2009 Aralık Anneleri

arzu canım Allah analı babalı büyütsün hep aynı durumdayız birde lohusalığın verdiği hararet ter varki inanılmaz benim bebekde beni yalancı emzik gibi kullanıyor sonra fazlasını gazla beraber çıkarıyordu şimdi yalancı emziğe alıştırdık karnı toksa hiç arıyorsa hemen emziği veriyorum her bezinde hala kaka var gazıda çok iki gündür çok az anason kaynatıp veriyorum bir çay kaşığı kadar sanki biraz sakinledi anasonun içine kimyonda koyuyorum

benıde mına yalancı emzık gibi kullanıyor hatta daha sonra uyumak için yastık nıyetıne :)
dun eşime chıcco kauçuk emzıkten aldırdım onuda almadı denemedıgımız emzık turu kalmadı yanı
nasıl alıştırdın ya formulu var mı :) bizede söyleeeeeeeeeeee

kaydirigubbakcemile5
emziği direk verince hemen almıyorlar her bebekde almıyor mesela ilk çoçuğum almamıştı bu aldı emziği iki gögüsünün arsına koy orada biraz ısınsın kokunda sisin belki alır soğuk verme dene bakalım

deneyelım bakalım inşallah alır mememi emerken aradan emzıgı sokunca alıyor 2 dk sonra atıyor :)

deneyelım bakalım inşallah alır mememi emerken aradan emzıgı sokunca alıyor 2 dk sonra atıyor :)

almayan almıyor canım ilk bebeğimde almadığız emzik modeli kalmamıştı ama bir türlü alıştıramamıştık her ağladığın gögüsümü verirdim açmı acaba diye bu defada fazla gelir kusardı bu bebekde süt pompası aldımki ne kadar verdiğimi bilim açmı tokmu haberim olsun diye işede yaradı sayılır toksa veriyorum emziği bu cabuk alıştı ........gaz için de tulumunu çıkarıp ayaklarını serbets bırakırsam daha çabuk bırt yapıyor

Son düzenleme:
yuksek çıkmış baya bekletme bebişi hemen götur hastaneye
zor birşey degil fototerapi tabı yatması gereklı ama lutfen götur hemen deger baya yuksek

merhaba kızlar... şuan size hastahaneden yazıyorum. sabah tahlil sonuçlarını doktora gösterdik. doktor direk yatış verdi. en az 2 gün buradaymışız. biluribini düşmezse uzayabilirmiş... dua edin biran önce tedavisi bitsin...:Saruboceq: kızım sıkılıyor ışığın altında. durmadan huysuzlanıyor, susturmada zorlanıyorum...:gitme:

slm kızlar! bebeği hasta olan göğsü yara olan anneler Allah acil şifalar versin.sizlere. ben de hala aralık annesi olacağımı düşünerek forumu takip ediyorum ama benim kızım da nazlı çıkacak gibi.28 aralık beklenen doğum tarihi ama daha bi belirti yok

Bugun bizde doktora gittik . Sanirim anali kizli bizde doktor sorunu var. Eylüle dogum yaptigim yer biraz uzak o yuzden bende bizim buralarda bakayim demistim. Cok ovulen bi yere gittik ama iki gun sarilik sonucu icin ulasmaya calistim basarili olamadim . Cok yogun telefona cevap vermez randevu alin gelin dediler surekli bende degistirdim bugun . Dogum yaptigim hastanenin tip merkezi var burda oraya gittim . Super bir doktor buldum . Ermeni 50 yaslarinda bir teyzecik :) Verdigi bilgileri geceyim biraz. Tabi arada sariligimiz yukselmis 14 olmus. Pazartesi yine gidicez. Yine test yapilcak kizimin topuklari delik desik oldu valla. Benim Eylulle kan uyusmazligi oldugu icin belki sutten kesebilirim dedi . Sutun icindeki bisey kan uyuzmazliklarinda faydali degilmis megerse. Umarim duserde pazartesi gunu gerek kalmaz.
Gogsunu sakin ama sakin yalanci meme gibi kullandirma dedi. 15 dakika yetermis sut icin . Ilk 6-7 dakika zaten memedeki %90 sutu alirmis. Bi 10 dakika daha kalsin dedi sonra cekeceksin dedi . Sonra ver emzigi gazini al sonra diger gogus dedi. 15 dakikadan sonra verilen sut icin sadece meme ucuna zarar oldugunu soyledi. Emzik icin mutlaka alissin dedi. Gece de agzinda olsun kusarsa cigerine kacmaz dedi. Bu arada bizim eski gittigimiz doktor bakmamisti bilmem sizde baktilar mi ama poposunun arasina bakti doktor . Orda bazen delik olurmus. Aklinizda olsun .
Boyle iste :)

