2008 Yılının Gelinleri Buyrun Sohbete :)

Hoşlanmamakta sonuna kadar haklısın. Çok ayıp söylediği şeyler. En güzeli fazla muhattap olmamak. Başkası olsa güzel bozardı onu orada ama biz yapamıyoruz işte. Benim karşımda biri öyle dese ben de susar kalırdım.

Geçen hafta tartıştığım arkadaşımda

sen benima rkadaşımsın seinin için ben onu aradım felan dedi )Hani doktora gittik ya prof onun dayısıydı)

Kavgada bana bunu söyledi.

İyi de ben dayın bana indirim yapsın demedimki öyle birşey de istemedim ben sadece daha çok ilgilensin diye onu aracı koydum keseme güvenmesem gitmem heralde

Ama bunu söyledi bana

Şimdiki aklım olsa yapardım da

O zaman ben böyle bir salak oldum anlamadım hiç

Allah tarafından diyorum zaten hep orda bana KAL geldi resmen yoksa şimdi biz evli bile olmayabilirdik zaten

Ondan gitmiyorum hiç sokulmuyorum

Bu defa da arayıp arayıp abisini neden gelmiyrsunuz oluyor

Eeee her gittiğimde bana evim var bana burdan ev verd,ler bana sordular hangi evi istersin muahbebti yaparsan

Heleki kiracı olan birina bunu yaparsan insanın canı acıyor ve de gitmek istemiyorsun

Yok artık. Tartışma başka bir şeyle ilgili, o konu nerden çıkmış. İnsanı pişman ederler. Şimdi nasıl aranız?

Biliyorum söyleyemeyeceğini. Benim gibisin sen de. Yapmak lazım, söz söyleyene lafı çarpmak lazım ama yapamıyoruz.

Kayınvalideme söylüyorum artık altta kalmıyorum ama onu kırmıyorum İnci ne kadar kırsada beni patavatsızlık yapsada onu kırmamaya özen gösteriyorum

Gitttiğimde de elimden gelen yardımı yapmaya çalışıyorum.

Zaten bu yakınlarımız dışında diğer kişilere hayatımızda istediğimiz şekilde mesafe koyabiliriz görüşmeyebiliriz ama bunları atsak atamıyoruz satsak satamıyoruz.

Senin de kafanı şişirdim sabah sabah kusura bakma

Gitmek istememekte haklısın, insanın içinden gelmez. Allah'tan çalışıyorsun yoksa hiç başa çıkamazdın. Görgüsüzlük, başka bir şey değil. Allah akıl fikir versin...

Yok canım olur mu öyle şey, konuşuyoruz ne güzel. Düşünme öyle, üzülürüm. Doğru insan ailesini nasıl seçemiyorsa eşinin ailesini de öyle seçemiyor. Evlenirken bir nevi onlarla da evleniyorsun. Aradaki dengeyi iyi kurmak gerek. Ne çok samimi ki işin cılkı çıkmasın ne çok mesafeli ki adın buzdolabına çıkmasın...

Yok artık. Tartışma başka bir şeyle ilgili, o konu nerden çıkmış. İnsanı pişman ederler. Şimdi nasıl aranız?

Bende anlamadım tek diyebildiğim bana bunu mu söylüyorsun

İnsanın sevmedği ot burnunun dibinde biter ya sevmediğim şeyler benim burnumun dibinde bitiyor maalsef

O soğukluk girdi araya artık zannetmiyorum toparlanacağını arkadaşım işi kişiselleştirdi.

Gitmek istememekte haklısın, insanın içinden gelmez. Allah'tan çalışıyorsun yoksa hiç başa çıkamazdın. Görgüsüzlük, başka bir şey değil. Allah akıl fikir versin...

Evet Allah'tan çalışıyorum. Eşim de zorlamıyor şükür.

İyi oldu bana da içimi döktüm insan kendi haklı haksızlığını değerlendiremiyor banzen haklı olduğunu zannediyorsun ama haksız olabiliyorsun dişardan bir gözün değlerlendirmesi daha iyi oluyor.

Benimkilerde böyle İnci

Artık onlara sokulmuyorum neden sokulmadığımın gayet net farkındalar öyle hissediyorum farkında olduklarını hissediyorm ama huylaarı öyle.

Asıl ben ev sahibi araba sahibi oldukça seyreeyle cümbüşü o zaman hassetlikte başlayacak diye tahmin ediyorum

Araya soğukluk girdi mi eskisi gibi olması çok zor. Yaptığı iyiliği yüzüne vurması çok iğrenç.
O zaman hasetlik başlarsa eşinin devreye girmesi, kardeşine müdahale etmesi lazım.

Araya soğukluk girdi mi eskisi gibi olması çok zor. Yaptığı iyiliği yüzüne vurması çok iğrenç.
O zaman hasetlik başlarsa eşinin devreye girmesi, kardeşine müdahale etmesi lazım.

Saldırı şeklinde olmaz Hülya sanmıyorum ama şöyle

O anlattığım olayların (ramazan bayramında söylediklerinden) birgün önce kaynanam arefe günü dediki damat kızımı rahat ettrsin benim bir zoruma gitti ben bir lira bulamıyorum madem siz böyle olmasını gerektiğini düşünüyorsunuz beni neden rahat ettirmiyorsunuz değil mi ama

Çok zoruma gitti taa ben geçen yıl tatike gidene kadar bu zihniyetteydi

Benim geçen yılki tatil fotolarımı göstermiş eşim

Akşamına demezmi benim kızım acınacak halde diye

3 günlük kışı kıırk bir tatile gittim o da onların beni soktuğu deresyondan kurtulmak için fotolarını görünce haseti kalktı.

Dedimki içimden bir kıçı kırık tatilden sonra böyle yaparlarsa benim evim arabam olunca neler yapacaklar bu defada benim kızmın birşeyi yok üstüne onun gayrımenkulü yok demeye felan başlarlar heralde

Eşim benim gördüğümü bu şekilde benim gördüğüm gibi görmiyor ama

sonuçta onun ailesi

Çok müdahale ediyor aslında susturmak için apır sapır konuşmasınlar diye çok engel olmaya çalışıyor ama nafile ana kız baraj duvarlarını kırmış baraj suları gibiler patavatsızlıkta apır sapır konuşmada (tam bu şekle benzetiyorum onları)

Deryacım hoşgeldin Nasılsın?

Çağan nasıl?

hoşbulduk şekerim iyiyim çok şükür.çağanda iyi teyzesi babasını işe yolladık ağladı biraz şimdide uyuması için kendi haline bıraktım bakalım..bendegeçmişi okuyodum canım sen bu konuda çok haklısın sen işin içinde olduğun için yani eşin evli olduğu için bu tarz bi üslup çok yanlış ve çok çirkin ben hayatta diyemem böyle bi laff sizin daha bebeğiniz yok eşin o yüzden yeğenine çok düşkün bide anladığım kadarıyla çocuğun bi özel durumu var biraz idare et ve kendini sakın üzme bak ben hamişken çektiğim sıkıntıyı stresi hala çekiyorum yani olan bana oldu kaynanamların yada görümcemlerin ruhu duymadı onlar mutlu mesut yaşayıp gittiler..
hülyacım sen nasılsın şekerim ?nasıl gidiyo hayat eşin geldimi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…