2009 Aralık Anneleri

benıde mına yalancı emzık gibi kullanıyor hatta daha sonra uyumak için yastık nıyetıne :)
dun eşime chıcco kauçuk emzıkten aldırdım onuda almadı denemedıgımız emzık turu kalmadı yanı
nasıl alıştırdın ya formulu var mı :) bizede söyleeeeeeeeeeee

kızlar benım bebegımde aynı gogsumu yalancı meme nıyetıne kullanıyor memeden aldıgımda uyanıyor aranıyor napıcamı sasırdım emzıge alısmıstı ama artık almıyor napcamı sasırdım caresını bulşan olursa bana ozel yazarmısın msj

yalancı emziği ilk 3 ay önermiyolar niye veriyosunuz ki benimki de ilk ayın başlarında 1 saate varıyodu emmesi.ama şimdi süre kısaldı güçlenince artık şimdide gaz muhabbeti başladı öğrenicez artık.anason tehlikeli değilmi kimyon falan tırstım valla nasıl veriyosunuz ki

selam kızlar kızımdan pek fırsat bulup gelemiyorum buralara inşallah kısa zamanda bizimde düzenimiz oturur.melikecim hala doğurmamışsın senden başka doğurmayan varmı?

arzu yaşadıklarımı bukadar iyi anlatamazdın. bende bütün gün ağladım nerdeyse çok gergin sinirli ve yorgunum 2 gecedir sabaha kadar hiç uyumadı zeynep kucaktada durmuyo sadece memede sakinleşiyo artık göğüslerim sızlamaya başladı. Sütümün yetmediğini düşünüyorum dahada geriliyorum. Çocuk ağladıkça herkes doymuyo bu bebek diyo daha da sinirleniyorum. doktoru aradım bugün mama versekmi diye ama yok dedi 1 ay sonunda karar verecekmiş mama verip vermeyeceğimize.. böyle işte inşallah kısa zamanda düzene girer herşey bebek içinde bizim içinde çok zor günler geçiriyoruz sanırım..

zaman çok çabuk geçiyor oznur zaman geçtikçede duzene giriyorlar sabır lazım bıraz

saol canım inşallah......:Saruboceq:

evet yanındayım ya içim çok rahat. açıkcası beni saklayacaklarını bilmiyordum emziremeyeceğim diye üzülmüştüm ama şükür kendi ellerimle bakabiliyorum kuzuma...
valla gördüğüm kadarıyla epey açıldı rengi. yarın tahlil yapacaklar. bakalım kaç çıkacak?

iyi hadi çok şukur biranönce geçer ve evınıze dönersınız ınşallah
doğru söylüyorsun canım sen söyle zeynebe adaşı gelsin diye dua etsin önemli olan onun iyi olması ama valla 9 ay dayandım ama şu son birkaç gündür sinirlerim bozuldu heralde birde sürekli soranlar oluyor daha doğmadımı daha doğmadımı sanki ben doğurmuyorum bazen açmıyorum telefonu Allah bilir vakti zamanını ah şu zeynoyu bir alsam kucağıma

gel zeynep gel gel
gel annene gel gel gel
kızlar benım bebegımde aynı gogsumu yalancı meme nıyetıne kullanıyor memeden aldıgımda uyanıyor aranıyor napıcamı sasırdım emzıge alısmıstı ama artık almıyor napcamı sasırdım caresını bulşan olursa bana ozel yazarmısın msj

bazı bebekler almazmış ben hergun denıyorum ama pek nıyetı yok 2 dk emıyor atıyor çok zorlamadan deneyecegım o netten okudum 3 ay çıkana kadar bu şekli olabılırmış olmadı sıkacagız bırazdaha dışımızı ben 2 dk almaya emerken memeı yandan emzıgı sıkıştırıp memeı yavasça çekıyorum kafasınıda meme yaslıyorum 2 dk alıyor sende dene istersen sonra boş oldugunun farkına varıp atyr ama belki alışır böyle böyle

yalancı emziği ilk 3 ay önermiyolar niye veriyosunuz ki benimki de ilk ayın başlarında 1 saate varıyodu emmesi.ama şimdi süre kısaldı güçlenince artık şimdide gaz muhabbeti başladı öğrenicez artık.anason tehlikeli değilmi kimyon falan tırstım valla nasıl veriyosunuz ki

emme refleksı çok olan bebeklere önerıyorlar esra bazı bebek sureklı emmek ıstermış o da refluye neden olurmuş olmaması için emzık daha ıyımış kötunun ıyısı
zaten ilk 1 ay sureklı ıstedıkçe meme verın dıyorlar 1 aya kadar anca doyuyor sık emerek ama 1 aydan sonra doydugu halde meme ıstemesı sorun emıyor ve kusuyor reflu olmasın dıye çabamız
çok kılo aldım dıyordun ne yaptın esra 1 ayda kaç kılo gıttı

