2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

DOĞUM YAPMIŞ OLAN ARKADAŞLAR!!!!!!!!
herkesin meme ucu acıyor mu? benimki ağzına aldığı an aklım çıkacak gibi oluyor. resmen ayaklarımı yere vuravura başlıyorum emzirmeye, ama bir iki dak içinde uyuşuyor ve sonsuz keyif alıyorum. kokuyorum yara olacak diye.

MERCıMEKŞM, senin de benim gibi sancın gelmiyor herhalde bi türlü? takip edemedim sizleri ama senin de günün gelmiş olmalı diye düşünüyorum. ben normal doğum diye direttim bak 41+5 günlükken sezeryan olmak zorunda kaldım. inmedi benimki bir türlü kanala girmedi. sezeryanda bile çeke çeke çıkardılar. bizimkine çok iyi bakmışım ben, yeri çok rahatmış, resmen çıkmak istemedi sıpa.... senin inşallah gönlüne göre olur

Nane Şekeri

Bir otele yapılan baskında bir sürü fahişe yakalanmiş.

Baskında yakalanan fahişeler o kadar çokmus ki karakola sığmamışlar.

Dişarıda sıra olmuşlar. Tek tek ifadeleri alınıyormuş.

Yoldan geçen yaşlı bir nine uzun kuyrugu görünce merak etmiş ve ordaki
fahiselerden birine sormuş:
"Bu ne kuyruğu evladım!" Kizlardan biri dalga geçerek
"Nane şekeri kuyruğu nine!!" demis. Nine mutlu olmuş?.
"Iyi çok severim, ben de alayım..." O da girmis kuyruğa.

Polis herkesin ifadesini alıyor ya, sıra buna da gelmis tabiii.

Polis memuru karşısında yaşlı başlı kadını görünce şaşırmış.
"Nine sende mi yedin bu naneyi " diye çıkısınca yaşlı kadın hemen
cevap vermiş?.
"Ah !! Bende nerde o diş evladım. Ben sadece emiyom . . .

delikafadulden

selam arkadaşlar

biz bugün ikinci doktor kontrolümüze gittik, sinopa döneceğimiz için ankaradada bir doktorumuz olsun istedik dışarıda olmak gerçekten yorucuydu. bende alıştım sayılır ama heryerde emziriyorum altımızıda değiştiriyoruz.. bende göz doktoruna gittim, hamilelik derecesinde değişiklik yaratabiliyormuış o yüzden doğumu beklemiştim, derecem azalmış, kızımda çok iyi, 3.590 gr olmuşuz, 3.050 doğmuştuk, 200 gr hastanede kaybettik, hızlı kilo almış, bende uyandırmaya çalışıyorum genelde altını açıyorum filan,sarılığımız çok değildi hala var ama şimdi kan alsak 7-8 civarında bişey çıkar kan aldığımıza değmez dedi doktor, 25.günden sonra hala varsa sıkıntı olduğunu gösterirmiş. devit 3 d vitaminine başladık, 15. günde başlanıyormuş, günde 5- 10 dakika sabah ve akşamüstü güneşlendirin dedi. denizden ve plajdan uzak duracağız, çocuk felci plajlardan bulaşıyormuş, 4. ayda çocuk felci aşısı olana dek gitmeyin dedi, yani seneye yaza kadar kızım denize gidemeyecek, benim için doktor 20 günden sonra girebilirsin demişti. bu arada ben sezaryenden çok memnunum. normal doğum yapamazmışım, üsteli,k ikinci günden beri bırakın yatmayı oturmadım bile emzirmeler hariç, 12 kilo verdim bence çoğu ödemdi, ayaklarım normal boyutlara eve döndüğümde gelmişti.

tazemden ve nevinden haber varmı şimdi bakacağım... umarım iyilerdir...

canım ben 40 ın içindeyim henüz ama dr.um da aynı şeyleri söyledi bana geçen hafta..senin bu çocuğunun rahatı iyi çıkası yok dedi..perşembe tekrar muayene olcam bakalım..suni sancı nasıl oluyo neler yaşadın..çok mu kötü..biraz anlatsan

nazoom benim sol göğsümde acı oluyo zaman zaman çünkü ona çok yüklenmiştim ilk başlarda şimdi dengelendi acı yok krem kullanmayı ihmal etme sakın yara olursa yanarız

abimlerde nasıl gelsin iki küçük çocuk yolda 3 vesait çok ters zaten umrumdada diil artık
bugün daha iyiyim şükürler olsun
yarın doktora gidicez bakalım ne kadar kg kaybı var oğlumun

