecek olsam nasıl yedircemki, ağzını açmıyor kafa sallıyor. Kandırarak yediriyorum sabah arısütü bal poleni azıcık çaya karıştırarak içirdim anlamadı. Çok lezzetli olan şeyleri yiyor ona yemek yaparken çok özeniyorum.

Herkesin bebeğimi böyle,
Vermı benimki 4 öğün güzel yiyor diyen anne. Beslenemiyor diye üzülüyorum.
evet benimki de öyle sinirden patlamak üzereyim sabahtan beri hiçbişey yemedi çorba yaptım yok yemiyo kahvaltı zaten hiç yapmaz belki yoğurt yer dedim yok oda patlıyorum şu anda hiçbişey yemeden uyudu şimdi
bir ara meyveyide red ediyorud.. şimdi sıcaktanmı nedir meyve ve yoğurt seviyor.. onun dışında ne çorba ne kahvlatı ne muhallebi yemek istemiyor..:KK43:
evet hiçbişey yemiyo tatlım
günaydın kızlar
hülyacım geçmiş olsun çok dondurma yedin heralde :icecream:
kızımın şu kırmızılıklar geçmedi sıcaktan diye danino çilekli tekrar vermeye başlamıştım heralde çilek dokundu şimdi kestim ama heryerini kaşımaktan uyumuyo geçen gece saat 1 e geliyodu biz arabayla tura çıktık valla komşulara da rezil oluyoruz arabada uyuyo eve geliyoz bu kaç oldu ,çocuk büyütmek çoook zormuş çok.hele yemeyen bi çocuk allah düşmanıma vermesin
danino veriyonuzmu ben daha hiç vermedim
aman o rezillik bizde de var bilecikten izmire gelirken arabayı sağa çektik inan beyi salladık öyle uyudu sallanmadan uyumaz yoldan geçenler bakıp bakıp gülüyodu rezillik diz boyu
Kızlar oğlum a ları söyleyemiyor anneye enne babaya bibi diyor, eşimle çok gülüyoruz, ama eşim bibi lafına çok bozuluyor. Suya da çu diyor. Artık verilen tüm talimatları anlıyor, ışı kapat oğlum diyorum kapatıyor, kapıyı aç diyorum açıyor, bunları yapmak en eğlneceli işi.

Dün akrabanın kızına doğduluk hediye aldık, kızlara o kadar güzel kıyafetler varki içim gidiyor. Kızım olsaydı çok süslü giydirirdim kesin. Heidye olarak taşlı taytlı 2 takım aldık birde bebek aldık. Çok tatlılar.

güle güle kullansın canım inanda uyguluyo o talimatları artık çok güzel yapıyo hemde
bu aralar kedi demeyi öğrendi babama da dede yerine didi diyo eliyle amin yapmayı öğrendi
maşallah bütün bebeklere:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

evet bütün bebişlere maşşlah kızlar artık herşeyi anlıyolar benimki artık geldedimmi geliyo 3.4 adım maşşlah inşllah yürü yakında

maşh maşh. ama yemek yememelrine maşh değil tabi.. noluyor bunlra büyüyorlar seçici olyuorlar galiba artık. ebnde az öcne meyve yaptım ama bu kez onu bile yemedi.. sabah beri mızmız sadece.. 15 dk ancak uyudu.. uykusu var ama uyumuro:KK43:(

Herkes aynı dertten muzdaripmiş :)
Benimki ek gıdayı reddediyor emmek istiyor emiyorda, aç durmuyor göğsüm açık dursun hep emiyim diyor.
Filizcim halinizi düşünebiliyorum canım kusura bakma ama bende çok güldüm ama mecburen onlar ne derse yapıcaz.
Bizde 5 saatlik yola çıkıcaz gece mi çıksak gündüzmü karar veremedik. Benimkide arabada ancak emerek uyur, diğer türlü uykusu gelince ağlıyor, sanırım bizde inip sallarız iyi hatırlattın :)

Armağancım polen arı sütü hücre yenilemesine çok iyi oluyormuş ve daha sayılamayacak bilimum faydaları varmış. Benimkide bol bol karpuz ve şeftali yiyor. hararet var sanırım çocuklarda. Bugün koyu kıvamlı mercimek çorbası yaptım yarım kase içti nasıl mutlu oldum anlatamam.

