2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

bende katılıyorum sana bende 58 kiloyum son kontrolümde aynı çıktım ama almaktanda çekinmiyorum önemli olan bebeklerimizin sağlıgı

59 umu kafanıza takıyosu uz ben 74 kıloyla hamiş kaldım öliyimmi ben şimdi yani gerçi boyum kısa değilde oradan yırtıyorum sanırım

bnce dokdoruna danışmadan bu gibi şeyler yapma derimm. :ecrin_bebek::ecrin_bebek:

ama yavaş yapmalısın sokakta yüyüdügün tempodan fazla olmamalı yormadan olursa evet bişey olmaz bende öyle biliyorum ama çoook dikkat et

bence yapabilirsin zararı olmaz bilakis ii gelir. bende dusundum keske evde kond aletı olsaydısa dısarda yapamadıgımyuruyusu evde yapardım dedim. 57 idim bayramda drda 58 cıktım yani kilo almaya basladım demekki ortalama aynı kilolardayız. yılbası ıcın heycanlanıomusunuz bende hic tın valla sankı heycan cipim yanmıs

sanırım herkesin derdi aynı kızlar.bizim tüpbebekti.1,5 ay önce 60 tım ilaçlar sayesinde şimdi 64 düm gerisi hayırlısı artık.:bbo:

canım sana:Saruboceq: edicem tez zaman da gelirlerde kendini sende rahatlat stres yapma sakın işallah çabuk gelirler

GELDİLERRRRRR:roflol::teytey::sm_cool: NASIL KOŞTUM ANLATAMAM VE FİNİŞ ÇOK RAHATLADIM dünya varmış ya duaların için çok teşekkür ederimŞeniz

kiloları kafaya takmayalım demiycem arkadaşlar. kendine bakamayan anne çocuğuna nasıl bakacak. hızlı kilo almak için dış bir etken yoksa (ilaç kullanımı ya da bir rahatsızlık gibi) bence herkes kontrolü ele alsın. hamileyiz diye kendimizi şımartmanın alemi yok. önerilen belli gıdalar var elzem olan. bi kere çift kişilik beslenmeyeceğiz. fazladan almamız gereken kalori sadece 250. eğer çok hızlı kilo alırsak başka problemler çıkacaktır ve de doktorumuz ileride diyet vermek zorunda kalabiir. bence önlemimizi şimdiden alalım. zaten son aylarda daha çok alınıyor. bakın sonra vermekte ne kadar zorlanacağımızı ve asıl o zaman nasıl depresyona gireceğimizi düşünelim. ben de sürekli hamurişi yemek istiyorum mesela ama kendimi dizginliyorum. ipin ucu kaçmasın arkadaşlar. vücutlarımızı sevelim.

HERGÜN İĞNE VURAN ARKADAŞLAR!!!!
nasıl gidiyor? alıştınız mı? ben başta morartıyordum göbeğimi. vücut artık alıştı herhalde ilaca ki artık morarmıyor. ya da ben ustalaştım. iğneci olurum işsiz kalırsam. elim çok hafif.

ben akşamları giremiyorum artık arkadaşlar. mide bulantılarım iyice artmaya başladı. tadım tuzum olmuyor bütün gün. haftasonu bir organizasyona katılmıştık. eğlenceli bir geziydi. ama cmts akşam yemekte masayı dağıtasım geldi. 50 kişi kadar vardık uzunca bir masaydı ve herkes kiremitte tereyağlı balık yiyordu. bu yetmezmiş gibi bide her iki kişiye bir kiremitte eritilmiş peynir koymuşlardı. normalde nasıl severim ama bu kez bir kötü koktu ki zor oturdum masada. ben azcık balık tırtıkladıksan sonra bıraktım ama millet devam ediyor tabi ki... ay bana nasıl batıyor millet yedikçe anlatamam, birara kalkıp hava alayım dedim ama dağbaşındayız kar yağıyor ve buz gibi soğuk. geri yerime döndüm. millet hala yiyor. içimden ne geldi biliyor musunuz; masayı dağıtmak. herşeyi yerle bir etmek istedim. garsonlar temiz tabak getirmeye başladılar "yine ne getireceksiniz yeter bu kadar" dedim. adam "meyve getireceğiz hanımefendi" dedi. utandım. "iyi iyi meyveyse olur" dedim. adam ne bilsin hamile olduğumu, garipsemiştir. işte böyle, iki gündür masa muhabbetine dayanamıyorum. ben doyduktan sonra kimse yemesin hemen masa toplansın istiyorum. yoksa midem kalkıyor.