bende prima kullanıyorum başka marka pişiğe sebeb olabiliyor kızımdan biliyorum
çoğu yazıları bende tek elle yazıyorum yusuf bey kucağımdaan inmiyor vızır vızır yav

defnem hoşgeldin canım ben davit kullanmaya başladım eve gelince doktor verdi kullan dedi??
sen 15 gün sonra yazmışsın ama CADIARZU

nazanım gözünaydın tekrar cerenin resimlerine hala bakamadım ama ne poz çekmişler hastanenin sitesi için biz onun daha güzel olduğunu usg görüntülerinden biliyoruz zaten ismide çok güzel ismiyle yaşasın kısmetli şanslı olsun.

benimde hala cıyor meme uçlarım yara olmuştu çok az kaldı herkes alışacaksın sonra acımayacak diyor ama başta alana kadar acı verici, bu arada esrakomun dediği göğüs kalkanından aldım gündüz nasıl kullanıcaz anlamadım yumurta gibi duruyor zaten büyük olupta sütle beraber devleşen göğüslerimi hiçbiryere sığdıramıyorum ama kalkan benim için iyi fikir bepanten surüyorum pedle kapatıncsa hep nemli kalıyor oda hoşuma gitmiyor, lansinohada devam ediyorum. birde tabi kahverengi yeri olabildiğince bebeğin ağzına almasını sağlamak gerekiyor biliyorsundur.

Nevini ve Tazeyi tebrik ediyorumBwbişlerine maşallah Allah analı babalı büyütsün
Başka birileri de yokmuydu bugün - neden aklımda 4 kişi kalmış ???

ya bu velet mememle yapışık yaşıyoooo hep yalanıyo napıcamı şaşırdım bu durum değişir değilmi yoksa ben ilerde işgüç yapamam
E anasına bak oğlunu alkaydirigubbakcemile3O şimdi 1,5 tantuni dürüm gibi görüyordur o memeyi:roflol:

Ben de aynen o pozisyondayım. Hissettiğim herşeyde "acaba..." diyorum. Kendimizi dinleye dinleye paranoyak olmasak bari:gitme:
Ay yavrum kıyamam ben ona:gitme:Beni çok korkutuyor bu tip olaylara müdahale edememek

delikafaduldendelikafaduldendelikafaduldenEsram çingenem geri döndüalkisalkisalkis

esram canım bana 15. günden itibaren dediler sonuçta zararı yok demekki vitamin...
yahya oğlun çok şeker annenede üzülme şekerim sütün azalır kesilir allah korusun emzirebilmek çok önemli aksi dünyanın sonu değil belki ama bence emzirebilmek hemde sezaryenle şans ...

Nevini ve Tazeyi tebrik ediyorumBwbişlerine maşallah Allah analı babalı büyütsün
Başka birileri de yokmuydu bugün - neden aklımda 4 kişi kalmış ???

2 kişinin de günü doluyordu bugün ama onlardan haber gelmedi canım. Normal bekliyorlardı

aynen bu sekilde acıyor benimde nazan, ilk emdigi saniyeler yerleri tekmeliyüorum hatta etrafta durmayın tekme atabilirmi diyorum guluyor berke.))) berkeyi emzirirkende boyle idim ilk anlar ouyor sonra geçiyordu yine oyle bazen bukadar olmuyor bazen çok acılı oluyor hemsirelere sordum ilk on onbes gun hassasiyet olur sonra meme bası alısırmıs kalınlasır geçermis umuyorum geçmesini orda burda emzirriken oyle tepinen birtip garip olur
nazan meme ucunu agzını kocaman actıgı an sokmaya calıs ucunu cektimi çok kotu acıyor sende kesfetmissindir bunu ama

bu davit dediğin damla değilmi?
günde bi sefer 5 damla damlat dedi

adasım 15 gunlukken baslanır berkedede oyle idi simdi bugunde dr dedi 15 gunluken baslanır yani vitaminde olsa yeni doguana verilmez diye biliyorum birdaha sor istersen yanlıs anlamıs olabilrimisni ki

çok zor oluyor değilmi birde benim kızım vae doğtrusu çok kötüydü o günler şükür iki gün sonra normale döndü senin için zor daha herşeyin başındasın tecrübesizsin ama canını sıkma gelir dayanamazlar yol yorgunlukları geçsinde

esram bak sana ne anlatcambelki moral olur..

