2008 Yılının Gelinleri Buyrun Sohbete :)

Bakacak birinin olması büyük şans gerçekten. Çok uyuyormuş gündüz :) Kayınvalidenden rica etsen de azaltsa biraz bu saatleri.

ricayla olmuyor işte malesefbizde onun nazını çekiyoruz çocuğa baktığı için bişey diyemiyoruz.eşim şaka yollu dedi ama oda dinlenmek istediği için uyutuyor uykusunu almadımı mızmız oluyor diyor.benim oğlanda uyumaz direnir uyudumu tam uyuyor.dün eşim almaya gitti 4de yatmış 7,30da kalkmış uyanmasını beklemiş daha o çocuk uyurmu gece

Ooo o saatte uyanırsa uyumaz tabi. Baktıkları için bir şey de söylenmiyor, zor. Allah kolaylık versin. Çalışan annelerin işi gerçekten çok zor.

selam kızlar napıyorsunuz

bız tatıldeyız ıste

daha denıze gıtmedık yarın acıcagız sezonu artık

bızde baya bı fırtına koptu ,suan durulduk bakalım ne olacak

uzun uzun yazarım bı ara sımdı mısafırlıge geldık ıstebı bakayım dedım

Bugünlerin tadını çıkarın canım. Sıkıntıları bir kenara koyup kızınla güzel bir tatil yap Ne zaman istersen dinleriz. Canını sıkma hiçbir şey için

Merhaba ben aranıza yeni katılıyorum. 2008 yılında evlendim ve yine aynı yıl işe başladım iyiki de başlamışım yoksa başım yanacaktı kayınvalidemle günlere komşulara gitmekten. Neyse konuya gireyim ben işe başladığımda kayınvalidem dedi işten çıkışta buraya gelin yemeğe evde boşuna uğraşma dedi bana o zaman büyük bir kolaylık gibi gelmişti. Ama zaman geçtikçe onun dedikleri bana benim dediklerimde ona batmaya başladı. Ne kadar alttan almaya çalıştıkça olmuyor yapamıyor insan. Bir de benm kayınvalidem herşeyi abartan ve elalemci bir insansır yani şöyle onların gelinleri şöyle oğulları böyle, aman millet duymasın aman millet aşağılamasın aman elalem ne der mantığında, bir de her akşam yediğimiz yemekleri öve öve bitiremez ay bu çok harika olmuş ay bu süper olmuş bi de ağzını şapırdatarak yemek yemesi yok mu deli ediyor beni. geçtiğimiz haftasonu büyük bir tartışma çıktı eşimle onun arasında ben ağzımı açıp aralarına bile girmedim. neyse o akşam fenalaşmış kayınpederim aradı siz anaya babaya böyle mi bakacaksınız daha bir sürü şey saydı eşime telefonda ama ben hepsini harf harf duydum. neyse ertesi gün oldu eşimle gittik ziyaretine bi ihtiyacı var mı diye dönüp suratıma bakmadı bile bir de eşime dedi ki ben senin karına bir şey mi dedim ne dedim ben sizin için uğraşıyorum gibi bir sürü kelime saydı ve ben de eşime dedim ben artık hafta içi bu eve yemeğe gelmem diye.. ama bunu nasıl ona söyleceğiz bir akıl verirmisiniz arkadaşlar yardımlarınıza ihtiyacım var.. Bu arada eşimle tartıştıkları konu benm ile alakası olmaya bi konuydu..

Hoşgeldin Turkuaaz.
Yemeğe gitmeme meselesini eşin konuşsun ailesiyle. Eşin anne ve babasını karşısına alıp artık akşamları kendi evinizde olmak istediğinizi söylesin tatlı bir dille.

canım bencede eşin söylemeli seninle alakası olamayan tartışma yüzünden sana tavır alıyorsa,seninle ilgili bi konu yüzünden nasıl bir tavır takınır bilemem,eşine senin annen böyle şöyle demektense,biz diye konulara yaklaşırsan bizim hayatımız bizim yaşamımız biz yorulup yıpranıyoruz dersen senin yanında olu cephe alarak konuşma canım tavsiye.

canım bencede eşin söylemeli seninle alakası olamayan tartışma yüzünden sana tavır alıyorsa,seninle ilgili bi konu yüzünden nasıl bir tavır takınır bilemem,eşine senin annen böyle şöyle demektense,biz diye konulara yaklaşırsan bizim hayatımız bizim yaşamımız biz yorulup yıpranıyoruz dersen senin yanında olu cephe alarak konuşma canım tavsiye. .

Kesinlikle senin annen ya da baban bu şekilde demedim, ayrıca alakamın olmadığı bir tartışmada konu nasıl bana geldi onu da anlamış değilim. Aklıma şu geliyor biz bu sene tatile gideceğiz bir tur acentası aracılığı ile ben heralde onu kıskandı diyorum. çünkü aralarındaki tartışma düğüne gidip gitmeme meselesinden çıkmıştı. ona göre ben eşime lafımı dinletebiliyorum ama annesi dinletemiyor gibi geldi ona sanırım bana da o yüzden cephe almış olabilir mi sizce?

merhaba kızlar nasılsınız.dün pikniğe gittik geç oldu giremedim çok fena yanmışım ama en banelinden :)
Günaydın,

İyiyim sen nasılsın?

Eskişehir çok güzeldi. Bayıldım bayıldım. İkinci tatil oldu bize.

Üstümüzdeki o bunalım halini de attık iyi oldu

bende eskişehiri merak ediyorum güzel bir yer diyolar
Eylülde gene gitmek istiyoruz.

