2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar günaydın
yarın paşamın doğum günü evde kutlamaya karar verdik bugün hazırlıkları yapıcam temizliğimi yapıcam küçük çaplı bi doğum günü düşündük ilk doğum günü olduğu için pastamızıda ben yapıcam fotoları eklerim

günaydın canım kesin karar sanırım bu artık
hayırlı olsun canım
bizimkide küçük çaplı olacak aile arası ama pasta konusuna ben giremem
pastacımızla konuştuk arabalı pasta yapacak sözü aldık bi aksilik çıkmazsa inş

zaten çok zorlamamak lazımmış, bizim doktor bırakta acıksın ozaman yer dedi
aç olunca yemek yemesi gerektiğini öğrensin dedi

ben hazır evdeyken bir iş kuralım kendi işimiz olsun istiyorum, kayrayıda götürebileyim
ama hiçbişey gelmiyor aklıma
güzel bir iş fikri olan varmı aranızda kızlar?
siz olsanız ne iş yapardınız ?
ticarete atılıyorum :))
neslihanında dediği gibi canım bursada kreş yada yemek üretimi yapabilirsin gelişmiş bir yer bursa çalışan bayan da ağırlıkta

slm
kızlar nasılsınızz ben bunalımdayım valla yicem kafayı bide görümceler cuma akşam süpriz deyip geldilerr kaynanamlar görümcemlerr bunaldım valla sıcak bi yandann onlar bi yandannn bilmiyomm ne zaman gidecekler bu kadar bile yetti maddi manevii bitmiş durumdayızzzz bide kafalarına göre iş yapıyolar ev sahibi ben miyim onlarmı anlamadımm yemeği plaanlamışler bende yemek yapmaya başladım ne yapıyon dedi kaynanam yemek dedim biz pilavla kavurma yapcaz dediik akşma dede bende ben öyle düşünmemiştim dedim aralar başka bişey sen ne düşündün diyoo allahtan sabır istiyorum başka bişey deill geçmişi çok okuyamadım herkes iyidir inş mertinde doğum günü kutlu olsun
bayan merak hayırlı olsun cnmm allah ucağına almak nasip etsin cnmm

eminecim her seferinde aynı şeyi diyorum ama ALLAH sabır versin
açıkçası ben katlanamam bu kadarına aynı evde ben kaynanam kayınpederim ve görümce ayyy insan cinnet geçirir
kızlar sizinkilerini bilmiyorum ama ben yok dayanamazdım
otur ben ev sahibiyim ben ne pişirirsem onu ye sana ne kavurma yapacan bakalım evde malzeme varmı soruyon mu git madem o kadar çok istiyosan al gel yap demi
tabii misafir ağırlamak az külfet değil her öğün yemek bide bişey
evde kendiniz olsanız makarna bile yapıp yiyebilirsin misafir varken gel makarba ye diyemezsin
neyse canım kısa sürer inş
devamlı bi durum değil bu dursalar maksimum 1 ay dayan canım boşver ne yapacan

kızlar nasılsınız?
ben mide bulantısı,devamlı bir uyuma hali kusma şeklinde geçiriyorum günlerimi.o yüzden size bakamıyorum.yine halim yok hiç ama size birşey sorucam o yüzden geldim.oğlumun cuma cumartesi 37-38 derece arası ateşi vardı çok huysuzdu.ateşi düştü ama pazar gününden beride önce karnında ve belinde sonrada boynuna doğru her yeri kızardı.ama kol,bacak ve yüzde yok şimdilik.dün doktora götürdüm önce kızamık olabilir dedi kan örneğini sağlık bakanlığına gönderdi.sonra kan tahlili yaptı küçük oranda kızamık olabilir yüksek oranda alerjik dedi.nasıl oluyorsa artık.ilaç verdi ama bugün daha çoğalmış.neşesi gayet yerinde kıpır kıpır.başına böyle bir şey gelen varmı.çok tedirginim.çünkü kızamıksa daha aşılarını olmadı.yavrum daha dün yaşına girdi.aşılarını haftaya olacaktı.offfffff nedir bu ya.alerjiyse neye alerjisi var.farklı birşey yemediki.doğum günü pastasının üstü kırmızı boyalıydı o mu yaptı acaba.

ahmircim çok geçmiş olsunc anım. sende hamileydin değilmi. Allah kolaylık versin canım. inş kızamık değldir. ama diyorsunki neşesi iyi kızamık osla neşeli omazdı canım.. sıkıntılı olurdu.. allerjide olabilr.. sıcktanda olabilr.canım..

