2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

aman aman maşallah sana DEFNEcim, ne güzel şeyler yazmışsın. her işin hep böle rast gitsin. ben yarın sabah tekrar tartılacağım. kaç gündür tartılmıyorum sinirim bozulmasın diye. resmen kocaman göbek duruyor önümde, hamileyken bile daha rahat yatıyordum. bi de diyordum ki "bana izin verin de doğum 3 gün kadar sonra şöleeeee yüzüstü bi zaanayım yatağa, dokunmayım uyuyayım 2-3 saat yüzüstü" meğer ne büyük bir hayalmiş. doğumdan 3 gün sonra "uyusam yeter nasıl olursa olsun" diyordum. yani yan yatmayı bile özlemiştim.sadece sırt üstü yatabiliyordum. neyse ki yavaş yavaş rahatladım yatarken. artık yanıma da yatabiliyorum.

suni sancıya çok rahat dayandım. epey şiddetli sancılar başlamıştı aslında, hatta doktor doğumun yaklaşmış olması gereken ağrı şiddetinde bile bebeğin kafasının kanala girmemesi üzerine sezeryana karar verdi ve yönlendirdi. yoksa sancıya dayanabiliyordum. gerçekten şiddetli bir sancı ama ortada doğum filan yokken de insan utanıyor cıyak cıyak bağırmaya inlemeye filan. gıkımı çıkarmadım valla. elimle yatağın kenarını sıktım sıktım bıraktım.

ben lansinohu elimden düşürmüyorum. benim de sol göğsüm daha çok acıyor. hep sağla emzirmek geliyor içimden ama olmaz tabi...

defnem hoşgeldin canım ben davit kullanmaya başladım eve gelince doktor verdi kullan dedi??
sen 15 gün sonra yazmışsın ama CADIARZU
bana da devit i 15 günlükken kullanmayabaşlayacaksın demişlerdi galiba. aklımda öle kalmış. şimdi kullanmıyoruz.

kalkanın ne olduğunu bilmiyorum canım. ama evet göğsün koyu renk olan kısmının tamamını alıyor ağzına. sadece ucu alınca ememiyor zaten. kızım biliyor teyzesi bu işi. ilk ağzına alışında bile direk komple kavrayınca hemşire bile şaşırdı "ceren hanım biliyor bu işi, aktif emici" dedi. ne demekse aktif emici....

tazem ve nevin bugun dogurdular ha aynı gun ne guzel yaa
tazeye çokburludum yok yougun bakımda yanlız kalcak falan diye ama yanında onun gibi yanlız olan birçok insan olcak heralde o da ayrı bir deneyim olur artık gozleri aydın olsun her ikisininde

Hay Allahım! Sizin bu yazdıklarınızı:1shok:şeklinde okuyorumklava:İnsanlar niye cinnet geçiriyor anlamak zor değil:umursamaz:

dün alışverişe gittik ve ben iki şişe su içmeme rağmen hiççç tuvalete gitmedim ne büyük rahatlıkmış

kesinlikle katılıyorum esrakom kızım uyuduğu sürece uyku benim için artık muhteşem..

darısı henüz doğurmayan arkadaşlara sağlıkla allah kurtarsın:)))

benim sol meme bası daha iri daha guzel kavrıyor ece ve daha çok sut oluyor orda avent gous kalkanı kullanıyoru içi dolmus tasmak uzre oluyor sol da ama sag o kadar degil ne kadar farklı sag gogsumun ucu bile daha kuçuk

çüş yaa çüşş diyorum kusura bakmayın vallaaa...ne biçim insanlar var..bu kadar düşüncesiz nasıl olabiliyolar..ne kadar vicdansızlar..

darısı başımıza..en çok da yüzüstü yatmayı özledim..şööle sereserpe..koşturup koşyurup hooop yatağa atladığımı hayal ediyorum süreklii..bir de mide yanmasından kurtulduğum günleri...bir de bir de defne'nin dediği gibi tuvaletim gelmeden sokaklarda rahatça yürümeyiiiiii

nazanım benim 18. günüm bugün göbeğimde hergün biraz daha indi gün geçtikçe herşey daha güzel oluyor:)))

göğüs kalkanı aventin emzirmediğin zamanlarda göğüsün hava almasını ve eğer süt akarsa birikmesini sağlıyor. göğüs ucu ezilmiyor pedin içinde olduğu gibi.

arkadaşlar merhaba.şuanda geçmişi okuyamıyorum.bende cumartesi sabah 9.20 de normal doğumla 3kg ağırlığında 50 cm boyunda olan kızımı dünyaya getirdim ve eve yeni geldik. mutluluğumu paylaşmak istedim. inşallah daha sonra girebilirim. darısı tüm isteyenlerin başına işnşallah

hah evet defne ya bende bunu yazcaktım bak unutmustum içip içip tuvalete gitmemek ne harika birsey yaaa biriktirip bir anda rahatca yapmak tovbe yani ozldegimiz seylere bak diycm ama 9 ay bu az buz bir zaman deguil yaniii