2 yıl önce amcamın kızı dogum yaptı.bende 4 gün sonra gittim oda kayınvalidesiyle altlı üstlü oturuyorlar. eltisi de var. herneyhse.ben sabah erkenden gittim 8 de .1 gece kalıcam o yuzden faydam olsun diye sabahdan gittim.lohusa ziyaretine tatlı götürülür ya bende koca bi tepsi annemn kuntakintesinden yaptım hem kendi yesin hemde gelenlere ikram edriz diye.
gittim tabi, bunlar yeni uyanmış neyhse kahvaltı faslı falan sonra evi süpürüp temizledim mutfagı topladım saat 11 gibi yemek yapamaya başladım henuz kimse gelmeden. bu arada bizim kız tek başına kaynanansı üstkattan gelememiş eltiside gelmemiş.
ben en buyuk tencerelerle çorba ve pilav ve yemek yaptım birde yanına 2 kilo dolma yaptım sadece kendileri ya 2-3 gün yeter bu yemekler diye. neyhs eben yenmkelri bitiridim biraz pasta börek yaptım buzluga atacas geşenlere olunca mikrodalgada ısıtıp o ikram eder düşüncesiyle. ögleden sonra saatt 1-2 gibi bi kaç kişi geldi neyhse onlarla ilgiendik gittiler falan .sonra tam biz öglen yemek yices bizim kzıın kaynanası ve eltisi geldi. neyhse onlarada yemek koyduk .aaa kim yaptı bu yemekleri ne güzel olmuş falan diyorlar utanmadan. yediler içtiler onlar varken yine misafir geldi ee onlarada pasta ikram ettik hiç hayır diyen yok tabii..

neyhse akaşam oldu bunlar evlerine gitmiyorlar.saat 8 gibi eşler geldi tabi akşam yemek vakti ve bende o gece kalacaktım ama bi işimiz çıktı aydın da beni almaya gelecek geç saatte.neyhse kaynanası kayınpederi eltisi onun kocası ve diğer eltisi eşiyle geldiler tam yemek vakti ee biz yices siz gidin evinizde yiyin denmes ama bunlarında mutfaga gidip bişeyler hazırlıyalım yada dışardan getirelim modunda değiller. benm yaptıgım oncaaaaaaaa yemek o akşam bitti malumokadar kişi olunca. ve koca tepsi tatlıda bittii sadec 4 -5 tane misafir gelmişti onlara ikram etmiştik gerisini ev halkı tüketti ayy çok güzel olmuş diyen mutfaga gidip tekrar servis aldı falan ben tabi kudurdum sinirimden güya kız 3 gun rahat etsin diye yaptıgım herşey o akşam bitmişti. allahdan buzluga attıgımız pasta börekleri görmediler.

düşün seninkilerin zararıda yok faydasıda ya böyle bi durum olsaydı napardın...

dogum oncesi uykusuzluk konusu konusulmus

derya ya kesinlikle katılıyroum hamileligin son haftaları cidden çok sıkcı ve uyku olayı çoksinri bozucu
su an ece uyuyunca hemen kıvrılıp yarım saat olsun yatıyorum oyle tatli geliyorki o uyku oysa hamile iken sinri basardı yatarım vaktim bol bebekyok ortada engel olcak uykuya aama uyunmuyor
hani hasta olup uyuyamamak gibi yani beek yuzunden uyuyamamak daha baska hamilelik son donemlerimi simdimi deseniz kesinlikle simdi daha rahat

vee insan ay allahım bunuda yapıyormimn diye birsevnidirik oluyor ubgun mesela uyandım iki bacagımı ust uste atmızsım sırt ustu yatarken ay ne rahatmıs boyle dedim
gece donmeye calıstım veee yan donup yattım ki hamile iken hep yan yatardık sezaryanla yan yatmak bugune kadar zor oldu ayy dondum dondum oleyy diye nası sevniiyorum gunden gune daha iyi oluyorum elim ayagımın sislikleri iniyor hamilelki son donemi hiç tercih etmem sahsen allah kalanlara sabırlar versin ktez zamanda saglıkla kurtarsınnn

mert efemizde doruğumuzda sağlıkla gelmişler maşallah onlara

deryam yusufumuzada maşallah harika ve çokda masummm :))) görünüyor sanki o yaygaraları başka bir bebek koparıyomuş gibiii

bizim gaz sorunumuz pek yok ama doktor artık olacağını söyledi... neyseki 3-4 aydan sonra bitiyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…