ben geldim,yine kimsecikler yok :a015: neyse,bende bulantılar ve başdönmeleri devam ediyor.benim bildiğim başdönmesi hamileliğin erken dönemlerinde ortaya çıkıyor.benim o zamanlarda yoktu,cumadan beri berbat.birkaç kadeh içmiş gibiyim,düz çizgi halinde yürüyemiyorum.sanırım bunun nedeni progestan,perşembe günü doktorum progestanı 4'e çıkardı,o günden beri böyleyim kafamçokkarıştı bu ilacın yan etkileri arasında bulantı ve baş dönmesi var zaten.
NORRAA,spor konusunu doktoruna sor.ben sordum,lekelenmem var diye izin vermedi,'lekelenmenin bittiği günün üzerinden 15 gün geçsin' dedi.sende lekelenme olmuş muydu?
yeni gelen herkese de hoşgeldiniz diyorum.sağlıklı bir hamilelik dönemi,sağlıklı bebişler diliyorum...

hosgeldın canım hayırlı olsun Allah saglıkla kucagımıza alıp buyutmek nasip etsın inşallah
valla canım bende vakıt buldukca yasin okumaya calısıyorum.gercekten kendımı iyi hissedıyorum bebegımede ıyı gelecegıni düşünüyorum
selam kızlar c.tesi dr gittim fasülyem kocaman olmuş pıt pıt pıt atıyo kalbi herşey yolunda dedi
hadı hayırlı olsun canım cok sevındım,inşallah hayırlısıyla bende duyarım haftaya
merhaba bende az önce test yaptım hamıleyım garıp duygular ıcındeyım mutluluk korku stres allah nasıp ederse ılk cocugum olcak afallamış durumdayım resmen
hadı hayırlı olsun bakalım,benımde ilk cacugum olcak inşallah cok heycanlıyım.süreklı bıseler ögrenmek istiyorum bılınclı bı anne olmak için
merhaba arkadaşlar bende 7 haftalık hamileyim doğum ağustosta olacak inşallah sağlıklı bir şekilde alırız kucağımıza bebişlerimizi
ayy dahada kalabalıklascaz galıba.hadı hayırlı olsun Allah saglıkla dogurmayı nasip etsın hepimize inşallah

ayy canım cok üzüldüm ya nası kitlitlerler senı aklım almıyo yanı.madem kilitlicekler nıye sormuyolar anahtarın varmı die.bence busefer ıyıce bı haşla onlarıda bidaha böyle iş yapmasınlar.neysekı gıtmıssın tuvalatede rahatlamıssın
canım bu hormanlardan kaynaklanan bişey,sonucda içimizde bizden bı varlık büyüyüyo ve bızde cogu seyden haberdarız hergun yenı bıse duyauyoruz ve bu dünyaya cocuk getırırcez dıe endişeleniyoruz.bunlar cok normal bı kac ay sonra bu duyguların yerını bebegımızın heycanı alacak.suan sadece bı fasulye ama zamanla ellerı ayakları oluştukca bızı heycan sarcak ve bu karamsarlıktan kurtulcaz inşallah :1hug:
59 umu kafanıza takıyosu uz ben 74 kıloyla hamiş kaldım öliyimmi ben şimdi yani gerçi boyum kısa değilde oradan yırtıyorum sanırım

ayy canım bende zayıf bı ınsandım ama ilaç falan derken 76 ya cıktım.suan dıkkat edıyorum ama şahsen kılolu hamıle kaldım diyede kendımı harab edemem.enazından suan bebegıme yarıycak seyler yemege calısıyorum ee tabı mıdem nekadarını kabul ederse.ınsallah dogumdan sonra atarız kıloları.zaten muhtemelen uykusuz geceler ve yorucu bı maraton bizi beklıyor olacak.