Ay bu dediklerinizi yapıyorduk değil mi biz eskiden???:1shok:Sanki hayatım boyunca hamileydim ve hep öyle kalacağım. Bu anlattıklarınız rüya gibiopuyorumnanaktan

aaa gözünaydın canım..allah bağışlasın...doğumunu anlatmanı çok isterdim..neler yaşadın..bi ara dr.un bebeğine çok iri demişti dimi yanlış hatırlamıyorsam..normal kiloda doğmuş maşallah tekrar tekrar...resmi yok mu resmi..

hayır burkocum hiç de hep boyle kalcagım sanma kalmayacaksın istesen bile tamam memnunum ama diyorum ya hala daha hamilelik hallerim bitti dieyede ayrı bir huzunleniyorum oyuzden hem tadını çıkar son gunlerin hemde sonrası için daha guzel seyler olcak hayalini kur
her anın tadını çıkarmak bu olsa gerek iste tam uygulaanması gereken donem ve durum hamilelik ve annelik sanırım

Behiye gözün aydın canım. Allah bağışlasın kızını. Zamanın varsa anlatsana biraz. Normal bekleyenler olarak meraktayız

:roflol: ohh esra hanım gerı gelmıs cok sevındımlülülülülülü
ohh maşşalah negüzelde kılo almıs.yarıyor sütün ne güzel.inşallah bızımde sütümüz gelır ve yara bebeklerımıze.ayrıca 12 kılo vrerıs olman süperrrrr,ama deıdgıne katılıyorum bukadar cok kılo vermek mümkün degıl onkar ödemdı vücud su tuttugu için dogumdan sonra gıttı tabı hepsi.bakalım bız kac kıloda kalıcaz
ayy hadı gözünaydın.müsait bı zamnında mutlaka anlat nasıl moldu?amlüm normal doguran sadece v 3 kısı var aramızda.sende 4.oldun cesaret ver bırazcık bize
minik..gittin mi sağlık ocağına...ne dediler..

ben bugun ssglık ocagına gıtmısycaktımkı kuzu :1no2: yarın kendı doktorumda randevum var,artık seeryan için bı tarıh belırleyelım diyecegım galıba.karnım hala yukarıda inmedi aşağıya.ayrıca yarın 40+3 oluyorum,tabı doktorumuz ne dıycek bılmıyorum.bırde kızım hala tam ortalayamadı karnımı.ayakları hala mıdemın sag alt köşesinde.kafasının kanala girmiş olması için sanırım ayaklarının tam mıdemın orta kısmının altında olması lazım di,mi

yok tatlım sancı mancı yok..zaten nişan gelir gelmez doğum başlıycak diye bişi yok..bazen 1 hafta sonra bile olabiliyormuş doğum..
zamanıda yaklaştı baya seninde hayırlısıyla haberini alırız inşallah en yakın zamanda
sedaaaaaaaaaa
sen 3 ağustostamı doğurdun kuzum yaaa meltemde o gün doğurdu saat kaçta doğurdun
ilk ağustos anası benim ona göreeee
10:50 benim saatim
eveeet benimde 3 ağustos ..benim akşam oldu zaten 21.00 gibisanırım ben 3. ağustos annesiyim
biz de sarılık derdiyle uğraştık esracım 4. gün 15.8 çıktı normalde yatırmıyolarmış o dereceyi bizi yatırdılar ben devlete gittim özelde yatış yaparsak yüksek tutar diye Bursada devletin çocuk hastenesi var ilgileniyolar baya özel oda tuttuk zaten rahat oldu 1 gün kaldık 2. gün tekrar ölçtüler (içim gidiyo kan alınırken çok ağlıyo) 11 çıktı taburcu ettiler yarın yine gel dedi gittik 12 çıktı. 10 gün boyunca gelin kan alalım dedi dr sinir oldum. bugün gitmem gerekiyodu gitmedim medikale götürdüm muyaneye doğumdan sonra ilgilenen dr baktı. anlattım durumu ölçmeye gerek yok çok yüksek değil boşuna kanını almayalım dedi çok sevindim tabi ama iki dr ayrı şeyler söylüyo içimde şüpe kaldı napcam bilmiyorum yarın gider ölçtürürüm belki

süt meselesine gelince tüm drler aynı şeyi söylüyo 2 saate bir emzirin diyo gece 2 saat arayla kalkıyoruz bizde en iyi çare sütmüş senin dediğin gibi....bence sende bol bol kaldır emsin boşver uykuyu zaten çok uyuyolar şu sarılık işini halledelim uyusunlar bol bol
esra canım ya seni çok iyi anlıyorum annem yanımda olmasa napardım die düşünüyorum birde loğusalık duygusallığmı var ne dokunsalar ağlicak moddayım eminim sende öylesindir şu an ... ama sakın üzülme sütün azalmasın Yahyayı düşün
bendede var silikon meme ucu aldım onu kullanıyorum çok rahat ama biraz suni geliyo meme o yüzden fazla kullanmak istemiyorum

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…