2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

İlk kan testini ne zaman yaptıdınız sonuçları kaçtı arkadaşlar sizin

adetimden 4 gün önce 138 adet günü 1450.ama ben adete 8 gün kala idrar tahlili yaptım evde çıktı.silik çizgi üzerine yaptırdım canım.

Gözün aydın badibade..

Demekki 26 sında gittiğimde dr benden de kan testi isteyecek.. bakalım neler eksik neler fazla :1rolleyes:

Benim gibi et sevmeyen bir insan için hergün bir öğün et yemek çok neşeli geçiyor inanın ki :bbo:

Artı her sabah bir yumurta yense şahane olur, benim de yiyebildiğim tek yumurta omlet,ama haşlanmışını da yemeye başladım

İnşallah kanama ve benzeri şeyleri hiç birimiz yaşamayız.

Her sabah ve aksam süt içmeye başladım bebişi öğrendiğimden beri, dr um artı aksamları bır kase de yogurt yememi soylemıstı, onu da elimden geldiğince yiyorum.

Her gün bir tabak meyve de yiyorum.. özellikle magnezyum açısından her gün bir muzu muhakkak yiyorum ( Allahım yiyorum, yiyorum, yiyorummmm, yazdıkca farkına vardım :roflol: )

Nasıl oldu da nezle oluyorum hala anlamış değilim. Sizce hamilelikle bunun bir alakası var mıdır??

Son düzenleme:
bizim seninle doğumumuz aynı.canım hayırlı olsun.bende perşembe gideceğim inşallah.ama nasıl 6 haftalık.4 ağustossa yarın 7 olacağız.son gittiğimde satımla uyumluydu

evet sanırım benim geç döllenme. sen keseyi benden önce görebilmiştin sanırım..son aylarda regl döngüm 33-34 güne kadar sarkmıştı.
sana nasıl söylediler günü gününe (6+6 gibi) söylemişlermiydi

canım çok sağol.benim için uğraşmışsın.bebişi öp benim için nasıl yaparsın bilmem artık..:)))

evet canım gittiğimde 5+5 olmalıydı sata göre ama doktorum 5+4 dedi.işte bu hafta perşembe gideceğim o zaman 7+3 olacağım inşallah

al benden de o kadar evriş. ben de sürekli yer oldum. hem sevdiğim şeyleri yiyorum hem de yemek zorunda olduklarımı. bölece duble besleniyorum. eti ben de hiç sevmem. vejeteryan değilim ama severek de yemem hani. keşke bunun başka bir yolu olsa. örneğin yumurtadan aldığım protein yetse de ben hergün 2 ya da 3 yumurta yesem. bayılırım yumurtaya. üffff bak şimdi canım çekti, gidip bi yumurta haşlayayım rafadan yerim.

benim ilk görev yerim van.1 yıl çaldıran 3 yıl erciş.ya ben orayı çok seviyor çok özlüyorum.hayatımın en güzel anları orada geçti...

ben merkezdeyim allahtan..on aydır vandayım iyice alıştım artık..zaten bi kez gelen bidaha gitmek istemezmiş vandan..öyle derler burda hep..

(canım mrb öncelıkle hayırlı olsun bende 1 kasımım gecen gun doktora gıttım sata göre 5+4sün dedı ama ben normalde 28 gunde bır degıl 33 gunde bır adet oldugumdan gec yumurtlamısım oyuzden kese coook kücüktü.4+küsür gözüküyo dedı doktorum 10 gun sonra tekrar gel dedı.inşallah hepimizi için hersey yolundadır[/QUOTE)

merhaba sana da ve hepimize de hayırlı olsun.ben 27 günde bir çok düzenli adet olmama rağmen bana da doktor gecikmiş yumurtlma olabilir dedi.bir hafta sonra gel dedi ama ben her şeyi daha net görmek istiyorum.o yüzden kendimi zorluyorum ve bu hafta sonu gideceğim doktora umarım keseyi de bebişi de görürüm.
inşallah çok sağlıklı olur bebeişlerimiz.tahmini doğum tarihimiz 8 ağustos eğer tutarsa.bakalım dğumlarımz aynı tarihte olacak mı?yerimseniben

ayy negüzel canım hadı gözün aydın.bende inşallah kontrole gıdınce görürüm kalp atıslarını.
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım bende ağustos annesiyim ama çok yeni daha keseyi bile göremedik cuma günü çağırdı doktor kan testinde belli oldu
canım hayırlı olsun,

