2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

merhaba arkadaşlar,
bi süredir okuyorum ben de hamileyim muhtemel dogum tarihi 28 ağustos 2009 .
yazıp yazmamak konusunda çok düşündüm henüz keseyi görmedik çünkü .
ama dayanamadım
hepimize hayırlı olsun...

evet canım çok haklısın bende hala keseyi görmediğim için tedirginim sabahta duydum çağla şikel bebeğini düşürmüş diye iice üzüldüm ve korku kapladı içimi ama senin söylediğin çok doğru böyle kendimizi kasmamamız gerekiyor

canım benimde doğum tarihi 29 ağustos bende henüz keseyi görmedim bakalım yarın akşam kontrolüm var inş. Hepimize hayırlı olur

günaydın arkadaşlar,
bugün bulantım biraz daha hafif. keyfini çıkarayım bari bu anın.
herkesin keyfi yerinde mi?

Eveeeetttt :)) Benim bu sefer 3 gün mü ne sürdü bulantım. Progestana rağmen hem de.. Azcık bulansa da canım tatlı yemek istemese sevinicem aslında. Azcık ama çok değil :)

tmm yınede tesekkür ederım ya ne dıcem dr. benı ocak 17 de gel dedı test vaktı gelmıs oluyormu o zamana benım meleğimin bu konuda bı bılgın varmı canım

canım benim doktorum üçüncü ayda ikili test yapacağız dedi oda sanırım 2-3 hafta sonraya oluyor bende yani ocak 20 gibi sanırım benim sat 28 ekim
ama bu test 10 ile 13. hafta arasıda yapılıyo her doktorun kendine uygun bir tarihi vardır diye düşünüyorum onun dışında bana gittiğim ilk hafta kan ve idrar testi yaptı mikrop enfeksiyon kansızlık var mı diye doktora gittikçe test tarihlerini söylüyorlar

hoş geldin cnm aramıza.a.s...inşallah sağlıkla hayırla kucağımıza alcaz bebişlerimizi....

herkese günaydın 2 günden beri işlerimin yoğun olmasından dolayı giremedim yeni birçok arkadaş katılmış hepsi hoşgeldi sefa geldiler dün doktora gittim ama bu başka bir doktor gayet ilgili güleryüzlü herşeyi güzelce anlattı şimdi içim biraz rahat. doktor bana mide bulantısı için hap verdi dedim benim midem bulanmıyor olsun bulanmıcak diye bişey yok 6.haftaya girmişsin kullan dedi ama ben kullanmak istemiyorum ve kullanmıcamda ayrıca doktora gidip tartılmaktan nefret ediyorum şuan benim kullandığım folic asid ilk gittiğim doktor günde 3 kere demişti son gittiğim doktor günde 1 kere kullan dei kafam karıştı:bbo:
şuan siz ne kullanıyorsunuz ? 2 hafta sonra test yapıcakmış aç gel dedi ilk kez test yapılacak yanı neden aç gel dedi sormayıda unutmuşum en korktuğum şey kilo almaktı zaten zayıf sayılmam balık etli biriyim şimdi balina etli olucam heralde sırnaşık şey yengem 1 ay önce doğum yaptı ve doğum sonrası sadece 3 kğ fazlası kalmıştı şimdi oda gitmiş inş.bizdede kalmaz :Saruboceq:

mavişcim sana bu; alımntı yapmadan yazmışım, çok tuhaf görünüyor.

(Çağla Şıkel'in bebeğini kaybetmesiyle ilgili) ah canım yaaa... Ama hata yaptı, o kadar erken söylenmez ki, hiç değilse 10 haftanın çıkmasını beklemeliydi... İnsanlara kötü haber vermek çok zor, o açıdan..