ahmircim çok geçmiş olsunc anım. sende hamileydin değilmi. Allah kolaylık versin canım. inş kızamık değldir. ama diyorsunki neşesi iyi kızamık osla neşeli omazdı canım.. sıkıntılı olurdu.. allerjide olabilr.. sıcktanda olabilr.canım..

evet canım 9 haftalık hamileyim.inşallah alerjidir.kızarmaya başlamadan önce çok huysuzdu.ama şimdi neşeli.anlamadığım ya kızamıktır ya değildir.ihtimal deyip durdu doktoru.kendi doktoru başka hastaneye gitmiş.orda başka çocuk doktoru yoktu.mecbur başka yere götürdüm.o da böyle çıktı.

kızlar selam geçmişi okuyamadım....ctsi dişimden ameliyat oldum, pazar da doğumgünümüzü kutladık.aile arasında, ilk doğumgünümüz rahatsızlığım nedeniyle sönük geçti, doğru dürüst ne çocuğumla ne misafirlarimle ilgilennemedim, erteleyemedik de çünkü babamız bu hafta sonu bi süreliğine görevli gidecek yurt dışına...neyse olsun seneye kısmetse...bu arada aslında doğumgünümüz bugün...inanamıyorum 1 yıl geçtiğine..geçen sene bu saatlerde hastane de emme savaşları veriyorduk egeyle...şimdi çok şükür iyi yavrum...geçmişi okuyum geliyorum

kızlar nasılsınız?
ben mide bulantısı,devamlı bir uyuma hali kusma şeklinde geçiriyorum günlerimi.o yüzden size bakamıyorum.yine halim yok hiç ama size birşey sorucam o yüzden geldim.oğlumun cuma cumartesi 37-38 derece arası ateşi vardı çok huysuzdu.ateşi düştü ama pazar gününden beride önce karnında ve belinde sonrada boynuna doğru her yeri kızardı.ama kol,bacak ve yüzde yok şimdilik.dün doktora götürdüm önce kızamık olabilir dedi kan örneğini sağlık bakanlığına gönderdi.sonra kan tahlili yaptı küçük oranda kızamık olabilir yüksek oranda alerjik dedi.nasıl oluyorsa artık.ilaç verdi ama bugün daha çoğalmış.neşesi gayet yerinde kıpır kıpır.başına böyle bir şey gelen varmı.çok tedirginim.çünkü kızamıksa daha aşılarını olmadı.yavrum daha dün yaşına girdi.aşılarını haftaya olacaktı.offfffff nedir bu ya.alerjiyse neye alerjisi var.farklı birşey yemediki.doğum günü pastasının üstü kırmızı boyalıydı o mu yaptı acaba.

canım geçmiş olsun.6.hastalık diye birşey var onu geçiriyor olabilir.

Bebekler ya da çok küçük çocuklarda yüksek ateş dışında herhangi bir belirti vermeden devam eden ve ateşin düşmesiyle ya da sonrasında kızamıkçık benzeri bir döküntünün ortaya çıkmasıyla beliren akut bir virüs infeksiyonudur.
Hastalık en sık ilkbahar ve sonbaharda ortaya çıkar. Küçük lokal salgınlar olabilmektedir. Kuluçka dönemi 5-15 arasındadır.

Belirtileri :

Belirgin bir neden olmadan ateş 39,5-40 dereceye kadar yükselir ve 3-5 gün yüksek kalır. Erken dönemde özellikle ateş yükselirken havaleler sık görülür. Yüksek ateşe karşın çocuk genellikle uyanık ve aktiftir. Genellikle üçüncü günde kandaki lökosit sayısının azalmasıyla boyun ve kulak arkasında lenf bezlerinde büyüme meydana gelir , dalak biraz büyümüş olabilir.

Ateş genellikle 4, günde hızla düşer, genellikle göğüs ve karında, daha az olarak yüzde ve kol-bacak bölgelerinde bir döküntü belirir. Bu döküntüler birkaç saat veya 2 gün sürebilir. Bu evrede ateş normaldir ve çocuk kendini iyi hisseder, normal davranır. Hafif vakalarda döküntü fark edilmeyebilir.

Tanısı :

Altı ay ile 3 yaş arasında çocuklarda belirgin bir neden olmadan bir türlü düşmeyen yüksek ateş görülürse ve çocuk uyanık ve aktifse bu tanı düşünülebilir.

