2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

esrakocum planlı değildi ama bi yandanda seviniyorum.hazır annemler yanımda ve yardımcıyken bizde ikinci ikinciyi zaten erken düşünüyorken...hayırlısı artık.rabbim hepimize hayırlı,sağlıklı hamilelikler ve bebişler versin inş.

sabah aç karna ceviz yemek iyi gleir yazmışsınız aç karnına olmasının özelliği nedir acaba?
ben yiyorum ama aç karnına değil
saçma sapan rüyalar görüyorum çok tuafım, benimde saçlarım 1 günde yağlanmaya başladı silvilceler çıktı
şimdikik sadece sigara dan midem bulanıyor, kusma yok daha erken sanırım
dün akşam kasıklarım ve alt karnım çok ağrıyordu sizdede oluyormu ?
eşim beni biraz güldürdü güzelken kasılıyor karnım normalmi acaba

Kafeini azaltmanız gerekir mi?
Her gün aldığınız kafein miktarını azaltmanız gerekir. Ancak tümüyle kesmenize gerek yoktur. Kafein, kahve, çay ve çikolata gibi bazı yiyecek ve sıcak içeceklerde doğal olarak bulunur. Ayrıca bazı yumuşak içeceklere ve ‘enerji’ veren içeceklere de katılır.
Günde 300 mg’dan fazla kafein almamak önemlidir. Çünkü yüksek miktarda kafein doğumda bebeğin kilosunun düşük olmasına ve hatta düşüklere yol açabilir.
Aşağıda sayılanlarda yaklaşık 300 mg kafein bulunur:
• 3 büyük bardak instant kahve (her biri 100 mg)
• 4 küçük bardak instant kahve (her biri 75mg)
• 3 bardak demlenmiş kahve (her biri 100 mg)
• 6 bardak çay (her biri 50 mg)
• 8 teneke kutu kola (her biri en fazla 40 mg)
• 4 teneke kutu ‘enerji’ verici içecek (her biri en fazla 80 mg)
• her biri 50 g ağırlığında 8 parmak çikolata
(her biri en fazla 50 mg)

Günde bir parmak çikolata yer, 3 bardak çay, bir teneke kutu kola ve bir küçük bardak instant kahve içerseniz, 300 mg olan azami kafein miktarına ulaşmış olursunuz. Bazı soğuk algınlığı ve grip ilaçlarında da kafein bulunduğunu unutmayın.

Kahve ve çay çay düşkünü arkadaşlar için kopyaladın yukardaki mesajımı ama bana biraz fazla iyimser geldi. Kola içmemeliyiz sanıyordum.

Kahve ve çay çay düşkünü arkadaşlar için kopyaladın yukardaki mesajımı ama bana biraz fazla iyimser geldi. Kola içmemeliyiz sanıyordum.

şimdi için biraz ama sonradan içmeyim nolur bebeklerinizin ilk 3 ay gaz sorunu oluyo bi de siz içip de etkilemeyin kızlar hele hele erkek evladı olanlar çok dikkat etsin

ben de nedense hep bebeğimin sol tarafımda durduğunu hissediyorum. doktora soracağım bakalım gerçekten de sola mı yakın benimki. cinsiyet açısından değil ama merakım, iğne yapıyorum ya, sol tarafıma vururken hep sanki bebeğe değdircekmişim gibi bi korku doluyor içime. oysa iğnenin ucu çok kısa bebeğe gelene kadar ooohoooooo

ne iğnesi canım y a hayırdır ?
bu arada farkındamısınız sizlerin muhabeti beni nasıl sardı :)

ne iğnesi canım y a hayırdır ?
bu arada farkındamısınız sizlerin muhabeti beni nasıl sardı :)

benim kanımda pıhtılaşma oluyormuş diye iki düşük yaptım. şimdi pıhtılaşmayı önleyici bir iğne vuruyorum. clexane la başlamıştım ama o piyasadan toplanmaya başlamış galiba (şansa bak) doktorum da fraxiparine diye bir iğneye geçti. aynı işe yarıyormuş bu da... hergün aynı saatler cısssss

Merhaba arkadaslar, bende insallah Agustos 2009'da bebegini kucagina alicak bir anne adayiyim:)Sizlerle boyle guzel bir sitede bu heyecanli hamilelik surecini paylasmak cok guzel...Herkese selamlar

Aftabru benim yakın arakdasımda senin gibi bir durumdan muzdaripti, şimdi çok yakışıklı bir oğlu var 3 aylık..

Bu arada kafein yazısı için teşekkür ederim, kola konusuna katılıyorum,kesinlikle yasaklılar listesinde kola, içinde özellikle çok fazla kimyasal madde olmasından dolayı kesinlikle içilmemesi gereken bir içecek. Tüm arkadaşlar uzak dursun derim ben.. içinizde çok kola düşkünü varsa, hani yemekte falan içmeden yapamayanlar, meyveli soda ile kendilerini kandırsınlar derim.

İçinde çok fazla kimyasal madde barındırdığı için de tüm hazır corbalar,bulyonlar vb.. maddeler de kullanılmamalı diye biliyorum.

Merhaba arkadaslar, bende insallah Agustos 2009'da bebegini kucagina alicak bir anne adayiyim:)Sizlerle boyle guzel bir sitede bu heyecanli hamilelik surecini paylasmak cok guzel...Herkese selamlar

Gözün aydın arkadaşım, hakkında hayırlısı olsun inşallah.. hoşgeldin.

Selam Evris, ben siteye yeni dahil oldum.
Hazir corbalar da mi dahil alinmamasi gerekenlere?? Zaten pek bisey yiyemiyorum, ama oglen iciyordum.Sanirim kesmem gerekecek...

Bu arada bulantilar icin bi onerisi olan var mi? Suan 6 haftalik bebis ama sayesinde hicbisey yiyemiyorum. Ne guzel gecen hafta biseyim yok diye seviniyordum son 1 haftadir basladi

Selam Evris, ben siteye yeni dahil oldum.
Hazir corbalar da mi dahil alinmamasi gerekenlere?? Zaten pek bisey yiyemiyorum, ama oglen iciyordum.Sanirim kesmem gerekecek...

Evet, onlardaki koruyucu maddeler bebeğin plasentasına geçiyor, oldukça sakıncalı, o yüzden kesinlikle üstünde ne kadar çok dogal, çok bilmem ne yazsada uzun sure bozulmadan durması ıcın koruyucu madde konulması gerekıyor.İçmeyin..

Bu arada bulantilar icin bi onerisi olan var mi? Suan 6 haftalik bebis ama sayesinde hicbisey yiyemiyorum. Ne guzel gecen hafta biseyim yok diye seviniyordum son 1 haftadir basladi

Yağsız çubuk krakerler midenin suyunu çektiği için biraz rahatlatıyor.. meyve yemeye çalış, özellikle meyvenın içindeki asitler mideyi bastıryor.. daha da bana ıyı gelen bişi olmadı işin acıkcası.

Bana simdilik bitek icinde limon dilimleri olan su yada soda iyi geliyor ama onlari da denerim. Bi de su uykuya bi care bulabilsek:))Surekli uyuyorum: evde, iste:))

hayırlı,uğurlu olsun hoşgeldin:1rolleyes:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…