(Senin kesenle ilgili) Eğer reglin düzenli ise 5. haftada hatta 4 ün ortalarında keseyi görürsün. Bunu takip eden 10 gün sonra da kalp atışını.. Nre zaman gidiyorsun doktora?*

Son düzenleme:
masmavi benim mide bulantılarım var doktorum eğer sen istersen çok şiddetliyse ilaç yazayım dedi ben de hayatımı felç etmiyor dedim o zaman yazmadı yani bana bıraktı
bildiğim kadarıyla folic plus her zaman 3 tane alınır eğer folbiol yazmışsa 1 tane alınır ben folbiol kullanıyorum günde 1 tane ama folic plusı her doktor günde 3 defa yazar
sana ne testi yapacak ki aç gel dedi tam kaç haftalık hamilesin hafta ve gün söyledi mi

benim se,adeca çok yakınlarım biliyo...allah korusun bişi olsa onlar benlemi üzülcek hele şu kritik dönemi atlatım allahın izniyle ozaman sölicem...şimdi ben bile o moda girmezken akrabalara sölemeye hazır diilim....vede nazara çok inanırım ben...allahım sen bizim bebekllrimi koru bizide aminnnnnnnnnnnnnn

canım ne testi yapıcağını sormadım unuttum sormayı 6 haftalık olmuş acaba şekerim varmı diye mi onun içinmi dedi bilmiyorum yaaa kalbi atmaya başlamış herşey yolunda dedi.bu hamilelik bende acayip tembellik yaptı uykum çok geliyor başka ALLAHA

kızlar takvimim bugün neden güncellenmedi
9+1 olması lazım ama dünden beri 9 da
bilen var mı

helincim cetvelini hangi gun koyduysan hergun o saatte guncelleniyor canım merak etme

günaydın arkadaşlar,
bugün bulantım biraz daha hafif. keyfini çıkarayım bari bu anın.
herkesin keyfi yerinde mi?

aftabrucum cıkar walla dunde benim oyleydi bugun bulantı kusmaya cevirdi ama midem rahatladi butun gun bulanmasındansa gunde 1kez kusmaya razıyım

masmavicim ben de folic plus kullanıyorum ve dr.um günde 3 defa almamı söledi.bu arada çağla şıkeli ben de duydum ve çok üzüldüm.çok erken söyledi ve nazar değdi bence.ama anlıyabiliyorum onu insan öğrendiği zaman herkesle paylaşmak istiyo.acayip bir duygu çünkü.
herkese selamlar, bebişlere de bol bol sağlık diliyorum.

bizim gelişim seninkiyle aynı galiba helin. ben de 9+1 im. 23 ocak için randevu aldım 4 boyutlu ultrason ikili test filan için. doktor bana 20-31 ocak arasına randevu al demişti. o da 12 ve 13.haftama denk geliyor. demek ki ense kalınlığına filan bu dönemde bakılıyor.

Sana katılıyorum tuana.. Nazardan çok insanlara kötü haber vermek çok zor. Benim de çok yakınlarım ve mesai arkadaşlarım biliyor, onlara da söylemezdim ama, raporluyum çünkü ve bebek istediğimi biliyorlar.

arkadaşlar iyiki varsınız. çok yazamasamda sürekli okuyorum. dün kontrol vardı.9+2 şu an. 12 ocak ta 2 tarama testi yapılacak. artık insanlara söylemelimiyim ailemin bile haberi yok henüz.

banada dr folic plus verdi günde 1 günde 3 alınır diye yazıyo kullanımında günde 3 alsam sakıncası yoktur heralde...gerçi yarın dr gitcem sorarım ozamnda

arkadaşlar iyiki varsınız. çok yazamasamda sürekli okuyorum. dün kontrol vardı.9+2 şu an. 12 ocak ta 2 tarama testi yapılacak. artık insanlara söylemelimiyim ailemin bile haberi yok henüz.

bravo... bu vakte kadar nasıl tuttun kendini de söylemedin? biz öğrendiğimiz gün yayıyoruz hamilelik haberimi valla. ilk ikisinde de hemen herkese söylemiştik bunda da. hiç birinde de pişman olmadım insanlarla paylaştığım için. sevincimi de üzüntümü de paylaşmayı seviyorum ben. zaten bu kez iğne vurduğum için saklamak gibi bir şansım da olamazdı. işyerindeki buzdolabında iğnelerim duruyor , nasıl açıklarım? iki haftadabir doktora gidiyorum nasıl açıklarım? birden bire çikolatayı cipsi kesiyorum nasıl açıklarım? daha biiiir sürü şey.... ama sana bravo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…