Tedavisi :

Radikal bir tedavisi yoktur, belirtilere yönelik tedavi verilir. Çocuğu rahatlatmak için ateş düşürücü önlemler alınmalıdır.

http://img352.imageshack.us/img352/6327/altincihastalikzp6.jpg

Son düzenleme:
canım doktorlar pek bu hastalığı bilmiyorlarmış.Başka bir doktora da danış istersen.Kızamık diye değişik bir sürü ilacı dayamasınlar çocuğa

burda havva diye bir arkadş vardı onu kızı da geçirdi sanırım bu hastalığı

ahmircim never doğru diyor.. oda olabilr. fatoşcum çok geçmiş olsun.. geçmiş doğum gününüzde kutlu oslun canım.. inş seneye daha iyi yaparsınzı..sağlık oslun öenmli olan o.

Selam kızlar nabersiniz nezamandır giremiyorum uzun bir sürede diremeyecegim sanrım leptabı eşim ofise götürdü bende garip kaldım
bu aralar çok yogunum agabeyime kız istedik oldu Allaha şükür
ve hani gününm geçmişti ya ondanda haber var
benim ikinci bebiş yoldaymış 3aylık hamişim dualarınıza çok ihtiyacım var
geçmişi okuyamıyacagım şimdi çıkıyorum umarım hepinizde iyisizizdir bebişlerinizi çok öpüyorum kendinize iyi bakınnnnnnn
hayırlı olsun...sağlıcakla kucağına al inşallah

kılzAr yaaaa ben yarın sabah işe başlıyorum:KK43:((( kızımdan doğduğundan berı ılk kez bu kadar saat ayrı kalıcam.
ilk ayrılık zor oluyor ama sonra alışıyor insan ben 1 eylülden beri çalışıyorum...hem yaz tatiline de az kaldı gülincim

maşallah yusuf kayrama kocaman olmuş gezmeyede gidermiş
bayan merak canım hayırlı olsun hamileliğin bende düşünmüyor değilim 2. bebegi madem çok yoruluyorum oda buyür arada.
zeynep bu gün tam anlamıyla yürüyor artık çok mutlu oldum
2 kedinin peşine takıldı gitti
sarımsagı soyupmu koyuyorsunuz yoksa soymadanmı bende yapayım beni çok ısırıyorlar ya hertarafım delik deşik oldu allahtan zeynebi ısırmıyorlar pek
zeyno da yürümüş maşallah maşallah

Selam kızlar, mertin doğum gününü yapamıycam dye üzülüyordum ama eşim 1 şeklinde pasta yaptırmış, o gün gittik bir sürü balon süs falan aldık evi süsüledik yakın bir aile dostumuzu ve anneleri ablamları çağırdık çok güzel geçti. Ananesi bisiklet almış oğluma. İlk gün ayağını sıkıştırdı yaramaz oğlum.İçimde kalmadı güzel geçti.
Doğum günümüzü kutlayan arkadaşlara tek tek teşekkür ediyorum.

zaten çok zorlamamak lazımmış, bizim doktor bırakta acıksın ozaman yer dedi
aç olunca yemek yemesi gerektiğini öğrensin dedi

ben hazır evdeyken bir iş kuralım kendi işimiz olsun istiyorum, kayrayıda götürebileyim
ama hiçbişey gelmiyor aklıma
güzel bir iş fikri olan varmı aranızda kızlar?
siz olsanız ne iş yapardınız ?
ticarete atılıyorum :))
valla canım hazır bebekle ilgileniyorken anne bebek ürünleri satan bi yer olabilir diye düşündüm

ayşecim güzel geçmesine sevindim
bayanmerak hadi hayırlı olsun bebişin
emelcim nerlerdesin ya özletme kendini sık uğra sarımsağı ben de deniyim ama üstümüz falan kokarsa?
neslihan bizim de hep öyle bi dönemdir belki düzelir inşallah
kabızlık için önerilerinize teşekkürler ama bizim durum çok ciddiymiş de anlıyamadık dün akşam işten geldim baktım ıkınırken nasıl ağlıyor.altını açtık kaka iyice taşlaşmış bir türlü çıkmıyo elimizle bile çıkartamadık o kadar sert yavrum kimbilir ne acı çekti o ağladı ben ağladım hemen acile gittik lavman yaparlar belki diye devlet hast. yapamayız dedi özel bi tıp merkezi var orayA GÖTÜRDÜK dr. anestol yazdı uyuşturun orayı dedi lavman için ilaç yazdı evde sıktık popoya bekle bekle yok altını açtım kucağımda yaptırmaya çalıştım ama taş gibi çıkmıyo kenarlarından falan bastırdım yardımızla çıkardı top top hatta eşim peçeteyle aldı yoksa yine çıkaramıyodu akşam rahatladı bugün de yapmış ama dünkü kadar değilmiş ... bizden böyle çook zormuş çook o kadar zeytinyağı kayısı suyu kabak çorbası hiçbiri işe yaramadı inek sütü çok gelmiş heralde.ben de sütü kestim mama veriyorum bikaç gün sonra tekrar başlarım süte
çok geçmiş olsun özlemcim...inek sütü bize tam tersine ishal yapmıştı...ben de kestim..şimdi junior veriyorum, bitince tekrar deneyeceğim
kızlar günaydın
yarın paşamın doğum günü evde kutlamaya karar verdik bugün hazırlıkları yapıcam temizliğimi yapıcam küçük çaplı bi doğum günü düşündük ilk doğum günü olduğu için pastamızıda ben yapıcam fotoları eklerim