Valla badibade, sanki kendimmiş gibi sevindim, darısı başımıza.. Allah tamamına erdirsin, sorunsuz gebelikler geçirelim inşallah...

canık yedıgın meyvelere kıvıyıde eklemenı öneririm gectıgımz sayfalarda bızı eklentıyı paylastım,gercekten içinde enfazla C vitamını barındıran meyveymıs arkadasımada doktor tavsıye etmıs.,

buarada nezle şimdi aklım geldi hamılelıkten kaynaklanıyor olabılır.çünkü gecen gece burnum kanadı ertesı gun tekrar kanadı.bende korktum hemen netin başına gectım gebelık sıtelerınde arastırdım arada bır burun kanaması normalmıs ve hafıf nezle tarzı burun akıntısıda yapbılıyormus.belkıde hamileilktendir canım
canım benımde reglım 33 gunde bır falan oluyor doktora gıttıgımde sata göre 5+4üm ama gec döllenmeden sebeb doktor 4 küsür dedı.keseyı nokta kadar bişe gördük.inşallah enkısa zamanda bizde hem keseyı görürüz hemde kalp atıslarını duyarız hayırlısıyla

canım okadar zorlama kendını.doktorun dedıgı gıbı muhtemelen gec döllenmedır.amin inşallah hepimizin bebeklerı ssaglıklı olur ve bız de saglıklı bi hamilelik gecırrıız inşallah
buarada inşallah sorun olmazsa ikimizinde 8 agustos muhtemel dogum tarıhı kaydirigubbakcemile5

Aftabru.. üstüne para versen ben o yumurtayı da yemem de.. bakma işte, yumurtanın yerını hıc bısı tutmuyo dıye yıyorum.

Minik kelebek, her gün iki kiwim zaten listede, bir kılo portakalda bulunan c vitamin, bir kivi ye eş değermiş. Onu bildiğimden ona da iyice yüklendim.. bir tane limonu sıktım,içtim,ıhlamur içtim karabiberli ballı.. burnuma habire vıcks sürüyorum açılsın diye.. daha ne yapabilirim bilmiyorum açıkcası.

Kızlar yaa, maydonoz ve adaçayı çok önerilmiyor ya, (kasılmalara sebep oluyor diye), ıhlamurun bi sakıncası yok değil mi?

gunaydın canlarım benimde sat 1 kasım bugun gidiyorum ilk randevuma umarım keseyi gorurum cok heycanlıyım dunden beri

gunaydın canlarım benimde sat 1 kasım bugun gidiyorum ilk randevuma umarım keseyi gorurum cok heycanlıyım dunden beri

slm enimde sat 1 kasımdı ve ben dün gittim keseyi gördük ama kalp atışlarını duymak için iki hafta sonra çağırdı doktor...eğer ki geç döllenme falan yoksa sende görürsün inşallah keseyi...

günaydın kızlar bakıyorumda akşam bayağı kaynatmışsınız:))))

babymom inşallah görürsün keseyi hayırlısıyla bende 5+3 teyken görmüştüm keseyi bakalım cuma günüde kalp atışlarını duymak için gidicez hayırlısıyla......

evrişcim çok geçmiş olsun dikkat et kendine havalar bir açıyor bir soğuyor mahvediyor insanı hasta olmamak elde değil.....bol bol dinlen ve c vitamini ye zaten arkadaşlar gerekeni söylemişler akşam....