Kızlar ben bugün çok korktum:1shok:Okulda tuvaletin lambası yanmıyordu. Ben de içeri girip her zaman olduğu gibi ilk olarak çamaşırımı incelemeye koyuldum. Bir de ne göreyim; nohut kadar kahverengi bir leke:1no2:Çok çoook korktum. Sabah çok neşeliydim, bir anda günüm kararıverdi. Öğleden sonra lambayı değiştirdiler ve ben tekrar tuvalete girdim. Meğer benim karanlıkta kahverengi ve nohut kadar kördüğüm leke sarı ve mercimek kadarmış. Ödüm koptusenağlama

kızlar merhaba.bugün 9 haftalık olduk.takvimimiz 2 gün geriden geliyor.cuma randevum var tekrar.bizim doktor 15 güne bir çağırıyor.testlerimide itirdik.ikili teste kadar test yok inşallah.kızlar progestanı bıraktık artık.ama bişey soracağım size benim mide bulantılarım iki gündür azaldı.sadece sabahları ve bu saatlerde oluyor.artık çok fazla acıkmıyorum tiksintim falanda yok.bir tek kokular sallıyor o kadar.
bulantısı azalan varmı?6,7,8 haftalarda bulantı ve mide ağrısı beni mahvetmişti ama şimdi çok az.acaba progestanı bıraktığım için olabilirmi?yoksa bu haftalarda normalmi?

kötü bir deneyim olmuş geçmiş olsun.o sarı lekeleri ben çok yaşadım hatta her defasında doktora koştum bebeğim iyimi diye.ve malesef idrar yolları enfeksiyonu çıktı.korku berbat bir duygu.canım okulun tuvaletlerinede dikkat et ben okuldan kapıyorum hep enfeksiyonu.
allahım 15 tatil gelsede yatsak....

ayy canım ya kıyamam :teselli: valla korku cok kötü bişe.bende dün arkadasıma gıderken beledıye otobüsüne bınmek zorunda kaldım anam oda ne sarsıyoımus insanı.zaten ödüm koptu bebegıme bıse olcak die senağlama.sonra sıcak bıseler gelıyo sandım eve kendımı nasıl attım anlatamam kosarak tuvalate gıttım ve sadece herzamankı akıntı oldugunu görünce nasıl sevındım anlatamam delikafadulden Allah ım korusun bebeklerımızı inşallahhh

ya canım benımde zaman zaman mıdem bulanıyor zaman zaman gecıyor.özellıkle mıdem evdeyken bulanıyor hiç iştahım olmuyor ama bıyere gittiğimde maşşalah herseyden çifter çifter yıyorumcokacimcoook yanı cok enteresan bı durum :sm_confused:

aynen canım ya katılıyorum sana.şu an ayakta sağolsun ama gün boyu yoktu bulantı.hatta çabuk atlattım falan dedim ve korktum.ama benim ğöğüslerim çok fena sızlıyor.

kayracım, progestan bittiği için mide bulantın azalmıştır. Benim de geçen hafta 1-2 defa oldu, başka da pek bulantım, mide kazınmalarım olmuyor. Dediğin gibi yemek kokuları etkiliyor.

Ah burko ben ölücem o lekelerden.. Üstelik benimki gayet kahverengi, sarı falan değil. Ben artık lekelerden dolayı yalama oldum. 2-3 günde bir 3-4 damla sümüksü bir kahverengi leke görüyorum. Cumadan beri 2. kutu progestana başladım. 5 gün ara olmuştu, 5 günde 3 defa..

Şöyle düşünüyorum, her hafta, hatta bazen haftada 2 defa doktora gidiyorum, doktorum her şeyin yolunda olduğunu söylüyor, kalbi atıyor miniğimin. İlaçlarımı kullanıyorum, istirahat ediyorum, En ağır yaptığım iş, yemek yapmak. Yediğime, içtiğime dikkat ediyorum, her sabah uyandığımda dua ediyorum. Daha ne yapabilirim? Hiç bir şey. Kendimi strese sokmadan ilk 13 haftanın sağ salim geçmesini bekliyorum. Her şeye hazırlıklı olmaya çalışıyorum.

Allah onları bize bağışlasın. Sağlıkla alalım meleklerimizi kucağımıza.

canım rabbim bebeklerimizi korusun.bizleri evlat acısıyla sınamasın.ben yaşadım çok zor.allahım düşmanıma yaşatmasın.dikkat et fırsat buldukça ayaklarının altına yastık koy,uzan.teyzemin kızı 6,5 aylık hamile hala lekelenmesi var.ilaç falanda almıyor ve bankacı çalışıyor.hesab et artık.allahım bizim korumakta yetersiz kaldığımız yavrularımızı sen kitabınla ezanınla en hayırlı olanımızın hatırına koru...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…