Cok cok gecmis olsun

canım dualrım bebeğinle Allah ım şifa versin...

sanki şimdi rengi biraz açıldı... Allah'tan hastahanede net varmış. eşime leptopu getirttim. en azından zaman geçer. yoksa çok sıkılıyorum. moralim iyi şükür... sadece hastahanede olmak beni bunaltıyor yoksa geçecek biliyorum...
Cok cok gecmis olsun
canım dualarım bebeğinle Allah ım şifa versin...

Çok saolun arkadaşlar... Rabbim herkesin yavrusunu korusun...:Saruboceq:

Son düzenleme:
selam
nie kapanmışki eski topik geçmişede fazla bakamadım umarım herkes iyidir kaldımı doğum yapmayan

çok çok geçmiş olsun canım inşallah kısa sürede iyileşir evinize dönersiniz

selam
nie kapanmışki eski topik geçmişede fazla bakamadım umarım herkes iyidir kaldımı doğum yapmayan

beeeeen varım daha bekliyorum

Hastane ortamı zordur tabii ama neyse ki kızının yanındaymışsın. Bize çok acil yatış dediği için yanında kalabileceğim bir hastane bulamamıştık. Mecburen bebeği bırakıp eve dönmüştük. O çok kötü koyuyor işte insana. Onsuz bir gece geçirmek çok zordu. Her şeyi ortada ama oğlum yoktu yanımda.
Geçti gitti çok şükür. Sizinki de geçecek tabii ki. Rengi açıldığına göre çabuk cevap veriyor sanırım. Ölçümde alırlar zaten kontrol amacıyla belli olur.

selam kızlar kızımdan pek fırsat bulup gelemiyorum buralara inşallah kısa zamanda bizimde düzenimiz oturur.melikecim hala doğurmamışsın senden başka doğurmayan varmı?

arzu yaşadıklarımı bukadar iyi anlatamazdın. bende bütün gün ağladım nerdeyse çok gergin sinirli ve yorgunum 2 gecedir sabaha kadar hiç uyumadı zeynep kucaktada durmuyo sadece memede sakinleşiyo artık göğüslerim sızlamaya başladı. Sütümün yetmediğini düşünüyorum dahada geriliyorum. Çocuk ağladıkça herkes doymuyo bu bebek diyo daha da sinirleniyorum. doktoru aradım bugün mama versekmi diye ama yok dedi 1 ay sonunda karar verecekmiş mama verip vermeyeceğimize.. böyle işte inşallah kısa zamanda düzene girer herşey bebek içinde bizim içinde çok zor günler geçiriyoruz sanırım..

çok çok geçmiş olsun canım inşallah kısa sürede iyileşir evinize dönersiniz

saol canım inşallah......:Saruboceq:

evet yanındayım ya içim çok rahat. açıkcası beni saklayacaklarını bilmiyordum emziremeyeceğim diye üzülmüştüm ama şükür kendi ellerimle bakabiliyorum kuzuma...
valla gördüğüm kadarıyla epey açıldı rengi. yarın tahlil yapacaklar. bakalım kaç çıkacak?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…