haklslın ayşecim ya.. azda yese mutlu olyurouz arttık. sıcaklardanda mı böyle oldu bilmiyorum....yien seninki emiyormuş maşh.. biizmki emmiyor 2 aydırda... emse biraz olsun rahat olurdum yeme konusunda aslıdna.. emmediği içinde herşeyden vitamin alsın isityorum ama olmuyor ite.. onalr karar veriyor artık.. yoğurt kışın yemyiordu.. şimdi severek yiyior maşhh.. dediğin gibi hararettenmi ne... bende alıyım şu arı sütüdnen.. bir ara alcıaktım ama o zaman daha yaşı dolmmaıştı vazcaydımdı. iyi hatırlattın sağol canım....

slm kızlar ınsallah hepınız ıyısınızdır.ben dökülüyorum resmen çoook kötü grip oldum heryerım agrıyor bunları bıle zor yazıyorum ınanın.
hülyacım sende hasta olmussun sanıım cok gecmıs olsun.ınsallah kısa zamanda atlatırız.
ben kacıyorum kızlar kızım uyurken bende yataym accık.
hepınızı çok öpüyorm

slm kızlar ınsallah hepınız ıyısınızdır.ben dökülüyorum resmen çoook kötü grip oldum heryerım agrıyor bunları bıle zor yazıyorum ınanın.
Hülyacım sende hasta olmussun sanıım cok gecmıs olsun.ınsallah kısa zamanda atlatırız.
Ben kacıyorum kızlar kızım uyurken bende yataym accık.
Hepınızı çok öpüyorm

ay sagol alhancım sende çabuk atlatırsın inşllah nasıl bigirp anlamadım heryerim dökülüyo melise zor bakıyorum eşim geldide saglıkocagfına gittik melisde aynı ben gibi grip ay oda ilgiistiyohep yemek bile ypamadım eşim almış bişeyler hadi ben çıkıyom zor oturuyorum byyyyy

haklslın ayşecim ya.. azda yese mutlu olyurouz arttık. sıcaklardanda mı böyle oldu bilmiyorum....yien seninki emiyormuş maşh.. biizmki emmiyor 2 aydırda... emse biraz olsun rahat olurdum yeme konusunda aslıdna.. emmediği içinde herşeyden vitamin alsın isityorum ama olmuyor ite.. onalr karar veriyor artık.. yoğurt kışın yemyiordu.. şimdi severek yiyior maşhh.. dediğin gibi hararettenmi ne... bende alıyım şu arı sütüdnen.. bir ara alcıaktım ama o zaman daha yaşı dolmmaıştı vazcaydımdı. iyi hatırlattın sağol canım....
Benimkide bir aşlışsa şu yoğurda aylardır yemiyor.Süt ürünlerini kokusunu aldımı ağzını açmıyor. Peki süt yerine ne veriyorsun devam sütümü inek sütümü.

hülyacım sende hasta olmussun sanıım cok gecmıs olsun.ınsallah kısa zamanda atlatırız.
hepınızı çok öpüyorm

alhancım sendemi hastasın, geçmiş olsun. Genelde bahar aylarında olur ama sizin yaz gribi olmuş.

merhaba kızlar bizimki yine durmadı arabayla turladık uyudu eve geldik artık utanıyorum komşulardan valla
uykusu var kaşınmaktan uyumadı bekldik geçer diye ama geçiceği yok bu kızarıklıkların yarın da toplantım var artık çarşamba günü bursadaki dr.a götürelim diyoruz
ayşecim ben hem devam sütü hem süt veriyorum gerçi süte fazla yüklendik kabız oldu şimdilik sütü kestim.
alhancım geçmiş olsun
armağancım siznkiler yine yiyordu önceden üzülme hiç ,bizimki hiç vitamin alamadı hep devam sütü geçici bi durum olsa hiç üzülmezdim ama oldum olası böyle ağzını açmıyor

kızlar naber?ben okuldayım şu an.bizim memurun pc yi ele geçirdim de size bı bakayım dedım:)
kızım meme emmeyi bıraktı artık 2 gundur emmeyıyo hiç:KK43:( neyse 1 yıl emdı çok şükür.
bu arada iştahsızlık bızden de var artık sıcaklardan mı yemıyo yoksa azılar mı zorluyo bilmiyorum.pazar gunu doğum günümüz bi yandan da onun telaşı sardı hangi ara toparlanıcam hazırlanıcam bilmıyorum valla.malum kımseden bı fayda yok bana.k.valıdem çekıp yazlığa gıttı pazar gunu mısafır gıbı çıkıp gelir artık.
aman okulda da zaman geçmiyo patlıyorum resmen sıkıntıdan.

hepınızı çok öpüyorm
çok geçmiş olsun canım.. inş bir an öcne atlatıırsın.

herkese günaydınalr.. güzel bir gün olsun inş..

