2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

armağancım güzelim doğum gününüz kutlu olsun canım
ilk yaşımız hayırlı olsun

kızlar merhaba
armağancım doğumgününüz kutlu olsun nice mutlu yıllara
mama konusunda ben kızıma pirinçten irmikten yapıyorum yemiyo hatta az önce irmik tatlısını ben yedim
hazırları da yemiyo bazen tahıllıdsn yer gönlü olursa sizin kuzular yiyorsa evde yapın kızlar ya sağlıklı hem de sütle yapınca kalsiyum alır.
yumurta konusunda da 11. ayda verebilirsiniz demişti doktor.ayrıca bu son gittiğimizde artık bütün yasklar kalktı siz ne yiyorsanız o da yer dedi.ama zaten bizimki yemiyor dedim. hatta dondurmayı erit ver çok yararlı dedi.
bir de bize sürekli idrar yolu iltihabı tekrarlıyorsa renkli ultrason çektirin önemli bişey olabilir dedi o da çok zormuş ya ilaç veriyolarmış küçücük çocuğa inş. önemli bişey yoktur canım çok sıkıldı
bizden böyle hala d.günü muallakta kimleri çağırcağım bile belli değil şurda 5 gün kaldı
teşk ederima rkadaşalr sağolun... kutlamamazı kısmewtse pazar olcak.. sağolun varolun.. ancak görüdm kusuruma bakmayın..

ıyı geceler kızlar kusura bakmayın bu aralar gıremedım.mısafırlerım coktu.
dogum günü olan bebıslere mutlu saglıklı yaslar,annelerede sabırlar dılıyorum.
bende yumurtanın beyazını vermedım hıc.kahvaltıyı bulamac halınde yıyor ne zaman normal yerlerkı?
kızlar sızın bıdıklar gunde kac kez kaka yapıyorlar?sorması ayıptır :)bızımkı 1 bazanda ıkı yapıyor doyuyordur dımı?az kaka yapınca doymuyormu acaba dıyorumda.
douyuoyrdur canım.. biizmkdie 2 bazı 3 kez bile kaka yaopıyor..

kızlar kızım dısı patlmış çok huysuzzzz
napıcammm uyumuo aglıo sürekliiimafoldumben
sabaha kadar uyumadı
şimdı bKTIM DIS CIKMIŞ
aynen gece uykumuz azaldı iki gecedir iyice.. acaba dişmi biizmde.. hala giden gelen yok dişten iki diş dışında:KK43:

uzun bir aradan sonra merhaba:))
bayadır siteyi takip edemiyorum ve de yazamıyordum..
şimdi okuyunca geçmiş günler aklıma geldi, her sabah ilk işim siteyi açmak ve eve gelince eşime sizlerden bahsetmekti..

Bebişleri hasta olan annelere geçmiş olsun, Allah şifa versin..Doğum günü gelen bebeklerimizin annelerini tebrik ederim,iyiki doğurmuşuz bebişlerimiz onlarsız ne yapardık...Bir senedir hayatımızdalar ama onlarsız hiç yaşamamışız gibi(en azından ben de öle:)

Bu arada size bişey sorucam kuzucuklarınızı altlarını değiştirmeye nasıl ikna ediyosunuz??Biz iki üç haftadır savaş veriyoruz Ahmet bezini açtırmıyo açınca kaçıyo bağlatmıyo,oyun oynamayı şaka yollu iknayı herşeyi denedim olmuyo:KK43:(Sonunda bağrış çağrış bağlıyoruz ama ömrüm gidiyo resmen...Sizde de bu sorun var mı, inada binmeden nasıl çözüyosunuz??
hoşgleidn canım.. bizimkdie öyle zor değştirtiyor bezine.. canımız çıkııyor.. resmen savaşıyoz bizde.. büyüdkçe böyle ypıolar parmaklarında oynatcaklar bizi:KK43:

filizcim kolay gelsin allah zihin açıklığı versin
batuhanda bi haftadır emeklemeye başladı bütün bebişler koşturuyo benimki anca emekliyo neyse cnm bunada şükürkaydirigubbakcemile3
canım benimkdie emkelmeiyor pek.. ama baya baya adımlamaya başladı.. herlade 1 haftaya tam yürüür..

canım benimkdie emkelmeiyor pek.. ama baya baya adımlamaya başladı.. herlade 1 haftaya tam yürüür..

hayırlısıyla inş canım
inanda ayakta durmayı uzattı dün 3-5 sn falan kalıyodu şimdi bayağı kalıyo elinde bişey varken kendini kaptırıyo elindeki oyuncağa yorulunca atıyo popoyu yere bakalım hayırlısı ile yürürler zamanı gelince

hayırlısıyla inş canım
inanda ayakta durmayı uzattı dün 3-5 sn falan kalıyodu şimdi bayağı kalıyo elinde bişey varken kendini kaptırıyo elindeki oyuncağa yorulunca atıyo popoyu yere bakalım hayırlısı ile yürürler zamanı gelince