Benim doğumgunumdü pazartesi. Eşimin doğumgünü hediyesi tatil.

Günaydın hoşgeldin

canımm doğum günün kutlu olsun sevdiklerinle nice güzel yaşlar dilerim sana

evet sohbetiniz güzel,2008 ekim geliniyim 1 oğlum var 26 aylık bi şirkette çalışıyorum,evliliğimden çok şükür mutluyum ama gurbette ailemden uzak olmak beni yoruyor ister istemez

hoşgeldin canım .benm 37 aylık bir kızım var eski gelinim ama ben :)

hoşgeldin canım .bu büyükler neden böyle yapıyor anlamış değilim artık nerdeyse biz küçükler idare eder olduk onları.

slm kizlar ben geldim,Ecem`den zamanim olmuyor girmeye..
sabah kalk kahvalti,esimi ise gonderiver,temizlik,yemek derken zaman nasil geciyor bilmiyom valla..
birde gorumcemin dugun kosusturmasi vardi neyseki atlattik cok guzel oldu...

burda asiri yagmur var kizlar,hava bayagi bir serinledi..Yagmurdan bir yere cikamaz oldukkk:18:
Turkiye ise yaniyormus..

sizler nasilsiniz...

Hülyacim nasilsin canim,haber varmi bir yerden..

Bgcugum dogum gunun kutlu olsun canim,huzurlu ve hayirli nice yaslara canim..

Deryacigim nasilsin canim,Cagan nasil...

Sibelcigim sen nasilsin Canim,ilayada nasil...

Sumakcigim sen nasilsin,Masal nasil...hayirdir canim kotu birsey yoktur ins... uzme canini sen..

Aramiza yeni arkadaslar katilmis,sizlerde hosgeldiniz

Merhaba canım. Yoktun uzun zamandır. Herşey yolundadır umarım. Arada gel

günaydın hanımlarr 2 gündür yoktum ancak gelebildim eşim uyuyor o uyurken bi bakayım dedim..
bgacım doğumgünün kutlu olsun canım eşinle nice mutlu yıllara olur inş..
sumakcım iyi tatiller sıkma canını sen masalla güzel bi tatil yapın ne zaman istersen dinleriz biz..
sibelcim ohh sende benim gibi pikniğe gidenlerdensin iyi yapmışsın canım ankara felaket sıcak duramıyoruz sıcaktan benim ev hamam sanki oturulmuyo hiç her gün tansiyonum düşüyo sıcaktan şu andada çok kötüyüm aslında mide bulantısı filan duramıyorumm.
nissamcım hoşgeldin canım biz iyiyiz çok şükür canım seni ve ecemsuyu sormak lazım..zaman çok çabuk geçiyor hayatım bende inan nasıl geçiyor anlamıyorum.
vefacım hoşgeldin aramıza benmde 31 aylık oğlum var çalışmıyorum ama..
turkuazcım öncelikle hoşgeldin aramıza arkadaslara katılıyorum bende eşin söylemeli ailesine tatlı bi dille sen hiç konusma derim

bende 2 gündür yoktum evde salı günü teyzemler annemlere gelmiş deryada gelsin demişler neyse gittim ama gittiğime bin pişman oldum teyzemin 5 yaşında torunu var efe dur efe yapma akşama kadar başım beynim çatladı tansiyonum düştü dua edip durdum biran önce gitsinler diye çağanı hiç rahat bırakmadı çok bunalttı en sonunda çağanda bunalınca omzunu ısırmış ve kıyamet koptu o an neyse 6 gibi gittilerde kurtuldum hemen eşime yemek hazırladım yemek ye bahçede çay faslı yaptık eve geldik ama çağan içeri girmeyince buralarda gezdik çok sıcaktı zaten dünde annemlerle pikniğe gittik akşamada babamla erkek kardeşim de geldi mangaldı semaverde çaydı filan bayağı güzel oldu 11 de geldik eve hıncım çıkmış ama kendimi yine çok kötü hissediyorum eşimin heryerini böcek yemiş sabaha kadar kaşındı durdu bide sıcak olunca hiç uyuyamadı camı filan açtık ama yok yatılmıyo şimdide kalkamıyo bende çok acıktım erken uyandım çağandan dolayı 7 de ayaktaydım bugünde bir sürü işim var ama yapacak halim yok sürekli yatmak istiyorum kızlar sizdemi öylesiniz yaa

evet sohbetiniz güzel,2008 ekim geliniyim 1 oğlum var 26 aylık bi şirkette çalışıyorum,evliliğimden çok şükür mutluyum ama gurbette ailemden uzak olmak beni yoruyor ister istemez

Allah bağışlasın oğlunu. Darısı bizim başımıza.

mutlu güzel yaşlar diliyorum bende

Teşekkür ederim.

Sumak tatilin tadını çıkar. Biz gittiğimizde çok soğuktu Antalya.

Birşeyi de kafana takma

Bende arkadaşlarıma katılıyorum EŞin söylesin. Ben bu konuda katıyım biraz. em melek kaynana olsa gelin ondan bir tık olsa bile kıskanılıyor. Bu bir gerçek. Görümcen var mı?

Hoşgeldin Nissam'cım. sık sık gel özletme kendini

günaydın herkese

Günaydın canım

Kaçak benim yerime de gez.

Siz kenedne felan da korkmuyorsunuz. Yine de dikkat edin kendinize.

Kızlar doğumgünümü kutlayan herkese teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…