Benimkide bir aşlışsa şu yoğurda aylardır yemiyor.Süt ürünlerini kokusunu aldımı ağzını açmıyor. Peki süt yerine ne veriyorsun devam sütümü inek sütümü.
ayşecim ilk başta yalına kadar devam sütü vedim ama arda da sütde verdimki alışsın diye.. şimdi devam amması vermiyorum.. sadece süt veriyorum..ne biliyim sıcaktan herlade yioyr yourt.. hararaetini alıyor galiba.. alışır inş canım seninkide..

alhancım sendemi hastasın, geçmiş olsun. Genelde bahar aylarında olur ama sizin yaz gribi olmuş.

merhaba kızlar bizimki yine durmadı arabayla turladık uyudu eve geldik artık utanıyorum komşulardan valla
uykusu var kaşınmaktan uyumadı bekldik geçer diye ama geçiceği yok bu kızarıklıkların yarın da toplantım var artık çarşamba günü bursadaki dr.a götürelim diyoruz
ayşecim ben hem devam sütü hem süt veriyorum gerçi süte fazla yüklendik kabız oldu şimdilik sütü kestim.
alhancım geçmiş olsun
armağancım siznkiler yine yiyordu önceden üzülme hiç ,bizimki hiç vitamin alamadı hep devam sütü geçici bi durum olsa hiç üzülmezdim ama oldum olası böyle ağzını açmıyor

selam olpsocum.. evt eskdien herşeyi yiyordu işte benide üzüen bu oldu:KK43:şimdi resmen ayırt ediyor işine glenei yiyor gelmesse yemyior:KK43:(gerçi onalrda robot değllerki.. ağzı tadları var bizler gibi inş çok seçiçci bir çocuk olamzlar..kaşıntı benim zkıdada oluyor.. yumruta veriyorum sabahalrı seviyor diye.. omu yaptı bilmiyorum.. birde bal vermeye başaldım. şimdi diyom acep omu yaptı:KK43:alnında kıpkırmızı olmuş.. geçende olmuşt. dr a götrdüm allerji için merhem ve şurup vermişti.. dün sürdüm iyi geldi..

kızlar naber?ben okuldayım şu an.bizim memurun pc yi ele geçirdim de size bı bakayım dedım:)
kızım meme emmeyi bıraktı artık 2 gundur emmeyıyo hiç:KK43:( neyse 1 yıl emdı çok şükür.
bu arada iştahsızlık bızden de var artık sıcaklardan mı yemıyo yoksa azılar mı zorluyo bilmiyorum.pazar gunu doğum günümüz bi yandan da onun telaşı sardı hangi ara toparlanıcam hazırlanıcam bilmıyorum valla.malum kımseden bı fayda yok bana.k.valıdem çekıp yazlığa gıttı pazar gunu mısafır gıbı çıkıp gelir artık.
aman okulda da zaman geçmiyo patlıyorum resmen sıkıntıdan.
gülizcim hayılrııs olsun canım.. benimkdie 2 ay oldu brıkalaı..buna şükür..benmikide diş çıakrıyor hemde azılar dediği igibii.. galiab ondan diyorum ben yememesini.hem uykusuz hem mızmız.. dişten galiba..doğum gününüz içinde Allah kolaylık versin canım.. biz atlattık şükrü.. baya güzel oldu ama canımda çıktı vala:))

Selam kızlar, bende bugün 2 kez sosyete pazarına gittim, elbise aldım beğenmedim tekrar götürdüm merte ablam baktı durmamış koşa koşa geldim.
Bizimki merdiven inip çıkmayı oyun haline getirdi özellikle kaldırımlara inip çıkmaya bayılıyor beni çok yoruyor, ilginç buluyorlar sanırım. Anneme gidene kadar yabancı sitelerin bahçe kapılarana dokunup dokunum gidiyoruz, kucağa galmiyor yürüyecekmiş. 5 dak yolu 30 dak gidiyoruz.
Benim oğlum çok yaramaz, herkes biz böyle çocuk görmedik diyorlar.

slm kızlar hasta annelere ve bebişlere geçmiş olsun..
bende bikaçgündr giremiorum annemler geldi.ewde temizlik var.cuma mevlüt pazarda d.günü müz var.
bakalım harıl harıl hazırlıklar dewam edio...
şimdlik bu kdr çok yorgunum uyumam lazım görüşrüz

kızlar merhaba ya bana bişey deyin yarın yegenimin sünneti var melisde rahatsız grip oldu doktora ellettim grip işte bogazlarındanda 2saat uzaklıkta yarın gitsemmi gitmesemmi karar veremedim çokda istiyorum gitmek ne yapsam kapalı yerde olacak solanda ne yapayım

X