öyle hayırlısıyla inşş.. emri geldiğ an yürücekelr zaten.. ama şimd bile zorluyorlar.. tutuna tutna heryere gidyor artık.. tv yi kapatıyor.. :)duvaralara tutunuyor gitceği yere gidiyor.. dediğin gibi arada unutuyor bırkaıyor elleri duruyor baya bay.. hayırlısı inşş.. işimiz gitgide zor olcak tabi:))

bu arada hiççç oturmak istemyior artık ya.. hep ayakta dursun sitiyor:KK43:hiç durmuyor.. yürüünce yandım galiba.. turlucak evi..koşdur peşinde dur:)

öyle hayırlısıyla inşş.. emri geldiğ an yürücekelr zaten.. ama şimd bile zorluyorlar.. tutuna tutna heryere gidyor artık.. tv yi kapatıyor.. :)duvaralara tutunuyor gitceği yere gidiyor.. dediğin gibi arada unutuyor bırkaıyor elleri duruyor baya bay.. hayırlısı inşş.. işimiz gitgide zor olcak tabi:))
maşallah kuzucuklarımıza
bu arada hiççç oturmak istemyior artık ya.. hep ayakta dursun sitiyor:KK43:hiç durmuyor.. yürüünce yandım galiba.. turlucak evi..koşdur peşinde dur:)

evet inan da gezmek istiyo devamlı çocuk ya emekliyo ya biyerelere tutunuyo yada kucakta gezdirtiyo kendini bize bu daha çok oluyo yoruyo bizi ama
ayy inan tv izletmiyo bizede gidiyo sehpaya tutunuyo kalkıyo
ayağa tv yi kapatıyo
dün zigon sehpanın üzerinde buhar makinası vardı onu çekiyo altından zor kurtardım inanı
oda korktu bende
gidiyo masanın bacaklarını yakalıyo örtüyü çekiyo
işte böyle evde hep tehlike hep vukaat

canım ben elma kabuğu ,ıhlamur, ayva yaprağı , 4/1 portakalın içini kaynatıyorum
sonra biberona koyup 4-5 damla limon ve 1çay kaşığı pekmezle veriyorum
teşekkür eder
m canım denerim

canım hayırlı olsun
ama daha erken değil mi

hayırlı olsun incimiz

canım geçen hafta inan gripti öksürük tıksırık çok vardı
evin içinde piknik tüpü yaktım üzerine tane limon kekik koydum kaynattım bir gün boyunca su bittikçe değiştirdim şimdi maşallah öksürük falan kalmadı dene istersen bi
aa bak bunu öğrendiğim iyi oldu saol filizcim
slm kzlar bugün temizlik yaptım çok yoruldum ama daha ütü var off...
hasta bebişlere çok geçmiş olsun
melisimizin doğum günü kutlu olsun...
ahmir hayırlı olsun canım ne güzel birlikte büyürler iştee...
alhancım poyraz yürütece kendisi binmek istemedi 2aydır binmiyo
yürüteci bıraktıktan 1ay sonra ayakta durmayı adım atmayı öğrendi 20gündür de yürüyo
kahvaltıyı benimki hiç bulamaç yemedi hep tek tek veriyorum
fatoşcum poyrazında öksürüğü vardı dr götürdüm az kalsın bronşit oluyomuş aman dikkat et antibiyotik verdi dr ama ben pekmezi sulandırdım yatmadan öncede verdim baya etkisi oldu
ne çok yazdım hadi ben kaçar ütümüde bitireyimsempatiksalakcinni
antibiyotik yeni bitti aslında kontrole de gecen hafta gittik yinede ilerlerse hemen götüreyim canım saol cvp için
aynı bizde de durumlar...yürüse neler olacak düşünmek istemiyorum

ceyline geçmiş olsun umarım diştir
batuhanın dogumgunu kutlu olsun

of bu kız beni çıldırtacak uykusu var ama herzmanki gibi hep aglıyo vwe inatediyoya ne biçim bi çocukya çok sinirli bişey olmasın heryerleri ısırıyo valla işim çok zor biraz büyünce istedigi olmadıgında atacak kendini yerlere şimdiden atıyo çünküüü ay çok yoruldum beynim agrıyoartık zaten hep yürümek istiyoooo koltuk kenarlarında hep içtigim çaydan bişey anlamıyom artık

ahmir hayırlı olsun canım neettin gittinmi doktora belli kaç aylık oldugu

AHMıR ıN BEBıŞ 6 HAFTALIK MIŞ HÜLYACIMMMM

hayırlı uğurlu olsunnn allahh mutluluklar içinde kucağına almayı nasip etsin inşşş ....AHMıRCıM