şimdiden kutlu olsun batuşun dgünü..annesine de kolay gelsin

kızlar nasılsınız?
canım hiç bilgim yok geçmiş olsun...deiğin gibi gıda boyasından da olabilir
egelifatosh cum doğum gününüz kutlu olsun
çok teşekkürler

ahmircim never doğru diyor.. oda olabilr. fatoşcum çok geçmiş olsun.. geçmiş doğum gününüzde kutlu oslun canım.. inş seneye daha iyi yaparsınzı..sağlık oslun öenmli olan o.
teşekkür ederim:)

canım doktorlar pek bu hastalığı bilmiyorlarmış.Başka bir doktora da danış istersen.Kızamık diye değişik bir sürü ilacı dayamasınlar çocuğa

burda havva diye bir arkadş vardı onu kızı da geçirdi sanırım bu hastalığı

canım çok sağol aynı resimdekine benziyo bizimde.belirtilerde aynı.ama yüksek ateş olmadı.yani yüksek derken 39-40 olmadı.eller,omuzlar, gıdısı ,başı sıcak kollar yanaklar soğuktu ateşliyken.en iyisi başka yere götüreyim.inşallah birşeyi yoktur yavrumun.

merhaba haziran anneleri.doğum günü olanları kutluyorum.benim bir sorum olacaktı.
en son sağlık ocağına gittiğimde kızamıkcık aşısı olup olmadığımı sordular.18-35 yaş arasındaki bayanlara yapılıyormuş.yapılmazsa hamilelikte kızamıkcık olursak bebeğin sakat olsa riski çok yüksekmiş.aranızda bu aşıyı yaptıran var mı?ben hala emziriyorum sütle geçip kızımı etkiler endişesiyle karar veremedim.bu konuda bilgisi olan var mı?şimdiden teşekkürederim.

evet canım 9 haftalık hamileyim.inşallah alerjidir.kızarmaya başlamadan önce çok huysuzdu.ama şimdi neşeli.anlamadığım ya kızamıktır ya değildir.ihtimal deyip durdu doktoru.kendi doktoru başka hastaneye gitmiş.orda başka çocuk doktoru yoktu.mecbur başka yere götürdüm.o da böyle çıktı.

canım bak melisde geçirdi kolarında bacaklarında yoktu sadece gövdede böyle alerji gibi oluyo o hastalık 6hastalık 3 gün ateş yapar sonra 3 gündede kızarıklık geçer bunu bi ilacı yok geçmişolsun 2nizede korkma

ahmir aynı böyleydi benimki de yüksek geirmedi ateşi 38, filandi hep korkma canım

merhaba haziran anneleri.doğum günü olanları kutluyorum.benim bir sorum olacaktı.
en son sağlık ocağına gittiğimde kızamıkcık aşısı olup olmadığımı sordular.18-35 yaş arasındaki bayanlara yapılıyormuş.yapılmazsa hamilelikte kızamıkcık olursak bebeğin sakat olsa riski çok yüksekmiş.aranızda bu aşıyı yaptıran var mı?ben hala emziriyorum sütle geçip kızımı etkiler endişesiyle karar veremedim.bu konuda bilgisi olan var mı?şimdiden teşekkürederim.

canım zaten süte geçerse söylerlerdi bi sorsaydın geçiyormu diye

kızlar selam geçmişi okuyamadım....ctsi dişimden ameliyat oldum, pazar da doğumgünümüzü kutladık.aile arasında, ilk doğumgünümüz rahatsızlığım nedeniyle sönük geçti, doğru dürüst ne çocuğumla ne misafirlarimle ilgilennemedim, erteleyemedik de çünkü babamız bu hafta sonu bi süreliğine görevli gidecek yurt dışına...neyse olsun seneye kısmetse...bu arada aslında doğumgünümüz bugün...inanamıyorum 1 yıl geçtiğine..geçen sene bu saatlerde hastane de emme savaşları veriyorduk egeyle...şimdi çok şükür iyi yavrum...geçmişi okuyum geliyorum

canım öncelikle sana büyük geçmiş olsun yavrununda dogum günü kutlu olsun daha güzel nice yaşlara

X