emme refleksı çok olan bebeklere önerıyorlar esra bazı bebek sureklı emmek ıstermış o da refluye neden olurmuş olmaması için emzık daha ıyımış kötunun ıyısı zaten ilk 1 ay sureklı ıstedıkçe meme verın dıyorlar 1 aya kadar anca doyuyor sık emerek ama 1 aydan sonra doydugu halde meme ıstemesı sorun emıyor ve kusuyor reflu olmasın dıye çabamız çok kılo aldım dıyordun ne yaptın esra 1 ayda kaç kılo gıttı[/QUOTE .!.:
anladım doğru gereksiz emmeden dolayıda habire kusuyo bebekler benimkide zayıf doğdu diye emzik verin diyenler emziği emeceğine beni emsin en azından süt alır diyodum kiloyu veriyorum yavaş yavaş haftada bi kilo seklinde gidiyorum ama daha gidecek çok yolum var 83le gittim şimdi 72yim ama ilk zamanlar süt olsun niyetine habire yiyodum baktım kilo vermek nerde almaya aşlamışım bende gereksiz kalorileri kıstım vede işe yaradı iyi kilo veriyorum sütümdede bi eksiklik olmadı çok şükür zaten süt uyku iyi moral ve suyla oluyomuş ah ah 55e bi insem o zaman herşey süper olacak

günaydıınn kızlarr... kızımın biluribini 13 e düştü sabah 4:30 daki ölçümde. inşallah akşama kadar normale döner de gideriz evimize....:Saruboceq:

günaydın canım
nasılsın bugün??
bugün kendimi iyi hissediyorum.. dengesizlik olucak sanırım bir süre.. bir gün iyi bir gün kötüyüm..hatta saatim sattimi tutmuyor.. dün akşam oğlum çok ağladı yine gazı var bir türlüçıkartamıyordu yavrum.. sırtına vuruyoruz, okşuyoruz masaj yapıyoruz.. yok.. banamısın demiyor.. durup durup birçığlık atıyor yavrum ciğerim deliniyor.. napsak netsek derken eşim gitti gece nöbetçi ecnae bulup gaz için damla vermişler onu aldı geldii.. o gelmeden 5 dk önce annem altını açmıştı biraz kalçalarına dokununca yavrum altı açıkken bir gaz çıkar sen akıllara zara.. kokulu böyle hem kaka hem gaz, afedersin burcucum püskürterek böyle koltuğa annemin üstüne heryere..oandan sonra bir rahatladı yavrum.. bizde gülme krizine girdik tabi annemle hem sevinçten hem olayın komikliğinden.. sonra accıık mama verip uyuttum yavrumu.. maaşallah güzel bir gece geçirdik.. bende iyiyim haliyle.. yavrum benim nasıl o andan itibaren sessizleşti teyzesi bir görsen.. bastım bağrıma kokladım.. çıtı çıkmıyo bebişimin..
böyle işte..
sen napıyosun??

süpermiş yaaa aman Allah başımıza gelecek akannehir

günaydıınn kızlarr... kızımın biluribini 13 e düştü sabah 4:30 daki ölçümde. inşallah akşama kadar normale döner de gideriz evimize....:Saruboceq:

çok şükür demek tedaviye hızlı cevap verdi ne güzel

bugün kendimi iyi hissediyorum.. dengesizlik olucak sanırım bir süre.. bir gün iyi bir gün kötüyüm..hatta saatim sattimi tutmuyor.. dün akşam oğlum çok ağladı yine gazı var bir türlüçıkartamıyordu yavrum.. sırtına vuruyoruz, okşuyoruz masaj yapıyoruz.. yok.. banamısın demiyor.. durup durup birçığlık atıyor yavrum ciğerim deliniyor.. napsak netsek derken eşim gitti gece nöbetçi ecnae bulup gaz için damla vermişler onu aldı geldii.. o gelmeden 5 dk önce annem altını açmıştı biraz kalçalarına dokununca yavrum altı açıkken bir gaz çıkar sen akıllara zara.. kokulu böyle hem kaka hem gaz, afedersin burcucum püskürterek böyle koltuğa annemin üstüne heryere..oandan sonra bir rahatladı yavrum.. bizde gülme krizine girdik tabi annemle hem sevinçten hem olayın komikliğinden.. sonra accıık mama verip uyuttum yavrumu.. maaşallah güzel bir gece geçirdik.. bende iyiyim haliyle.. yavrum benim nasıl o andan itibaren sessizleşti teyzesi bir görsen.. bastım bağrıma kokladım.. çıtı çıkmıyo bebişimin..
böyle işte..
sen napıyosun??

canım ya demek sıkıntısı oydu :roflol: annene de geçmiş olsun

bu arada günaydıııııııııııııın öğle oldu ama

günaydın canım
nasılsın bugün??

böyle işte..
sen napıyosun??

merhaba kızlar nasılsınız
ben ocak annesiyim
bebeğim 38. hafta bittiğinde dünyaya geldi
artık aralık annesi de oldum

oğluşumu banyo yaptırdık babasıyla banyoyu çok seviyor gaz sancısı olduğu zaman tulumunu çıkarıp ayaklarını serbest bırakırsak daha çabuk bırt yapıyor rahatlıyor sizde deneyin

:Saruboceq:
böyle işte..
sen napıyosun??

ohhh canım benim kıyamam ben ona :) arzucum bi de çok gazlanınca ayaklarına termoforda deneyebilirsin işe yarıyor...canım gel-gitli ruh hali hep var, benim 2.olmasına rağmen bazen olumsuzlaşabiliyor duygularım, ama atlatıcaz Allah ın izniyle....:Saruboceq:

X