esrakocum hayırlısıyla bebeşimizin kalp atışlarını duyacağız ve o zaman daha çok sevineceğiz aayyy neler alırım ben ozaman bebişime.....yanlız keşke oğluna söyleme konusunda biraz daha bekleseydin yani kalp atışlarını duyana kadar en azından ama yinede karar senin kararın hayırlısı olsun hakkımızda....

kayra sende kalp atışları için perşembe günümü gideceksin seninki şuan 7 haftalık falan var dimi inşallah hayırlısıyla duyarsın sende kalp atışlarını hayırlı haberlerle dönersin bize.....

bende hala hiçbir belirti yok ara ara midem bulanıyor gibi oluyor ama hemen geçiyor, akıntım var az az, ne bilim çokta ağrım sızım kalmadı allaha şükür, gögüslerim çok hassas..... birde canım hiçbirşeyi istemiyor sanki bir iştahsızlık var.....

keseleri vs gorduk çogumuz bunda sonrası için çok korkmuyorum. gercektende ogulumada soyledigim gibi kimin ne zaman basına ne gelecek belli d eğil. bu dısardakiler i çinde geçerhli karnımızdakiler içinde. o yuzden ekstra karamsarlga kapılmaya gerek yok diyorum.

tazefasulye aslında bende seni anlıyorum. dayanabilsem sayet :) ilk uç ay bitiminde soyleek isterdim bende ama dayanamam ben :)hayatımda olan olumlu olumsuz herseyi etrafımdakilerle paylasmayı çok seven bunu buyuk bir alıskanlık haline getirin birisiyim. her basım agelen seyi en yakın arkadasalrım yakın ailem anında bilir. yakın arkadas dediklerim bir iki kisi değil dolayısıyla:) birçok insan bir anda ogrenmis oluyor. ayıramam içlerinden ayıramamında mantıgı yok. hani sessizce kendim yasayım dr a gidene kadar dedim onu bile basaramadım:) eminim sonrası daha kotu oluyordur. ben bunu sfarklı sekilde yasadım. sizler gibi kkarnımda bebek kaybetmedim. ama benzeri bir durum soyle oldu. iste dr a gidiyorum yumurta bu ay çk guzel acık olan tupun yonunden geliyor falan herkese anlatıyorum herkes soruyor ee adet tarihin ne zaman hangi gunu beklioruz simdi falan ve fosss. adet oluyorum tektek karsılastıgım a rkadaslar soruyorlar noldu diye. son donem artık bunu soylemeyee karar verdim. cidden hamileyim diyince pek çok arkadas sasırıd nası ognedin falan ded iler dr rkontrolum vardı bgun dedim aa soylememistin dr a gideceğini dediler oyle alısmıslarki:) basarabilene ne guzel ama ben dayanamam soylerim :)

gelgit bir an once git bence allah korusun olumsuz birsey varsa bile gorulmus olsun. ihmal e etme lutfen

karamel gerkcektende çok mutlu olmalısın. cidden on senedir bebek hasibi olmak için ugrasıyormuydunuz baska bir arkadasın daha sordgu gibi son yıllardamı sadece ugrastyınız??

inşallah herşey yolunda gider ama keşke oğluna söylemek için bekleseydin. tecrübeyle sabit, çok üzülüyorlar.

ama siz boşverin. iyi düşünün.a.s.

wanna senin oglun kac yasındaydi bu dusuk olayı ol dugunda ?
ya ben iste o yuzden en bastan soyluyorum buyumeyebilir vs diye temkinli su an hazırlıklı bekliyor. yani en ideali hiç soylememek belki ama o kadar çok istediki oglum kardesi olmasını duyup iki ay daah onunla bu sevinci paylasmadan edemedim. insallah kalp atıslarını duyalım çok azz kaldı 10 gun sonra dr dayız ve ondan sonra artık buyumeye bilir diye dusunme diycem. hepimize her an birsey olabilir bunun garantisi yok konusması yaparım o da tam sevinmeye baslar insallah.