şubat annesi mi olcak mart annesimiii ahmir aceppp

ayyy ben 2. için çok kararsızımmmm ne güzel karar verip te adım atmakkkk ohhh keyfini çıkarsınn ahmir de hamile olmanın tadıda bi başkaaa:)))

vallahi başka insan hamileliğini özlüyor.valla bende de şu fazla kilolar olmasa hemen hamile kalırdım.bu neslihanların ortak problemi galiba kilolar malesef

maşallah kuzucuklarımıza

evet inan da gezmek istiyo devamlı çocuk ya emekliyo ya biyerelere tutunuyo yada kucakta gezdirtiyo kendini bize bu daha çok oluyo yoruyo bizi ama
ayy inan tv izletmiyo bizede gidiyo sehpaya tutunuyo kalkıyo
ayağa tv yi kapatıyo
dün zigon sehpanın üzerinde buhar makinası vardı onu çekiyo altından zor kurtardım inanı
oda korktu bende
gidiyo masanın bacaklarını yakalıyo örtüyü çekiyo
işte böyle evde hep tehlike hep vukaat
ay sorma canım aynen bir dakak durmuyor.. Ya kucak isitoyr dedesinin tepeisnde hep zati gündüz:))yada yürütcen elinde tutup yada kendi tutunup gidiyor gitceği yere.. Ama hep tehlikeli işler peşinde.. Büyüdkçe zorlaşıyorr.
teşekkür eder
m canım denerim

aa bak bunu öğrendiğim iyi oldu saol filizcim

antibiyotik yeni bitti aslında kontrole de gecen hafta gittik yinede ilerlerse hemen götüreyim canım saol cvp için

aynı bizde de durumlar...yürüse neler olacak düşünmek istemiyorum

ceyline geçmiş olsun umarım diştir
batuhanın dogumgunu kutlu olsun

evet canım yürüyünce girmedikleri delik kalmıcak.. Ben evdeki eşyları kaldrmak istemyiorum.. Alışsın ellemsin.. Cıs mıs diyoz bazı ellemiyor ama bazıda göüzmün içine baka baka elliyor:))

vallahi başka insan hamileliğini özlüyor.valla bende de şu fazla kilolar olmasa hemen hamile kalırdım.bu neslihanların ortak problemi galiba kilolar malesef
hayılrısı olsun canım.veririsn .. inan ben bile özüyorum. Herşey daha dün gibi geldi geçti.. Ama benim artık hamiş olmam... Malum zati iki çocuk.. Buna şükür.. Darısı isteyenelre.. Ama özleniyor gerçketende hamişlikde:))

of bu kız beni çıldırtacak uykusu var ama herzmanki gibi hep aglıyo vwe inatediyoya ne biçim bi çocukya çok sinirli bişey olmasın heryerleri ısırıyo valla işim çok zor biraz büyünce istedigi olmadıgında atacak kendini yerlere şimdiden atıyo çünküüü ay çok yoruldum beynim agrıyoartık zaten hep yürümek istiyoooo koltuk kenarlarında hep içtigim çaydan bişey anlamıyom artık
canım inanda sabahtan beri uyumamış 7 de kalktı bizle beraber şimdi gelirken uyuttum da geldi 1 de
ah ne güzel melis 1yaşında diyo allahıma şükürrrr
maşşallah yavruma benim
AHMİR İN BEBİŞ 6 HAFTALIK MIŞ HÜLYACIMMMM

hayırlı uğurlu olsunnn allahh mutluluklar içinde kucağına almayı nasip etsin inşşş ....AHMİRCİM

şubat annesi mi olcak mart annesimiii ahmir aceppp

ayyy ben 2. için çok kararsızımmmm ne güzel karar verip te adım atmakkkk ohhh keyfini çıkarsınn ahmir de hamile olmanın tadıda bi başkaaa:)))
bende bende kararsızım
hayılrısı olsun canım.veririsn .. inan ben bile özüyorum. Herşey daha dün gibi geldi geçti.. Ama benim artık hamiş olmam... Malum zati iki çocuk.. Buna şükür.. Darısı isteyenelre.. Ama özleniyor gerçketende hamişlikde:))

bende özlüyorum karnımdaki o hareketlerini

Evet ya zaten doĞum gÜnÜden acayıp leyal gıbıydın.. Hep o gÜne gıtıtm geldım .. Ne gÜzdelmıŞ o hareketlerı ıÇındekı varlıĞı yek vÜcuttukl.. Şımdı bızden ayrı bır bırey olma Çabasındalar..

valla ne güzeldi demi ya hareketler hele son zmanlarbi tarafa yatınca karnımız nasıl olurdu

X