Arkadaşlar İMDATTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR

*Meyve deseniz ganiiii yiyorum.... Başka ne yapılır peki??

evriscim geçmis olsun yahu dur daha yolun basında hemen nezle falan olma.. insalah en kısa zamanda atlatırsın bol bol dinlenmeyi unutma onun dısınad herseyi yapıyormussun zaten benden baska oneri yok maalesef.

badibade dr un yorumlarını yazdıgın için tsk ler. aslında hepimiz kontrollerimizden sonra gelip burda yazsak pek çok bilgiyi paylasmıs oluruz her dr aynı seyleri soylemiyor çunku.
bu arada kalp atısını goren iki hamile arkadasım daha gulme geldiginden bahsetmisti insan niye guluyor acaba altında yatan neden nedir: ) mutluluktan gulme falan gibi birsey olsa gerek bakalım bende gulecekmiyim:)

İlk kan testini ne zaman yaptıdınız sonuçları kaçtı arkadaşlar sizin

selena ben adetime 1 hafta kala yani tam dongunun 21. gunu kan testi yaptırdım 10,81 cıktı ik gun sonra tekrar yaptırdık 49,64 cıktı ve 4 gun sonra yane adete bir gun kala tekrar yaptırdım 390 cıktı. sonrasında zaten bir hafta sonra dr agittim kese gorundu rahatlıkla ustten.
ama dipnot benim erken dollenme . adetin 10. gunu catlatma ignesi vuruldum yumurtam 14. gunden evel dollenmis olmalı.

ilk kan tahlilleri epey detaylaı arkadaslar haberiniz olsun. yaklasık 1 m ilyar civarı bir rakam tutuyor luks ozel hastanelerde. bu da aklınızda bulunsun herseye bakılıyor aslında bgenel bir saglık taraması mahiyetinde bebekle ilgil iseyler değil hamilelik için bir sorununuz varmı anne için yapılıyor tahliller.
dr ların buyuk çogunlugu genelde kalp atıslarını gordukten sonra gebelik basladı sayıyolrar ve kan tahlillerini tansiyon kilo olcumlerini vs o zamandan sonra takip etmeye baslıyorlar.
bu arada bende et sevmem demiyim aramam yemeye bayılmam. ilk hamileligimde esim surekli bahara gelen donemlerde mangal yapmıstı bana:) oz aman daha keyifle yiyorum diye. o sayede bolca yemistim. dr um bana diyet listesi vs beslenme listesi vermedi. kendi bilgilerimle ilerliyorum aslında sirketde diyetisyen hiçzmezimiz var gidip gorussem o da hamile için uygun beslenme proguramı verebilir sanırım.

ya çok guldum ya yazarken demissin ya yiyorum yiyorum surekli yiyorum.)
zaten bir sitede okudum bir goreev is olarak gormelisiniz yemeniz gerekenleri yerken diyor:)

bu arada hergun bir yumurta yenmelimiymis mutlaka onu bilmiyordum ??

Kızlar yaa, maydonoz ve adaçayı çok önerilmiyor ya, (kasılmalara sebep oluyor diye), ıhlamurun bi sakıncası yok değil mi?

tazefasulye adacayı yok maydanoz yok nane bunlar vucuddakı suyu ve toksinleri atan besin maddeleri ancak hersey abartılı yapılıdgında soz konusu diye duymustum daha once netten bilgi . yani oturup ir iki demet maydanoz attın agzına diye vucudunun suyu bosalcak değil yada bir bardak ada cayı hemen kasılma baslatacak olsa suni sancı yerine ada cayı içirirler :) endise etme bende . veya dr lar asla bunları yeme içme diye liste verirler. ha sen çok sevip gunde uç findan adacayı içen biri isen sayet bu alıskanlıgı birakmalısın t amam ama agzına surme diye birsey yoktur heralde

babymon hosgeldin aramıza.
kesinlikle keseyi gorursun diye dusunuyorum gelince guzel haberlerini yaz bize.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…